starost pljuč

5 vsakodnevnih stvari, ki uničujejo naše zdravje
Nezdrave navade, kot so kajenje in prekomerno pitje alkohola, lahko močno vplivajo na naše splošno zdravje. A navadno se tega dobro zavedamo. Drugače pa je pri nekaterih vsakodnevnih stvareh, ki se zdijo samoumevne, a zanje ne vemo, da nam škodijo.

To vas lahko še posebej ogroža ...
Žensko telo je zelo specifično in doživlja številne spremembe, zato morate pripadnice nežnejšega spola posebno pozornost nameniti predvsem morebitnim boleznim, ki so kakorkoli povezane z ravnijo hormonov v telesu. Preberite si, katere vam lahko tiho grozijo in katerih znakov zato ne bi smele nikoli prezreti.

7 največjih zdravstvenih tveganj za moške srednjih let
Vodilni vzroki smrti moških v srednjih letih in kasneje, so: bolezni srca, rak, nenamerne poškodbe, možganska kap, sladkorna bolezen, bolezni dihal, samomor in Alzheimerjeva bolezen. Za zmanjšanje možnosti smrti zaradi teh »morilcev«, prenehajte s kritičnimi navadami.

Revolucionarni test bo kmalu na voljo
Britanski strokovnjaki zatrjujejo, da bo kmalu na voljo revolucionarni test, ki bo razkrival, kako dolgo bomo živeli, s katerimi zdravstvenimi težavami se bomo spopadali v starosti in kako hitro se bomo starali.

Štiri dejstva, ki bi jih ženske morale vedeti
O srčno-žilnih boleznih velja kar nekaj napačnih prepričanj. Eno glavnih je to, da so ženske srčno-žilnim boleznim izpostavljene v manjši meri in jih le redko doleti srčna kap. A žal je resnica precej drugačna. Preverite, katera štiri dejstva morajo ženske vedeti o srčno-žilnih boleznih.

Pravočasno odkrijte osteoporozo!
Osteoporoza je tiha in zahrbtna bolezen, saj do prvega zloma poteka brez kakršnih koli simptomov. Prizadene vsako tretjo žensko in vsakega petega moškega, zdravila, ki bi bolezen odpravilo, pa še nimamo.

Pravočasno prepoznajte najpogostejše oblike raka
Število umrlih za rakom bi se lahko bistveno zmanjšalo z boljšo ozaveščenostjo, h kateri prav gotovo spada tudi prepoznavanje simptomov. Zgodnejša diagnoza namreč pomeni tudi večjo možnost preživetja.

Izognite se najbolj smrtonosnim rakom!
Najpogostejši raki niso vedno najbolj smrtonosni, a vendar se iz leta v leto zvišuje tako število rakavih bolnikov kot tudi smrti kljub vedno boljši diagnostiki in zdravljenju. Kako preprečiti in pravočasno odkriti najbolj smrtonosne oblike raka?

Preverite, ali ste izpostavljeni tveganju za osteoporozo
Osteoporoza je tiha in zahrbtna bolezen, za katero praktično ne vemo, dokler si prvič ne zlomimo katere od kosti. Kako se pred boleznijo zaščititi in kako z njo živeti, smo povprašali Dušo Hlade Zore, dr. med., predsednico Zveze društev bolnikov z osteoporozo Slovenije.

Divji kostanj – balzam za krčne žile
Izvlečke divjega kostanja vsebujejo zdravilne tablete ter zdravilne kreme in geli. Edinstven na trgu je zdravilni gel, ki vsebuje kombinacijo tako izvlečka divjega kostanja kot tudi heparina.

Štirje najpogostejši raki pri moških
Med najpogostejšimi oblikami rakavih obolenj pri moških se pri nas pojavljajo rak prostate, pljuč, kože in debelega črevesja. Kakšni so simptomi in kaj lahko moški preventivno naredijo, da zmanjšajo tveganje? Preverite!

Česa se najbolj bojijo ženske in česa moški?
Tako moški kot ženske se, ko razmišljajo o starosti, otepajo številnih racionalnih in neracionalnih strahov. Toda strahovi, povezani s temi ne najbolj priljubljenimi leti, se razlikujejo tako med kulturami kot tudi med spoloma.

Ste izpostavljeni raku na želodcu?
Rak na želodcu se večinoma pojavi v obliki malignega tumorja v želodčni sluznici, obolenje pa se lahko hitro razširi v druge dele telesa. Čeprav vseh dejavnikov tveganja še ne poznamo, pa strokovnjaki med najbolj verjetnimi in najpogostejšimi navajajo naslednje …

Zlom kolka je lahko smrtno nevaren
Zlom kolka, ki je še posebej pogost pri starejših osebah, je zaradi zapletov lahko za marsikaterega starostnika tudi usoden. Kako zlom prepoznati, kako poteka okrevanje in kako se lahko zaščitite?

Poznavanje simptomov limfoma rešuje življenja!
Limfom je sicer zahrbtna bolezen, a je ob pravočasnem odkritju v glavnem ozdravljiva. Kako pravočasno prepoznati simptome in dovolj zgodaj začeti z zdravljenjem, nam je razložila dr. Barbara Jezeršek Novaković iz Onkološkega inštituta Ljubljana.