starosti

Znani so nagrajenci nagradne igre
Na spletni strani smo vam prejšnji teden zastavili vprašanje, kako bi poskrbeli za izsušeno in suho kožo. Pet najbolj izvirnih odgovorov, ki ste jih poslali na naš Facebook profil, smo nagradili s paketom izdelkov za nego kože. Preverite, kdo prejme nagrado.

Cepite se proti nevarnim bakterijam – pnevmokokom!
Pnevmokokne okužbe spadajo med najpogostejše bakterijske okužbe in so med drugim vzrok za to, da kar 60 odstotkov otrok do prvega leta starosti zboli za akutnim vnetjem srednjega ušesa. S pravočasnim cepljenjem je otroke in seveda tudi odrasle mogoče učinkovito in uspešno zaščititi.

VIDEO: Pomladite se z lastno krvjo!
Ostati mladostnega in sijočega videza je postal pravi trend. Na trgu je vse več pomlajevalnih metod, med njimi tudi pomlajevanje z matičnimi celicami, kjer pacientu odvzamejo kri, jo centrifugirajo, da dobijo plazmo trombocitov, ki vplivajo na celjenje in novo rast celic, ter jo vzbrizgajo pod kožo.

VIDEO: Z vadbo preventivno proti osteoporozi
Bolnikom z osteoporozo zelo pomaga redna vadba, seveda prilagojena njihovim potrebam in sposobnostim. Še bolje pa je, da v starosti ostanemo fizično aktivni, še preden se pojavijo kakršne koli težave, kajti telovadba pripomore k boljšemu fizičnemu in psihičnemu počutju. Tega se dobro zaveda tudi gospa Barbara.

FOTO: Zgrešeni lepotni posegi zvezdnikov
Namen lepotnega posega naj bi bil doseči višjo raven lepote, kar za določene posege na zvezdnikih prav gotovo ne velja. Kateri so ga s svojimi poskusi polepšanja pošteno polomili?

Odkrijte skrivnosti moških testisov
Testisi številnim ženskam predstavljajo popolno neznanko, vendar pa moškemu stimulacija le-teh prinaša veliko zadovoljstva. Da bi svojega moškega še bolje zadovoljile, odkrijte nekaj dejstev o testisih – z boljšim poznavanjem se jih boste namreč tudi lažje lotile.

Nad suho kožo s termalno vodo
Imate izsušeno in občutljivo kožo, zaradi katere imate občutek zategnjenosti? Potem preizkusite učinke termalne vode. Minerali v njej namreč kožo navlažijo, pomirijo in ji povrnejo zdrav videz.

Kaj lahko sproži napade migrene?
Migrena je hud glavobol, ki lahko obolelega povsem onesposobi in ga prisili, da dan namesto v službi ali šoli preživi leže v zatemnjeni sobi. Migrene prizadenejo tako odrasle kot otroke in mladostnike. Spremljajo jih tipični simptomi, obstaja pa tudi kar nekaj sprožilnih dejavnikov, ki se jim je seveda dobro izogibati.

Biloško zdravilo proti osteoporozi tudi pri nas
Od konca aprila je pri nas na voljo novo zdravilo za zdravljene osteoporoze, ki temelji na novem mehanizmu delovanja. Je prvo biološko zdravilo za zdravljenje osteoporoze in se aplicira kot podkožna injekcija enkrat na pol leta.

Presenetljive napake in zmote pri skrbi za vagino
Čeprav ženske večinoma vedo, kako je treba skrbeti za zdravje vagine, se v obdobju menopavze zaradi sprememb začnejo zatekati k drugačnim metodam negovanja intimnega predela, ki so lahko še kako škodljive.

Visok krvni tlak – ubijalec številka ena na svetu
Približno 66 odstotkov odraslih Slovencev ima težave s povišanim krvnim tlakom. Ta je delno deden, delno pa posledica našega življenjskega sloga in navad. O tem, kako ostati zdrav in kako živeti s povišanim krvnim tlakom, smo povprašali specialistko internistko asist. mag. Jano Brguljan Hitij.

V Evropi znova v porastu ošpice
V 90. letih so strokovnjaki menili, da so ošpice za vekomaj izginile, vendar pa Svetovna zdravstvena organizacija (SZO) opozarja, da je ta bolezen v evropskih državah ponovno v porastu.

Deklica, ki noče umreti
Čeprav so zdravniki že sporočili staršema, da je njihova deklica Lillie Mai Jackson klinično mrtva in so jo že hoteli odklopiti od aparatov, ki so jo vzdrževali pri življenju, se mala borka ni vdala in presenetila tako zdravnike kot svoje starše.

Matere dvojčkov živijo dlje
Čeprav morajo zamenjati še enkrat več plenic in nahraniti dvoje lačnih ust, so matere dvojčkov za svoj trud poplačane. Raziskave so namreč pokazale, da živijo dlje in so bolj plodne!

Srčno popuščanje smrtonosnejše od najpogostejših oblik raka!
Delovna skupina za srčno popuščanje je v okviru Evropskega dneva o ozaveščanju za srčno popuščanje pripravila aktivnosti, s katerimi želi povečati ozaveščenost o tej bolezni, pri kateri je smrtnost večja kot pri najpogostejših rakavih obolenjih in za katero trpi več kot 10 odstotkov starejših od 70 let.

Možganska kap vsako leto terja 4000 življenj
Možganska kap je tretji najpogostejši vzrok smrti, takoj za boleznimi srca in ožilja ter rakom. V Sloveniji možganska kap vsako leto prizadene okoli 4000 ljudi, v Evropi pa zaradi nje vsako leto umre 650.000 ljudi.

Kako spanje vpliva na možgane?
V današnji ''24-urni'' družbi, kjer se vsak dan poslužujemo najrazličnejših poživil, da bi le zdržali čim dlje budni in opravili številne naloge, ki smo si jih zadali za ta dan, se pogosto zgodi, da to počnemo prav na račun kakovostnega spanca. A to se nam lahko kaj hitro vrne.

Z operacijo nad visoko dioptrijo
Številni menijo, da zaradi previsoke dioptrije ne bodo mogli na korekcijo dioptrije. A to ne drži, saj se lahko odločijo za operacijo z vstavitvijo znotrajočesne leče. Več o tem posegu nam je povedala oftalmologinja mag. Kristina Mikek, dr. med.

Deček, ki živi le s polovico srca
Ko je bila Eileen v 20. tednu nosečnosti, je ultrazvok pokazal, da je z zarodkom nekaj narobe. Deček je namreč imel le polovico srca in čeprav so Eileen in njenemu možu zdravniki rekli, da bo deček verjetno že nekaj dni po rojstvu umrl, sta zavrnila splav.

Sedemletnica, ki je videti kot dojenček!
Ko se je Gabby rodila, je tehtala le malo več kot dva kilograma in bila je tako drobcena, da je kar 40 dni preživela na intenzivni negi, ker ni bila niti toliko pri močeh, da bi sesala mleko. Danes, sedem let pozneje, je Gabby še vedno videti kot dojenček in še vedno pije le mleko.

VIDEO: Ultrazvok kolkov je za otroka sila pomemben
Z ultrazvočnimi pregledi kolkov lahko pri novorojenčkih zelo zgodaj odkrijemo nepravilnosti v razvoju kolkov, najpogostejša je prirojen izpah. Število operacij se je zaradi ultrazvočnih pregledov po tako imenovani Grafovi metodi v zadnjih letih zelo zmanjšalo. Na pediatričnem kongresu v Mariboru so gostili očeta te metode, profesorja doktorja Reinharda Grafa.

VIDEO: Ali vaše navade škodijo vašemu srcu?
Če nezdravo jeste, ste pod stresom in kadite, a se vseeno počutite dobro, ni nujno, da bo takšno počutje trajalo za vedno. Čez 10, 20 ali 30 let boste morda imeli težave s srcem in ožiljem, kajti prav nezdrava prehrana, pomanjkanje gibanja, kajenje in stres povečujejo možnosti za nastanek srčno-žilnih obolenj.

Kakšna je bolezen, s katero se spopada Catherine Zeta-Jones?
Z bipolarno motnjo se spopada od dva do tri odstotke populacije. Gre za motnje razpoloženja, ki lahko močno načnejo življenje obolelega. O simptomih bolezni, vzrokih in možnostih zdravljenja smo povprašali psihologinjo dr. sci. Andrejo Pčeničny.

Kako živeti in preživeti s hemofilijo?
Letošnji svetovni dan hemofilije poteka pod geslom 'Poiščite navdih, sodelujte z izvirno idejo ob svetovnem dnevu hemofilije'. Društva, zveze in organizacije doma in po svetu želijo tokrat opozoriti predvsem na to, da igra prav vsakdo izmed nas pomembno vlogo pri izboljšanju celostne oskrbe oseb s hemofilijo.

Čezmerno pitje poveča tveganje za raka
Spijete več kot vrček piva na dan? Potem si povečujete možnosti za nastanek nekaterih vrst raka, so prepričani strokovnjaki, ki so sodelovali v zadnji evropski raziskavi, katere izsledke so objavili v britanski medicinski reviji.

Dejstva o kofeinu
Jutro, ki zadiši po kavi, je za marsikoga nepogrešljivo. Kava je tako eden od najpogostejših napitkov, s katerimi začnemo dan. Prav zato je pomembno, da vemo, kako deluje na naše telo, koliko je lahko zaužijemo in kdaj je bolje, da se ji izognemo.

Z glikolnim pilingom do mladostnega videza
Poleg zdrave prehrane in ukvarjanja s športom, so na voljo številni postopki, ki omogočajo pomlajevanje. Med njimi je tudi kemično luščenje kožne povrhnjice z glikolnim pilingom.

Pri dveh letih zaradi meningitisa izgubila obe roki
Danes je Tilly stara pet let, a tri leta nazaj je njeno življenje viselo na nitki. Zbolela je namreč za meningitisom in zdravniki so takrat staršem celo rekli, naj se pripravijo na najhujše. A Tilly je uspela bolezen premagati, a zaradi zastrupitve krvi so ji morali amputirati obe roki.

Razkrivamo, kdo je najboljši ljubimec za vas
Izbrati dobrega ljubimca ni vedno lahka naloga. Prvi zmenki so namreč lahko pogosto zavajajoči in ko po mesecu dni ugotoviš, da je sprva popoln moški daleč od tega, je pogosto že prepozno.

Kako osebnost vpliva na zdravje?
Ali lahko na podlagi osebnosti posameznika resnično ocenimo, kakšno je njegovo zdravstveno stanje? Strokovnjaki menijo, da lahko, saj naj bi osebnostne lastnosti pomembno vplivale na to, katere bolezni nam grozijo.