Vizita.si

strukture

Alternativa 19. 04. 2021 06.00

Kaj je kiropraktika in kako deluje?

Med ljudmi, ki iščejo alternative za lajšanje bolečin v hrbtu, večina izbere zdravljenje s kiropraktiko. Kaj je kiropraktika, kako deluje in predvsem, kaj je v ozadju te veje alternativnega zdravljenja?

Alternativa 19. 03. 2021 05.30

Kaj je bioenergetsko zdravljenje in na čem je zasnovano?

Bioenergija je oblika alternativnega oz. komplementarnega zdravljenja. Stara naj bi bila toliko, kot je staro človeštvo. Bioenergija je energija življenja, je v nas in povsod okoli nas. Vsak človek, rastlina in žival je energijsko bitje in zato sestavni del vesolja. Če te življenjske energije ne bi imeli, bi bili mrtvi.

Simptomi in bolezni 04. 02. 2021 06.00

Kaj je epilepsija?

Epilepsija je skupina dolgotrajnih nevroloških motenj, težav z možgani, za katere so značilni epileptični napadi. To so tako imenovani dogodki, ki so lahko čisto kratki in komaj opazni, lahko pa gre za dolga obdobja zelo mučnega tresenja. Po navadi se ponavljajo in nimajo nekega očitnega vzroka.

Zdravje 09. 07. 2020 08.46

Preverite, če so vaše mišice medeničnega dna šibke ali 'samo' utrujene

Številne rekreativne športnice in športniki so potožili, da ne morejo opraviti celotne vadbe, ne da bi jo prekinili zaradi potrebe po uriniranju.

Zdravje 03. 07. 2020 10.36

Izognite se najpogostejšim poškodbam pri teku

Tek ni le šport, temveč za mnoge tudi način življenja, ki se lahko ob trenutku nepozornosti in nerodnosti hitro spremeni. Kako preprečiti najpogostejše poškodbe, ki nastanejo med tekom?

Bolezni 29. 06. 2020 08.19

Melanom je lahko smrtonosen, če ga ne prepoznamo dovolj zgodaj

Obstaja več kožnih rakavih obolenj, a med njimi so tri najpogostejša. “Nemelanomska rakava obolenja predstavljajo tretjino vseh novotvorb, sem sodita bazalnocelični karcinom in ploščatocelični karcinom. Najbolj nevaren pa je melanom," razloži dermatologinja prim. mag. Metka Adamič, dr. med. "Je lahko ozdravljiv, vendar le pod pogojem, če ga odkrijemo in zdravimo dovolj zgodaj." Lahko je tudi smrtonosen, zato je pomembno, da vemo, kako ga lahko prepoznamo še pravočasno.

Bolezni 24. 06. 2020 10.00

Vas mučijo bolečine in mravljinčenje v zapestju?

Da bi ublažili tisti neprijeten občutek mravljinčenja ter pekoče bolečine v zapestju, ki jo pripisujejo predvsem ponavljajočim se enoličnim gibom, si lahko pomagate kar sami, v primeru hujših in dolgotrajnejših težav pa le obiščite zdravnika.

Koža 19. 06. 2020 08.00

Kako izbrati primerno sončno kremo?

Poletje je tu in mnogi smo se že podali na plažo. Da se ni dobro pretirano sončiti, vemo že dolgo, a dermatologinja mag. Metka Adamič, dr. med., pojasnjuje, kakšne spremembe v koži se zgodijo, ko porjavimo, in kako se zaščititi pred UV-žarki. Ne spreglejte niti nasveta, kako izbrati primerno sončno kremo.

Estetska medicina 10. 06. 2020 08.15

Katere so neinvazivne tehnike pomlajevanja?

Trend nekirurških metod pomlajevanja je zadnje čase močno narastel, ravno zaradi njihove nizke invazivnosti in kratke dobe rehabilitacije. Že angleški mislec Swift je nekoč zapisal: "Vsak človek si želi dolgo živeti, nihče pa se ne želi postarati." Tako je starostne spremembe možno dolgoročno izboljšati tudi brez kirurškega noža - skalpela in dolgotrajnega okrevanja, in sicer s številnimi kozmetičnimi posegi in z visokotehnološkimi napravami, s katerimi lahko dosežemo neverjetne rezultate.

Zdravje 25. 05. 2020 08.00

5 navad, ki uničujejo vaše možganske celice

Vaši možgani so eden najpomembnejših organov v vašem telesu. Kot že dobro vemo, življenjske navade vplivajo na naše splošno zdravje. Na primer, če posameznik ne telovadi dovolj in preveč je, pridobiva odvečne kilograme. Če imamo preveč stresa v službi, se lahko pojavijo glavoboli. Obstaja pa tudi veliko škodljivih navad za naše možgane. Čerpav učinke le-teh redko začutimo takoj, se sčasoma pričnejo kazati.

Osebna rast 14. 05. 2020 10.45

Kako preko čuječnosti vzpostaviti stik s samim seboj?

Stres v življenju je neizogiben in zdi se, da ga je čedalje več. Ljudje s polnimi urniki moramo biti neprestano aktivni in dostopni. Vse to pa vpliva na naše duhovno stanje in duševno zdravje. Ko se začnemo odmikati od narave, se pravzaprav odmikamo sami od sebe. Kako znova vzpostaviti stik s seboj in kakšne tehnike pri tem uporabiti, nam je svetovala Anja Kurent, BA.Pth spec. sist. družinske psihoterapije.

Estetska medicina 08. 05. 2020 10.00

Operacija zmanjšanja želodca - kako varna je?

Debelost je svetovno pereča težava, ki jo mnogi imenujejo kar novodobna epidemija 21. stoletja. Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije je trenutno 1,9 milijarde ljudi pretežkih in 600 milijonov debelih.

Duševno zdravje 28. 04. 2020 08.58

Ko človeški um napade bolezen - shizofrenija

O številki shizofrenih bolnikov v Sloveniji, lahko zaenkrat ugibamo prek podatkov o pogostosti te bolezni v svetovnem merilu, lastnih epidemoloških raziskav namreč kljub njeni porasti še nimamo. Če ima to bolezen približno odstotek ljudi, pa jih je v Sloveniji torej okoli 20.000. Gre za eno tistih tematik, ki še vedno spadajo pod tabu teme. Med obolelimi za shizofrenijo je lahko tudi kdo od vaših znancev, družinskih članov ali pa ste sami žrtev te zahrbtne psih(ot)ične bolezni. Vkolikor pa jo pravočasno prepoznate in zdravite, lahko z njo živite normalno življenje.

Duševno zdravje 24. 02. 2020 08.37

Kako izbrati najustreznejšo psihoterapijo?

Kadar se človek spopada s težavami na duševnem področju, se ponavadi najprej zateče k svojemu splošnemu zdravniku in/ali k psihiatru, ki mu predpišeta zdravila. Kadar so simptomi duševne motnje tako močni, da motijo vsakdanje življenje in delo, pa ga napotita, naj si poišče psihoterapevtsko zdravljenje.

Življenjske zgodbe 25. 10. 2019 13.05

Nekoč je jedel za 10 ljudi. Poglejte ga danes

Danes 17-letni deček, ki je nekoč tehtal 152 kilogramov in jedel za deset ljudi, je v samo v 14 mesecih izgubil skoraj polovico svoje telesne teže. To mu je uspelo s pomočjo bariatrične operacije, ki mu jo je podaril dobrodelni kirurg.

Osebna rast 18. 10. 2019 13.14

Življenjski izzivi in čustvene stiske študentov

Študentsko življenje je vse prevečkrat po krivici povezano samo z ležernim stilom življenja in zabavami. A to je tudi obdobje, ko se veliko število mladih sooči z večjimi prelomnicami, ki s seboj prinesejo težje čustvene stiske.

Bolezni 27. 09. 2019 10.11

Prva operacija tumorja z odstranitvijo dveh celotnih ledvenih vretenc v Sloveniji

Projekt, ki se lahko izvaja le v velikih terciarnih ustanovah s sodelovanjem več različnih profilov in veliko zagnanostjo in predanostjo vseh sodelujočih, je bil tokrat uspešno izveden tudi v UKC Ljubljana.

Zdravje 26. 06. 2019 11.28

Napitek, ki vas bo osvežil tudi na najbolj vroč dan

Vroči poletni dnevi so pred nami, zato je pomembno, da se ohladimo tudi z napitki, ki bodo dobro hidrirali naše telo in ga hkrati nekoliko ohladili. Dobro poznana osvežujoča pijača je limonada, a z nekaj izvirnosti, jo lahko naredimo še bolj okusno. Dodajmo ji še sok lubenice in ustvarimo najbolj osvežujočo in okusno pijačo tega poletja.

POPovi zdravniki 10. 04. 2019 14.04

Aksecorna vranica

Spoštovani, danes sem bila na UZ trebuha, ki je pokazal, da (citiram): " sta ledvici primerne velikosti, parenhimska plast je nekoliko neenakomerno debela, mestoma že reducirana. - Obojestransko so vidne pelvične ciste, večje so levo. Večja desno meri 16 mm, levo 25 mm. Votli sistem obojestransko ni dilatiran. V suprarenalnih ložah ne odkrijem patoloških sprememb." Mnenje: lahko že začetni znaki za ledvično insuficienco. Pa še vranica (citiram): " je primerne velikosti in homogene strukture. V hilusu vranice je vodna 15 mm velika izoehogena okroglasta formacija, najverjetneje akcesorna vranica. Mnenje: Aksecorna vranica -anatomska varianta. Prosim vas za napotke, kako naj začnem z zdravljenjem, je potrebna mogoče kakšna posebna dieta, pitje kakšnih zelišč ali je nujno obiskati zdravnika. Hvala vam v naprej in lepo pozdravljeni

POPovi zdravniki 10. 04. 2019 13.58

Bolečina v spodnjem delu trebuha

Pozdravljeni, že nekaj let se spopadam z bolečino v spodnjem desnem delu trebuha, ki včasih seva tudi v desno nogo. Večkratni pregled z ultrazvokom je pokazal, da ni ničesar, prav tako ni ishias. Bolečina je topa in najintenzivnejša v mirovanju (počivanje, spanje - ali zjutraj ob prebujanju). Pomaga če se raztegnem, stegnem nogo ... Nazadnje so mi na ultrazvoku rekli, da bi lahko šlo za eno od trebušnih mišic, ki se ji reče tudi stresna mišica. Prosim za nasvet glede vzroka in odprave težave. Hvala. Lep pozdrav,

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.19

Implantat za mp sklep prsta

Spoštovani gospod doktor, ali obstaja ustrezni implantat za mp sklep drugega prsta roke zaradi izboljšanja gibljivosti. Izteg zaostaja za 30 stopinj, sklep je samo pasivno gibljiv navzgor do vodoravne lege prsta, stisk pesti ni mogoč zaradi neke blokade v sklepu, navzdol gre le nekaj stopinj, ob stisku pesti se bp skrčita sklepa dip in pip , vendar se prst v mp takrat malo dvigne. Od operacije po poškodbi s strojem je minilo 40 let, star sem 59 let, stanje se slabša v smislu gibljivosti, pogostih bolečin in otekline, ter okorelosti roke, če ne razgibavam non-stop. Mnenje travmatologov in kirurgov je zadržano glede operacije, rtg kaže slabo stanje mp sklepa, UV ne kaže težav s kitami, vendar mene moti občutek blokade v sklepu, ko stisnem pest. Občutek imam, da bi z odstranitvijo te blokade lahko bistveno izboljšal gibljivost. Ali bi MR pokazal, če obstaja ovira mehkih tkiv, da sklep ne gre? Hvala za odgovor in lp

Duševno zdravje 18. 03. 2019 08.07

Telo trpi, če je stres preveč intenziven

S stresnim odzivom nam naše telo želi pomagati, razlaga zdravnica in psihoterapevtka Tina Bončina. Daje nam val energije, da bi lahko dokončali nalogo, ki je pred nami. Poleg tega nam omogoči, da se osredotočimo le nanjo. Če se nam zdi naloga pomembnejša, je stresni odziv intenzivnejši. Ter obratno. Težava nastane, ko je odziv ves čas močan in se kar ne konča.

POPovi zdravniki 09. 09. 2017 13.09

Tumor sečnika

Pozdravljeni! Obupani se obracamo na vas za pomoc.. Lepo vas prosim za razlaho uroloskega izvida... Uz secil...ledvici sta primerne velikosti..primerne debelosti strukture parenhima..votla sistema nis...

POPovi zdravniki 22. 11. 2016 17.40

Povečana bezgavka na vratu

Pozdravljeni, lepo vas prosim za pomoč in pojasnilo. In sicer maja letos sem si natipala povečano desno bezgavko na vratu. Kmalu za tem sem imela refluks,ker imam težave z gastritisom. Ker bezgavka ni...

POPovi zdravniki 14. 09. 2016 15.15

MR izvid ledvene hrbtenice

Spoštovani, Stara sem 29 let in sem pred dvema letoma zaradi pogostih bolečin v hrbtenici sem opravila MR LS hrbtenice. Lepo vas naprošam za razlago izvida in nasvet o zdravljenju. Hrbtenica ima zravn...

POPovi zdravniki 29. 07. 2015 21.35

Zravnana lordoza

Pozdravljeni, prosim za razlago izvida RTG ledvenokrižnične hrbtenice. Izravnana lumbalna lordoza. Lumbalizacija sakruma (6 lumbalnih vretenc) Višina in oblika korpusov je primerna. I.v. prostori so o...

POPovi zdravniki 30. 06. 2015 14.52

Entezopatija kolka

Dober dan, opravila sem rtg kolka. Ugotovljeno je bilo, sledeče: sklepna špranja desnega kolka je normalno široka glavica desne stegnenice je sferične oblike na velikem trohantu desne stegnenice so rt...

POPovi zdravniki 23. 05. 2015 03.16

DROGA, VEDENJE, OSEBNOST IN POSLEDICE

Spoštovani! Dober prijatelj se je znašel v zelo zapleteni situaciji. Zaradi prekomernega uživanja marihuane v kombinaciji z alkoholom in pred zadnjim izbruhom kamagro je namreč pristal na psihiatriji....

POPovi zdravniki 03. 05. 2014 22.45

Mejna osebnostna motnja

Pozdravljeni! Star sem 35 let, moja partnerka 25. Skupaj sva 3 leta in ves čas so naju spremljali konflikti. 3 mesece nazaj, je bila hospitalizirana v psihiatrično bolnišnico. Diagnoza anksioznost in ...

POPovi zdravniki 04. 05. 2014 20.11

Poškodba živca

Pozdravljeni. Že leto dni imam težave s tibialnim ter suralnim živcem. Žal je prišlo med operacijo do zapleta (kar ni nič posebnega ter strašnega, po besedah operaterja). No, mene ovira pri vsakodnevn...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996