tega

86-letni maratonec ima za seboj zavidljive uspehe in še vedno teče
Gibanje je pomemben del našega življenja, saj ravno s telesno aktivnostjo ohranjamo tudi svojo vitalnost. 86-letni upokojeni učitelj teče že skoraj vse življenje, saj je v teku našel svoj navdih, veselje in tisto nekaj, kar ga neutrudno žene naprej. Njegovo domovanje je tako polno medalj in pokalov, a ne teče več samo zaradi lovorik, saj priznava, da je tekač tudi po svoji duši.

Dodaten oddih v podporo duševnemu zdravju
Zaposleni pri GroupM-u dobijo dodaten oddih kot podporo duševnemu zdravju: Prost dan 9. oktobra!

Katera so ključna hranila za ohranjanje dobrega vida?
Zagotovo so vas v otroštvu večkrat spodbujali, da jejte korenje, saj boste potem bolje videli. Ta nasvet v resnici ni čisto iz trte izvit. Korenje je namreč bogat vir beta-karotena, ki se v telesu lahko spremeni v vitamin A, če ga telo potrebuje. Ravno vitamin A pa je eno od pomembnejših hranil, ki vpliva na zdravje naših oči. Seveda pa za zdrave oči in ohranjanje kakovosti vida še zdaleč ni dovolj le uživanje korenja ...

'Po diagnozi se je vse spremenilo'
Selena Gomez je povedala, da se je odločila, da ustanovi sklad za duševno zdravje. K slednjemu pa jo je navdihnil lasten boj za duševno zdravje. V svojih najtemnejših dnevih, kot je zaupala tujim medijem, se je dobesedno borila s čisto svojim svetom v glavi.

Carla Bruni razkrila, da so ji pred leti diagnosticirali raka na dojki
Italijansko-francoska manekenka in pevka je svojo diagnozo delila v objavi na Instagramu ob mesecu ozaveščanja o raku dojk.

''Zlorabljeni otroci skoraj vedno razvijejo občutek krivde''
V najzgodnejših letih lahko doživimo travmatične dogodke, na katere se lahko odzovemo tako čustveno kot telesno, hkrati pa nas lahko posledice spremljajo še dolga leta, a se včasih tega niti ne zavedamo. In prav zato je pomembno, da imamo na voljo ustrezno zdravljenje, ki nas lahko osvobodi težke prtljage, zaradi katere ne moremo zares naprej. "Ne zaslužim si, umazan sem, nisem vreden ... Zlorabljeni otroci skoraj vedno razvijejo občutek krivde, s katero potem zamaskirajo tisti grozen občutek nemoči," poudarja doc. dr. Robert Oravecz.

'Samo eno živilo ne more okrepiti imunskega sistema'
V teh dneh veliko poslušamo o tem, kako pomembno je okrepiti svoj imunski sistem, da bomo lažje kljubovali virusom in bakterijam, ki so s hladnejšimi dnevi začeli intenzivneje razsajati med nami. Še prej se je pametno podučiti o tem, kako imunski sistem sploh deluje in na kakšen način lahko vplivamo na njegovo delovanje, zato smo na pogovor povabili prehransko terapevtko Simono Fabjan, ki nam je pojasnila vlogo prehrane pri delovanju imunskega sistema ter podala nekaj praktičnih nasvetov za boljše splošno zdravje.

Katere vitamine poznamo in zakaj so pomembni?
Vitamini so esencialne snovi, ki igrajo ključno vlogo v različnih procesih v telesu, predvsem kot kofaktorji pri encimskih reakcijah. Ti vitamini podpirajo številne funkcije, kot so obnova kože, pravilno delovanje živčnega sistema, možganov, imunskega sistema ter zaščita celic pred prostimi radikali.

7 razlogov, zakaj se zbujate z zabuhlim obrazom
Ste opazili, da se zadnje čase zbujate otečeni v obraz? Zakaj prihaja do tega in kako lahko enostavno rešimo težavo?

Vse, kar morate vedeti o rožnatem oktobru
Rožnati oktober je svetovni mesec osveščanja o raku na dojkah. Raku, ki je najpogostejša oblika raka pri ženskah.

Najpogostejše študentske napake
Katere so najpogostejše študentske napake, ki jih moraš poznati, še preden pride do tega, da jih narediš tudi sam? Vsi smo bili enkrat študentje in včasih je dobro slišati kakšen nasvet iz prve roke. Oskar je tokrat predstavil tudi svojo napako, za katero meni, da bi jo danes 'izpeljal' nekoliko drugače. Oglej si svežo video vsebino.

'Rak me je pripeljal na pot nepričakovane sreče'
V mesecu ozaveščanja o raku dojk je Britanka Jackie Scully, ki je preživela to vrsto raka, povedala, kako jo je diagnoza popolnoma spremenila. Danes je Jackie izjemno aktivna in razposajena ženska, ki ozavešča ljudi o simptomatiki, predvsem pa poudarja iskanje sreče v majhnih trenutkih.

Pokazale svoje brazgotine, da bi pomagale drugim
Oktober je mesec osveščanja o raku dojk, saj v Sloveniji letno zboli več kot 1500 žensk in nekaj moških. Nina, Nea in Magda so stopile pred kamere in pogumno pokazale svoje brazgotine, da bi dokazale, da se lahko preživi in živi. Več o tem pa v nadaljevanju.

Ti je všeč isti fant kot tvoji prijateljici? Kaj narediti?
V najstništvu slej ko prej pride do takšnih in drugačnih situacij, v katerih smo prisiljeni sprejeti odločitve, ki niso najbolj prijetne. Ena takšna situacija je, ko se zgodi, da vama je s prijateljico všeč isti fant. Kaj za vraga lahko naredita v tem primeru?

Kako je odraščati z alkoholikom?
Alkoholizem je vedno povezan z žrtvami, med katerimi so najbolj ranljivi prav otroci, ki odraščajo v družini zasvojenih staršev. Ti otroci so prikrajšani za občutke varnosti, ljubezni in čustvene stabilnosti, kar jih pogosto zaznamuje tudi v odraslem življenju.

Kaj storiti, ko v očeh vidimo to?
Je mogoče, da oči spremenijo barvo? Dobesedno ne, obstajajo pa stanja in bolezni, ki lahko vplivajo na navidezno spremembo barve. Odgovor tako in zato ni enoznačen.

Življenje mu je rešil test za zgodnje odkrivanje raka
Hollywoodski igralec Ben Stiller je razkril, da so mu leta 2014 diagnosticirali raka na prostati in da mu je test za zgodnje odkrivanje rešil življenje.

Svetovni dan srca – opozarjajo na nevarnost srčno-žilnih bolezni
29. september je svetovni dan srca. Na ta dan opozarjajo na nevarnost srčno-žilnih bolezni in pomen preprečevanja le-teh.

''Maraton je disciplina, do katere moramo imeti malo spoštovanja''
V luči prihajajočega Ljubljanskega maratona smo se o teku na dolge proge, pripravah in o vsem v povezavi s to 'disciplino' pogovarjali s slovenskim atletom, maratoncem in državnim rekorderjem v maratonu, Romanom Kejžarjem.

Ultrazvočne preiskave pri zanesljivem izvajalcu
Pri podjetju Ultralab uporabljajo sodobne ultrazvočne aparate, ki zagotavljajo popolno varnost ves čas trajanja diagnostičnega postopka.

''Najpogostejše se neustrezna obutev odraža v obliki tekaških poškodb''
S tekaškim trenerjem Klemenom Dolencem smo se pred prihajajočim Ljubljanskim maratonom pogovarjali o primerni in ustrezni opremi pri teku na dolge proge. Je dražje boljše? Zakaj ni dobro, da gledamo samo na ceno? Na kaj vse moramo biti pozorni?

V težjih trenutkih se vidi moč in ljubezen družine
Emma Heming Willis je povedala, da je diagnoza frontotemporalne demence njenega moža težka preizkušnja tako za igralca kot za celotno družino.

Trn v peti – kako si lahko pomagate?
Trn v peti je praktično usedlina kalcija, ki povzroči kostno 'štrlino' na spodnji strani petne kosti. Na rentgenski sliki lahko petni trn sega naprej tudi za pol palca. Brez vidnih rentgenskih dokazov je stanje včasih znano kot 'sindrom petnega trna'. Ali kot radi rečemo – trn v peti.

Tega o učenju še ne veš
Je nagrajevanje uspešno ali ne? Si daš nagrado po tem, ko se denimo eno uro pridno in uspešno učiš? Poglejmo si, če ima to vedenje kakšno konkretno podlago oz. če je dejansko efektivno. Več izveš v novi in sveži video vsebini.

Odkar je prenehala piti alkohol, se počuti bolje kot še nikoli
Brazilska manekenka Gisele Bündchen je spregovorila o staranju in o tem, kako srečna je postala zdaj, ko je v svojih 40. letih.

Tako ljudje vedo, koliko ste stari
Obstaja del telesa, ki naj bi razkrival našo pravo starost – vse drugo lahko prekrijemo, skrijemo ali 'predrugačimo', ta del telesa pa je tisti, ki razkriva prave 'podatke'. In ne, ne mislimo na obraz.

Pevka šokirala z objavo fotografije
Kako pomembno je redno razgibavanje telesa, se zaveda pevka Shakira. Na fotografijah, ki jih je objavila na družbenem omrežju, je pokazala izjemno gibljivost svojega telesa.

Kako vplivajo prevelike količine sladkorja na možgane in telo?
Glukoza je ključni vir energije za možgane, ki porabijo polovico vse razpoložljive glukoze v telesu. Njeno delovanje je povezano z mišljenjem, spominom in učenjem.

Smučarska tekačica odkrito o svoji motnji hranjenja
Dobitnica zlate medalje v teku na smučeh se je v intervjuju za revijo People pogovarjala o svoji motnji hranjenja v želji, da bi z odkritim pristopom do te občutljive teme lahko pomagala tudi drugim.

Bomo dobili nove oblike zdravljenja raka?
Prizadevanja na področju zdravljenja raka in redkih bolezni nas vodijo do vse večjega napredka, zaradi katerega bi lahko v prihodnosti pozdravili številne bolezni, ki so veljale do zdaj za neozdravljive ali pa zdravljenje ni dalo najboljših rezultatov. Kaj se nam torej obeta v prihodnosti in kakšne možnosti imamo danes? Več o tem v nadaljevanju.