tega

REGRAT
Ne spreglejte, da na vašem najbližjem travniku že raste rastlina, ki je zelo zdravilna in za katero ni potrebno nič plačati? Privoščite si torej sprehod v naravo in si naberite regrat!

FOTO: Kako preprečiti težave s hrbtenico in z očmi?
V današnjem času, ko za računalnikom presedimo včasih tudi več kot 10 ur, je še toliko bolj pomembno, da poskrbimo za svojo hrbtenico. Za vas smo pripravili nekaj vaj, dva strokovnjaka, otroped in oftalmolog pa sta nam pojasnila, zakaj in kako razgibamo hrbtenico ter poskrbimo za utrujene oči.

Po postu - zdrav življenjski slog
Postenje ima neverjeten učinek na telo. Ravno zato je pomembno, da po zaključenem postu uživate in se razvajate z zdravo hrano. Le tako boste pozitivne vplive postenja še povečali.

INTERVJU: Do novih moči s postenjem
“Post je najbolj naraven način, ki organizmu omogoči, da se reši nakopičenih strupov in tako ponovno vzpostavi ravnotežje,” meni izkušen poznavalec postenja in svetovalec za zdrav življenjski slog Marjan Videnšek.

POPovi zdravniki obiskali POP TV
Za zdravnike, zdravstvene delavce in druge strokovnjake, ki sodelujejo v zdravniški svetovalnici POPovi zdravniki, smo pripravili srečanje ob startu nove spletne strani – Vizita.si.

"Očiščevalec" organizma
Regrat je znan predvsem kot močan očiščevalec organizma. Čisti kri in deluje odvajalno. Blagodejno vpliva na delovanje ledvic ter pomaga pri odpravljanju ekcemov in drugih kožnih težavah. Uživate ga lahko v solati ali pa si pripravite regratov čaj.

Najbolj priljubljen šport med Slovenci
V uredništvu smo se odločili, da s pomočjo ankete preverimo, kakšne so rekreativne navade Slovencev. Ugotovili smo, da se kar 45 % ljudi rekreira s hojo - od tega je bilo 52 % žensk in 34 % moških .

Po stopnicah v daljše življenje
Gotovo ste se tudi sami že znašli pred dilemo: po stopnicah ali raje z dvigalom? Verjeli ali ne, če se odločite za stopnice, vam ta 'šport' lahko podaljša življenje. Tako vsaj pravijo švicarski strokovnjaki.

Smeh in veselje - formula za srečo?
Sposobnost, da občutimo srečo, je v veliki meri odvisna od 'igre' kemičnih procesov med hormoni in živci. Za dobro voljo namreč skrbi eden od hormonov.

BROKOLI
Dolga stebla in zeleni brsti kar vabijo, da ugriznemo vanje. Brokoli sodi med najbolj priljubljene vrste zelenjave. Zapelje nas s tem, da je okusen in še koristen za zdravje.

Nordijska hoja
Nordijska hoja je kot nalašč za tiste, ki bi se radi začeli rekreirati. Zanjo ne potrebujete veliko opreme, primerna je za vse generacije, ne glede na kondicijo. Samo začeti je treba.

Prehlajen dojenček
Se počutite slabo, kadar ste »samo« prehlajeni? Tako se ob prehladu počutita tudi dojenček ali malček. Krivi so seveda virusi, ki se prenašajo s kašljem, kihanjem in govorjenjem. Najraje se razmnožujejo v grlu in nosu.

Niti dve osebi na svetu nimata enakih možganov
Možgani so najbolj zapleten del živčnega sistema, ki sprejema informacije iz zunanjega okolja, notranjosti telesa in usmerja odzive nanje.

Začnimo dan z zajtrkom!
Z neredno in nepravilno prehrano postavite slabe temelje zdravju za vse življenje. Raziskave so pokazale, da imajo tisti, ki ne zajtrkujejo, tudi prekomerno telesno težo.

'Čudežni' tomograf
Na Dunaju imajo naravnost izjemen računalniški tomograf, ki lahko bere celo misli. Zaradi te čudežne naprave so morali zgraditi kar 600-tonsko stavbo, prve raziskave možganskih tumorjev pa so izredno natančne.

Seks med nosečnostjo
Pri nekaterih ženskah je čas nosečnosti tudi čas povečane želje po spolnosti, druge so željo po spolnosti izgubile. Za resnično zadovoljujočo spolnosti v nosečnosti pa največ prispeva pozitivna samopodoba pričakujoče mamice in to, da jo njen partner sprejema, takšno kot je.

Privoščite svojim ledvicam le najboljše!
Dvanajstega marca je svetovni dan ledvic. Ledvice vam bodo najbolj hvaležne, če jim privoščite „pošten“ kozarec vode.

Spomladanska nega kože
Posebno nego spomladi zahteva tudi koža. Mrzel in suh zimski zrak jo izsušita, poleg tega pa jo je treba počasi pripraviti na sonce.

Silikonski vsadki
Silikonski vsadki že več let burijo duhove. Medtem, ko so pred 15 leti v Ameriki močno omejili njihovo uporabo, so se pred nekaj leti znova pojavile pobude, da bi jih začeli uporabljati bolj množično.

Zdravljenje obolenja roženice
Očesna roženica se lahko postopno začne tanjšati nato pa se nepravilno izboči. Bolnik lahko zaradi tega tudi oslepi.

Kako se izognemo čakalnim vrstam za zdravstveno oskrbo?
Vsi bi želeli čim hitreje in čim ceneje do zdravniške oskrbe. Raziskali smo, kakšne možnosti poleg uporabe zasebnega in/ali javnega zdravstvenega sistema so bolniku še na voljo.

Pravilna uporaba zdravil
Vsako zdravilo predstavlja potencialno nevarnost, zato sta prvi korak k varnemu in učinkovitemu zdravljenju dovolj velika osveščenost in znanje, še preden zdravilo prvič vzamemo.

Čakalne dobe
Nujne zdravstvene storitve za zavarovano osebo morajo izvajalci opraviti takoj oziroma v najkrajšem možnem času. Čakalne dobe za zdravstvene storitve lahko preverite tudi na spletni strani ministrstva za zdravje in ZZZS.

Darovanje spolnih celic
Kadar tudi s pomočjo zdravljenja ne pride do zanositve po naravni poti, se pari lahko odločijo za oploditev z biomedicinsko pomočjo.

Valgusna deformacija palca in burzitis
Valgusna deformacija palca na nogi je ena od najpogostejših deformacij stopal.

Tranzitorna ishemična ataka (TIA)
Tranzitorna ishemična ataka je bolezen, podobna možganski kapi, le da ima blažje posledice.

Hemofilija
Hemofilija je prirojena motnja strjevanja krvi.

Creutzfeldt-Jakobova bolezen
Pri Creutzfeldt - Jakobovi bolezni možgansko tkivo propada zaradi nenavadnega povzročitelja.

Ankilozirajoči spondilitis
Ankilozirajoči spondilitis je kronično revmatično obolenje, ki prizadene vezivno tkivo.

Slabokrvnost (Anemija)
Za anemije je značilna znižana raven krvnega hemoglobina ali pojav njegovih nenormalnih oblik.