Vizita.si

trajanje

Nasmeh zdravju 25. 02. 2021 06.00

Kakšen učinek ima že ena polurna vadba?

Kako hitro se pokaže učinek telovadbe? Najnovejša študija, ki so jo izvedli na ameriški univerzi v Marylandu, je pokazala, da se pri zdravih starejših odraslih povečana aktivnost v delu možganov, ki je povezan s spominom, pokaže že po eni polurni vadbi.

Alternativa 12. 02. 2021 06.00

Kako se spoprijeti s prehladom po mnenju strokovnjakov za holistično zdravje

Katera so nekatera netradicionalna zdravila proti prehladu in gripi? Po mnenju nekaterih strokovnjakov za alternativno medicino lahko poskusite tudi z akupunkturo ali meditacijo. Poglejmo si še ostala.

Estetska medicina 24. 12. 2020 05.00

Povečanje prsi – je to prava odločitev za vas?

Povečanje prsi je za mnogo žensk sopomenka za samozavest, hkrati pa gre za pomembno osebno in dolgotrajno odločitev. Zaradi razlogov, kot so nesimetričnost, ptoza ali povešenost dojk, manjše deformacije ali hipomastija (premajhna prostornina ene ali obeh dojk), lahko ženska izgubi samozavest, se ne počuti dobro v svoji koži, je manj produktivna, kreativna in je navsezadnje nesrečna. Poleg same želje po spremembi, pa je vsekakor potrebno, da se o posegu prej informirate in posvetujete z zdravnikom kirurgom. V želji, da bi vam pri vaši odločitvi pomagali, smo za vas pripravili informacije, ki si jih vsekakor morate prebrati.

Zdravje 09. 12. 2020 05.57

Kaj jesti in piti, ko imate gripo?

Ko imate gripo, sta edino zdravilo počitek in čas. Ni hrane, ki bi čarobno rešila vse simptome in vas pozdravila. Pomembno je, da pijete čim več tekočine in jeste hranljivo hrano, ki vam bo pomagala, da se ne boste počutili slabše, in bo pripomogla k temu, da bi si čim prej opomogli.

Bolezni 01. 12. 2020 05.45

Svetovni dan aidsa 2020 – Pripnimo si rdečo pentljo na daljavo

Svetovni dan aidsa vsako leto obeležujemo 1. decembra. Letos bo ta obeležitev zaradi epidemije koronavirusa potekala drugače, saj bo potekala na daljavo, in sicer pod geslom "Pripnimo si rdečo pentljo, na daljavo!"

Duševno zdravje 13. 11. 2020 06.00

Iskanje pomoči ni sramotno, saj pomeni odgovornost do samega sebe

Vsak posameznik se v življenju znajde na razpotju. Razlog so lahko partnerske ali družinske težave, konflikti na delovnem mestu, tesnobna občutja, stres in izgorelost, različne vrste odvisnosti in številne druge tegobe sodobnega časa. Iskanje pomoči se začne običajno takrat, ko se dlje časa vrtimo v vrtincu težkih občutij in se nam zdi, da ne vemo več, kako naprej. Vse, kar potrebujemo za spremembe v življenju, so prava mera motivacije, vztrajanje in terapevtski odnos, ki zdravi.

Duševno zdravje 20. 08. 2020 05.30

Čustva, ki jih potlačimo, se vrnejo

Jeza, žalost, strah, gnus, razočaranje, nepotrpežljivost, sram, ljubosumje … so čustva, ki bi se jim najraje izognili, če bi se jim lahko. Ampak čustva sama po sebi niso dobra in slaba, pravilna ali napačna, saj jih občutimo z razlogom, da nas nekaj naučijo. O tem smo se pogovarjali s psihologinjo in psihoterapevtko Branko Strniša in Kajo Strniša.

Duševno zdravje 06. 08. 2020 05.45

Kako čustva vplivajo na naše vedenje?

Čustva vplivajo na to, kako dojemamo življenje, kako živimo in, navsezadnje, kako komuniciramo z drugimi. Poznamo različne vrste čustev, ki jih v grobem ne bi smeli deliti na negativna ali pozitivna, temveč na osnovna in bolj kompleksna.

Vitamini in minerali 22. 06. 2020 07.50

Močan antioksidant, ki zmanjšuje vnetja v telesu

Pričela se je sezona češenj in višenj. Če je le mogoče, si jih v tem času privoščite v obilju. Tako češnje kot višnje so bogat vir vitaminov in antioksidantov, zaradi česar so izjemno zdrave. Ne le, da si boste z njimi zagotovili visok vnos zdravih hranil za močno imunsko odpornost, študije so celo pokazale, da zmanjšujejo vnetja v telesu.

Estetska medicina 14. 06. 2020 16.30

Poznate razliko med trajnimi in začasnimi polnili?

Z vbrizganjem polnil pomladimo kožo, zgladimo gube in povečamo prostornino mehkih tkiv. Trajanje učinkov je različno, odvisno od vrste uporabljenega polnila. Kakšna je razlika med trajnimi in začasnimi polnili in kakšne so posledice pretirane uporabe teh ter na druga vprašanja na to temo, nam je odgovarjal priznani slovenski lepotni kirurg Andrej Testen dr. med., spec. plastične, rekonstruktivne in estetske kirurgije.

Prehrana 02. 06. 2020 10.54

Ko boste to prebrali, ga boste vnesli v svojo vsakodnevno prehrano

Vsi že dobro vemo, da je česen izjemno zdrav in s pridom ga uporabljamo kot zelišče v kuhinji. A svež česen se že več stoletij uporablja tudi v zdravilstvu. Zadnje raziskave so potrdile, da ima v resnici celo vrsto pozitivnih učinkov na zdravje. Pokazalo se je, da krepi imunski sistem, izboljšuje delovanje srčno-žilnega sistema, da varuje telo pred infekcijami in da zmanjšuje vnetja v telesu.

Estetska medicina 25. 05. 2020 08.00

Filerji – kaj vse morate vedeti o njih?

Sodobna estetska medicina vse bolj uporablja dermalna polnila. Vedno bolj priljubljena je hialuronska kislina, ki jo aplicirajo v točno določene dele obraza: od lic do ustnic. Vplivneži na Instagramu in Youtubu metode korekcije obraza nenehno promovirajo med mladimi in morda so ravno zato pri njih tako priljubljena. Slaba stran filerjev je predvsem, da mora, "če je stranki učinek všeč, priti po vnovično aplikacijo polnila". Kaj vse še morate vedeti o filerjih, preden se odločite za njih?

Zdravje 15. 04. 2020 08.00

Gre za eno najpogostejših težav v času covida-19

Situacija, v kateri smo se znašli, nas je vrgla iz vsakodnevnega ritma in nas prisilila, da se ustavimo. Med nas sta se naselili strah in negotovost. Skrbi nas, kaj bo z našo službo, financami in seveda z zdravjem ... Marsikdo se počuti tesnobno in nelagodno in ne ve, kako se soočiti s stresom. Zaradi tega se še dolgo v noč premetava in obrača v postelji ter stremi k stropu, zjutraj pa se prebuja še bolj utrujen, kot je odšel spat. Nespečnost je zagotovo ena od najbolj pogostih posledic stresa, s kakršnim nas je soočila epidemija covida-19, posledica neprespane noči pa ni le utrujenost, ampak tudi oslabljen imunski sistem.

Zdravje 10. 04. 2020 10.13

Ste vedeli, da je topla kopel enako dobra za počutje kot telovadba?

Vsakdo izmed nas si rad občasno privošči toplo kopel v tišini, ki na nas deluje povsem sproščujoče in blagodejno. Raziskovalci pa so ugotovili, da ima topla kopel ne le pomirjujoče učinke, temveč na naše telo deluje tako kot polurni sprehod.

Duševno zdravje 06. 04. 2020 07.43

5 napačnih prepričanj o psihoterapiji

Kaj sploh je psihoterapija? V zvezi s tem področjem še vedno kroži veliko prepričanj in informacij, ki pa ne držijo najbolj. Kaj vse se na terapiji dogaja, ali terapevt res lahko razreši vse težave in ali je terapija res namenjena le posameznikom s težjimi duševnimi motnjami, preverite v spodnjih vrsticah.

Prehrana 27. 03. 2020 09.12

Strokovnjakina razkriva: kakšna mora biti prehrana v času koronavirusa?

Ste ostali doma in razmišljate, kako prilagoditi prehrano, da se ne bi preveč zredili ali pa vas je strah, da bo stres vplival na vaše zdravje? Po nasvet smo se obrnili na nutricionistko Mojco Cepuš.

Prehrana 17. 03. 2020 07.28

3 živila, ki vam bodo pomagala krepiti imunski sistem skozi celo leto

Ne le, da bo redno uživanje teh živil okrepilo delovanje vašega imunskega sistema, hkrati bodo poskrbela, da ne boste imeli težav s kožo, kot so prezgodnje staranje kože, akne in rdečica. Za katera živila gre in kako delujejo? Preverite.

Duševno zdravje 28. 02. 2020 15.12

Kako izbrati najustreznejšo psihoterapijo?

Obstajajo različni psihoterapevtski pristopi, med katerimi lahko posameznik izbira glede na svoje potrebe in težave. Psihoterapevtka dr. sci. Andreja Pšeničny je v svojem strokovnem članku predstavila štiri glavne pristope.

Duševno zdravje 24. 02. 2020 08.37

Kako izbrati najustreznejšo psihoterapijo?

Kadar se človek spopada s težavami na duševnem področju, se ponavadi najprej zateče k svojemu splošnemu zdravniku in/ali k psihiatru, ki mu predpišeta zdravila. Kadar so simptomi duševne motnje tako močni, da motijo vsakdanje življenje in delo, pa ga napotita, naj si poišče psihoterapevtsko zdravljenje.

Odnosi in spolnost 13. 12. 2019 08.03

Prepoznajte simptome spolne kompulzivnosti

Kadar spolnost predstavlja beg pred vsakdanjimi težavami in negativnimi občutki, kadar seks ne predstavlja užitka, ampak nekakšno nujo, govorimo o spolni kompulzivnosti. Spoznajte njene simptome in preverite, kako se jo da premagati.

Okužbe in zastrupitve 01. 12. 2019 09.26

V Sloveniji trenutno živi manj kot 1.000 oseb z virusom HIV, petina se jih tega ne zaveda

V letu 2019, do vključno 22. novembra, je bilo v Sloveniji 25 novih diagnoz okužbe z virusom HIV, kar je bilo deset manj kot v celem letu 2018. Po ocenah Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) pri nas trenutno živi manj kot 1.000 oseb z virusom HIV, od katerih jih približno petina ne ve za svojo okužbo.

Imunski sistem 25. 11. 2019 08.54

5 nespametnih stvari, ki jih delamo, ko smo prehlajeni

Kihate, kašljate in imate glavobol – povsem ste obupani in storili bi vse, da bi se vaše počutje izboljšalo. Obiščete zdravnika in ga prosite, naj vam predpiše nekaj, kar koli, kar bo pomagalo odpraviti simptome. Morda boste imeli srečo in vam bo zdravnik lahko ponudil zdravilo, a običajno pri prehladih ni tako. Prav tedaj pa pogosto naredimo največ napak. Tu so nekatere.

Zdravje 08. 11. 2019 13.14

Super učinki rednega uživanja limonade

Priporočljivo je, da že začnete dan s kozarcem sveže limonade. Ker čez noč postanemo malo dehidrirani, bo telo hvaležno za vodo. Limone pa bodo poskrbele, da boste dobili še dozo močnega vitamina C, ki vas bo okrepil in vam dal še več energije.

Imunski sistem 22. 10. 2019 12.49

Limona, kurkuma, ingver in česen: ali resnično pomagajo pri krepitvi imunskega sistema?

Poleg splošnih smernic o krepitvi imunskega sistema, kot so opustitev kajenja, redno gibanje in telovadba, ohranjanje zdrave telesne teže, opustitev alkohola, zadosten spanec in čas za počitek, zmanjšanje stresnih dejavnikov ter higiena rok, je vsekakor še posebej pomembna in vplivna zdrava prehrana. V obdobju jeseni je zato priporočljivo povečati količino zaužite zelenjave in sadja.

Bolezni 11. 10. 2019 09.14

Tudi tako lahko preprečite pojav herpesa

Nadležen oralni herpes sicer ne ogrozi vašega življenja, vendar močno zamaje vašo samozavest. Naučite se, kako lahko zmanjšate pogostost njegovih izbruhov.

Zdravje 03. 09. 2019 14.23

Navada, ki poveča tveganje za srčni infarkt za 52%

Si nikoli ne vzamete dovolj časa za spanec? To je navada, ki lahko poveča tveganje za srčni infarkt za kar 52 odstotkov. A tudi prekomerno spanje ni dobro za vas. Ljudje, ki spijo več kot deset ur na dan, imajo kar dvakrat večje tveganje za srčni infarkt.

Okužbe in zastrupitve 06. 08. 2019 15.17

Okuženi s to bakterijo, tudi več let ne kažejo znakov okužbe

Marsikateri človek, okužen s sifilisom, tudi po več let ne kaže nikakršnih znakov okužbe. Vendar pa lahko večletno nezdravljenje sifilisa povzroči velike zdravstvene težave.

Duševno zdravje 31. 05. 2019 08.10

Psihiatri končno priznali: antidepresivi lahko uničujejo življenja

Predpisovanje antidepresivov je v zahodnem svetu postalo precej pogosto. V Veliki Britaniji je uporaba antidepresivov višja kot v kateri koli drugi državi zahodnega sveta. Čeprav je do sedaj veljalo, da antidepresivi ne povzročajo večje odvisnosti, so strokovnjaki iz britanske zbornice psihiatrov Royal College spremenili svoje mnenje in priznali, da prekomerno predpisovanje antidepresivov lahko uničuje življenja.

Zdravje 14. 03. 2019 14.50

Čas je, da sebe postavite na prvo mesto

Tako za telesno kot za duševno zdravje je izjemnega pomena, da znamo prisluhniti sebi in svojim potrebam ter da si na različnih področjih v življenju postavimo prioritete. To pomeni, da se moramo naučiti reči NE, kadar nečesa ne zmoremo, da znamo presoditi, kdaj se upreti določeni razvadi, ki nam tako ali drugače škoduje, da ne vztrajamo v odnosih, ki nas ne osrečujejo in da pravočasno poiščemo pomoč, ko nas telo opozori, da nekaj ni v redu. Če ne znamo ali se bojimo reči NE, s tem sporočamo, da so nam drugi pomembnejši od nas samih, nam potrdi tudi psihologinja dr. Eva Boštjančič.

POPovi zdravniki 23. 05. 2016 15.42

Luskavica - homeopatsko zdravljenje

Luskavica in zdravljenje s homeopatijo? Izkušnje, mnenje, trajanje..? lp

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032