tri

Kako si pomagati, ko peče zgaga!
Zgaga je predvsem težava starejših, a se lahko pojavi tudi pri drugih. Poslabšujejo jo močna živila, kot so alkohol, kava, česen, čebula, mastne jedi in slabo prežvečena ter hitro zaužita hrana. Kako si pomagati pri zgagi in kdaj k zdravniku, si preberite v članku.

Imate prhljaj, ponujam vam naravno rešitev ...
Ne le da prhljaj ni ravno estetski, povzroča tudi izredno neprijetno srbenje glave. Da bi se rešili te nadloge, vam predlagam povsem naravno rešitev, in sicer jabolčni kis.

Sončenje – nevarna past
Kdaj brezskrbno razvajanje pod vročim poletnim soncem postane nevarno? Dermatologi trdijo, da smo tveganju za nastanek kožnega raka in razvoju drugih kožnih bolezni izpostavljeni vsi.

Deset korakov do boljšega spanja
Vaša postelja naj bo le za spanje in seks, ne jejte pred spanjem, pozno popoldne ne pijte kave ali alkohola in ne kadite! Spite le v svoji spalnici, ki naj bo raje bolj hladna ... in kmalu boste bolje spali.

Ubija tiho in brez jasnih opozoril!
Več kot 65 milijonov Evropejcev trpi zaradi previsokega krvnega tlaka (hipertenzije). Tudi v Sloveniji številka ni majhna. Dolgoročno previsok krvni tlak ogroža zdravje in skrajšuje življenjsko dobo. Povzroči lahko resne zaplete, kot je možganska kap in srčni infarkt.

12 najbolj nenavadnih opeklin
Brezskrbno nastavljanje vročim sončnim žarkom je lahko velik užitek, lahko pa postane nočna mora, še posebej, če niste zaščiteni in če pretiravate. Predstavljamo nekaj najbolj nenavadnih opeklin.

Razvoj dojenčka: 11. mesec
Končno, vaš dojenček govori! To je za otroka zelo pomembno, saj vse bolj komunicira z vami in z okolico.

Z otrokom nikoli na sonce brez zaščite!
Otroške kože do dopolnjenega prvega leta ne izpostavljajte sončnim žarkom! Če se temu ne morete izogniti, pa otroka obvezno zaščitite s primernim sredstvom!

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Preprečite poškodbe otrok!
Poškodbe so v Sloveniji eden izmed glavnih vzrokov za umrljivost otrok in mladostnikov v starosti od 0 do 19 let, saj so »krive« za 29 odstotkov vseh smrti v tej starostni skupini. Vsako leto zaradi poškodb umre 44 otrok in mladostnikov te starosti, 990 pa jih je sprejetih na zdravljenje v bolnišnico.

Sedem najbolj grozljivih tumorjev
Sedem nesrečnežev, ki jim je tumor popolnoma uničil življenje, bi potrebovalo več dragih operacij, da bi znova normalno zaživeli. Nekateri se za operacije niso odločili iz verskih in drugih prepričanj, drugim operacije niti ne pomagajo, med njimi pa so žal tudi tisti, ki si jih ne morejo privoščiti.

Najhujše zdravniške napake
Tudi zdravniki so samo ljudje. A napake pri njihovem delu so lahko usodne. Predstavljamo vam nekaj najhujših zdravniških napak.

Kako omilimo bolečino pri poškodbah?
Topli spomladanski dnevi v ljudeh zbudijo željo po gibanju, hkrati pa se poveča tudi število poškodb. Ljudje si namreč prevečkrat zadajo pretežko nalogo, na katero fizično še niso pripravljeni. Pogosto pa je vzrok za poškodbe tudi premalo ogreto telo. Poškodbe niso nedolžne, saj lahko pustijo trajne posledice.

Darujmo spolne celice!
Tudi tisti, ki svojih spolnih celic nimajo, lahko zanosijo. A le z darovanimi spolnimi celicami.

Ultrazvočna preiskava v nosečnosti
Ultrazvočna preiskava je metoda, s katero v porodništvu za pridobivanje slike plodu uporabljajo zvok s frekvenco visoko nad našim slušnim področjem.

Ko inkontinenca greni življenje
Uhajanje urina je vse bolj pogosta težava, ki pesti predvsem ženske po porodu in med menopavzo. Ker moti kakovost življenja, je zelo pomembno, da ukrepamo, preden je prepozno, pravi dr. Adolf Lukanovič.

Carski rez
Med ameriškimi zvezdnicami je zaradi strahu pred porodom rojevanje s carskim rezom postalo prava modna muha. Z medicinskega stališča pa je to velika operacija.

Deset znakov nosečnosti
Ženske se med nosečnostjo počutijo različno. Obstaja pa nekaj značilnih znakov, ki se pojavijo med nosečnostjo.

Ovulacija in zanositev
Kaj se z žensko dogaja v obdobju ovulacije in kako povečamo možnost zanositve s spremljanjem ovulacije, nam je razložila ginekologinja Jasna Kuhelj Recer.

Uši
Uši so zajedavci, ki se hranijo s človeško krvjo.

Izvorne celice rešujejo življenja
Starši imate možnost, da po rojstvu svojega otroka pri specializiranem podjetju shranite popkovnično kri. Ta je bogata z izvornimi celicami, ki igrajo pomembno vlogo pri zdravljenju nekaterih bolezni.

Prehrana doječe matere
Mama, ki doji, potroši toliko energije, kot če bi 24 ur fizično delala! Zato je zanjo pomembna zdrava, hranljiva ter raznolika hrana in pijača.

Dojenje koristi otroku in mamici
Slovenija je po številu doječih mater v samem vrhu. Doji kar 95 odstotkov mamic, zasluge za to pa gredo tudi strokovnim delavcem v porodnišnici.

Norice na pohodu
Norice so v Sloveniji že vrsto let na prvem mestu med nalezljivimi boleznimi. Lahko se pojavljajo preko celega leta, večje število obolelih pa je značilno za pozne zimske in zgodnje spomladanske mesece. Največ otrok zboli med tretjim in petim letom starosti.

Nosečnost ni bolezen!
Bodoča mamica lahko veliko pripomore k boljšemu počutju, če bo telesno aktivna tudi med nosečnostjo.

S spermo pokojnega sina do vnukov
Teksaški sodnik je uslišal željo materi, ki je pred kratkim izgubila svojega sina. Na sodišču je zaprosila, da bi ji dovolili odvzem vzorca sinovih semenčic, saj si je pokojnik vedno želel imeti otroke.

Jogurt lahko olajša vnetje nožnice
Glivično vnetje nožnice je ena izmed najpogostejših okužb pri ženskah. Do 25. leta starosti ima občasno glivično vnetje kar polovica žensk. Vnetje zdravimo z zdravili, ki jih predpiše ginekolog, pomagamo pa si lahko tudi z jogurtom!

Nad menstrualne bolečine z domačo lekarno
Menstrualne bolečine vsaj občasno pestijo več kot 90 odstotkov žensk, zato spadajo v vrh težav, povezanih z rodili. Krčenje mišic maternice je sicer normalen del cikla in zagotavlja, da se odebeljena sluznica odlušči in izloči iz telesa.

Cepljenje proti virusu HPV – ZA
Dr. med. Marjetka Uršič Vrščaj z Onkološkega inštituta zagotavlja, da je cepivo varno in učinkovito. Želi si, da bi se čim več staršev odločilo za cepljenje svojih hčerk proti virusu HPV, saj bi tako zmanjšali obolevnost za rakom na materničnem vratu in nekaterimi spolnimi boleznimi.

RESNIČNA ZGODBA: 'Zaradi kontracepcijskih tablet sem skoraj umrla!'
38-letni Klari iz Bohinja se je pred petimi leti zrušil svet. Namesto da bi svoj čas preživljala s svojima otrokoma, se z njima igrala in tekala naokoli, je zbolela za hudo pljučno hipertenzijo – boleznijo, pri kateri je predvidena doba preživetja le od pet do šest let. In vsega so bile krive kontracepcijske tabletke, je prepričana Klara.