ukrepanje

Kako na naraven način omiliti zobobol?
Zobobol je bolečina, ki je nikakor ne smete prezreti. Ker je včasih takojšen obisk zobozdravnika neizvedljiv, vam predstavljamo nekaj naravnih načinov, kako omiliti to zoprno in ostro bolečino.

Visok krvni tlak pesti 60 odstotkov odraslih!
Visok krvni tlak povečuje tveganje za nastanek srčno-žilnih, možgansko-žilnih in ledvičnih bolezni in je eden glavnih povzročiteljev smrti. Kdaj je krvni tlak previsok in kako ga znižati?

VIDEO: Kaj je narobe s Keenanom Cahillom?
15-letni Keenan Cahill je znan kot deček, ki je z oponašanjem Katy Perry in 50 Centa postal internetna zvezda. Le malokdo pa se vpraša, zakaj je 15-letnik še vedno videti kot osemletni otrok.

Okulist ugotovil, da bi lahko umrla!
16-letnica je trpela zaradi hudih glavobolov. Zdravnik je njene težave pripisal stresu zaradi učenja, obisk pri okulistu pa je razkril, da se ji je na možganih razvila nevarna, lahko tudi smrtonosna bolezen.

Zdravje odznotraj se kaže navzven
Glivično vnetje nožnice vsaj enkrat v življenju izkusijo tri četrtine vseh žensk. Če ga ne zdravimo, se lahko ponavlja ali povzroči zaplete.

Kako dober je vaš spanec?
Letošnji svetovni dan spanja poteka pod geslom Spimo dobro, ostanimo zdravi. Kakovosten spanec je namreč zelo pomemben dejavnik za posameznikovo zdravje, dobro počutje in delovno sposobnost.

Prepoznajte simptome podhladitve in ukrepajte pravilno!
Ob izpostavitvi nizkim temperaturam telo oddaja več toplote, kot je lahko proizvaja. V takem primeru lahko pride do podhladitve telesa. Kako prepoznati podhladitev in kako pomagati podhlajenemu človeku?

Aids ne pomeni nujno smrtne obsodbe
Trenutno je v Sloveniji z virusom HIV okuženih 310 ljudi. Med okuženimi je največ homoseksualnih moških, HIV pa je vedno pogostejši tudi med starejšimi – tretjina okuženih je namreč stara nad 50 let.

Prepoznajte prve znake raka na želodcu!
Rak želodca je drugo najpogostejše rakavo obolenje pri nas. Za to boleznijo vsako leto na novo zboli kar 460 Slovencev. Ker je za zdravljenje bistveno pravočasno ukrepanje, je zelo pomembno prepoznati prve znake te bolezni!

Resnična zgodba: Življenje z osteoporozo
62-letna Mojca je pred devetimi leti izvedela, da se gostota njenih kosti manjša. A na začetku je kazalo, da ima le osteopenijo, za katero mnogi zdravnik pravijo, da je predhodnica osteoporoze. Čeprav vsi bolniki z osteopenijo ne dobijo osteoporoze, se je Mojčina zgodba obrnila drugače.

Novorojenček umrl zaradi malomarnosti zdravnikov
Ko je 44-letna nosečnica Johanne Rees prihitela v porodnišnico z bolečinami v trebuhu, je trajalo kar poldrugo uro, da so se zdravniki odločili za porod. A bilo je prepozno. Mali Arun je zaradi pomanjkanja kisika utrpel tako hude možganske poškodbe, da sta ga starša po desetih dneh odklopila z aparatov.

Preprečite poškodbe otrok!
Poškodbe so v Sloveniji eden izmed glavnih vzrokov za umrljivost otrok in mladostnikov v starosti od 0 do 19 let, saj so »krive« za 29 odstotkov vseh smrti v tej starostni skupini. Vsako leto zaradi poškodb umre 44 otrok in mladostnikov te starosti, 990 pa jih je sprejetih na zdravljenje v bolnišnico.

Tek za zdravo srce
Od 15. do 20. ure bo v parku Tivoli potekala prireditev Misli na srce. Namen prireditve je spodbujanje ljudi k zdravemu življenjskemu slogu. Poleg teka bodo ljudje dobili še informacije o boleznih srca in ožilja in dejavnikih tveganja zanje, seznanili pa se bodo tudi s temeljnimi postopki oživljanja ter uporabo avtomatskega defibrilatorja.