ukrepi

Moški, se spopadate z uhajanjem urina? Preverite, kako si pomagati!
Vsak četrti moški, starejši od 40 let, se spopada z eno od oblik uhajanja urina*. Če se spopadate s tem, niste edini, in tega se nikar ne sramujte. Da bi preprečili neprijetne težave, ki spremljajo uhajanje urina, si lahko pomagate z diskretnimi podlogami, ki jih nihče ne opazi.

To morate vedeti, če imate povišan holesterol
Povišane vredosti holesterola in trigliceridov povečujejo tveganje za bolezni srca in ožilja, ki še vedno veljajo za najpogostejši vzrok smrti v Sloveniji. Da bi uravnali raven holesterola, vam zdravniki lahko predpišejo statine, a ti imajo številne stranske učinke. Prav zato je za zniževanje holesterola treba poskrbeti že prej, ko ga lahko znižamo še po naravni poti.

Vas daje spomladanska utrujenost? Tu je preprosta rešitev
Zunaj so prvi topli pomladni dnevi in številni se že z veseljem nastavljajo prvim sončnim žarkom. A morda ste med tistimi, ki nimate niti toliko energije, da bi se spravili na sveži zrak. Ste v tem času tako utrujeni, da imate občutek, da bi se le radi dobro naspali oziroma še bolje, da bi si privoščili dolg dopust? Potem se lahko spopadate s spomladansko utrujenostjo. Na žalost so večinoma urniki še polni obveznosti in dopust še ni mogoč. Vam bodo pa utrujenost pomagali premagati spodnji nasveti.

S slovenskim odkritjem nad izčrpanost
V sodobnem času je več kot polovica populacije že izpostavljena izgorelosti. Nenehna prizadevanja k več in več uspehom na kariernem in osebnem področju, lahko privedejo v začarani krog nenehnega dokazovanja in izčrpavanja svojega telesa in duha. Tako ni nenavadno, da postajamo razdražljivi in kronično utrujeni. Preverite, kako si pomagati.

Aluminijeva folija povečuje tveganje za Alzheimerjevo bolezen
Aluminij v aluminijevi foliji povzroča Alzheimerjevo bolezen, je pokazala zadnja raziskava univerze Keele. Povezavo med aluminijem in Alzheimerjevo boleznijo strokovnjaki že dolgo poznajo, a šele zdaj so uspeli dokazati, da aluminij v resnici povzroča poslabšanje funkcije možganov.

Kako si pomagati, če imamo suho kožo?
Mraz, veter, ogrevani prostori s suhim zrakom izsušujejo našo kožo, in če je ne negujemo pravilno, se lahko pojavi srbečica, koža je razdražena, pordela ali celo vneta. Da bi to preprečili, je pomembno, da jo začnemo pravočasno negovati. Preverili smo, kakšna nega je v tem času najprimernejša.

S tem preprostim ukrepom si lahko podaljšate življenje
Če iz svojega jedilnika izvzamete samo eno vrečko čipsa na dan, si lahko podaljšate življenjsko dobo, so preračunali strokovnjaki. Večina ljudi še vedno zaužije preveč soli in z izločanjem živil, ki so slana, bi lahko preprečili številne primere smrti zaradi srčno-žilnih bolezni.

Vas peče zgaga? Tu je preprosta rešitev
Po obilnih večerjah in nekaj kozarcih alkohola, ki si jih pogosto privoščimo v veselem decembru, se lahko pojavi pekoča bolečina za prsnico ali zgaga. Bolečino lahko spremlja še občutek dvigovanja hrane ali kiselkast okus v ustih. Včasih prihaja tudi do bolečin v želodcu, napihnjenosti ali slabosti po obroku. A vseh teh težav se lahko znebite v manj kot 30 minutah.

Se starate hitreje kot vrstniki? Ti ukrepi bodo pomagali
Se starate hitreje kot vaši vrstniki? Vam niso všeč gubice, ki jih vidite v ogledalu. Morda je čas, da opustite nekaj navad, zaradi katerih se starate hitreje. Tu je seznam najpogostejših navad, ki pospešujejo staranje.

NAGRADNA AKCIJA: Osvojite Eucerinov darilni paket
Je vaša koža vse manj elastična in vse bolj gubasta? Potem si preberite nekaj nasvetov, s katerimi ji lahko znova povrnete bolj mladosten in sijoč videz.

Imate povišan holesterol? Ti ukrepi vam lahko pomagajo!
Ste ugotovili, da imate povišan holesterol? Niste edini. Povišano raven holesterola v krvi ima več kot 66 odstotkov Slovencev v starosti od 35 do 70 let (Slovenski Forum za preventivo srca in ožilja, Zbornik prispevkov 2012). Visoka raven holesterola je eden izmed dejavnikov tveganja za razvoj bolezni srca in ožilja. Prav zato je pomembno, da raven holesterola redno nadziramo.

Mati svojo hčer več kot 20-krat obudila od mrtvih
Predana mati Samantha Slocombe je svojo triletno hčer Paige že več kot 20-krat obudila od mrtvih, potem ko je imela močan epileptični napad, zaradi katerega je prenehala dihati. Deklica namreč trpi za izjemno redkimi epileptičnimi napadi in je odporna na zdravila, ki bi ji lahko pomagala.

Trije nasveti za lažje delo (domačih) nalog
Največ, kar lahko naučimo svoje otroke je, da je za reševanje nalog (in s tem tudi srečo in zadovoljstvo) odgovoren sam. Mi smo se to že naučili, priučili tekom življenja, pomembno je, da delovnost in odgovornost za dejanja prenesemo na svoje otroke že v zgodnjih letih.

Si želite znova gladko kožo brez gub?
Z leti se na obrazu pričnejo kazati gubice in linije, ki nam hitro postarajo obraz. V koži je namreč vse manj kolagena, elastina in hialuronske kisline, izpostavljenost UV žarkom pa procese staranja še pospeši. Prav zato je pomembno, da redno negujete svojo kožo, in zadnji hit med pomladitvenimi kremami, ki se ponaša s kakovostjo, je Eucerin® Hyaluron-Filler CC krema.

5 najpogostejših in najbolj smrtonosnih rakov
Čeprav je rak že sam po sebi strah vzbujajoča beseda, je dobro vedeti vsaj približno, katere oblike raka so najpogostejše in kako lahko zmanjšamo tveganje. Tu je nekaj najpogostejših rakov, ki terjajo največ življenj.

Že vse življenje napačno izpihujemo nos. Poglejte, kaj delamo narobe
Vsi dobro poznamo tisti neprijetni občutek, ko se nam med gripo ali prehladom zamaši nos. Takrat običajno pričnemo izpihavati sluz iz nosu, da bi prečistili dihalne poti in olajšali simptome. To so nas učili v zgodnjem otroštvu, a zdravniki pravijo, da to ni najboljši način za odpravo težav.

Nevarnost pnevmokoknih okužb pri malčkih
Pnevmokokne okužbe spadajo med najpogostejše bakterijske okužbe. Bakterije lahko povzročijo tudi smrtno nevarne bolezni, kot sta meningitis in sepsa, najpogostejša pnevmokokna okužba pa je vnetje srednjega ušesa.

5 stvari, ki jih morate vedeti o virusu Zika
Relativno nov virus Zika je vzbudil veliko zaskrbljenosti po vsem svetu, saj se širi z izjemno hitrostjo, poleg tega pri novorojenčkih povzroča nepopravljivo poškodbo možganov. Čeprav povezava še ni dokazana, so strokovnjaki opozorili, da so porodi, pri katerih se otroci rodijo s premajnimi glavami, verjetno posledica okužbe z virusom. Tu je nekaj stvari, ki jih morate vedeti o virusu Zika.

Veste, koliko časa bi morali telovaditi, da bi ga pokurili?
Ste vedeli, da bi morali teči vsaj 25 minut, če bi želeli porabiti en borovničev mafin? In celo 42 minut, če bi želeli pokuriti sendvič s piščancem in slanino. Da bi se bolje zavedali, kako kalorična so nekatera živila, so britanski strokovnjaki predlagali, da bi na embalažo izdelkov dodali oznako, ki bi kazala, kako dolgo bi moral posameznik telovaditi, da bi pokuril kalorije, ki jih izdelek vsebuje.

Objavili težko pričakovano poročilo o trans maščobah
Evropska komisija (EK) je z enoletno zamudo objavila poročilo o trans maščobah v živilih in prehrani Evropejcev. Trans maščobe so zdravju škodljive maščobe, njihov glavni vir v prehrani pa je delno hidrogenirana rastlinska maščoba, ki se nahaja predvsem v procesiranih živilih.

Ste kadilec? Tako lahko zmanjšate škodo
V Sloveniji zaradi posledic kajenja vsako leto umre 3600 ljudi, na svetu pa okoli 6 milijonov ljudi. A število smrti zaradi kajenja bi lahko močno zmanjšali s pomočjo elektronskih cigaret, so bili složni strokovnjaki na tretjem srečanju o elektronskih cigaretah v Londonu. Te niso povsem brez škodljivih učinkov, so pa veliko bolj varne kot običajne, so dejali.

Pnevmokokne okužbe
Pnevmokokne okužbe spadajo med najpogostejše bakterijske okužbe. Bakterije lahko povzročijo tudi smrtno nevarne bolezni, kot sta meningitis in sepsa, najpogostejša pnevmokokna okužba pa je vnetje srednjega ušesa.

Tako se zagotovo znebite maščobe na trebuhu
Maščobne obloge na trebuhu. Tiste, ki se jih je najtežje znebiti, in tiste, ki si jih najmanj želimo. A vse ni tako črnogledo. Z nekaj ukrepi se jih lahko za vedno znebimo. Tu je nekaj nasvetov, ki vam morda pridejo prav.

Rotavirusne okužbe - O rotavirusih
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Hitro se širijo ter povzročajo izbruhe in epidemije v vrtcih, domovih za ostarele, med medicinskim osebjem …

Pri 31 letih ji je skoraj počilo črevo
31-letna mlada mama Candice Haines se je kar 20 let spopadala s hudimi krči v trebuhu. Vsak dan je morala okoli 20-krat na stranišče. A šele, ko ji je črevo že skoraj počilo in je zaradi bolečin padla po tleh, je poiskala zdravniško pomoč.

Jedla je piškote in čokolado, a le izgubljala kilograme ...
Ko je telesna teža 22-letne Kate Miller padla na komaj 38-kilogramov, so bili njeni prijatelji in sorodniki prepričani, da mlada študentka iz Newcastla trpi za bulimijo. Čeprav je jedla čokolado, piškote in normalne obroke, pa je njena telesna teža vztrajno padala. Izkazalo se je, da se spopada s sladkorno boleznijo.

Zaradi nje umre odstotek ljudi, 5 odstotkov pa jih ostane invalidov
Za klopnim meningoencefalitisom sta lani v Sloveniji zbolela dva človeka, kar je najmanj v zadnjih desetih letih. Vseeno pa predstavniki UKC Ljubljana in Nacionalnega inštituta za javno zdravje pozivajo k cepljenju proti tej bolezni, saj so lahko posledice zelo hude. Približno odstotek obolelih umre, pet odstotkov pa jih ostane invalidov.

Strokovnjaki svarijo pred milijardo mrtvih v tem stoletju
Mednarodni strokovnjaki želijo ustaviti umiranje zaradi tobaka. V najnovejši izdaji zdravstvene znanstvene revije The Lancet pozivajo k svetu brez tobaka do leta 2040. Drugače bo po njihovih ocenah kajenje v tem stoletju terjalo milijardo smrtnih žrtev.

Komisija za medicinsko etiko je glede evtanazije jasna!
Ob danajšnji novici, da naj bi zdravnik v UKC Ljubljana pomagal umreti 83-letnem nevrološkem bolniku, je znova postalo aktualno vprašanje evtanazije. A komisija RS za medicinsko etiko je glede tega jasna.

Kako mraz vpliva na vaše telo?
Ta konec tedna nas je zajela hladna fronta in temperature so segle tudi do –10 stopinj Celzija. Čeprav smo se zavili v debele plašče, ki lajšajo posledice strupenega mraza, ta lahko vpliva na naše zdravje. Kako in v kakšni meri preverite spodaj.