umivanje

Kdaj vagina ni zdrava?
Čeprav vseh vaginalnih bolezni in težav ni moč preprečiti, pa lahko z rednimi ginekološkimi pregledi zagotovite, da se težave diagnosticirajo zgodaj. Najpomembnejše pa je, da se svojih težav ne sramujete in odkrito o njih spregovorite s svojim zdravnikom.

FOTO: Nekoč so bile lepe in mlade, danes pa …
… zrele in še toliko lepše. Videti je, da se je čas za nekatere zvezdnice že pred desetletji popolnoma ustavil, saj se niso postarale niti za minuto. Njihovi obrazi so še vedno sveži in mladostni, sprememb pa skorajda ne moremo opaziti. Preverite, kako lahko to uspe tudi vam.

Si želite znova mladostne in napete kože?
Ste opazili, da je vaša koža vse manj prožna, suha in so se vanjo že zarisale gube? Potem je dobro, da ji čim prej posvetite nekoliko več pozornosti, saj lahko s pravilno nego procese staranja kože močno upočasnite. Pri tem vam je lahko v veliko pomoč tudi zadnja linija pomladitvenih krem, ki vsebuje izvleček magnolije.

Ko to preberete, bo zobna nitka vaša stalnica!
Redno ščetkanje in nitkanje zob ima več koristi kot le bleščeč nasmeh in manj obiskov pri zobozdravniku. Številne študije so pokazale da je slaba ustna higiena pomemben dejavnik tveganja za okužbe s humanim papiloma virusom (HPV), ki lahko povzroči raka grla in ust. HPV se širi prek kožnega stika, torej tudi med oralnim seksom.

Kako se izogniti nevarni zastrupitvi?
Zaradi vročine se poleti hrana hitreje okuži z nevarnimi bakterijami, ki prinašajo neprijetne simptome, lahko pa tudi hudo zastrupitev in celo smrt. Prav zato je pomembno, da veste, kako se zaščititi pred okužbo.

Preprosti triki v boju zoper staranje
Se še spomnite, kako je bila koža pred leti napeta in gladka, nato pa so se kar na enkrat pričele pojavljati prve gubice, povešena koža in linije na predelih, kjer jih prej ni bilo. Prvo spoznanje, da naša koža ne bo večno mladostna in napeta je milo rečeno neprijetno, a k sreči obstajajo načini, s katerimi se lahko uspešno borite proti staranju.

Ne bi verjeli, koliko bakterij živi v nas
Ste vedeli, da v nas živi kar 100 trilijonov bakterij. Kar 95 odstotkov teh je v našem prebavnem traktu, druge kolonije pa so še na koži, v dihalnih poteh, ustih in na območju genitalij.

Preveč ljudi si po uporabi stranišča ne umije rok!
Raziskave kažejo, da si vsak tretji moški in vsaka deseta ženska po uporabi javnih sanitarij ali domačega stranišča ne umije rok. S tem pa ne ogrožajo le svojega zdravja, ampak tudi zdravje drugih, saj se škodljivi mikroorganizmi prenašajo tudi preko dotika istih kljuk, miz, ročajev in podobno.

Osem najbolj okuženih javnih mest
Da bi se zavarovali pred virusi gripe in prehlada, pa tudi pred drugimi bakterijami in mikrobi, je dobro, da vemo, katere so najbolj umazane površine, ki smo jim lahko izpostavljeni zunaj našega doma. Po stiku z njimi je dobro, da si temeljito umijemo roke z vodo in milom.

8 živil za bolj svež zadah
Tudi vas kdaj skrbi, kakšen je vaš zadah? Če se pripravljate na zmenek ali pomemben sestanek, strokovnjakinja za prehrano svetuje, da posežete po naslednjih živilih, ki ga bodo preizkušeno osvežila.

Kaj je bronhiolitis in kako ukrepati?
Iz UKC Ljubljana so v teh dneh sporočili, da se je povečalo število sprejemov dojenčkov in majhnih otrok do drugega leta starosti z diagnozo akutni bronhiolotis. V dveh tednih sta zaradi zapleta pri tem virusnem obolenju spodnjih dihal umrla že dva malčka.

Navade, ki otroke obvarujejo pred prehladom in gripo
Zdrave higienske navade imajo pri vašem otroku številne koristi. Med drugim jih lahko že letošnjo jesen in zimo obvarujejo pred prehladom in virusi gripe. Sicer pa bo zgodnje učenje in navajanje na zaščito pred mikrobi tako njemu kot vam povrnjeno tudi pozneje v življenju.

Razkrivamo skrivnosti lepih las!
O tem, kako do lepih in zdravih las, se veliko piše, še več govori. Obstajajo številne skrivnosti, ki razkrivajo rešitve za takšne in drugačne težave z lasmi, in nekatere izmed teh, za katere morda še niste slišali, vam tokrat skozi fotogalerijo (pod vsako fotografijo boste našli nasvet) ponujamo tudi mi.

Osupljivi rezultati zahtevne presaditve obraza
37-letni Richard je leta 1997 utrpel hudo strelsko nesrečo, po kateri je živel osamljeno, odmaknjeno in močno prikrajšano življenje, vse dokler mu zdravniki niso ponudili druge priložnosti.

Je tudi vaša koža kdaj taka?
Imate suho kožo, ki je napeta in srbeča? To je precej pogosta težava v jesenskem času, ko smo izpostavljeni hladnemu jutranjemu zraku in suhemu ogrevanemu zraku v zaprtih prostorih. A kako izbrati primerno nego, s katero lahko to težavo najbolj učinkovito odpravite?

Grdo so jo zasmehovali – danes ji zavidajo
19-letno Cassandro Bankson so leta in leta vrstniki zaradi aknaste kože zasmehovali tako močno, da so jo bili njeni starši prisiljeni izpisati iz šole. Toda danes je vse drugače. Lahko ji le zavidajo, saj je uspešna manekenka v New Yorku.

Nova opozorila za uporabnike kontaktnih leč ...
Da je umivanje kontaktnih leč s tekočo vodo strogo odsvetovano, strokovnjaki opozarjajo že dlje časa. Tokrat iz Velike Britanije prihajajo podrobnejše informacije o tem, kakšno škodo lahko očesu zada enocelični parazit, imenovan akantameba.

Na počitnicah brez prebavnih težav!
Končno ste si privoščili dopust in se odpravili na lepše. Toda ravno ko bi morali najbolj uživati, vas marsikdaj presenetijo prebavne težave. Naučite se jih še pravočasno preprečiti.

Kaj povzroča neprijetni telesni vonj?
O neprijetnem telesnem vonju se le redko govori, zna pa biti nadvse nehvaležna nadloga. Pa vendar, če si priznamo ali ne, se v telesu dogajajo določeno procesi, ki so krivi za smrad. Zagotovo za marsikatere krivce niti niste vedeli.

Povečana nevarnost pred salmonelo!
S salmonelo se lahko okužimo skozi vse leto, vendar je nevarnost poleti še toliko večja, zato je treba hrano shranjevati in pripravljati veliko bolj skrbno. Najbolj so ogroženi otroci.

Odkrili, kako preprečiti plombe
Zdi se vam, da zobe ščetkate redno, uporabljate celo zobno nitko, toda spet in spet morate pri zobozdravniku pustiti celo premoženje. Znanstveniki so odkrili, kaj delate narobe.

Kaj je povzročilo takšne izpuščaje?
Britanska mamica je z vztrajnostjo in odločnostjo premagala vse težave tvegane nosečnosti ter rešila življenje svojih otročičkov, tako da je zadnjih pet mesecev nosečnosti preživela v postelji.

Kako pogosto lahko uporabljate šampon?
Vsi imamo radi občutek sveže opranih, dišečih in voljnih las. A kljub temu se tako dermatologi kot stilisti strinjajo, da vsakodnevno umivanje las ni priporočljivo. In kakšna je prava mera?

Kaj vaši lasje razkrivajo o vašem zdravju?
Vam lasje sporočajo, da je z vašim zdravjem nekaj narobe? Morda. Nekatera bolezenska stanja in zdravila vplivajo na celotno naše telo in tako tudi na lase. A v nekaterih primerih je težava le v tem, da boste morali nekoliko bolj poskrbeti za svoje lase in lasišče.

Umivanje povzroča suho kožo?
Izsušena, luskasta, vneta in srbeča koža – to so samo nekateri znaki, ki kažejo na problem po imenu suha koža. Pojavljajo se tudi gubice, koža pa izgublja svoj naravni lesk in prožnost.

Skrivnostna bolezen pobija družino
Trije člani družine iz Marylanda so umrli zaradi neznane okužbe dihal, četrti družinski član pa je v kritičnem stanju. Za katero bolezen gre in kaj je povzročilo nenavadne simptome, še ostaja uganka.

Izognite se nevarnim rotavirusnim okužbam
Rotaviroza je poleg noric najbolj pogosta nalezljiva bolezen v Sloveniji, ki je še posebno nevarna, če povzroči dehidracijo. Otroci lahko zaradi nje celo umrejo.

VIDEO: Kdaj naj otrok ostane doma?
Otroci se v vrtcih in šolah hitro nalezejo bolezni, če so sami bolni, pa kaj hitro okužbo tudi prenesejo na druge otroke. Kdaj naj otroci ostanejo doma in kako jih lahko zaščitite pred okužbami?

Kako umivanje rok ščiti pred boleznimi?
Umivanje rok nam vzame tako malo časa, hkrati pa ima številne pozitivne učinke na naše zdravje. Ne samo da na ta način odstranimo umazanijo z rok, preprečimo lahko tudi marsikatero nalezljivo bolezen.

Proti prehladu z boljšo nego zob?
Nova raziskava je še enkrat pokazala, da skrbna nega zob ni pomembna samo za zdravje ustne votline, temveč kar za zdravje celotnega telesa.