vašega

Zakaj kihamo?
Kihanje je odziv telesa in je namenjeno odstranjevanju dražilnih snovi iz našega nosu. Vendar pa je kihanje lahko tudi neobičajno.

Kaj je sindrom karpalnega kanala?
Karpalni kanal je ozek prehod, ki je obdan s kostmi in vezmi v dlani. Sindrom karpalnega kanala nastane zaradi pritiska na mediani živec. Ko je slednji stisnjen, lahko simptomi vključujejo otrplost, mravljinčenje in šibkost v dlani in roki.

9 načinov, kako lahko ohranjaš dobro duševno zdravje med ocenjevalnim obdobjem
Ko se naberejo testi, ustna ocenjevanja, dodatni projekti in morebitne še kakšne obšolske dejavnosti, vemo, da se stres še prehitro nakopiči. Kako ohranjati dobro duševno zdravje v obdobju, ko se zdi, da se nabere preveč stvari?

Operacija rame – potek in okrevanje
Ali se že slišali za artroskopsko operacijo rame? V medicinskem svetu, kjer se nenehno razvijajo nove tehnike in pristopi, se je artroskopija ramenskega sklepa izkazala kot izjemno učinkovita in natančna metoda zdravljenja.

Kako pridobiti mišice?
Rast mišic zahteva čas, vztrajnost in dolgoročno predanost procesu. Vsekakor pa je z ustrezno vadbo, prehrano in predanostjo, skoraj vse mogoče.

5 načinov, kako se soočiti s hemeroidi
Iščete učinkovite načine, kako se znebiti bolečih hemoroidov? Predstavljamo najpreprostejše in najučinkovitejše načine.

Kako lahko začnemo z zdravljenjem travme sami?
Mnogo stvari vodi do travme, še več jih vodi v zdravljenje. Vsekakor lahko začnemo z delom sami, četudi je močno priporočljivo, da dobimo pomoč strokovnjaka, ko in če ga potrebujemo.

Najslabše prehranjevalne navade za vaš metabolizem
Če kdaj, bi si morali ob koncu leta zazreti v svoje (prehranjevalne) navade in jih morda začeti z novim letom spreminjati.

Tudi magnezij lahko pomaga pri tej najpogostejši tegobi
Ob vstopu v novo leto imamo vedno občutek, da se vse začne na novo. Pred nami so novi cilji, čakajo nas novi izzivi, vse je videti novo. Zato ne čudi, da si želimo na to svežo pot stopiti prenovljeni in v top formi. Še prej pa je treba obračunati s starimi bremeni, prečistiti telo in duha ter ponovno ali povsem na novo postaviti temelje za bolj zdrav življenjski slog. Kako se pravilno lotiti tega izjemno pomembnega procesa?

Kako 'razstrupljanje' črevesja opraviti na naraven način?
'Razstrupljanje' črevesja lahko pomaga izboljšati vaše prebavno zdravje in je lahko popolnoma varno, če z njim ne pretiravate.

Vse, kar morate vedeti o razstrupljanju
Razstrupljevalne diete res delujejo? So dobre za naš organizem? Kaj sploh je razstrupljanje? Kako, če že, se sploh lotevati razstrupljanja? V tem članku predstavljamo vse, kar morate vedeti o razstrupljanju.

Znaki, ki lahko kažejo na bolno srce
Ko je govor o boleznih srca, poznamo določene značilne znake, veliko pa je takšnih, ki ostajajo neopaženi. Se na primer zadihate že med kratkim sprehodom? Vam otekajo dlesni? To sta le dva znaka, ki lahko kažeta na bolezni srca, a so te po navadi zadnje, na katere pomislimo.

Smrtno nevarno stanje, ki se lahko pojavi pozimi
Hipotermija je nujno medicinsko stanje, ki se pojavi, ko vaše telo izgublja toploto hitreje, kot jo lahko proizvede, kar povzroči nevarno nizko telesno temperaturo.

Katere avtoimunske bolezni poznamo?
Avtoimunska bolezen je stanje, v katerem vaš imunski sistem napade vaše telo.

Ostanite zdravi to zimo s temi vitalnimi vitamini
Tisto, kar pozimi vnesete v svoje telo, je lahko prav tako pomembno kot tisto, kar vanj nanesete. Hranila pomagajo telesu normalno delovati in ga ščitijo pred različnimi virusi in bakterijami. Še posebej pomembno je, da se osredotočimo na vitamine.

Skrbite za bolnega svojca? Poskrbite tudi zase
Izjemno lepo je, da skrbimo za bolnega svojca, ki potrebuje našo pozornost, nego in pomoč. Vendar tisti, ki to delajo, vedo, kako fizično in psihično naporna zna ta skrb biti. Kako si lahko pomagamo, kdaj poiskati pomoč in kaj konkretno lahko naredimo?

Vaginalni mozolji – miti in resnice
Veliko žensk jih ima, a malo jih o tem govori na glas. Poglejmo si vse, kar moramo vedeti o mozoljih tam spodaj.

8 domačih pripravkov za prehlad in gripo
Ob hladnem vremenu in spremenljivih temperaturah smo vkorakali tudi v sezono prehladov in gripe. Kombinacija telesnih bolečin, povišane telesne temperature, mrzlice in zamašenega nosu je dovolj, da se počutimo popolnoma izčrpani. Kaj nam, poleg zdravil, še lahko pomaga?

Veste, kaj vse je v zrezku?
Je zrezek zdrav ali bi ga morali izpustiti? Preberite o pozitivnih in negativnih učinkih uživanja.

Kaj je res in kaj ni, ko je govora o uživanju mesa?
Z nobeno stvarjo v življenju ni dobro pretiravati. Seveda enako velja tudi za meso, predvsem pa z zrezki. Slednji so hrana, ki je bogata s hranili, vendar pa vsekakor obstaja nekaj potencialnih slabosti, če jih uživamo preveč.

Se zavedate, kako zelo možgani vplivajo na črevesje?
Ste se kdaj vprašali, kako možgani vplivajo na črevesje in obratno, kako črevesje vpliva na možgane?

Idealen čas za obroke na žlico
Tudi vi uživate v juhi in ostalih dobrotah na žlico? Poglejmo si njihove prednosti in morebitne slabosti.

Kako se zdravo prehranjevati ob vseh šolskih in obšolskih obveznostih?
Od šole, domačih nalog, športnih dejavnosti, drugih obšolskih dejavnosti in družabnih srečanj ... Ob vseh obveznostih lahko zdrava prehrana postane svojevrsten izziv. Vseeno pa je pomembno, da že v mladosti osvojite zdrave navade v povezavi s skrbjo za svoje telo, saj se ravno v najstništvu razvija in raste. Poglejmo si, kako lahko kljub vsem obveznostim poskrbite za zdrave obroke.

Sjögrenov sindrom – odpravite bolečine v sklepih s fizioterapijo!
Ali ste že kdaj zaznali občutek suhih in pekočih oči? Ali vas mučijo neprijetne bolečine v sklepih, ki se pojavljajo občasno in brez očitnega vzroka? Morda pa ste se spopadali s suhostjo ust in težavami pri požiranju hrane? Vse te težave imajo skupni imenovalec – Sjögrenov sindrom.

'Slaba hrana ne obstaja!'
Zagotovo ste že slišali za 'kulturo diet' in njene škodljive posledice. Verjetno tudi veste, da popolno odpovedovanje eni hrani, enemu živilu ali skupini živil navadno vodi v ekstremna vedenja, ko pač enkrat posežemo po tovrstni hrani. O tem, zakaj ni nobeno pretiravanje dobro, še manj ekstremizem, zakaj se moramo enkrat za vselej odreči kulturi diet in zakaj slaba hrana sploh ne obstaja, je spregovorila tudi Stefani Sassos, ki je za Good Housekeeping napisala čudovito besedilo, ki ga povzemamo v nadaljevanju.

Revmatična polimialgija – odpravite bolečine s fizioterapijo!
Kaj se zgodi, ko bolečina in togost prevzameta nadzor nad vašim telesom? Kaj storiti, ko se vsakdanja opravila, kot je dvig roke ali hoja po stopnicah, spremenijo v izziv? To so le nekatera vprašanja, ki si jih zastavljajo ljudje, ki se soočajo z revmatično polimialgijo.

Pomembna novica za študente
Prvi mesec novega študijskega leta je skorajda za nami in večina že ima vsaj približno ustaljen urnik predavanj in vaj. To pomeni, da je sedaj že precej jasno, koliko časa ti vzamejo študijske obveznosti, in na podlagi tega si lahko izdelaš načrt drugih aktivnosti, s katerimi si boš zapolnil/-a študentsko življenje. Ena najbolj perspektivnih možnosti je zagotovo študentsko delo, ki ne predstavlja samo začetka poti v finančno samostojnost, temveč lahko pomembno vpliva tudi na tvojo karierno pot. Kako se torej pravilno lotiti iskanja študentskega dela?

Si sploh znamo pravilno umivati zobe?
Pravilno umivanje zob je temeljna skrb za vaše ustno zdravje, ki ne vpliva le na lepoto vašega nasmeha, temveč tudi na vaše splošno zdravje.

Prehrana pri povišanem holesterolu – na kaj paziti, čemu se izogibati?
Povišan holesterol je ena od najpogostejših težav v sodobni družbi, ki lahko vodi do srčnih bolezni, ateroskleroze in drugih resnih zdravstvenih težav. Vendar pa lahko z uravnoteženo prehrano in spremembo življenjskega sloga zmanjšamo tveganje za bolezni.

Dovolj spite, a ste še vedno utrujeni?
Kakšni so razlogi, da se, kljub temu, da se zdi, da dovolj in kvalitetno spimo, zbujamo utrujeni in neprespani?