vaje za roke

Vaje, ki bodo utrdile mlahave roke
S starostjo hitreje in 'lažje' izgubljamo na mišični masi, hitreje se nabirajo kilogrami, počasneje pa posledično pridemo 'nazaj' v formo. Četudi počasneje, se vsekakor da! Poglejmo si, kako učvrstiti roke, da bodo lepše in bolj napete.

Kako si pomagati pri bolečinah v križu?
Preverimo, kaj lahko storite za bolečine v spodnjem delu hrbta.

Kako preprečiti smrtno nevarne padce?
Padci pri starejših ljudeh predstavljajo eno najresnejših groženj za njihovo zdravje in kakovost življenja. Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije so padci glavni vzrok smrtnih poškodb pri starejših, prav tako lahko vodijo v dolgotrajne invalidnosti, izgubo samostojnosti in psihološke težave. Kljub resnosti tega problema je veliko časih možno padce preprečiti s preprostimi prilagoditvami in ustreznimi ukrepi.

Počepi so idealna vaja za krepitev spodnjega dela telesa
Počepi niso le za športnike in tiste, ki radi in pogosto obiskujejo fitnes. Počepi so super tudi za domačo vadbo, izvajate jih lahko enostavno in hitro. Pazite le, da jih delate pravilno. Poglejmo si, kaj se zgodi, če jih vsak dan delamo redno.

10 vaj, s katerimi lahko ublažite bolečino v kolenu
Ne glede na to, ali ste profesionalni ali rekreativni športnik ali pa se le občasno sprehodite po mestu, je lahko bolečina v kolenu za vas zelo moteča in vas odvrača od nujno potrebne telesne dejavnosti. Gre za vrsto bolečine, ki se pogosto pojavlja, saj po podatkih raziskav, ki so jih opravili v Clevelandu, letno zaradi bolečin v kolenu zdravnika obišče kar 18 milijonov ljudi. Ste med njimi?

Zakaj je pomembna fleksibilnost telesa?
Fleksibilnost omogoča, da se vaše telo premika skozi obseg gibanja. Dobra prožnost lahko izboljša obseg gibanja in omogoči boljše, bolj funkcionalno gibanje.

Kaj je fokalna distonija?
Fokalna distonija je nevrološka motnja. Povzroča nehotene gibe ali krčenje mišic v enem delu telesa. Bolniki imajo žariščno distonijo v vratu, očeh, čeljusti ali glasilkah. Fokalna distonija lahko vpliva tudi na zapestja, roke ali prste.

Šolske obveznosti in druženje: Kako združiti to dvoje, ne da bi izgubil/-a živce?
Šolsko leto prinaša vrsto obveznosti, ki se lahko hitro naberejo in postanejo preobremenjujoče. Zelo težko je usklajevati učenje, naloge, izpite ter družabno življenje, ki je prav tako pomembno za tvoje duševno zdravje in socialno povezanost. Kako torej najti ravnotežje med šolskimi obveznostmi in druženjem, ne da bi izgubil/-a živce?

Kako preprosto uvesti pravilno držo v vsakdanje življenje?
Pravilna drža krepi mišice, je razlog za bolj pravilno dihanje in poskrbi za udobnejše počutje v lastnem telesu. Zaradi sedečega načina življenja in dela pa je pravilne drže vedno manj.

S temi triki boste tudi s starostjo ohranili mišično maso
Izguba mišične mase morda ne zveni kot nekaj resnega, vendar ima lahko velik vpliv na vaše vsakdanje življenje in poveča tveganje za druge zdravstvene težave. Z leti se mišična masa naravno zmanjšuje, kar je proces, imenovan sarkopenija. Čeprav je to naraven del staranja, je pomembno razumeti, kako ta proces vpliva na naše telo in kaj lahko storimo, da zmanjšamo njegove posledice.

Testirajte svoje zdravje s tem testom
Poznamo več vrst testov, s katerimi lahko preverimo svoje zdravje. Naredimo jih lahko na preprost način, doma, ne bodo nam pa vzeli več kot od 20 do 30 minut časa.

Skriti čut, ki oblikuje dobro počutje
Vedno bolj se govori, hkrati pa je vedno več študij in z njimi dokazov, da imajo signali, ki jih naši notranji organi pošiljajo v možgane, pomembno vlogo pri uravnavanju čustev ter preprečevanju nekaterih stanj, kot sta denimo anksioznost in depresija. Poglejmo si, kaj je zapisal Guardian.

Kako prepoznati artritis?
V Sloveniji imamo okoli 24.000 bolnikov z artritisom in več kot 230.000 oseb z revmatičnimi obolenji. Zaskrbljujoče je dejstvo, da je vedno več bolnikov med otroki. Stereotip, da je to zgolj bolezen starejših, torej že dolgo ne drži več.

Prehrana in navade, ki pomagajo preprečevati prehlade
Prehladi so pogost zdravstveni problem, s katerim se srečuje veliko ljudi. Vendar pa obstajajo prehranske navade, ki lahko pomagajo pri preprečevanju prehladov. Poleg tega lahko določene navade in rutine dodatno okrepijo imunski sistem, kar lahko zmanjša tveganje za prehlad.

Zakaj se pojavijo bolečine v vratu?
Bolečine v vratu so v sodobnem življenju vedno bolj pogoste. Strokovno jim pravimo cervikalgija. Lahko trajajo od nekaj dni do nekaj let, odvisno od vzroka. Najpogostejši vzroki so fizična obremenitev, slaba drža, duševni stres, osteoartritis, spinalna stenoza, hernija diska in druga zdravstvena stanja.

Vaginalni mozolji – miti in resnice
Veliko žensk jih ima, a malo jih o tem govori na glas. Poglejmo si vse, kar moramo vedeti o mozoljih tam spodaj.

To so vaje, ki naj bi kurile največ kalorij
Amanda Lee je ena izmed trenerk resničnostne zvezdnice Kourtney Kardashian. Za tuje portale je pripravila vaje, ki naj bi pomagale pri rezultatih, bodisi za tiste, ki si želijo izgubiti težo, ali pa za tiste, ki želijo 'le' izpopolniti svoje telo.

Revmatična polimialgija – odpravite bolečine s fizioterapijo!
Kaj se zgodi, ko bolečina in togost prevzameta nadzor nad vašim telesom? Kaj storiti, ko se vsakdanja opravila, kot je dvig roke ali hoja po stopnicah, spremenijo v izziv? To so le nekatera vprašanja, ki si jih zastavljajo ljudje, ki se soočajo z revmatično polimialgijo.

Okrepite imunski sistem še pred prihodom jeseni
Imunski sistem je ključen za naše zdravje in dobro počutje. Še posebej pomembno pa je poskrbeti za njegovo okrepitev pred prihodom jeseni, ko se poveča tveganje za prehlade, gripo in druge okužbe dihal.

Tesnoba nas lahko ovira ali spodbudi k spremembam
Tesnoba lahko prevzame naš um in telo, sočasno pa ima velik vpliv tudi na naše življenje, v katerem se mnogokrat ne znajdemo najbolje. In prav zato je še kako pomembno, da jo razumemo in znova najdemo tisti pristni stik sami s seboj. O tem smo se pogovarjali tudi s psihoterapevtko.

Kako lahko izboljšaš življenje in dosežeš notranji uspeh?
Mlada leta so čudovito obdobje, ki pa je polno sprememb, odkrivanj in rasti. Kljub vsem izzivom, s katerimi se srečujete, je pomembno, da niste do sebe prestrogi, hkrati pa že v mladosti postavite meje in zdrave standarde za naprej.

Tako boste poleti zdravi in aktivni
Poletje je čas vitalnosti, sonca in dogodivščin na prostem. Predstavlja odlično priložnost, da daste prednost svojemu zdravju in dobremu počutju, medtem ko kar najbolje izkoristite živahne, sončne in tople dni.

Najpogostejše tegobe in rešitve med potovanjem
Začenja se sezona piknikov, kampiranja, kratkih in daljših potovanj ter izletov. Z vsemi temi radostmi pa pridejo tudi različne tegobe. Brez skrbi, imamo tudi rešitve. Pomembno je, da poskrbite za preventivo.

Kako si pomagati pri išiasu?
Išias je izraz za živčno bolečino v nogi, ki jo povzroča razdražen in/ali stisnjen ishiadični živec. Bolečina običajno izvira iz spodnjega dela hrbta in seva globoko v zadnjico ter potuje navzdol po nogi. Preverite, kako si pomagati ob išiasu.

Enostavno preprečite nalaganje maščob s temi vajami
Mišična masa se z leti naravno zmanjšuje, če nič ne naredimo, da bi to preprečili. Že to je težava, ki pa postane še večja, ker izgubljeno mišično maso nadomesti odvečna maščoba. Da se to ne bi zgodilo, bi morali vsaj dvakrat tedensko delati vaje za moč.

Pravilno dihanje lahko lajša stres in izboljša naše zdravje
Ste kdaj pomislili, ali znate pravilno dihati?

5 vaj za sprostitev napetosti v prsnem delu hrbtenice
Globalizacija je v 21. stoletju prinesla izrazito digitalizacijo človeštva, katera je odprla številna nova delovna mesta, ki so vezana na sedeč način dela. Če pogledamo iz prazgodovine, smo ljudje ustvarjeni za gibanje. Gibanja danes je pa vedno manj.

Kaj morate vedeti o 'muskelfibru' in kdaj k zdravniku?
Fenomen, ki je med ljudmi poznan kot muskelfiber, med strokovnjaki pa kot 'zakasnela reakcija bolečine v mišicah', je poznan vsakemu, ki je kdaj intenzivneje treniral ali pa, povedano po domače, pretiraval z vadbo.

Vse, kar morate vedeti o poškodbi sprednje križne vezi
Kaj sploh so kolenske križne vezi in kakšen pomen imajo?

7 stvari, ki vam jih vaše roke sporočajo o vašem zdravju
Bolečine v rokah lahko povedo marsikaj o tem, kaj se dogaja v vašem telesu. Ko nekaj ni prav, se lahko kaže navzven z bolečinami, mravljinčenjem, odrevenelosti in oteklinami v rokah. Bodite pozorni na te simptome in na sporočila, ki vam jih pošilja vaše telo. Tu je nekaj stvari, ki vam jih vaše roke lahko sporočajo o vašem telesu.