večja

Dveletnik mami pomagal roditi
Shei Favazza je pri porodu pomagal kar dveletni sin Joshua. Roditi bi namreč morala šele decembra, a se je otročku preveč mudilo na svet, ob njej pa ni bilo nikogar drugega.

Zvezdano Mlakar je botoks razočaral
Priznana slovenska igralka Zvezdana Mlakar pravi, da je naklonjena novostim, ki pomagajo do boljšega počutja. Kljub temu pa jo je uporaba botoksa razočarala.

Zdravljenje raka dojke brez kemoterapije?
Zdravljenja raka na dojki običajno poteka s pomočjo kemoterapije, saj naj bi ta preprečevala ponovno širjenje bolezni. Kljub temu pa se v Avstriji tovrstnega zdravljenja izogibajo, rezultati pa so več kot uspešni.

NOVA GRIPA: Kako jo prepoznati in kako ravnati!
Ker je tudi v Sloveniji vse več okuženih z novo gripo, je pomembno, da veste, kakšni so bolezenski znaki, kako se ob okužbi obnašati in kako novo gripo zdraviti.

Kako poskrbeti za zdrave prsi?
Preventivno se proti raku dojk lahko borite tudi z uživanjem živil, ki vplivajo na metabolizem ali absorpcijo estrogena. Raziskave namreč kažejo da prav prevelike količina estrogena pospešujejo njegov razvoj. Preverite, kaj še lahko naredite za zdrave prsi.

Nevarnosti, ki prežijo na homoseksualce
Čeprav vsi ljudje, ne glede na spolno usmerjenost, s popivanjem, kajenjem in nezaščitenimi spolnimi odnosi tvegamo marsikatero bolezen, pa so homoseksualci pogosteje žrtve nekaterih psihičnih bolezni, pravijo raziskovalci.

11-letnica obolela za rakom dojke
Hannah in Taylor sta 11 in 13 let stari deklici, ki sta zboleli za rakom na dojki, boleznijo, ki ponavadi prizadene ženske med 50. in 70. letom starosti. Zakaj, ne ve nihče.

Osteoporoza – tiha in zahrbtna bolezen
Osteoporoza je bolezen, ki prizadene predvsem ženske po menopavzi. Zato je dobro, da za svoje kosti poskrbimo že v mlajših letih. Razlog za skrb je tudi dejstvo, da osteoporoza ne povzroča nobenih težav, preden se zlomi prva kost, razlaga endokrinolog dr. Tomaž Kocjan. Prav zato jo imenujejo tudi tiha bolezen.

VIDEO: Nad bolečine v hrbtenici s fizioterapevtskimi vajami
Tudi vas zaradi nepravilne drže, veliko sedenja, ponavljajočih se gibov vse huje boli v predelu hrbtenice? Ste se obrnili na zdravnika, ki vam je bolečine sicer ublažil, zdaj pa vas skrbi, da se bodo težave ponovile? Z nekaj preprostimi vajami, ki jih lahko izvajate tudi sami doma, je vaših skrbi in težav lahko konec.

10 mitov o raku - resnica ali laž?
Ste že slišali, da naj bi dezodoranti z aluminijem povečevali tveganje za raka na dojki? Ali da naj bi bilo meso, ki ga preveč zapečemo na žaru, kancerogeno? O teh in še nekaterih drugih mitih smo povprašali strokovnjake.

VIDEO: Pomagajte socialno ogroženim družinam!
Socialno ogrožene družine so soočene z veliko stisko, med drugim jim visok strošek predstavljajo tudi stvari za šolo. Takšnih je vse več, številni pa se po pomoč obračajo tudi na humanitarne organizacije.

Manična depresija mi je uničila kariero
Liz je bila uspešna zdravnica, nato pa postala pacientka. To ni nič nenavadnega, zbolevajo namreč ljudje iz vseh področij. Povsem drugače pa je, če si zdravnik in trpiš za duševno boleznijo. „Zdravnik z duševno boleznijo je tako kot policaj, ki je bil v zaporu,“ pravi Liz.

Menstrualni krči lahko vodijo v neplodnost
Menstrualne krvavitve pri marsikateri pripadnici nežnejšega spola spremljajo hudi krči. Ti so sicer večinoma normalni sestavni del menstrualnega cikla, a če se iz meseca v mesec drastično stopnjujejo, lahko vodijo v neplodnost.

7 mitov o zdravju
V našem življenju obstaja veliko mitov o zdravju, ki so večinoma neškodljivi. Za vas smo razkrili sedem najpogostejših.

Kako preprečimo poškodbe pri športu in rekreaciji?
Topli sončni dnevi kar vabijo, da se začnemo gibati na prostem. Začenja se sezona teka, kolesarstva, nordijske hoje, planinarjenja ... Ne pozabite pa, da vsaka aktivnost zahteva previdnost in primerno pripravo. Kako preprečimo poškodbe, smo vprašali travmatologa.

Alergije pri otrocih in njihov razvoj
Kljub splošnemu porastu alergij je treba vedeti, da so alergije danes ozdravljive in da boste s pravočasnim ukrepanjem veliko naredili za svojega otroka.

Z otrokom nikoli na sonce brez zaščite!
Otroške kože do dopolnjenega prvega leta ne izpostavljajte sončnim žarkom! Če se temu ne morete izogniti, pa otroka obvezno zaščitite s primernim sredstvom!

INTERVJU: Kaj se dogaja s telesom ženske med nosečnostjo?
Ženska je posebna ravno v tem, da daje novo življenje, zato mora zaupati vase in v svoje telo, pravi ginekologinja Jasna Kuhelj - Recer.

Popkovnica - življenjska nit
Nataša Tul Mandić, specialistka ginekologije in porodništva, je pojasnila, kakšna je vloga popkovnice, tega tankega in dolgega tkiva, ki predstavlja življenjsko nit med materjo in še nerojenim otrokom.

Darujte drugim – in sebi!
Popkovnična kri, darovana javni banki, lahko v primeru bolezni koristi tudi vašemu otroku, saj primeren vzorec najprej iščejo doma in šele nato v tujini. Več kot je darovanih vzorcev, večja je možnost, da za bolnega otroka najdejo ustrezno popkovnično kri

Nadležno srbenje nožnice
Mnogo žensk se poleti sooča z nadležnim srbenjem nožnice, ki ga povzroča spremenjen vaginalni ekosistem. Da se vaginalni ekosistem poruši je možnih več vzrokov.

INTERVJU: Tudi moški imajo meno
Ste se kdaj spraševali, zakaj moški z leti postanejo bolj razneženi in prijazni? Strokovnjaki pravijo, da je to povezano z upadom moškega spolnega hormona – testosterona.

Vam grozi srčni infarkt? Prepoznajte znake!
V Sloveniji utrpi srčni infarkt približno 3000 oseb na leto, okrog 1000 ljudi pa umre zaradi nenadne srčne smrti, ki je tudi posledica koronarne bolezni. Pomembno je, da poznamo znake srčnega infarkta, saj bomo le tako lahko pravočasno ukrepali in preprečili najhujše.

Buče v kulinariki in zdravilstvu
Težko najdemo zelenjavo, ki bi jo lahko pripravili na toliko različnih načinov kot buče. Lahko so v glavnih ali stranskih vlogah, v vsakdanjih in slavnostnih obedih.

Kaj je spomin?
Spomin nam omogoča, da informacije v možganih ohranimo in kasneje obnovimo. Spomin je močno povezan z učenjem. Z njim si pridobivamo znanje, spomin pa nam to znanje zakodira, utrdi, shrani in prikliče.

Limfom ima podobne znake kot gripa
Za gripi podobnimi znaki se lahko skriva limfom, rak limfatičnega sistema. Pri nas na leto zboli več kot 300 novih bolnikov.

Ostanite v formi tudi jeseni
Poleti je ogromno možnosti, da ohranjate kondicijo. Rolanje, tek, kolesarjenje, plavanje, odbojka– vse to so »poletne« aktivnosti . Ko pa dnevi postanejo hladnejši pa se možnosti za vadbo zmanjšajo. Zato vam ponujamo nekaj idej, kako tudi v jeseni ohraniti »poletno« kondicijo.

LUBENICA
Lubenica je eden izmed najbolj priljubljenih poletnih sadežev. Je izjemno zdrava, osvežilna, ima zelo malo kalorij in učinkovito čisti organizem. Uživate jo lahko surovo, v sadni solati. Blagodejne učinke lubenice pa so poznali že v zgodovini.

Nasveti za varno kopanje
Osvežitev v vodi je ena najbolj priljubljenih poletnih dejavnosti, vendar je lahko tudi nevarna, če se ne držite pravil varnega kopanja. Za varne užitke v vodi upoštevajte nekaj nasvetov.

Jé žive žabe, podgane, miši
Kitajec Yang Dingcai pravi, da ga je uživanje živih žab in podgan rešilo pred impotenco in okrepilo njegovo zdravje, zato to priporoča vsem moškim.