vidni

Kaj je v resnici liposukcija?
Popolno telo, še posebej v poletnih mesecih, ko v kopalkah pokažemo več gole kože, je cilj večine pripadnic ženskega spola, ki v tem času vztrajno iščejo učinkovite rešitve, s katerimi bi se znebile odvečnih kilogramov, maščobnih oblog in celulita. Andrej Testen, priznani estetski kirurg, nam je ob tej priložnosti zaupal vse o liposukciji in tudi, da so v zadnjem času zelo moderne športne postave, kot jih lahko vidimo v akcijskih filmih.

Kako izbrati primerno sončno kremo?
Poletje je tu in mnogi smo se že podali na plažo. Da se ni dobro pretirano sončiti, vemo že dolgo, a dermatologinja mag. Metka Adamič, dr. med., pojasnjuje, kakšne spremembe v koži se zgodijo, ko porjavimo, in kako se zaščititi pred UV-žarki. Ne spreglejte niti nasveta, kako izbrati primerno sončno kremo.

3 postopki, s katerimi hitro izboljšamo videz kože
Ste opazili, da je vaša koža na obrazu vse bolj ohlapna, utrujena in poškodovana od sonca? Se spopadate s posledicami aken, imate izrazite kapilare na koži ali druge nepravilnosti? Tu so trije postopki, s katerimi lahko znova pridobite sijočo, čvrsto, gladko in navlaženo kožo.

Katere so neinvazivne tehnike pomlajevanja?
Trend nekirurških metod pomlajevanja je zadnje čase močno narastel, ravno zaradi njihove nizke invazivnosti in kratke dobe rehabilitacije. Že angleški mislec Swift je nekoč zapisal: "Vsak človek si želi dolgo živeti, nihče pa se ne želi postarati." Tako je starostne spremembe možno dolgoročno izboljšati tudi brez kirurškega noža - skalpela in dolgotrajnega okrevanja, in sicer s številnimi kozmetičnimi posegi in z visokotehnološkimi napravami, s katerimi lahko dosežemo neverjetne rezultate.

Vaše ustnice lahko opozarjajo na resne težave
Težave z ustnicami se največkrat pojavijo ob padcu imunskega sistema. Še največkrat nastanejo zaradi pretiranega sončenja, izpostavljenosti vetru, mrazu, suhemu zraku ali ker jim ne posvečamo dovolj nege. Stanje vaših ustnic vam lahko razkrije tudi marsikaj o vašem zdravju.

Nasveti za naravno čiščenje jeter
Jetra so eden najpomembnejših organov, saj s čiščenjem krvi in izločanjem prebavnih sokov opravljajo vitalne funkcije v telesu. Zaradi nepravilnega delovanja jeter nastanejo številne bolezni v prebavi in ožilju.

Strokovnjakina razkriva: kakšna mora biti prehrana v času koronavirusa?
Ste ostali doma in razmišljate, kako prilagoditi prehrano, da se ne bi preveč zredili ali pa vas je strah, da bo stres vplival na vaše zdravje? Po nasvet smo se obrnili na nutricionistko Mojco Cepuš.

Moški, veste, kaj vse povzroča impotenco?
Motnje erekcije so pogosta težava, s katero se spopade vsak deseti moški, starejši od 21 let. Skrajna stopnja motenj erekcije pa je impotenca, pri kateri gre za popolno nezmožnost doseganja ali vzdrževanja erekcije. Preverite, kaj jo povzroča.

Tourettov sindrom ima približno dva tisoč Slovencev
Tourettov sindrom ali sindrom Gilles de la Tourette je kompleksna nevrološko-psihiatrična motnja, za katero so značilni nehoteni telesni gibi ali tiki ter nenadzorovani vokalni glasovi. Gre za motnjo, ki se kar trikrat pogosteje pojavlja pri dečkih, kot pri deklicah. S tiki se običajno pokaže v otroštvu, ponavadi med šestim in osmim letom. Tourettov sindrom pa ima približno 2000 Slovencev.

Pravočasno prepoznajte bolezni ščitnice
Bolezni ščitnice so v porastu tako pri nas kot v svetu, na žalost pa imajo te precej neznačilne simptome, zaradi česar jih pogosto ne prepoznamo. Ker lahko dolgotrajne motnje delovanja ščitnice privedejo do srčno-žilnih bolezni in celo smrti, je pomembno, da se jih naučite prepoznati.

Pregled, ki bi ga morala na 2 leti opraviti vsaka ženska po 50. letu
Mamografija je ena bolj zanesljivih metod za odkrivanja raka na dojki. Gre za slikanje dojk s pomočjo rentgenskih žarkov, lahko je preventivna ali diagnostična. Vsekakor pa je dobro, če ste nanjo pripravljeni in veste, kaj lahko pričakujete na tovrstnem pregledu. Miljeva Rener, dr. med., je za v ta namen pripravila zloženko za Društvo onkoloških bolnikov Slovenije, v kateri odgovarja na nekaj temeljnih vprašanj v zvezi z mamografijo.

10 pravil za kakovostnejše staranje
V Dnevnem centru za starejše v Ljubljani so začeli starostnike spodbujati k bolj zdravemu življenju, da bi živeli z manj bolečinami in z več energije. Naturopatinja Erika Brajnik je sestavila 10 zlatih pravil za zdravo jesen živjenja.

Tudi tako lahko preprečite pojav herpesa
Nadležen oralni herpes sicer ne ogrozi vašega življenja, vendar močno zamaje vašo samozavest. Naučite se, kako lahko zmanjšate pogostost njegovih izbruhov.

Katere spolno prenosljive bolezni prežijo na vas?
Ste kdaj pomislili, koliko spolnih partnerjev je pred vami imela vaša boljša polovica? Ste kdaj pomislili, katere spolno prenosljive bolezni prežijo na vas?

Ne dajajte otrokom kokosovega ali riževega mleka
Kokosovo mleko, riževo mleko, ovseno ali katero drugo rastlinsko mleko, ki je nadomestek mleka ne bi smela piti večina otrok mlajših od pet let, so opozorili strokovnjaki. Kot pravijo, rastlinski nadomestki mleka ne nudijo otroku dovolj hranil, ki jih potrebuje za rast in razvoj.

Ob vrnitvi v fitnes bodite še posebej pozorni na bakterije
Po toplem poletju in teku na prostem, se boste v deževnih in hladnejših dneh najbrž znova vpisali v razne fitnes klube, kjer boste svoje telo pripravljali na naslednjo sezono in ohranjali vašo fit postavo in telesno kondicijo. Da pa s tem ne bi bilo ogroženo vaše zdravje, si preberite spodnji članek.

Takšna koža ne more zagoreti in se občutno hitreje postara
Albinizem je redka nenalezljiva genska bolezen, zaradi katere bolniki nimajo pigmenta v očeh, koži in laseh. Koža ljudi z albinizmom nima melanina, ki kožo sicer ščiti pred ultravijoličnimi žarki, zato jih sonce hitreje opeče, večja pa je tudi verjetnost za razvoj kožnega raka. Pigmenta jim manjka tudi v očeh, zato imajo pogosto težave z vidom in/ali s preobčutljivostjo na svetlobo.

Bi prepoznali prve znake mišje mrzlice?
V Sloveniji je bilo največ primerov mišje mrzlice prijavljenih na Dolenjskem in v Prekmurju, ponavadi se pojavljajo posamični primeri, po sedmih letih pa letos znova beležimo njen izbruh. Smrtnost zaradi mišje mrzlice je sicer v Sloveniji zelo nizka. V zadnjih 35 letih je pri nas zabeleženih 15 primerov smrti. Vendar pa je zdravljenje vsekakor potrebno, v izogib nevarnih posledic, kot je lahko odpoved ledvic.

Test lahko napove raka dojk 5 let vnaprej
Rak na dojki je najpogostejši rak pri ženskah v Sloveniji in za njim vsako leto zboli okoli 1300 žensk. Tako pri nas kot v svetu vse več pozornosti posvečamo zgodnjemu odkrivanju raka dojk, saj to pripomore k boljšemu izidu bolezni in manj napornemu zdravljenju. V bolnišnici Massachusetts pa so razvili test, ki lahko napove raka dojk 5 let vnaprej.

Boleče stopalo
Spoštovani! Na začetku vas najprej lepo pozdravljam.Oglašam se vam danes prvič in prosim za pomoč oziroma odgovor. Boli me stopalo,bil sem na rtg levega stopala Na izvidu piše sledeče Prepričljivih zn...

Protruzija diska v prsni hrbtenici
Spoštovani. Že od jeseni imam hude bolečine v hrbtu, srednji del med lopaticami. Bolečina se širi naprej, delno v roke, prsnico. Vsako delo je dokaj nemogoče, ob tabletah sicer nekaj migam, vendar pot...

RTG hrbtenice
Pozdravljeni. Pisala sem vam o hudih bolečinah v hrbtu, tudi star izvid ste videli - tukaj je nov izvid RTG, ker grem zdravniku komaj enkrat drug teden, prej ne dela, prosim če svetujete kaj naj ter k...

Beckerjev nevus
Pozdravljeni. še eno vprašanje imam v zvezi z beckerjevim nevusom. zanima me, koliko časa pa je priporočljivo, da mine med prvim in naslednjim laserskim posegom?

Izkašljevanje
Pozdravljeni. Pišem vam v zvezi z izpljunkom. Ta ima v zadnjem času trdne ("zdrizaste") delce. Občasno se mi zgodi da izpljunem takšen zelo smrdeč manjši delček. V zadnjih 3 mesecih se mi je to zgodil...

RTG izvid
Zaradi bolečin v nogah in zadnjici (kakor bi me "trgalo" v misičah), me je osebna zdravnica napotila na slikanje z napotno diagnozo Sy. lumbale bill (kaj to pomeni?). Pravila sem RTG LUMBALNE HRBTENIC...

Ruptura LCA
Pozdravljeni, stara sem 40 let in sem si pred slabim letom poškodovala koleno. Ko sem stala na eni nogi, mi je zmanjkalo ravnotezja, koleno je klecnilo in sesedla sem se na tla. Bolecina je trajala cc...

RTG SLIKANJE VRATNE HRBTENICE IN GLEŽNJEV
Pozdravljeni Prosim, če mi lahko razložite naslednji izvid kaj pomeni. RTG slikanje vratne hrbtenice je pokazalo strukturno atrofijo in degenerativne spremembe vratne hrbtenice, rengen obeh gležnjev p...

RTG izvid hrbtenice
Pozdravljeni, imam že več let težave s hrbtenico, danes sem prejela izvide rtg, pa bi rada, da mi preprosto poveste, kaj piše: - anterolisteza korpusa segmenta L5 naprem S1 za 1,5 cm - suspektna spond...

Izrastki na hrbtenici
Pozdravljeni obračam se na vas zaradi bolečine v hrbtu. Bolečina je v spodnjem delu pri trtici in zajema tako levo kot desno stran. Bolečina mi predvsem povzroča težave zvečer ter zjutraj preden...

HSV encefalitis/meningitis
Imam eno vprasanje in zelo bi mi pomagali ce mi boste hitro odgovorili in pojasnili o bolezeni herpesni meningitis. Imam sorodnika star 26 let, ki je zbolel s to boleznijo, enkrat je ze prelezal ...