vnetje ledvic

To je najboljši način, da preprečite vnetje mehurja
Že dlje časa velja navodilo, da se z uživanjem dovolj vode lahko izognemo neprijetnemu vnetju mehurja. Sedaj pa je to potrdila tudi študija medicinske fakultete univerze v Miamiju. Uživanje zadostnih količin vode prepreči, da bi se v mehurju nabirale bakterije, ki okužbo povzročijo.

10 simptomov, ki jih ženske ne bi smele ignorirati
Nekatere simptome ni težko prepoznati, kot potencialno izjemno nevarne. Bolečina v prsih, visoka vročina ali krvavitev so jasni simptomi, da je nekaj narobe z nami. A to nam lahko naša telesa povedo tudi na bolj subtilen način. Tu so simptomi, ki jih ženske morajo prepoznati in nanje reagirati.

Kako naravno odplaviti toksine iz telesa?
Naša telesa vsak dan predelujejo toksine, ki jih prejmemo preko hrane in iz okolja. To je povsem naravni proces, na katerega je naše telo pripravljeno. Celo najbolj zdrav človek na svetu ima v sebi toksine. A ko je količina toksinov v našem telesu prevelika, telo pa preobremenjeno, se lahko pojavijo težave pri izločanju le-teh.

7 stvari, ki jih nohti razkrivajo o vašem zdravju
Oblika in barva nohtov lahko razkrijeta marsikaj o vašem zdravju. Navadno ne gre za resne stvari, a nekatere znake je vseeno dobro poznati, saj lahko le prek spremembe nohta odkrijemo prve znake nekaterih resnih bolezni.

Že poznate te uničujoče učinke na telo
Poraba alkohola se v zimskem času poveča za 40 odstotkov, a strokovnjaki opozarjajo, da ima alkohol na telo uničujoče učinke. Če ste v veselem decembru prevečkrat globoko pogledali v kozarec, se v tem mesecu za nekaj časa raje odpovejte alkoholu.

'Bila sem debela kot pujs!'
''Ne glede na to, koliko sem shujšala, sem se počutila debelo kot pujs,'' danes pripoveduje mlada Britanka, ki je v času svoje anoreksije pojedla le borih 10 kalorij na dan. O svoji motnji hranjenja je spregovorila, da bi preostale trpeče spodbudila, naj ne obupajo. ''Upanje obstaja in niste sami,'' pravi.

Popolnemu neznancu darovala ledvico, nato pa se poročila z njim
25-letna Ashley McIntyre je darovala ledvico popolnemu neznancu, 25-letnem Dannyju Robinsonu. Čeprav tega ni nikoli pričakovala, se je na koncu poročila z njim.

Obvezno obiščite zdravnika, če ima vaš urin vonj po …
Vonj in videz urina lahko marsikaj povesta o vašem zdravju. Prav zato je pomembno, da ste pozorni nanj. Naj vas ne bo sram pogledati barvo svojega urina ali biti bolj pozorni na njegov vonj. Prav to vas namreč lahko opozori na nekatere težave, ki zahtevajo posvet z zdravnikom.

Premalo znana začimba s čudežnimi učinki
Kardamom je v naših krajih še malo manj znana začimba, ki pa je za zdravje izredno dobrodejna. Ker je zelo aromatična in telo pogreje, jo je v svojo prehrano še posebej priporočljivo vključiti ravno v tem času.

Cher se bori s hudo boleznijo?!
Legendarna pevka Cher okreva po težki virusni infekciji, poroča časopis Closer Weekly. Zaradi bolezni naj bi pevka nekaj časa celo redno nosila prenosni monitor, s katerim so nadzorovali bitje njenega srca, da bi videli, ali je še v nevarnosti.

'Zlata pravila' nabiranja gob
Letos je že v avgustu na vrhuncu sezona nabiranja in uživanja gob. Zato strokovnjaki s Centra za zastrupitve Interne klinike UKC Ljubljana opozarjajo, da morajo biti ljudje še posebno previdni pri nabiranju gob.

Simptomi, ki jih ne smete spregledati
Nepojasnjene otekline v mečih ter kri v urinu - gre samo za utrujenost in posledico stresa ali tiči morda za tem kaj resnega, morda celo smrtno nevarnega? Katerih simptomov nikakor ne bi smeli jemati tako zlahka?

Znebite se podočnjakov!
Resnica je, da nič ne naredi tako utrujenega in starega obraza na pogled kot podočnjaki. Medtem ko še vedno večina ljudi meni, da so podočnjaki posledica pomanjkanja spanca, so razlogi za nastanek povsem drugačni. Torej, vas zanima še kako se jih znebiti?

Udeleženka resničnostnega šova celo pristala v bolnišnici
Tik preden je Simona Könye vstopila v resničnostni šov Top 4 se je spopadala z bolečinami, ki jih do tedaj še ni poznala. Trpela je namreč za ledvičnimi kamni, zaradi katerih je bila kar petkrat na zdravljenju v bolnišnici na Bledu.

Rešite težave z nohti
Kadar so lepi in urejeni, jih skorajda ne opazimo – vendar to ne velja, kadar začnejo povzročati težave. Na srečo jih je mogoče pogosto rešiti bolj preprosto, kot si mislite.

Nabirajte jih previdno!
Trenutno je višek sezone nabiranja gob, zato ni nenavadno, da je tudi več zastrupitev z njimi. Iz UKC LJ so sporočili, da so letos zdravili že 7 zastrupitev z gobami, ki so se k sreči dobro iztekle. Da do tega ne bi prišlo, so pripravili nekaj varnostnih pravil, ki jih je dobro upoštevati.

Preverite, ali je vaš urin normalen
Barva in vonj urina, pogostost mokrenja in bolečine ob izločanju povedo marsikaj o zdravju vaših sečil. Preverite, kako jih ohraniti zdrave in kateri znaki kažejo na to, da so se težave že pojavile.

5 vrst bolečin, ki jih ne smete spregledati
Naše telo z bolečino želi povedati, da je nekaj narobe, zato nad nekaterimi vrstami bolečine vsekakor ne gre zamahniti z roko.

Znebite se slabega zadaha
Nihče si ne želi slabega zadaha, a k sreči to lahko preprečimo hitro z nekaj triki. Zadah namreč običajno povzročajo prekomerno namnožene bakterije, ki pa jih lahko odpravimo ali omejimo z ustrezno ustno higieno in pravo prehrano.

'Lahko bi preživel'
“Lahko bi preživel,“ je bil žalosten zaključek mrliškega oglednika. Na žalost kar štirje zdravniki niso prepoznali, kako bolan je v resnici deček, zato ga danes ni več.

Vnetje mehurja! Pa ne že spet!
Urinarne okužbe so zelo pogoste in nadvse neprijetne. Kako jih enkrat za vselej odpraviti?

Izognite se nevarnim zastrupitvam z gobami!
Previdnost pri nabiranju gob ni nikoli odveč, kajti še tako izkušenemu nabiralcu se lahko zgodi, da v košaro položi kakšno neužitno gobo. Letos so tako v ljubljanskem kliničnem centru zaradi zastrupitev zdravili že štiri osebe.

Cepite se proti nevarnim bakterijam – pnevmokokom!
Pnevmokokne okužbe spadajo med najpogostejše bakterijske okužbe in so med drugim vzrok za to, da kar 60 odstotkov otrok do prvega leta starosti zboli za akutnim vnetjem srednjega ušesa. S pravočasnim cepljenjem je otroke in seveda tudi odrasle mogoče učinkovito in uspešno zaščititi.

Srčno popuščanje smrtonosnejše od najpogostejših oblik raka!
Delovna skupina za srčno popuščanje je v okviru Evropskega dneva o ozaveščanju za srčno popuščanje pripravila aktivnosti, s katerimi želi povečati ozaveščenost o tej bolezni, pri kateri je smrtnost večja kot pri najpogostejših rakavih obolenjih in za katero trpi več kot 10 odstotkov starejših od 70 let.

Najboljša zelišča za razstrupitev organizma!
Naše telo s hrano, pijačo in dihanjem vsak dan iz okolja absorbira številne toksine, ki ovirajo delovanje našega organizma, prebavil in sečil. Preverite, s katerimi zelišči boste telo najbolje očistili teh škodljivih strupov!

Ne pozabite na nego stopal!
Človeško stopalo je prava umetnina. Je močno, fleksibilno in funkcionalno oblikovano ter deluje odlično, brez pritoževanj. A le če zanje redno in ustrezno skrbite. Kakšna je pravilna nega stopal?

Vnetje dlesni kaže tudi na nekatere druge bolezni
Otečene, rdeče dlesni kažejo na bolezni dlesni, ki so lahko posledica ali pa vzrok nekaterih drugih bolezni. Katerih, preverite spodaj.

Pojedel črve iz iztrebka 11-letnice in ozdravel
29-letni moški je imel hudo kronično obolenje črevesja, zaradi katerega je moral tudi 15-krat na dan na boleče odvajanje blata. Ko mu je po številnih zdravljenjih zdravnik povedal, da je njegova edina možnost, da mu odstranijo debelo črevo, se je odločil, da poskusi nevarno zdravljenje s parazitskimi črvi.

Vzroki za bolečine v hrbtu
Bolečine v hrbtu grenijo življenja številnih ljudi, saj se skoraj vsak enkrat v življenju sreča z njimi. A težava se pojavi, ko so te neznosne in nas priklenejo na posteljo tudi za več tednov. Preverite, kaj so najpogostejši vzroki za bolečine v hrbtu in kako si pomagati.

Vsako leto se pri nas z virusom HIV okuži 50 ljudi
V Sloveniji se vsako leto z virusom HIV na novo okuži približno 50 ljudi, zato je še kako pomembno, da se tisti, ki so v rizični skupini redno testirajo. Samo na ta način si lahko podaljšajo življenjsko dobo in preprečijo nadaljnje okužbe. Več o okužbi in zdravljenju nam je povedal infektolog prof. dr. Janez Tomažič, dr. med.