Vizita.si

vratu

Zdravje 29. 12. 2020 05.30

Kako ukrepati, ko naše telo izgublja toploto hitreje, kot pa jo ustvari?

Hipotermija se najpogosteje pojavlja v času hladne sezone. Zgodi se, ko vročina preseže svojo proizvodnjo. Skupina z visokim dejavnikom tveganja vključuje starejše ljudi in majhne otroke. Kako ravnati, v primeru, ko pride do podhladitve?

Bolezni 24. 12. 2020 05.15

Nenalezljiva, a izjemno neprijetna nadloga

Boleče razjede ali afte so boleče ranice, ki nastanejo v ustih. So okrogle, bele in rdečkasto obrobljene. Skoraj vedno se pojavijo na rahlem, mehkem tkivu, predvsem pa na notranji strani ustnic ali lic, na jeziku ali mehkem nebu.

Duševno zdravje 22. 12. 2020 05.45

Telesna vadba je močno orodje za reševanje marsikaterih težav

Ni skrivnost, da ima redna telesna vadba številne blagodejne učinke na telo in duha. Pripomore k boljšemu telesnemu počutju ter lažjemu obvladovanju stresa in napetosti, vpliva pa tudi na razpoloženje. Če še niste našli svoje priljubljene telesne aktivnosti, je morda prav trenutno obdobje priložnost, da naredite nekaj več zase.

Simptomi in bolezni 03. 12. 2020 11.05

Stanje, ki lahko nakazuje na težave z delovanjem ledvic ali srca

Otekle noge so lahko zgolj posledica, posebej če smo že nekoliko starejši, slabšega vremena ali pa dolgotrajne hoje ali sedenja. Včasih lahko nakazujejo na nekatere resne zdravstvene težave, zato se je vedno dobro posvetovati s svojim osebnim zdravnikom!

Zlata leta 12. 11. 2020 05.30

Kaj morate vedeti o hormonskem nadomestnem zdravljenju?

Hormonsko nadomestno zdravljenje (HNZ) je najučinkovitejša metoda za lajšanje neprijetnih simptomov, ki so lahko povezani z menopavzo, hkrati pa zmanjšujejo tveganje za razvoj srčno-žilnih obolenj in osteoporoze. Če se odločate za tovrstno zdravljenje, si preberite vse informacije v povezavi z njim.

Simptomi in bolezni 05. 11. 2020 15.01

10 simptomov, ki jih ne smete ignorirati

Migrena je kompleksna nevrološka motnja, za katero so značilni ponavljajoči se glavoboli. Gre za tako močne glavobole, da zaradi njih ne zdržite naporov v službi, odklonite druženje s prijatelji ali pa se odmaknete od družinskega kosila. Včasih je težko na glas povedati, da se vse to dogaja zaradi migrene.

Zdravje 27. 10. 2020 06.00

Nasveti, ki vam bodo morda pomagali pri opustitvi kajenja

Opustitev kajenja je ena od najboljših odločitev, ki jih lahko napravite zase, če ne kar najboljša. A kako v to prepričati svoj um, telo pa spodbuditi, da mu sledi?

Zdravje 21. 10. 2020 06.00

Kaj se dogaja, ko pokate členke v prstih in vratu?

Pokanje členkov in sklepov na rokah je nenavadna razvada, ki sprošča marsikoga med nami. Veljalo je splošno prepričanje, da gre za nevarno početje, ki naj bi z leti povzročilo pojav artritisa. Pa je temu res tako?

POPovi zdravniki 18. 09. 2020 09.27

Težave s hrbtenico in bolečine v vratu

Okužbe in zastrupitve 16. 09. 2020 08.23

Akutna bakterijska bolezen, ki je lahko smrtno nevarna

Potek bolezni je hiter, simptomi in znaki pa so na začetku nespecifični in močno podobni gripi. Ker je bolezen lahko smrtno nevarna, 1 od 5 preživelih ima hude trajne posledice, je pomembno, da se zavedamo pomena preventive, izobraževanja in ustrezne zaščite.

Bolezni 25. 08. 2020 05.30

To so simptomi 'bolezni poljubljanja'

Infekcijska mononukleoza je poznana tudi kot bolezen poljubljanja, saj se prenaša predvsem s slino. Zbolevajo v večini najstniki in mladi odrasli, seveda pa ni izključena tudi za ostale starostne skupine.

Koža 17. 08. 2020 05.00

K nastanku aken prispevajo številni dejavniki, najpogostejša je dedna nagnjenost

Že dolgo je znano, da so akne in druge nečistoče na koži ne le mladostniška težava, pač pa jih imajo tudi odrasli. K njihovemu nastanku prispevajo številni dejavniki, med katerimi je najpogostejši dedna nagnjenost.

Bolezni 24. 07. 2020 07.49

Najpogostejši razlogi za hormonske motnje

Hormoni igrajo pomembno vlogo v telesu. Kot del endokrinega sistema nadzorujejo številne telesne funkcije - od tega, kako pogosto uriniramo, do denimo tega, kako hitro nam rastejo lasje.

Rakave bolezni 22. 07. 2020 07.47

Ana Sajovic: Verjamem, da se je vse zgodilo točno tako kot se je moralo

Hodgkinov limfom je rak limfatičnega sistema. Po podatkih Slovenskega združenja bolnikov z limfomov in levkemijo za to obliko raka obolevajo ljudje vseh starosti, najpogosteje pa zbolijo mladi od 15. do 34. leta ter starejši po 50. letu starosti. Pogovarjali smo z 24-letno Ano Sajovic, ki lahko danes ponosno reče, da je Hodgkinov limfom že premagala.

Zdravje 01. 07. 2020 08.22

Kako si pomagati, ko je potenje prekomerno?

Potenje v vročih dneh, ko temperature presegajo 30 stopinj, je že ob manjši aktivnosti nekaj povsem običajnega. Glavna naloga znojenja je namreč uravnavnaje telesne temperature. A kaj storiti, ko se potimo prekomerno?

Bolezni 29. 06. 2020 08.19

Melanom je lahko smrtonosen, če ga ne prepoznamo dovolj zgodaj

Obstaja več kožnih rakavih obolenj, a med njimi so tri najpogostejša. “Nemelanomska rakava obolenja predstavljajo tretjino vseh novotvorb, sem sodita bazalnocelični karcinom in ploščatocelični karcinom. Najbolj nevaren pa je melanom," razloži dermatologinja prim. mag. Metka Adamič, dr. med. "Je lahko ozdravljiv, vendar le pod pogojem, če ga odkrijemo in zdravimo dovolj zgodaj." Lahko je tudi smrtonosen, zato je pomembno, da vemo, kako ga lahko prepoznamo še pravočasno.

Zdravje 29. 06. 2020 08.16

Ožig meduze in druge poletne težave: zdravnica svetuje, kaj storiti

Poletje je čas dopustov, morja, sonca in večje brezskrbnosti. Toda mir in uživanje lahko prekinejo bližnje srečanje z meduzo ali morskim ježkom, bolečine zaradi opečene kože in srbečica zaradi vročinskih izpuščajev. Zdravnica doc. dr. Nena Kopčavar Guček, dr. med., spec. druž. med, primarijka, svetuje, kaj je v teh primerih najbolje storiti.

Zdravje 24. 06. 2020 10.00

Nepravilno sedenje na kavču škoduje zdravju vaše hrbtenice

Človeško telo je v osnovi zasnovano za gibanje, zato dolgotrajen sedeč položaj pomeni prisilno držo, ki pa vsekakor vpliva na naše zdravje. Pri nekaterih lahko dolgotrajno sedenje povzroči nelagodno počutje in bolečine v križu.

Okužbe in zastrupitve 19. 06. 2020 09.45

Z njim se okuži kar 50 % Slovencev

Okužba s HPV je ena najpogostejših spolno prenosljivih okužb. Vsaj 50 % ljudi, ki so spolno aktivni, se bo enkrat v življenju okužilo s HPV-virusi. Okužba je vseeno najpogostejša pri adolescentih in mlajših odraslih, pišejo na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Zdravje 17. 06. 2020 08.15

Bolečine v sklepih in mišicah ... Kako si pomagati?

Bolečine v mišicah in sklepih se pojavljajo pogosto, a če trajajo dlje časa, lahko močno ogrozijo kakovost življenja. Kronična bolečina namreč vpliva na naše razpoloženje, storilnost in naše splošno počutje. Preverite, kaj je vzrok in kako si pomagati.

Koža 16. 06. 2020 07.30

3 postopki, s katerimi hitro izboljšamo videz kože

Ste opazili, da je vaša koža na obrazu vse bolj ohlapna, utrujena in poškodovana od sonca? Se spopadate s posledicami aken, imate izrazite kapilare na koži ali druge nepravilnosti? Tu so trije postopki, s katerimi lahko znova pridobite sijočo, čvrsto, gladko in navlaženo kožo.

Estetska medicina 10. 06. 2020 08.15

Katere so neinvazivne tehnike pomlajevanja?

Trend nekirurških metod pomlajevanja je zadnje čase močno narastel, ravno zaradi njihove nizke invazivnosti in kratke dobe rehabilitacije. Že angleški mislec Swift je nekoč zapisal: "Vsak človek si želi dolgo živeti, nihče pa se ne želi postarati." Tako je starostne spremembe možno dolgoročno izboljšati tudi brez kirurškega noža - skalpela in dolgotrajnega okrevanja, in sicer s številnimi kozmetičnimi posegi in z visokotehnološkimi napravami, s katerimi lahko dosežemo neverjetne rezultate.

Bolezni 27. 05. 2020 07.45

To so najpogostejši vzroki glavobola

Glavobol ali bolečina v obrazu se pojavita zaradi različnih razlogov, tudi intenzivnost le-teh je lahko izjemno različna. Hujša bolečina, ki traja dlje časa, je običajno posledica migrene, glavobolov v rafalih ali trigeminalne nevralgije. Če je bolečina nenadna in nima jasnega vzroka, je prav, da obiščete zdravnika. Prav tako, če bolečino spremljajo še slabost, omotica in motnje vida.

Zdravje 08. 05. 2020 10.00

Za debelost so lahko krivi tudi hormoni! Preverite, kdaj

Prekomerna telesna teža in debelost negativno vplivata na naše psihofizično zdravje. O tem ni dvoma, in čeprav si težko priznamo, hitro občutimo posledice odvečne telesne teže: boleči sklepi, bolečine v hrbtenici, otekanje nog, utrujenost, slabo počutje in morebitne številne druge hujše, tudi psihične posledice.

Zdravje 03. 05. 2020 09.45

Se spopadate s sindromom računalniškega vida?

Novodobna tehnologija vsekakor prispeva k boljšemu in naprednejšemu življenju ljudi, vendar ima kljub mnogim prednostim tudi veliko negativnih posledic. Predvsem za naše zdravje.

Kje vas boli? 23. 04. 2020 09.21

5 napak, ki jih delamo, ko se spopademo z bolečino

Bolečina je znak, s katerim nam telo nakazuje, da je nekaj narobe. Vsi smo se že kdaj spopadli s kakšno obliko bolečine, a tista najbolj zahtevna je vsekakor kronična bolečina, ki ne preneha in ne preneha. Takrat imamo pogosto občutek, da bi najraje bolečino kar prespali v postelji, a v resnici se s kronično bolečino pogosto spopademo povsem napačno. Tu je nekaj napak, ki jih delamo.

Koža 23. 04. 2020 09.10

Ali se res lahko znebimo hiperpigmentacije?

Če podrobno pogledate svojo kožo, boste na njen verjetno opazili majhna območja svetlejšega in temnejšega obarvanja. Je že res, da so pegice ljubke, vendar tokrat ne govorimo o njih, ampak o večjih, obarvanih madežih, ki so praviloma prisotni na izpostavljenih in vidnih delih telesa – na obrazu, vratu, dekolteju in hrbtiščih rok. Temni neenakomerno obarvani madeži lahko za posameznika predstavljajo veliko psihično obremenitev in vplivajo na samozavest. Govorimo o hiperpigmentaciji in najverjetneje se v tem opisu najde marsikdo, saj se v kozmetične salone in dermatološke ter estetske ambulante ogromno ljudi obrača po pomoč z namenom po odstranitvi le-teh. Kljub razpoložljivosti mnogih načinov tretiranja in zdravljenja, pojav hiperpigmentacije še naprej predstavlja izzive pri obravnavi.

Zdravje 14. 04. 2020 08.06

Posledice zadrževanja kihanja niso nedolžne

Kihanje je precej pomembno za ohranjanje našega zdravega zdravstvenega stanja. Za naš imunski sistem pa ima ključno vlogo, saj s kihanjem svoj organizem ščitimo pred vdorom različnih tujkov, ki dražijo našo sluznico in lahko povzročijo okužbo.

Zdravje 09. 04. 2020 08.25

Tako se lahko enostavno znebite bolečin v vratu in hrbtenici

Veliko ljudi trenutno zaradi dane situacije opravlja delo od doma, marsikdo od njih pa nima doma prilagojene pisarne, pisalne mize ali pisarniškega stola, zato se po urah dela za računalnikom in neprimerni opremi lahko pojavijo močne bolečine v predelu vratu, ramen ali hrbtenice. Na kakšen način jih ublažiti?

Zdravje 06. 04. 2020 07.38

10 nasvetov, kako ublažiti glavobol z bolečinami v vratu

Glavobol, ki ga spremljajo bolečine v vratu, je lahko veliko hujši kot glavobol sam. Tu je nekaj nasvetov, kako si lahko sami pomagate, ko se spopadate z glavobolom in bolečim vratom.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996