zaviralci

To se je zgodilo po izpitu …
23-letna britanska študentka je bila v težkem življenjskem obdobju, ko je zaključevala še študij kemije in imela še zadnje izpite. Ko je po enem izmed izpitov prišla domov, je na rokah opazila nenavadne lise. V štirih mesecih pa so boleče in srbeče rane prekrile vse njeno telo.

Bosvelija – čudež starodavne ayurvedske medicine
Bosvelija je ena izmed najbolj klinično testiranih rastlin s protivnetnim delovanjem, ki že stoletja predstavlja neprecenljiv del ayurvedske medicine.

Tragična smrt mlade in uspešne medicinske sestre
Komaj 28-letna medicinska sestra Hollie McEwen je po tem, ko je izvedela, da trpi za kronično luskavico, storila samomor. Njeni starši so obupani in še kar ne morejo verjeti, da je kaj takega možno.

Zvezdnica ne skriva več svojega zdravstvenega stanja
Govorice, da se pop princeska Britney Spears spopada z luskavico, so se pojavile že pred časom, pred kratkim pa so jo fotografi ujeli med nakupovanjem živil ter opazili, da so njeni gležnji resnično prekriti s kožnimi izpuščaji, ki bi lahko bili posledica te kronične vnetne bolezni.

Zakaj nekatere ženske težje doživijo orgazem?
Številne ženske imajo težave z doživljanjem orgazma, kar vpliva na kvaliteto njihove spolnosti. Čeprav si včasih moški očitajo, da svoje drage ne znajo pripeljati do vrhunca, pa ne gre vedno kriviti njih. Tu je nekaj zadnjih spoznanj strokovnjakov o tem, zakaj nekatere ženske težko doživijo orgazem.

Na kaj kaže izpuščaj na komolcu?
Zadebeljen, rdeč izpuščaj, ki se lahko lušči, je običajno posledica luskavice – kronične vnetne bolezni kože, ki se običajno pojavi na zadnji strani komolcev, kolen, na trupu, lasišču in hrbtu, lahko pa prizadene tudi nohte in celo sklepe. Preverite, kako si pomagati.

Bi prepoznali raka prostate?
1350 Slovencev vsako leto zboli za rakom prostate, tako je ta rak prehitel pljučnega raka in je najpogostejši rak pri moških v Sloveniji. Bolezni prostate se najpogosteje pojavijo po 50. letu starosti, seveda pa lahko obolijo tudi mlajši.

Veste, kako ukrepati?
Bolezni srca in ožilja, med katere spada tudi srčni infarkt, so glavni vzrok prezgodnje smrti v razvitih državah. S preventivnimi ukrepi lahko sicer zmanjšamo tveganje, a kaj, ko nekatere nastopijo povsem nepričakovano in se pogosto končajo tragično. Ali veste, kako ukrepati?

Ste to vedeli?
Je vaša polt bleda, se pod vašimi očmi rišejo podočnjaki ali imate pogosto težave z mozoljčki? Koža veliko razkriva o našem zdravju, zato preverite, kaj so možni vzroki najpogostejših težav.

Exadipin. Znižajte sladkor – izgubite kilograme
Revolucionarni izdelek uresničuje upanje v boju proti nevarnim telesnim maščobam. Končno lahko uspešno shujšate.

Tega nikar ne počnite!
Kombiniranje zeliščnih pripravkov in nadomestkov s konvencionalnimi zdravili, ki jih predpiše zdravnik, je ne le odsvetovano, temveč tudi izjemno nevarno, opozarjajo strokovnjaki.

Tako se lahko izognete migreni!
Migrenski glavoboli, ki jih pogosto spremljajo slabost, občutljivost na zvok in svetlobo, prizadenejo približno od 10 do 20 odstotkov ljudi. Ker so ti glavoboli izjemno onesposabljajoči, je dobro vedeti, kako jih lahko preprečite.

Začelo se je z majhnim rdečim mehurčkom ...
Rodila se je z materinim znamenjem, ki se je vnelo in punčki povzročilo strašne bolečine. Ni se mogla niti nasmehniti, s pomočjo zdravnikov pa se sedaj končno lahko.

Bolezni ščitnice pogosteje prizadenejo ženske
Ščitnica je izjemno pomembna žleza, saj ščitnični hormoni uravnavajo različne mehanizme v telesu, zlasti presnovo. Na vprašanja, kako prepoznati bolezni ščitnice in kako ukrepati, nam je odgovarjal endokrinolog, doc. dr. Tomaž Kocjan, dr. med.

Sklepi za boljši seks v letu 2011
Ste s partnerjem že dolgo časa skupaj in seks ni več vznemirljiv ter se zdi kot rutina, ki jo je treba opraviti? Potem je čas, da v naslednjem letu nekaj storite na tem področju. Dobro spolno življenje je namreč izjemno pomembno v partnerskem odnosu, poleg tega spolnost pripomore k boljšemu zdravju.

Orgazem je lahko stranski učinek zdravil
Čeprav nam zdravila pomagajo in so nepogrešljiva, pa imajo številna tudi neprijetne stranske učinke. Včasih so ti le blažji, lahko pa se zgodi, da so izjemno neprijetni in nas celo spravljajo v zadrego.

Skoraj desetina Slovencev je astmatikov
Raziskave kažejo, da je okoli 5 do 10 odstotkov prebivalcev v Sloveniji astmatikov. Pogostost astme se veča, zlasti na razvitejših območjih, kjer je tudi več alergijskih bolezni, pojasnjujejo na Kliniki Golnik. Slabo zdravljena astma lahko povzroča hude neprijetnosti, pomembno zmanjšuje kakovost življenja bolnika oz. ga celo nevarno ogroža.

Kako preživeti martinovo brez zgage in težav z želodcem
Bliža se martinovo, ki je povezano z druženjem za obloženo mizo in nazdravljanjem z vinom. Kako pa zgaga in želodčne težave? Ali se jim lahko izognemo?

GIGANTIZEM: Ko bom velik, bom velik!
Gigantizem je zelo redka bolezen, ki se razvije v času otroštva, medtem ko oseba še raste. Gre za prekomerno izločanje rastnega hormona (STH), posledica tega pa je nenavadna in hitra rast otrokovih mišic in organov.

Luskavica
Luskavica je kronična vnetna bolezen z značilnimi kožnimi žarišči na koži.

Novo zdravilo za sladkorno bolezen
Končno je tudi na slovenski trg prišlo novo zdravilo za zdravljenje sladkorne bolezni tipa 2.