zdravega

Prekomerno zpadanje las
Lepo pozdravljeni. Sem 24 let star moški in tudi jaz imam problem z izpadanjem las. Imam kratke, relativno tanke, svetlo rjave lase. Moje lasišče je precej mastno(lase si umivam vsak 2. dan), pogosto ...

Hujšanje
Pozdravljeni! Zanima me kaj več o šoli hujšanja, kjer sodelujete. Sama imam namreč težave s telesno težo (160cm, 94kg) in me zanima kako to poteka... Za odgovor že v naprej hvala in lep pozdrav!

Hujšanje
Stara sem 22 let in ze kar nekaj casa se bojujem s svojo tezo, ceprav drugi pravijo da sem za svojo velikost presuha. velika sem 156 cm in moja teza je 48 kg. zelo rada bi prisla do zeljene teze,ki se...

Kalcij v prehrani
Zanima me katera živila mi vsebujejo veliko kalcija?

'Sem živi dokaz, da je hrana najboljše zdravilo'
Britanski zdravnik Rupy Aujla pravi, da mu je sprememba prehrane pomagala pozdraviti njegovo srce. Prepričan je, da je hrana zdravilo in da to čudežno zdravilo lahko pomaga preprečiti nekatere najbolj smrtonosne bolezni - vse od raka, bolezni srca in ožilja, Alzheimerjeve bolezni do sladkorne bolezni. Kot pravi, je to zdravilo poceni, lahko za uporabo in že dostopno.

Veste, kako zdrav je avokado?
Avokado uvrščamo med sadeže. Med njimi pa je prav poseben. Zakaj? Medtem ko pri drugih prevladujejo ogljikovi hidrati, je avokado bogat predvsem z maščobami – a zdravim maščobami. Nikar se ga torej ne ustrašite ob teh besedah. Avokado bi moral biti del vaše prehrane.

O učinkovitosti te molekule so prepričani tudi slovenski strokovnjaki
V zadnjih letih smo lahko veliko brali o izjemnih pozitivnih učinkih resveratrola, ki mu upravičeno tako mediji kot številni strokovnjaki pravijo molekula prihodnosti. A ni cenjena le med tujimi, o učinkovitosti te molekule so prepričani tudi slovenski strokovnjaki.

Marina Zakič, dietetičarka
Marina Zakič je diplomirana dietetičarka, ki je študij zaključila na Fakulteti za vede o zdravju, smer dietetika. Ukvarja se tako z individualnim prehranskim svetovanjem, kot z izdelavo individualno prilagojenih jedilnikov, organiziranjem predavanj ter delavnic na področju prehrane, prav tako pa je avtorica izobraževalnih člankov v strokovnih in poljudnih publikacijah. V svoji praksi se večinoma srečuje s strankami, ki imajo težave z odvečno telesno težo ter seveda tudi z mnogimi drugimi prehranskimi izzivi in prebavno-patološkimi težavami, svetuje pa tudi profesionalnim športnikom.

Preprosta navada za kar 13 odstotkov poveča tveganje za prezgodnjo smrt
Redno uživanje ocvrte hrane poveča tveganje za prezgodnjo smrt, je pokazala ameriška študija. V njej so sodelovale le ženske. Tiste, ki so pojedle eno ali več porcij ocvrtega piščanca na dan, so imele za 13 odstotkov večje tveganje za prezgodnjo smrt iz katerega koli razloga in za 12 odstotkov večje tveganje, da je prezgodnja smrt povezana s srcem.

Tamari Božić je v dveh letih uspelo izgubiti kar 70 kilogramov
Jeziček na tehtnici Ljubljančanke Tamare Božić se je pred osmimi leti ustavil pri številki 150. Bila je nezadovoljna in nesrečna, posledice prevelike teže pa so se začele kazati tudi na zdravju. Takrat je končno razčistila sama s seboj ter se odločila, da naredi nekaj za boljše življenje.

Nekdanja misica Sara Savnik izgubila sluh zaradi petarde
Nekdanja Miss Universe Sara Savnik je pri komaj petnajstih letih izgubila sluh, potem ko je nekdo proti njej vrgel petardo. Čeprav je od usodnega dne že 13 let, se dogodka spominja, kot bi se zgodil včeraj. ''Občutek je bil grozljiv. Ne znam opisati. Grozno je, ko v sekundi ne slišiš ničesar več. Slika je, zvoka ni,'' pripoveduje danes 28-letna Sara iz Ajdovščine.

Razkrila 7 preprostih korakov, s katerimi lahko preoblikujete svoje telo
Ste si za novo leto obljubili, da boste v tem letu izgubili odvečne kilograme? Nekateri že nekje sredi januarja obupajo, a ni treba, da je tako. Osebna trenerka Camilla Akerberg je podala 7 nasvetov, kako preoblikovati svoje telo v letu 2019. Razkrila je tudi prehrano, na katero prisega, in način vadbe.

Preprosta sprememba, ki močno zmanjša tveganje za kap
Pomislite, ali uživate vsak dan dovolj zelenjave, stročnic, polnovrednih žit. To so živila, ki vsebujejo vlaknine. Tisti, ki jih imajo v svojih obrokih dovolj, imajo namreč občutno manjše tveganje za bolezni srca, kap, sladkorno bolezen in še mnoge druge kronične bolezni. Takšen je bil zaključek študije, ki jo je naročila Svetovna zdravstvena organizacija.

Razkrivamo, ali ogljikovi hidrati res redijo
Bi se morali, če vas mučijo odvečni kilogrami, res odreči ogljikovim hidratom? Kar nekakšno splošno prepričanje se je razširilo, da ti redijo. Pa je to res? Ali s prstom kažemo na napačnega krivca? Za odgovor smo prosili prehransko strokovnjakinjo Mojco Cepuš, ki redno pomaga mnogim, ki želijo shujšati. Zato ima veliko izkušenj.

Meghan svojemu možu 'prepovedala' pitje alkohola
Meghan je Princu Harryju prepovedala pitje alkohola, čaja in kave, trdi vir blizu kraljeve družine. Nekdanji ljubitelj zabav se je menda iz sočutja do svoje noseče žene že odpovedal pitju alkohola in namesto tega raje pije mineralno vodo, poroča Sunday Express.

Zdaj je čas za ta čaj
Si privoščite v tem zimskem obdobju kdaj tudi skodelico zelenega čaja? Ta je svoje ime dobil zaradi barve, ki nastane, ko skuhamo njegove nepredelane in nefermentirane čajne lističe. Začeli so ga pripravljati pred kar pet tisoč leti. Od takrat je cenjen zaradi svojih dobrih učinkov.

Preprost način, da se med prazniki ne zredite
Leta 2016 in 2017 so med prazniki raziskovalci v Združenem kraljestvu naredili eksperiment. Želeli so ugotoviti, ali bi ljudem pomagalo, če bi se v tem času vsak dan stehtali prav tako pa bi, preden nekaj zaužijejo, pomislili, kako kalorično je. Zaključek je bil, da udeležencem to ni pokvarilo prazničnega meseca. Na koncu so se počutili celo bolje.

Pippa razkrila, brez česa ne more živeti
''Vedno si privoščim zajtrk. Ne morem dobro pričeti dneva brez zajtrka,'' je kot podpornica akcije Magic Breakfast, ki spodbuja mlade, naj dan pričnejo z zdravim zajtrkom, povedala Pippa Middleton. Razkrila pa je tudi, česa ne bi mogla jesti za zajtrk.

Navada, ki zmanjša tveganje za smrt zaradi bolezni srca
Marsikatera zdrava navada zmanjša tveganje in mednje naj bi spadalo tudi redno obiskovanje savne. To so ugotovili na Finskem, kjer so 15 let spremljali 1688 moških in žensk, ki so bili starejši od 50 let. Tisti, ki so savno obiskali štiri- do sedemkrat na teden, so imeli za četrtino manj tveganja kot tisti, ki savne niso obiskali več kot enkrat na teden.

Napaka, ki jo večina naredi pri pripravi zajtrka
Verjetno že veste, da je izjemno pomembno, da svojemu telesu zjutraj poklonite gorivo, ki ga potrebuje, da se zažene, v obliki zdravega zajtrka. A veliko ljudi pri izbiri jedi naredi veliko napako.

Zato bi morali zjutraj spiti skodelico kave
Si privoščite zjutraj skodelico kave? Marsikdo to naredi celo z nekoliko slabe vesti, kajti tudi kava spada med živila, pri katerih marsikdo ni več prepričan, ali so zdrava ali ne. Toda skodelico jutranje kave si le privoščite. Sedaj so kanadski raziskovalci ugotovili, da pomaga v boju proti demenci in Parkinsonovi bolezni.

Poglejte jo danes, ko je prava lepotica
18-letna študentka Josie Desgrand je v samo 12 mesecih izgubila kar 63 kilogramov in prepolovila telesno težo. Zdaj je mlada lepotica razkrila preproste trike, s katerimi ji je uspelo doseči zdravo telesno težo in popolnoma preobraziti svoje telo. Poglejte jo danes, kakšna lepotica je.

Stanka po bolezni živi celo bolj polno kot prej
Pisalo se je leto 2004 in Stanka Kuplenk je imela 44 let, ko je prišla diagnoza. Rak dojk. In bil je šok. "Toda potem nekako sprejmeš in greš naprej. Nekje po letu in pol me je pa res sesulo,” odkrito opisuje, kako je pristala v hudi depresiji. Vendar pa danes – 14 let po diagnozi – s svojo zgodbo želi povedati, da je tako rak kot depresijo mogoče premagati ter naprej živeti kakovostno in celo bolj polno.

Preprečite izpadanje las in lasem povrnite moč ter sijaj
Lepi, močni in sijoči lasje so ogledalo našega zdravja in ustrezne nege. Žal pa se kljub redni skrbi za lase vse več posameznikov sooča z različnimi težavami, ki prizadenejo tako lase kot lasišče. Bodisi gre za pospešeno izpadanje las, bodisi so lasje tanki, krhki in lomljivi. Kaj je vzrok za tovrstne težave in kako si pomagati, preberite v nadaljevanju.

Znanstveniki so si enotni: To je molekula prihodnosti!
Resveratrol oziroma molekula prihodnosti, kot ji pravijo mediji ter številni strokovnjaki, je očitno na pohodu tudi v Sloveniji. Po tem, ko smo lahko prebrali, kako zelo cenjena je ta molekula med tujimi strokovnjaki, so o njeni učinkovitosti prepričani tudi slovenski.

Po porodu so se nabrali kilogrami, a poglejte jo danes
Bila je na veliko dietah in pravi, da se je trudila shujšati, kar pomni. Že kot najstnica je vedno poskusila vsako dieto, ki je obljubljala, da jo lahko pripelje do tako želene vitkosti. Zaradi tega pa je razvila zelo nezdrav odnos do hrane – zanjo je postala način, da se nagradi ali kaznuje. Po dveh porodih je bilo odvečnih kilogramov še več.

Shujšate pa se spet zredite? To je lahko posledica
Nezdrave diete imajo tako imenovani jo-jo učinek. Shujšamo pa kilograme spet pridobimo nazaj. Zakaj? Ker nismo shujšali tako, da bi spremenili svoj življenjski slog. Ko začnemo živeti na star način, se odvečna teža zato vrne. Toda takšno hujšanje ima še eno posledico, ki bi se je morali zavedati.

Kakšna naj bo prehrana šolarja?
Šolarji že dobro grejejo šolske klopi. A tako kot je pomembno, da se učijo novih stvari in se udeležujejo številnih aktivnosti, je pomembna tudi njihova prehrana, saj jim ta daje moč in energijo za opravljanje vseh aktivnosti. O tem, kakšna naj bi bila prehrana šolskih otrok, smo se pogovarjali z dietetičarko Marino Zakič.

Tako uspeva mamici sedmih otrok
Jessica Enslow je imela svojega prvega otroka, ko je bila stara 19 let. Kasneje pa jih je rodila še šest. Vse mamice vedo, da vsak porod pusti posledice na telesu. Danes 43-letna Američanka je bila dolgo pretežka, teža ji je tudi močno nihala. Nato pa se je pred petimi leti odločila, da nekaj naredi za bolj zdravo telo.

Tretjino demenc bi lahko preprečili. Preverite, kako
Demence so bolezni starostnikov, najpogostejša izmed njih je Alzheimerjeva bolezen. Ta predstavlja eno največjih tveganj za starejše ljudi. Danes po svetu z demenco živi okoli 47 milijonov ljudi. Ker se življenjska doba daljša, se lahko ta številka do leta 2050 celo potroji. Prav zato je pomembno, da vemo, kako lahko preprečimo demenco.