zdravljenja

Z zdravstveno reformo v ZDA proti diskriminaciji bolnikov
Reforma zdravstvenega sistema ZDA, ki jo je v nedeljo potrdil predstavniški dom kongresa, je šibkejša, kot jo je med predvolilno kampanjo napovedoval sedanji predsednik ZDA Barack Obama, vendar prinaša nekaj pomembnih novosti na čelu s prepovedjo diskriminacije bolnikov.

Zaradi SMS-sporočil bo morala pod nož
Čeprav je morda tipkanje SMS-sporočil na prvi pogled videti povsem nedolžno, lahko na vaših zapestjih pusti boleče in nič kaj prijetne posledice. To se je zgodilo tudi 16-letni Američanki Annie.

Kako je živeti v nenehnem strahu pred boleznimi?
Hipohondrija se po navadi pojavi med 20. in 30. letom starosti in velikokrat vodi v nesrečno življenje. Kajti nenehna bojazen pred nevarnimi boleznimi je psihično nadvse naporna. A s psihoterapijo se da hipohondra pozdraviti.

VIDEO: Nova metoda zdravljenja obrabljenih kosti
Bolnikom z osteoporozo, artritisom in drugimi boleznimi ali poškodbami kosti ter sklepov je v Sloveniji na voljo velika noviteta – terapija z magnetno resonanco.

Začenjajo se Schrottovi dnevi za zdravnike
V Cankarjevem domu se bodo danes začeli Schrottovi dnevi, tradicionalno strokovno srečanje, ki ga družinski zdravniki prirejajo v okviru stalnega strokovnega izobraževanja.

Z ledeno terapijo nad raka dojke
Metoda uničevanja tumorja na dojki s pomočjo ledene terapije bi lahko pomenila upanje za nekirurško zdravljenje bolezni, kažejo najnovejše ameriške raziskave. Tehnika, imenovana krioterapija, se že uporablja za zdravljenje raka prostate.

Narkolepsija – ko v trenutku zaspite
Narkolepsija sodi med motnje spanja in se kaže kot prekomerna dnevna zaspanost. Oseba s to boleznijo kar na lepem zaspi – med pogovorom, hojo, vožnjo avtomobila ... Kljub zdravilom in raznim terapijam je bolezen neozdravljiva.

Slovenija po rezultatih zdravljenja raka na dnu evropske lestvice
Po podatkih evropske raziskave Eurocare je Slovenija po rezultatih zdravljenja raka na samem dnu lestvice, po stopnji umrljivosti pa v zgornji polovici.

8 nasvetov za močnejše kosti!
Po 50. letu starosti pa do konca življenja si kost zaradi neodkrite ali nezdravljene osteoporoze zlomi skoraj vsaka druga ženska in vsak peti moški, zato začnite krepiti svoje kosti že danes! Preberite,kako.

Pri petih letih je zrl smrti v oči
Pri komaj petih letih je William zbolel za levkemijo. Takrat se je njegovim staršem podrl svet. In ko je tri leta pozneje vse kazalo, da je bolezen premagal, je rak udaril še enkrat. Tokrat pa je pogumnemu Williamu na pomoč priskočil mlajši brat.

Moški, vam prehitro pride?
Raziskave kažejo, da ima težave s prezgodnjim izlivom od 18 do 25 odstotkov moških. Ne le da lahko tovrstna motnja poslabša partnerski odnos, moškemu lahko povzroči tudi hude psihične posledice.

Moje telo prekrivajo živo rdeči izpuščaji!
Noge, roke, hrbet, trebuh, lasišče … Skoraj vsak kotiček Ruthinega telesa prekrivajo luskasti izpuščaji živo rdeče barve, ki se jih do konca življenja ne bo rešila.

23-letnik zbolel za Parkinsonovo boleznijo
Shaun je ravno postal očka in pred njim je bila uspešna kariera v ragbiju. Potem pa so se njegove sanje čez noč sesule v prah. Pri komaj 23 letih je namreč zbolel za Parkinsonovo boleznijo.

Plešavost – zakaj nastane in kako se je znebimo?
Vam plešavost povzroča frustracije? Vas zanima, zakaj se to dogaja ravno vam? Preberite, kateri so vzroki za nastanek plešavosti in kako jo lahko zdravite!

VIDEO: Do zdravja z glasbeno terapijo
Nedvomno glasba pomirja in razveseljuje, lahko pa tudi zdravi. Glasbena terapija je v tujini že uveljavljena, pri nas pa je še precej nova tehnika zdravljenja. Claudia in Špela Loti Knoll sta tako eni redkih glasbenih terapevtk, ki z glasbo pomagata mnogim.

Bolniki in stroka za ustanovitev sklada za zdravljenje redkih bolezni
V Evropi poznajo več kot 4500 različnih redkih bolezni. Gre večinoma za dedne bolezni, v Sloveniji na primer za posamezno boleznijo oboleva po nekaj bolnikov.

Širjenje okužbe z virusom HIV naj bi bilo mogoče zaustaviti!
Epidemiologi so ugotovili, da naj bi bila antiretroviralna zdravila, ki jih uporabljajo za podaljševanje življenja okuženih s HIV/AIDS, učinkovita tudi pri zmanjševanju širjenja okužbe.

Nad kašelj s homeopatskimi zdravili
Kadar kašelj ni znak hujše bolezni, ampak zgolj spremljevalec kakšnega sezonskega in prehodnega obolenja, se marsikdo odloči, da ga bo poskušal odpraviti z naravnimi pripravki. Zato se po nasvet obrne k homeopatu.

Premagal sem napredovalega raka na črevesju!
Pri 55 letih je Nick izvedel, da boleha za rakom na črevesju, ki se je razširil tudi na ledvice. Čeprav so mu zdravniki rekli, da bo živel še največ 18 mesecev, se Nick ni vdal. Bolezni se je odločno postavil po robu.

Kako preživeti v bolnišnici?
“Izlet“ v bolnišnico nikoli ni prijeten, je pa v nekaterih primerih nujen. Pred vami je nekaj nasvetov, kako “preživeti“ v bolnišnici, ne da bi se pri tem še dodatno okužili ali doživeli katastrofo!

Zdravilo za raka prostate na trgu prihodnje leto!
Prihodnje leto naj bi na trg prišlo povsem novo zdravilo proti raku prostate. Na testiranju se je izkazalo kot izjemno uspešno, saj je bilo učinkovito kar pri 80 odstotkih moških z agresivno obliko raka!

Endometrioza lahko vodi v neplodnost!
33-letna Anya je več let trpela zaradi neznosnih bolečin v trebuhu in močnih menstruacij. A zdravniki so za njene težave preprosto krivili sindrom razdraženega črevesja. Pozneje pa se je izkazalo, da temu ni tako. A je bilo že prepozno – Anya je namreč že postala neplodna.

Življenje mu je rešila kri iz popkovnice!
Ko je Philip zbolel za levkemijo, so se zdravniki šest mesecev trudili, da bi našli ustreznega darovalca kostnega mozga. Nato pa se jim je ponudila povsem nova rešitev – kri iz popkovnice, ki je bogat vir izvornih celic.

Deklica z redko krvno boleznijo
Življenje 5-letne Emme je vse prej kot običajno. Zadnje mesece je svoj dom v mestu Palestine v zvezni državi Teksas namreč zamenjala za bolnišnico v Bostonu, saj nujno potrebuje presaditev kostnega mozga. Deklica namreč boleha za redko krvno boleznijo.

Bolniki nimajo le pravic, ampak tudi dolžnosti!
Čeprav vsak od nas kdaj odide k zdravniku, pa marsikdo ne ve, kakšne pravice ima, ko se znajde v vlogi bolnika. Dobro pa je tudi vedeti, da se lahko v primeru kršenja teh pravic obrnemo na pristojne organe – na varuhinjo ali zastopnike bolnikov pravic.

Spi tudi po dva tedna skupaj!
Med prijatelji je znana kot 'Trnuljčica', njeno življenje pa na žalost ni pravljica. Louisa Ball ima namreč redko bolezen, zaradi katere lahko neprekinjeno spi tudi po 14 dni.

Prvi pogovor s pacientom v vegetativnem stanju
Britanski raziskovalci so prišli do revolucionarnega odkritja. S pomočjo nove metode skeniranja možganskih aktivnosti so uspeli vzpostaviti komunikacijo z moškim, za katerega so sedem let mislili, da je v vegetativnem stanju.

Zaradi raka bo letos umrlo skoraj 8 milijonov ljudi
Svetovna zdravstvena organizacija opozarja, da se utegne letno število smrti zaradi najrazličnejših oblik raka do leta 2030 povzpeti na 17 milijonov. Samo letos naj bi rakava obolenja vzela življenje kar 7,6 milijona ljudi.

Šamana, zdravilca in svečenika
Jelka in Drago Zorman sta velika mojstra reikija, posebna zdravilca in šamana. Nista jima tuji psihokineza, regresija, hipnoza, eksorcizem, hoja po žerjavici, kristali in najrazličnejše preobrazbe telesa in duha.

Vas bo čudežna tabetka rešila pred smrčanjem?
Novice o novi tableti bodo verjetno najbolj veseli predvsem tisti, s katerimi si smrčači delijo posteljo. Tableta, ki jo je treba vzeti enkrat dnevno, menda smrčanje zmanjšuje za kar 70 odstotkov.