Vizita.si

zdravljenje simptomov

Novice 20. 10. 2022 05.00

Išias – s sodobno fizioterapijo do zdravega hrbta brez operacije

V svojem življenju je že vsak odrasel človek kdaj začutil bolečino v hrbtu. Kaj je tisto kar razlikuje nenevarno od nevarne bolečine v hrbtu? Se vam je že kdaj zgodilo, da se je vaša bolečina v hrbtu razširila v zadnjico in po nogi navzdol? Vas je "okamenel" strah pred tem "kaj bi te bolečine v hrbtu lahko bile?" in "ali se lahko pozdravijo s fizioterapijo?". Se vam je porodilo vprašanje: "Kako vem, ali imam IŠIAS?" Če želite odkriti resnico, kaj se dogaja z vašim telesom in kako si lahko pomagate sami, boste odgovore na ključna vprašanja našli v nadaljevanju.

Duševno zdravje 19. 10. 2022 05.00

Kronične in neozdravljive diagnoze in duševno zdravje

Kronične in neozdravljive bolezni imajo velik vpliv tudi na duševno zdravje obolelih in njihovih svojcev, saj obvladovanje simptomov, načini zdravljenja, neželeni učinki ter spremembe v vsakodnevnem delovanju povzročajo velik stres in v nekaterih primerih tudi prilagoditev življenjskega sloga.

Bolezni 11. 10. 2022 05.00

Alzheimerjeva bolezen in nove tehnike spopadanja z njo

Alzheimerjeva bolezen – bolezensko stanje, ob omembi katerega mnoge spreleti srh. A če jo odkrijemo v zgodnjem stanju, lahko bolniku omogočimo kakovostno in kar se da dolgo dostojno življenje. Danes so namreč poleg zdravil na voljo tudi tehnike, ki se precej uspešno spopadajo z napredovanjem simptomov. V nadaljevanju bomo eno od njih podrobneje spoznali.

Rakave bolezni 07. 10. 2022 05.00

Veste vse o raku dojke?

Rak dojk je najpogostejši rak pri ženskah.

Bolezni 05. 10. 2022 05.00

Kakšna je razlika med bakterijsko in atipično pljučnico?

Sezona respiratornih obolenj se je začela in med njimi je tudi pljučnica. Nevarna je predvsem za kronične bolnike, starostnike, dojenčke in za vse, ki imajo težave s slabim imunskim sistemom. Večkrat se zgodi, da dokler smo zdravi, niti ne pomislimo, kako zelo so v resnici pomembna naša pljuča.

Zdravje 21. 09. 2022 05.00

Alergijski rinitis in astma: kako lajšati nelagodje?

Najpogostejša oblika, alergijski rinitis, je tesno povezan z astmo, velikokrat pa prihajata kar v 'paru'.

Simptomi in bolezni 15. 09. 2022 05.00

Kaj je čustvena praznina?

Ne čutim ničesar; ne veselja, ne žalosti, še jeze ne. Kot da bi bil v sebi prazen in občutek je neznosen, so pogosta pričevanja oseb, ki izkušajo čustveno praznino. Gre za stanje otopelosti, v katerem ne izražamo čustev in imamo občutek, da ne čutimo ničesar. V nadaljevanju preverite, zakaj do tega pride, kako takšno stanje preprečiti in tudi kako se z njim spoprijeti.

Simptomi in bolezni 04. 09. 2022 05.00

Odrasli naj bi težje prenašali bolezen poljubljanja

Mononukleoza je nalezljiva bolezen, ki jo povzroča virus iz družine virusov herpesa. Čeprav je pri odraslih manj verjetnosti, da zbolijo, je okužba zagotovo mogoča, bolezen pa je izčrpavajoča.

Simptomi in bolezni 02. 09. 2022 05.00

Simptomi, ki lahko nakazujejo na težave z jetri

Ste vedeli, da naj bi, po podatkih Global Liver Institute, obstajalo približno 100 različnih bolezni jeter? Naslednji simptomi pa lahko nakazujejo na težave s tem organom.

Simptomi in bolezni 18. 08. 2022 05.00

Kaj morate vedeti o mamografiji?

Odgovarja mag. Kristijana Hertl, dr. med., vodja Državnega presejalnega programa za raka dojk DORA.

Bolezni 16. 08. 2022 05.00

Najpogostejša vzroka za povišan prolaktin v telesu sta tumor hipofize in hipotiroza

Prolaktin je hormon, ki ga izloča hipofiza in ki ima pomembno vlogo pri spolni ter reproduktivni funkciji ženske in moškega. Hipofiza ali možganski privesek je majhna žleza z notranjim izločanjem. Povišana vrednost prolaktina (hiperprolaktinemija) povzroča motnje v menstrualnem ciklusu in odsotnost ovulacij, saj negativno vpliva na izločanje GnRH, FSH in LH.

Duševno zdravje 02. 08. 2022 05.00

Skrivnost placebo učinka - kaj je res in kaj ni?

Um ima lahko tako zelo močan vpliv na telo, da mu v nekaterih primerih lahko celo pomaga pri ozdravitvi. Takšen fenomen je placebo učinek, pri katerem ima lahko 'lažno' zdravljenje resnično terapevtske rezultate. Na drugi strani pa poznamo tudi nocebo, ki ima ravno obraten učinek.

Bolezni 28. 07. 2022 05.00

Ublažite razbolelo grlo na naraven način

Bolečine pri požiranju sline so lahko v primeru angine precej močne. Kako si lahko pri zdravljenju pomagate s podporo naravnih sestavin?

Duševno zdravje 22. 07. 2022 05.00

Vrste depresije in vse, kar morate vedeti o njih

Ste vedeli, da obstaja več kot ena vrsta depresije, slednje pa se med seboj lahko močno razlikujejo?

Simptomi in bolezni 19. 07. 2022 05.00

Vse, kar morate vedeti o virusu HIV

HIV se običajno prenaša s spolnim stikom ali uporabo skupnih igel.

Preventiva 19. 07. 2022 05.00

3 nasveti nutricionistke za povrnitev črevesnega zdravja

Pomen bakterij v človeškem telesu lahko opišemo z eno zanimivo ugotovitvijo: Nabor genomov vseh mikroorganizmov, ki so prisotni v mikroflori v telesu, vsebuje približno 100-krat več genov kot človeški genom, zaradi česar je človek bolj prokariontski kot evkariontski.

Naslovnica 06. 07. 2022 05.00

Kako s pravo fizioterapijo odpravite kronične bolečine v križu za vedno?

Ali ste vedeli, da je sedenje v več kot 90% primerov glavni razlog za bolečine v križu ? Ali ste vedeli, da je sedenje za naše zdravje potencialno bolj nevarno od kajenja ? Ali ste vedeli, da večina fizioterapij kronične bolečine v križu obravnava neuspešno? Preberite si, kako se pravilno lotiti bolečine v križu, da jo odpravite zavedno. Katere vaje so zares prave?

Duševno zdravje 05. 07. 2022 05.00

Bi znali prepoznati znake izgorelosti?

Kronična utrujenost, občutek tesnobe, neprespanost in tisoč in ena obveznost, ki nas še čaka danes, jutri ali pojutrišnjem, medtem ko nekje v sebi že vemo in vse močneje tudi čutimo, da ne zmoremo več, a si tega ne upamo priznati, vsaj ne na glas. Tako stopimo na pot izgorelosti, o kateri smo se pogovarjali tudi s terapevtko Sabino Kračun.

Simptomi in bolezni 28. 06. 2022 05.00

Kako prepoznati znake endometrioze?

Endometrioza je pogosto tiha bolezen in zaradi tega je nemalokrat spregledana, a zanjo naj bi trpela skoraj vsaka deseta ženska. Gre za kronično vnetno bolezen, ki ima v nekaterih primerih tudi resne posledice, med drugim pa je lahko kriva za neplodnost.

Tuje 13. 06. 2022 11.04

Sindrom, ki je paraliziral obraz Justina Bieberja

Justin Bieber je v petek popoldne osupnil oboževalce. Na družbenem omrežju je namreč objavil videoposnetek, v katerem je pojasnil, da doživlja paralizo obraza.

Duševno zdravje 08. 06. 2022 05.00

Kako prepoznati posttravmatsko stresno motnjo?

Posttravmatska stresna motnja (PTSD) se pojavi po travmatskem dogodku in moti človekovo sposobnost delovanja. Če zaznate simptome PTSD, je pomembno, da pravočasno obiščete zdravnika, da lahko dobite pravo diagnozo in zdravljenje.

Simptomi in bolezni 07. 06. 2022 15.55

Kaj je kolera?

Kolera je bakterijska, črevesna in nalezljiva bolezen, ki se običajno širi prek onesnažene vode. Povzročajo jo bakterije iz vrst vibrionov. Povzroča hudo drisko in dehidracijo. Če se kolera ne zdravi, je lahko smrtna v nekaj urah, tudi pri prej zdravih ljudeh.

Simptomi in bolezni 01. 06. 2022 05.00

Kaj je primarna biliarna ciroza jeter?

Primarni biliarni holangitis, poznan tudi kot primarna biliarna ciroza, je bolezen, ki jo povzroči poškodba žolčnih vodov v jetrih. Ti majhni kanali prenašajo prebavno tekočino ali žolč iz jeter v tanko črevo. Kakšni so simptomi bolezni, zakaj sploh pride do nje in kakšna je prognoza?

Zdravje 30. 05. 2022 08.14

Razlog, zakaj prihaja do bolečin, vas bo presenetil

Najbrž ga ni človeka, ki se vsaj enkrat v življenju ne bi soočil z neko obliko zdravstvenih težav, povezanih s hrbtenico. Vzroki zanje so lahko različni: pri nekaterih gre za prirojene in razvojne spremembe, pri drugih za bolezni in vnetja, pri tretjih za poškodbe. A največkrat so za bolečine v hrbtenici krive degenerativne spremembe, zlasti obraba vretenc, hernija diska, zožanje hrbtenjačnega kanala, artroze in mišične zakrčenine. Za večino teh težav je kriva dolgotrajna nepravilna drža in lega telesa, zlasti v pretežno sedečem položaju, v večini primerov pa najbolj pomaga aktivna fizioterapija, ki vsebuje telesno vadbo, da bi mišično-skeletni sistem spet deloval brezhibno.

Zdravje 27. 05. 2022 10.05

Kaj je sindrom kronične utrujenosti?

V zvezi z utrujenostjo se ne uporabljajo zgolj različni nenatančni izrazi, temveč včasih tudi posmehljivi in žaljivi. Le malo ljudi namreč ve, da se za besedo utrujenost lahko skriva cel spekter različnih stanj.

Duševno zdravje 24. 05. 2022 05.00

Zakaj pri depresiji pozitivno razmišljanje ne pomaga?

O depresiji je veliko govora, saj gre za eno najpogostejših duševnih motenj sodobnega časa. A kljub ozaveščanju so predstave o tej motnji včasih še vedno napačne, kar lahko posledično vodi tudi v zanikanje težav in pozno iskanje pomoči. V nadaljevanju so izpostavljene ključne informacije, ki jih je pomembno poznati.

Naslovnica 19. 05. 2022 05.00

Alternativna medicina: Vse, kar morate vedeti

Vsi mislimo, da vemo, kaj točno pomeni alternativna medicina. Pa je res tako?

Zdravje 18. 05. 2022 05.00

Kako lahko pametno nadzorujete krvni tlak?

Sodoben način življenja je iz leta v leto hitrejši, sledi pa mu tudi ritem srca. To namreč bije vedno hitreje, in če so ob tem prisotni še telesna nedejavnost, nepravilna prehrana ter stres, je zelo verjetno, da se bomo morali soočiti s kopico zdravstvenih posledic, med katerimi je najbolj preteča arterijska hipertenzija, ki lahko vodi v resna bolezenska stanja. Gre za povišan krvni tlak, ki ga zaradi odsotnosti specifičnih simptomov mnogi imenujejo tudi 'tihi ubijalec'. Kako ga sploh prepoznati in imeti učinkovito pod nadzorom?

Duševne motnje 13. 05. 2022 05.00

Mejna osebnostna motnja: Kako jo prepoznati in kako se zdravi?

Mejna osebnostna motnja se nanaša na občutek in vedenje, ki se osebi, ki ju doživlja, zdita primerna in upravičena, čeprav so ravno ti občutki in vedenje tisti, ki povzročajo težave v življenju bolnika.

Duševno zdravje 10. 05. 2022 13.12

Lahko ekspresivno pisanje vpliva na celjenje ran?

Vedno več (znanstvenih) študij nakazuje na to, da lahko z lastnimi mislimi, regulacijo čustev in čustvenih odzivov vplivamo na naše telo. Zadnja študija je raziskovala, če in kako lahko ekspresivno pisanje pomaga pri celjenju ran. Ugotovitve raziskave so izjemno zanimive.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996