zdravljenju

Spoznajte zdravilna zelišča
Zeliščarski guru iz Južne Tirolske Harald Binder na svojem zeliščnem vrtu goji številna zdravilna zelišča, ki jih nato uporablja tako za masažne terapije in savne kot tudi v kulinariki. Ko nas je spustil v svoj vrt, nam je predstavil svojo zbirko zelišč in njihove blagodejne učinke.

Zeliščarski guru Harald Binder
Ekipa spletne strani Vizita.si je v Bad Waltersdorfu v Avstriji obiskala zeliščarskega strokovnjaka Haralda Binderja. Ta nam je pokazal svoj zeliščarski vrt in razkril nekaj skrivnosti zdravljenja z zelišči.

Srčno popuščanje smrtonosnejše od najpogostejših oblik raka!
Delovna skupina za srčno popuščanje je v okviru Evropskega dneva o ozaveščanju za srčno popuščanje pripravila aktivnosti, s katerimi želi povečati ozaveščenost o tej bolezni, pri kateri je smrtnost večja kot pri najpogostejših rakavih obolenjih in za katero trpi več kot 10 odstotkov starejših od 70 let.

Kaj povzroča spomladanske izpuščaje?
Spomladi in poleti, ko dolga oblačila zamenjamo za krajša in se pogosteje podamo v naravo, smo bolj izpostavljeni stikom z različnimi rastlinami, živalmi ali drugimi vplivi iz okolja, ki lahko povzročijo neprijetne, srbeče izpuščaje. Kateri so najpogostejši in kako jih zdraviti, preverite spodaj.

Šest mitov o spomladanskih alergijah
Čeprav je pomlad čas prebujanja narave in čas, ko vse ozeleni in zacveti, marsikomu prav to povzroča največje težave, predvsem zaradi alergij. Preverite, kateri nasveti o naravnih načinih preprečevanja in zdravljenja alergije vam ne bodo pomagali!

Kako ublažiti stranske učinke zdravljenja raka?
Pri zdravljenju rakavih bolezni se zelo pogosto pojavljajo stranski učinki, ki močno vplivajo na kakovost življenja bolnika in uspešnost zdravljenja. Kateri so najpogostejši in kako naj se bolnik spopade z njimi?

'Vsi moji otroci bodo umrli do 40. leta!'
Kar sedem članov iz iste družine trpi za redko genetsko okvaro, ki bo povzročila, da najverjetneje nihče od njih ne bo dočakal 40. leta, številni pa še čakajo na teste, ki bodo razkrili njihovo usodo.

Je tudi vam po orgazmu slabo?
Za večino ljudi orgazem predstavlja neizmeren užitek. A predstavljajte si, da bi se vsakič po orgazmu še več dni počutili slabo. Čeprav je to slišati kot nočna mora, pa se to nekaterim moškim resnično dogaja.

Kako živeti in preživeti s hemofilijo?
Letošnji svetovni dan hemofilije poteka pod geslom 'Poiščite navdih, sodelujte z izvirno idejo ob svetovnem dnevu hemofilije'. Društva, zveze in organizacije doma in po svetu želijo tokrat opozoriti predvsem na to, da igra prav vsakdo izmed nas pomembno vlogo pri izboljšanju celostne oskrbe oseb s hemofilijo.

Zakaj je Paris Hilton ostala brez las?
Na ameriški spletni strani Worth 1000, kjer umetniki s fotografijami, ilustracijami in teksti tekmujejo med seboj v kreativnosti, je eden izmed umetnikov obdelal fotografije zvezdnikov in prikazal, kako bi bili videti plešasti.

Po težki bolezni ji je hčerka umrla v naročju
Sabina Kokalj, pevka, ki je svoj talent predstavila v šovu Slovenija ima talent, ima za seboj tragično življenjsko zgodbo. Po hudi bolezni, ki jo je na srečo premagala, pa se je zgodilo še huje, umrla ji je hčerka. Za našo spletno stran je spregovorila o svojih občutkih ob tragični izgubi.

Catherine pristala v psihiatrični bolnišnici
Tiskovni predstavnik igralke Catherine Zeta-Jones je presenetil z novico, da je 41-letnica bila na zdravljenju v psihiatrični bolnišnici, saj boleha za bipolarno motnjo. Na zdravljenju naj bi ostala le nekaj dni, potem pa se je vrnila domov k možu Michaelu Douglasu in otrokom.

Pet mitov o kontaktnih lečah
Kontaktne leče so v zadnjih nekaj letih postale skoraj nekaj tako običajnega in pogostega kot očala. A o njih še vedno krožijo številne govorice, za katere uporabniki mnogokrat ne vedo, ali so resnične ali ne. Katere trditve o lečah so torej zgolj miti?

Korak bliže k zdravljenju Alzheimerjeve bolezni
Morda smo še korak bliže zdravljenju za Alzheimerjevo bolezen, saj so strokovnjaki identificirali še pet novih genov, ki povečujejo tveganje za razvoj te zahrbtne in težavne bolezni.

Z barvami do boljšega počutja
Terapija z barvami sodi med metode alternativne medicine in se kot način za izboljšanje psihičnega, fizičnega in emocionalnega počutja uporablja že vrsto let. Toda katero barvo izbrati? To je odvisno predvsem od vaših težav, pravijo poznavalci.

Ne pozabite na nego stopal!
Človeško stopalo je prava umetnina. Je močno, fleksibilno in funkcionalno oblikovano ter deluje odlično, brez pritoževanj. A le če zanje redno in ustrezno skrbite. Kakšna je pravilna nega stopal?

S sodobnimi posegi do krajšega okrevanja
Če se v Kliničnem centru še vedno neuspešno borijo z dolgimi čakalnimi vrstami, jim po drugi strani zaradi novih metod zdravljenja, ki so bolnikom bolj prijazne, uspeva krajšati čas okrevanja bolnikov po operacijah.

38-kilogramska mladenka izgubila boj z anoreksijo
24-letna Alice se je zadnjih 10 let spopadala s hudimi motnjami hranjenja. Odklanjala je hrano in obsedeno telovadila ter se tako shirala na 38 kilogramov. Kljub zdravljenju pa se njena zgodba ni srečno končala. Alice je namreč pobegnila in njeno truplo so šest tednov po izginotju našli v bližnji reki.

Pomoč za vneto grlo pri prehladih, gripi ali angini
Zaradi izpostavljenosti mrazu ter virusom in bakterijam nam v zimskih mesecih različna obolenja pogosto povzročajo preglavice. Med najbolj pogostimi so gripa, angina ter razne viroze, predvsem pa prehladi.

Bodoča nevesta v sedmih dneh premagala raka
Ko so zdravniki Natalie Langworthy zaradi levkemije napovedali le še nekaj tednov življenja, njen zaročenec ni izgubil upanja. Natančno je preučil njeno zdravstveno stanje, prebrskal številne spletne strani in odkril zdravljenje, ki je njegovi zaročenki rešilo življenje.

Ugriz pajka povzroča 4-urno erekcijo!
Strokovnjaki so na poti do odkritja povsem drugačnega načina zdravljenja impotence, saj so odkrili, da en sam ugriz strupenega brazilskega potujočega pajka povzroči pri moških štiriurno erekcijo.

Nova zdravila za zdravljenje sladkorne bolezni
Zaradi sladkorne bolezni v Sloveniji trpi 125 tisoč ljudi. Z zdravim življenjskim slogom se je tej bolezni mogoče popolnoma izogniti, bolnikom pa so na voljo nova zdravila in načini zdravljenja.

Mladenka v resničnostnem šovu izvedela, da umira
Ko se je komaj 19-letna Melek prijavila na nemški top model, ni niti slutila, da se bodo njene največje sanje kmalu sprevrgle v najhujšo nočno moro. Med snemanjem prve oddaje resničnostnega šova je namreč izvedela, da boleha za rakom limfnega sistema.

Pravočasno prepoznajte simptome kapi
Možgansko kap v Sloveniji vsako leto doživi približno 4.500 ljudi, od 20 do 30 odstotkov pacientov pa se po njej sooča z invalidnostmi, predvsem zaradi prepozne pomoči, zato je treba znake in simptome kapi prepoznati pravočasno. Kako?

14 stvari, ki jih oči povedo o vašem zdravju
Oči so okno v naše zdravje, saj lahko oftalmolog že s preprostim pregledom ugotovi številna bolezenska stanja. Te razkrivajo povišan holesterol, pritisk, bolezni jeter, sladkorno bolezen in še marsikaj drugega.

Dal se je zamrzniti na –130° C!
Čeprav je s tem tvegal srčni infarkt in možgansko kap, se je Vincent odločil, da se bo dal zamrzniti na –130 stopinj Celzija. A le za tri minute, šlo naj bi namreč za odlično in vsestransko terapijo.

Po zdravje k čebelarjem
Čebelji produkti zasedajo prestol med domačimi zdravili že tisočletja. Po najbolj poznanem pridelku čebel medu brez pomisleka sežemo tudi danes, še posebej, ko nas boli grlo. Izjemno zdravilni pa so tudi drugi manj poznani.

Nejasen vid le ni tako nedolžen
Nejasen vid oziroma zamegljenost vida je lahko znak resnih vidnih ali pa drugih zdravstvenih težav. Preverite, katere so najpogostejše in kaj morate v primeru nenadnega poslabšanja vida storiti.

Prozac pomaga obnoviti gibanje pri žrtvah kapi
Antidepresivno zdravilo prozac naj bi pomagalo obnoviti gibanje žrtev možganske kapi in zmanjšalo paraliziranost zaradi le-te, je pokazala najobsežnejša tovrstna študija.

Če duša trpi, lahko telo boli
Psihosomatska obolenja so posledica nakopičenih čustvenih napetosti in strahov, ki jih posameznik ne zna oziroma ne zmore izraziti drugače kot skozi telo in telesne organe. O psihosomatiki smo podrobneje povprašali psihoterapevtko dr. Andrejo Pšeničny.