Vizita.si

zdravnikov

Življenjske zgodbe 20. 08. 2019 10.35

Zdravniki presenečeni odkrili, zakaj tri dni ni moral urinirati

14-letni deček iz mesta Tunis v Tuniziji kar tri dni mogel urinirati, ko je le obiskal zdravnika. V bolnišnici so šokirani odkrili, da ima 9 centimetrsko iglo v penisu, ki so mu jo nato z operacijo odstranili.

Življenjske zgodbe 16. 08. 2019 09.39

6 let so ji postavljali napačno diagnozo, nato pa se je izkazalo, da ima možganski tumor

34-letna Karissa Ostheimer je že v najstniških letih pričela trpeti za prvimi nenavadnimi simptomi, ki so se kasneje izrazili kot grozljiva odpoved levega dela obraza, zaradi katere ni mogla govoriti. A zdravniki so kar šest let vztrajali, da gre le za PMS in da ni nič resnega. Na žalost so se motili.

Bolezni 16. 08. 2019 08.06

Namesto evtanazije paliativna oskrba? Kaj paliativna oskrba sploh je?

“Paliativna oskrba je celostna obravnava bolnikov z neozdravljivo boleznijo,” razloži dr. Maja Ebert Moltara, dr. med., predsednica Združenja za paliativno in hospic oskrbo pri Slovenskem zdravniškem društvu in vodja Oddelka za akutno paliativno oskrbo na Onkološkem inštitutu Ljubljana. Celostna oskrba pomeni, da bolnik dobi ne le medicinsko pomoč, kot je lajšanje bolečin oziroma obladovanje drugih simptomov. Podporo prejme tudi na psihološki in socialni ravni. Cilj je, da čim bolj kakovostno preživi zadnje obdobje. Težava je, da trenutno pri nas (pa tudi v tujini) paliativna oskrba še ne poteka, kot bi morala. Dolgo časa je bila to zapostavljena veja medicine, ki pa se danes pospešeno razvija. Slovensko zdravniško društvo meni, da bi z razvojem paliativne oskrbe, ki bi postala dostopna vsem državljanom, nehali govoriti o evtanaziji.

Bolezni 02. 08. 2019 12.02

Poglejte, kako kokain dobesedno poje možgane

V bolnišnici na Malti so sprejeli 45-letnega moškega, ki mu je kokain dobesedno pojedel možgane. Ko so ga sprejeli v bolnišnico, se je spopadal z visoko vročino in bil popolnoma zmeden in vse bolj neodziven, kmalu pa so mu diagnosticirali hude poškodbe možganov. Njegovo stanje se je hitro poslabševalo, vse dokler ni padel v komo.

Bolezni 22. 07. 2019 13.29

Najpogostejše medicinske napake, ki stanejo tudi življenja

Nova raziskava Univerze Manchester je pokazala, da okoli eden od 12-ih pacientov na svetu trpi zaradi medicinske napake - polovico teh napak pa bi lahko preprečili. Kar 12 odstotkov pacientov je zaradi zdravniških napak trajno poškodovanih ali umrejo. Preverite, katere zdravniške napake so najpogostejše.

Življenjske zgodbe 04. 06. 2019 13.11

Trikrat je prosila za test, nato pa se je izkazalo, da ima raka

25-letni ženski Katie Bourne iz mesta Teensville kar trikrat niso želeli opraviti PAP testa, češ da je premlada za raka. A ko je le izprosila test, ki bi ji lahko rešil življenje, je bilo že prepozno, saj je imela raka na materničnem vratu v tretji fazi. Zdravniki so ji morali povedati, da ima le še 18 mesecev življenja, če ne gre takoj na zdravljenje.

Življenjske zgodbe 05. 05. 2019 21.17

Tina Gorenjak prvič iskreno o bitki z rakom

Poznamo jo kot samozavestno žensko in pravo fatalko, a 46-letna igralka Tina Gorenjak je več let skrivala, da jo je prav na 41. rojstni dan doletela grozljiva diagnoza: rak na dojki. Odločila se je, da bo o težki življenjski izkušnji ekskluzivno spregovorila v nocojšnji epizodi šova Zvezde plešejo.

Življenjske zgodbe 29. 04. 2019 16.32

Danes je prava lepotica! Nikoli je ne bi prepoznali

53-letna Kelley Gunter iz Ohia je tehtala že 181 kilogramov, ko se je odločila za operacijo želodca in spremembo življenjskega sloga. Izgubila je kar 114 kilogramov in  popolnoma spremenila svoje življenje. Danes je ne bi prepoznali.

Zdravje 26. 04. 2019 10.11

Zmanjša tveganje za bolezni srca in ožilja, sladkorno bolezen tipa 2 in raka

Si jutra ne predstavljate brez aromatične kave? Potem vas bo zagotovo razveselila novica o tem, da nam kot kaže, pitje kave lahko podaljša življenjsko dobo. Uživanje kave namreč zmanjša tveganje za smrt zaradi srčnio-žilnih bolezni, sladkorne bolezni ali raka.

Bolezni 15. 04. 2019 14.48

Premagala črne napovedi zdravnikov

Olivia Chicchon iz mesta Lodi v Kaliforniji se je rodila z deformacijo limfe na vratu, zaradi česar se ji je na delu vratu in glave oblikovala ogromna cista napolnjena z vodo, ki še kar raste in raste. Zdravniki so starša opozorili, da Olivia morda ne bo preživela niti poroda, a mala borka je premagala črne napovedi zdravnikov.

Življenjske zgodbe 03. 04. 2019 11.18

Poskusila je tudi s kemoterapijo, a nič ni delovalo

20-letna Sophia Chen iz Kolorada je obiskala pet dermatologov in se zdravila celo s kemoterapijo, da bi se znebila luskavice, a nič ni pomagalo. Nato se je odločila, da bo preprosto sprejela svojo luskasto kožo in danes se počuti dobro v njej.

Bolezni živčevja in možganov 02. 04. 2019 08.48

Ob tem je tveganje za kap petkrat večje

Atrijska fibrilacija je najpogostejša motnja srčnega ritma. Upočasni tok krvi, zaradi česar lahko nastajajo krvni strdki. Če zaidejo v možgane, lahko povzročijo možgansko kap, pišejo na strani slovenskega Društva za srce. Tveganje je v primerjavi s tistimi, ki imajo normalen srčni ritem, kar petkrat večje.

Zdravje 26. 03. 2019 15.16

Izjemno zdrava zelenjava, ki se mora znajti na vašem krožniku

Čas je za regrat. Kolikokrat slišite, da se kdo pritožuje, da je zdrava hrana draga. Toda regrat si lahko vsi naberemo ter smo hkrati še v naravi in se sprehodimo. Vse to odlično vpliva na naše zdravje. Poglejmo si še podrobneje, kako nam lahko koristi ta čudovit dar pomladnih dni.

Zdravje 15. 03. 2019 13.24

Zelo prijetna navada bo znižala krvni tlak

Če vas muči previsok krvni tlak, je navada, ki bi jo lahko privzeli, popoldanski spanec. To so ugotovili zdravniki v splošni bolnici v delu Aten, ki se imenuje Voula. Spremljali so 212 ljudi in tisti, ki so si privoščili popoldanski spanec, so imeli v povprečju po njem za 5 mm Hg nižji tlak.

Bolezni 14. 03. 2019 13.34

Čudežna deklica še kar živi

Mali Charlotte Patt, ki se je rodila z redko genetsko boleznijo, Shprintzen-Goldbergovin sindromom, so zdravniki napovedali le nekaj dni življenja, a čudežna deklica bo kmalu praznovala drugi rojstni dan in se še kar bori za svoje življenje.

Življenjske zgodbe 11. 03. 2019 11.56

V sedmem mesecu nosečnosti so ji diagnosticirali raka

Ben Hannan je na spletni strani Reddit objavil fotografijo Sarah in njunega novorojenčka, po tem ko je Sarah v sedmem mesecu nosečnosti izvedela, da se spopada z rakom dojke. Fotografija je v trenutku postala viralna.

Življenjske zgodbe 11. 03. 2019 07.47

Razkrila modne trende za kemoterapijo

40-letna Lollie Todd, ki se spopada z neozdravljim rakom jajčnikov, je na svojem blogu, ki ga bere 100 000 ljudi, razkrila modne nasvete, kako se urediti za kemoterapijo. Kot pravi, se na zdravljenje vedno odpravi urejena, saj ji to vliva moč in pogum.

Bolezni 05. 03. 2019 09.05

Drugi pacient z okužbo HIV, ki so ga uspeli začasno pozdraviti

HIV pozitiven moški iz Britanije je poznan kot drugi odrasli na svetu, ki je premagal okužbo z virusom HIV, potem ko so mu presadili kostni mozeg darovalca, ki je odporen na virus HIV, pravi njegova zdravnik Ravindra Gupta in dodaja: ''Trenutno v njegovem telesu ni virusa, ki bi ga lahko izmerili. Ne zaznamo ga več.''

POPovi zdravniki 15. 12. 2016 08.01

Gleženj

Pred štirimi leti poškodba gležnja, natrgana kita tibialis, ligamenti...Zdravljenja nobenega. Po skoraj enem letu artroskopija tega gležnja zaradi nenehnih težav...sklep bil cel vnet, zarastline...po ...

POPovi zdravniki 16. 11. 2016 19.21

Hipermobilnost

Pozdravljeni, zasledila sem izraz hypermobility na spletu ter malce prebrskala po spletu, ker veliko od tega kar je bilo prikazano kot to lahko naredi moje telo, me pa muči to, da sem zasledila tudi b...

POPovi zdravniki 25. 08. 2014 11.11

SOMATIZACIJE

Spoštovani,že osem let se zdravim zaradi nenadnih slabosti,vrtoglavic in kolapsov,tenutna diagnoza je nevrokardiogena refleksna sinkopa vazodepresornega tipa,jemljemCoaxil Bionoliprel,Concor,Aspirin 1...

POPovi zdravniki 06. 08. 2014 17.36

Homeopatija in kronične diabetične razjede na prstih nog

Zakaj kot anonimni uporabnik ne morem prebrati vseh že obstoječih odgovorov? Se opravičujem, če ponavljam vprašanje, na katerega ste mogoče že odgovorili. Ali homeopatska zdravila pomagajo pri zdravlj...

POPovi zdravniki 02. 07. 2014 17.10

DEMENCA IN TORENDO

Spoštovani, zanima me, ali je prav, da moja mama, ki je zbolela za Alzheimerjevo boleznijo (potrjena od zdravnikov) jemlje zdravilo Torendo že skoraj 1 leto. njena psihiatrinja namreč pravi, da to kar...

POPovi zdravniki 01. 06. 2014 15.42

Prostitucija in spolne bolezni

Pozdravljeni g. Šibanc, vidim, da tudi pogosto odgovarjate na vprašanja v zvezi s spolno prenosljivimi boleznimi. Pa me zanima, kakšno je vaše strokovno mnenje o prostituciji v smislu možnosti okužb s...

POPovi zdravniki 27. 04. 2014 12.02

Slabe izkušnje z EMG

Upam da dobim odgovor. V svojem življenju sem bila že tretjič na EMG preiskavi. Ta zadnja pa je bila - milo rečeno čudna. Ker imam težave s tibialnim ter suralnim živcem so morali ponovno oceniti stan...

POPovi zdravniki 15. 11. 2013 23.17

SLABO POČUTJE, POVIŠANI JETRNI TESTI

Lep Pozdrav. Dolgo sem se obotavljal z pisanjem vprašanja tule. Star sem 24 let, dolgo nisem obiskoval zdravnikov, če le ni bilo nič resnega. Tokrat se mi je počutje spremenilo, zdravniki pravijo da s...

POPovi zdravniki 15. 11. 2013 12.07

KAŠELJ, RAZBIJANJE SRCA, UPADLE MIŠICE, TRESENJE OKONČIN, ZAPLETANJE NOG

Pozdravljeni! Star sem 23 let. Imam naslednjo težavo in sicer,navado imam hodit bos,po stanovanju,ter tudi včasih grem kak krog okrog ulice s kratkimi hlačami,brez jakne samo pulover,kašljam ne mrazi ...

POPovi zdravniki 02. 10. 2013 15.20

Lymski eritem pri otroku

Pozdravljeni, prosim vas za mnenje glede sledečega. Hčerka, stara 6 let je zbolela za borelijo (klopa je imela v lasišču in sem ga žal opazila šele naslednji dan). Čez cca 5 tednov se ji je začel na o...

POPovi zdravniki 26. 04. 2013 01.09

ODTEGNITVENA SIMPTOMATIKA PO AD TH

Spoštovana! Februarja sem zaradi paničnih napadov začel jemati Paroxat. Imel sem verjetno kar polovico vseh možnih stranskih učinkov, na koncu pa so ostale še težave s spanjem in libidom. Zar...

POPovi zdravniki 11. 12. 2012 16.49

Atopijski dermatitis

Problemi s kožo so se mi začeli pojavljati že pred pribl. šestimi leti, okoli 16. leta (sedaj jih imam 22). Najprej sem imela nekaj stalnih, ne prevelikih izpuščajev, vedno na enakih mestih (zap...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032