zgodi

Želi Jeff Bezos kljubovati smrti?
Je Jeff Bezos na misiji 'premagovanja' smrti? Očitno naj bi bil. Zaposlil je človeka, ki bo pomagal voditi njegovo novo ambiciozno podjetje, ki se bo ukvarjalo z, prav boste prebrali, bojem proti staranju. Poglejmo si raje, kaj pravi znanost o tem, ali bi dejansko lahko 'premagali' staranje in zakaj ima morda vendarle tudi starost svoj smisel, predvsem pa, kaj so o tem zapisali na theconversation.

Kaj je ginekomastija?
Ginekomastija je povečanje količine tkiva dojke pri dečkih ali moških, ki ga povzroči neravnovesje hormonov estrogena in testosterona.

Kaj se zgodi, če vsak dan prehodimo 10.000 korakov?
Kaj bi se zgodilo, če bi vsak dan prehodili (zgolj) 10.000 korakov? Je to veliko, malo, ravno prav? Raziskovalci – no, pa tudi naši pametni telefoni, ki nam štejejo korake – so povzročili pravi mali trend. Tokrat zdravega!

Glivice ljubijo poletje: upoštevajte preventivne ukrepe
Tri četrtine žensk ima vsaj enkrat v življenju glivično okužbo. Do njih lahko pride zaradi različnih stvari, še posebej pogoste pa so poleti, saj je to rekoč 'idealni pogoji' za razmnoževanje glivic.

To se zgodi, če uživamo preveč alkohola
Z alkoholom povezana jetrna bolezen je posledica poškodb jeter zaradi dolgoletnega prekomernega pitja alkohola. Leta zlorabe alkohola lahko povzročijo vnetje in otekanje jeter. Ta poškodba lahko povzroči tudi brazgotinjenje jeter, stanja, ki vodi v jetrno cirozo. Ciroza je zadnja stopnja bolezni jeter.

11 razlogov za bolečino v zobeh
Bolečina v zobeh ne pomeni vedno, da je s samim zobom nekaj narobe ali pa da konkretno potrebujete kakšno zalivko. Poglejmo si najpogostejše razloge za bolečino v zobeh.

Zgodnji znaki in pogosti simptomi multiple skleroze
Multipla skleroza se običajno začne kazati že med 20. in 40. letom starosti. Na začetku je mogoče celo, da se simptomi sprva izboljšajo, nato pa se spet vrnejo močnejši. To se imenuje recidivno-remitentna multipla skleroza in je najpogostejša vrsta, ki jo imajo ljudje, ko jim postavijo diagnozo.

Nasveti za uspešen prvi zmenek in kako se soočiti z zavrnitvijo
Prvi zmenek je lahko vznemirljiv in hkrati nekoliko stresen. Želimo si ustvariti dober vtis, spoznati drugo osebo in morda vzpostaviti dolgotrajno zvezo. Toda kaj lahko storimo, da bi imeli občutek, da bo prvi zmenek uspešen? Kako se soočiti z zavrnitvijo, če stvari ne gredo po načrtih?

11 razlogov za kri v urinu
Ob besedi kri marsikdo postane zaskrbljen. Še posebej če le-to opazimo, da prihaja iz katerega dela našega telesa. Ni pa vedno razloga za paniko. Poglejmo si najpogostejše razloge za kri v urinu.

Kako se lahko sprijazniš, da ne moreš biti vsem všeč?
V mladosti si bolj kot kadarkoli prej in kasneje želimo zgolj in samo pripadati. Želimo biti všečni in sprejeti, popularnost pa jemljemo kot neko normalno normo, proti kateri vsi stremimo. Medtem ko je vse to popolnoma normalen del odraščanja, pa ti danes želimo prikazati še drugo plat, zakaj je morda dobro, da nisi vedno všečen in sprejet, ter navsezadnje, zakaj preprosto ne moremo biti vsem všeč.

Za to boleznijo naj bi zbolela vsaka peta ženska
Zagotovo ste že slišali za marsikatero bolezen ščitnice, malo manj poznan pa je Hashimotov tiroiditis. Kaj je omenjena bolezen, kako prepoznamo znake in na kaj moramo biti pozorni, si lahko preberete v nadaljevanju.

To morate narediti v vročem vremenu
Dobro je, da v vročem vremenu prilagodimo svoje vedenje, da ostanemo varni in zdravi.

Grizljanje ledu prinaša neprijetne posledice
Grizljanje ledu nikakor ni dobro za zdravje naših zob.

Kaj se zgodi, če mesec dni vsak dan pojeste 2 banani?
Banane so eden najbolj priljubljenih sadežev na svetu, saj so odličnega okusa, nas nasitijo in so izjemno hranljive. Preproste so tudi za to, da jih vzamemo s seboj v službo ali na pot in imamo tako zdrav in hranilen prigrizek. K sreči tudi niso drage.

Hladna prha: ja varna v vročih dneh in ali nas res ohladi?
Vsak od nas je ob vročem vremenu, ko nas je oblival pot, pomislil na najbolj priročno možnost ohlajanja – hladen tuš. Je to 'zdrava' varianta ohladitve? Kaj je dejansko najboljši način ohladitve? Da bi odgovorili na to vprašanje, moramo najprej vedeti, kako telo ohranja stabilno notranjo (jedrno) temperaturo.

To je lahko stranski učinek sladkorne bolezni
Gastropareza je stanje, kjer hrana prehaja skozi želodec počasneje, kot bi morala. Gre za dolgotrajno stanje, ki ga je mogoče obvladati s spremembami prehrane, zdravili in drugimi oblikami zdravljenja.

Zato vas imajo 'komarji' raje kot druge
Imate občutek, da vas komarji pikajo bolj kot druge ljudi? Za tem morda dejansko stoji znanstveni razlog.

Ne počnite teh stvari na prazen želodec
Morda imate težave z želodcem ali prebavo, morda ne. Vsekakor pa v vsakem primeru obstajajo stvari, ki jih ni dobro delati na prazen želodec. Poglejmo si jih nekaj.

Ekstremna vročina lahko privede do nepričakovanega simptoma
Določena zdravstvena tveganja, ki jih prinese poletje, so nam znana – sončne opekline, vročinski udar in denimo dehidracija. Manj pogosto pa govorimo o precej pogosti težavi in simptomu, ki se pojavi, ko narastejo temperature – driski.

10 znakov, da imaš lažnega prijatelja
Tvoj najboljši prijatelj mora biti tvoj največji 'oboževalec', ne največji tekmec. In obratno! Pravo prijateljstvo pomeni, da se s človekom razumemo, ga sprejemamo, smo za njegove uspehe veseli in znamo biti z njim tudi v bolj neprijetnih situacijah. Kako vedeti, da prijateljstvo ni pravo?

Kaj pravi znanost o tako imenovani protivnetni dieti?
Kronično vnetje je povezano s povečanim tveganjem za kronične bolezni, kot so diabetes in bolezni srca. Živila, ki so bogata z antioksidanti ali omega-3 maščobnimi kislinami, naj bi bila protivnetna. Kaj je torej res in kaj ni pri tako imenovani protivnetni dieti?

Zato poleti potrebujemo več vode
V teh vročih in soparnih mesecih je naša najpomembnejša skrb ustrezna hidratacija telesa. Naše telo poleti potrebuje več tekočine kot običajno, da ohrani svoje normalno delovanje in se učinkovito sooči z izzivi visokih temperatur. Zakaj je sploh potrebne (ustrezna) tekočina?

Zakaj in kdaj pride do spontanega splava?
Spontani splav je spontana izguba nosečnosti pred 20. tednom. Približno 10 do 20 odstotkov znanih nosečnosti naj bi se končalo s spontanim splavom. Toda dejansko število je verjetno višje, ker se veliko spontanih splavov zgodi zelo zgodaj v nosečnosti – preden ženska sploh ve, da je noseča.

To se zgodi, če si ne preoblečete mokrih kopalk
Poletje je za mnoge najlepši čas, še posebej, če imamo v mislih morje, sonce in plaže, a ne smemo pozabiti niti na kopalke. Vsekakor je priporočljivo, da si jih vedno preoblečemo, ko pridemo iz vode, saj se bomo le tako izognili marsikateri težavi. In čeprav smo mogoče na dopustu, je še vedno pomembno, da mislimo tudi na svoje zdravje.

Kaj se zgodi, če vsak dan jemo sladoled?
Tudi vi obožujete sladoled? Kaj se zgodi, če ga jemo vsak dan?

Kaj se zgodi, če ne jemo zajtrka?
Vsi vemo, da naj bi bil zajtrk najpomembnejši obrok dneva, toda, ste se vprašali, zakaj?

Vnetje debelega črevesa, ki povzroča drisko
Mikroskopski kolitis je vnetje debelega črevesa, ki povzroča dolgotrajno vodno drisko. Motnja je dobila ime po dejstvu, da je treba tkivo debelega črevesa pregledati pod mikroskopom, da bi ga identificirali, saj je tkivo lahko videti normalno s kolonoskopijo ali fleksibilno sigmoidoskopijo.

Ste že slišali za to bolezen?
Bolezni shranjevanja glikogena so skupina redkih dednih stanj, ki lahko povzročijo pogosto nizek krvni sladkor, mišično oslabelost in poškodbe jeter.

7 presenetljivih načinov, kako se vaše telo spreminja, ko se starate
Vsi vemo, da nas čakajo gubice, nastanek pleše, sivenje las, podbradki, manj gibljivi sklepi ... Toda ko se staramo, se dogajajo še druge splošno vsaj zaenkrat še manj poznane spremembe. Do njih pride tudi zato, ker živimo dlje, kot smo kdaj koli.

Poletje je idealen čas, da se lotiš tega
Saj veš, kako čez šolsko leto jamramo, da nimamo časa za velike projekte, umetnost ali preproste stvari, ki bi se jih radi lotili? Poleti pa imamo navadno kar naenkrat ogromno časa, a na koncu se rado zgodi, da ne naredimo kaj preveč, kajne? Naj bo to poletje drugačno.