zjutraj

Preizkusite naravno protibolečinsko kremo
Protibolečinska krema je obvezna sestavina vsake domače lekarne. Prav zato smo priložnost, da nas navduši, ponudili priljubljeni protibolečinski kremi, ki uporabnike navdušuje že več kot desetletje.

7 razlogov, zakaj se zbujate z zabuhlim obrazom
Ste opazili, da se zadnje čase zbujate otečeni v obraz? Zakaj prihaja do tega in kako lahko enostavno rešimo težavo?

Trn v peti – kako si lahko pomagate?
Trn v peti je praktično usedlina kalcija, ki povzroči kostno 'štrlino' na spodnji strani petne kosti. Na rentgenski sliki lahko petni trn sega naprej tudi za pol palca. Brez vidnih rentgenskih dokazov je stanje včasih znano kot 'sindrom petnega trna'. Ali kot radi rečemo – trn v peti.

Odkar je prenehala piti alkohol, se počuti bolje kot še nikoli
Brazilska manekenka Gisele Bündchen je spregovorila o staranju in o tem, kako srečna je postala zdaj, ko je v svojih 40. letih.

Veste vse o nosečniški slabosti?
Nosečnost je čudovito in posebno obdobje za vsako žensko, vendar pa se lahko pojavijo tudi nekateri neprijetni simptomi, med njimi tudi nosečniška slabost.

Najpogostejše tekaške poškodbe in kako se jim lahko izognemo
Čeprav ima tek številne koristi za naše telo in počutje, pa lahko zaradi neupoštevanja osnovnih pravil tekaškega treninga povečamo tveganje za nastanek poškodb. V nadaljevanju preverite, katere so najpogostejše tekaške poškodbe ter kako se jim lahko izognete.

Psihološka pomoč na voljo v zdravstvenih ustanovah in na kriznih telefonih
Ujma, ki je Slovenijo prizadela v preteklih dneh, je številnim odnesla vse, kar so imeli, številni bodo ob šoku potrebovali tudi psihološko pomoč. STA objavlja seznam organizacij in telefonskih številk, ki jih je objavil Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) in kjer lahko državljani poiščejo pomoč.

Začnite dan s takšno energijsko bombo
Začnite dan z zajtrkom, ki vam bo dal ogromno energije. Preprosto ga je pripraviti, vsebuje sezonsko sadje, pa še okusen je. Nikar pa ne posezite po kakšnih rogljičkih ali mafinih. Sladkor namreč povzroči, da ste zelo hitro spet lačni in da se kmalu počutite utrujeni. Vi pa želite imeti do večera približno iste ravni energije, da lahko res užijete dan, ki je pred vami.

To so najpogostejše dopustniške napake
V času dopusta je dobro vsaj za nekaj dni zamenjati domače okolje, se sprostiti ter spočiti telo in duha. A tudi med brezskrbnim počitnikovanjem lahko pride do raznih nepredvidenih situacij, na katere niste pripravljeni in nanje med načrtovanjem morda niti ne pomislite. Še posebej pogoste so prebavne težave, ki so lahko posledica različnih 'počitniških' dejavnikov. Razloga za paniko ni, dobro pa je vedeti, kako v takih primerih poskrbeti za čimprejšnje olajšanje.

Tako boste poleti zdravi in aktivni
Poletje je čas vitalnosti, sonca in dogodivščin na prostem. Predstavlja odlično priložnost, da daste prednost svojemu zdravju in dobremu počutju, medtem ko kar najbolje izkoristite živahne, sončne in tople dni.

8 mitov o zaščiti pred soncem
Vsako leto poudarjamo pomen zaščite pred soncem, a nekateri ljudje še vedno ne verjamejo dejstvom. Koža je naš največji organ, ustrezna zaščita pred soncem pa je bistvenega pomena za zdravje kože, tudi in predvsem zato, da bi preprečili kožnega raka.

Kako preprečiti zaprtje na dopustu?
Poletje je v polnem razmahu in najbrž ga ni človeka, ki ne bi odšteval dneve do pričetka zasluženega letnega dopusta. Nekateri ga najraje preživljajo doma, drugi komaj čakajo, da spakirajo kovčke in se odpeljejo ali odletijo polnit baterije na razne počitniške destinacije. A pogosto ne gre vse čisto po načrtu. Okoli 40 odstotkov počitnikarjev se med oddihom namreč sooča z zaprtjem. Kaj ga povzroči in kako si učinkovito pomagati v boju proti tej najpogostejši tegobi počitnikarjev in popotnikov?

5 pravil, ki jih morate upoštevati, ko je vroče
Resda je pravo poletje vroče, a to ne pomeni, da vročina, če se ji pretirano izpostavljamo oziroma je že sama po sebi ekstremna, ne more predstavljati nevarnosti. Ko je vroče, je treba upoštevati nekaj naslednjih nasvetov.

Nevarno stanje, s katerim se spopada vedno več Slovencev
Sladkorni bolniki imajo v krvi previsoko koncentracijo glukoze, zato jo morajo ves čas spremljati in uravnavati. To je bolezen, na katero ne morejo kar tako pozabiti, saj nanjo pomislijo večkrat na dan, vse življenje. Mnogim to predstavlja veliko breme, a obstajajo načini, ki lahko olajšajo bolnikov vsakdan.

Si že slišal za moč pozitivnih čustev?
Najprej naj povemo, da so vsa čustva normalna, sprejemljiva in dovoljena! To vključuje tudi jezo, bes, žalost in vsa čustva, ki jih običajno označujemo za 'negativna'. Je pa vsekakor dejstvo, da se moramo naučiti obvladovati, začutiti in spustiti svoja čustva, saj v primeru, da jih predolgo časa negujemo, postanejo velik del naše osebnosti.

Vsak drugi Slovenec bi lahko imel suhe oči
Če ste se že zjutraj zbudili z občutkom peska v očeh, ste po veliki verjetnosti pomislili, da se bo ta neprijetnost čez dan izzvenela. Žal se dostikrat izkaže, da temu ni tako. Tekom dneva se stanje namreč kaj hitro lahko poslabša in pride do pekočega občutka in zbadanja, v očeh vas srbi in občutek imate, da so utrujene.

Kariogena hrana – kakšen vpliv ima na naše zobe?
Lepi in zdravi zobje so nekaj, kar si vsi želimo, zato jim moramo nameniti tudi malo več pozornosti. Ni skrivnost, da nanje poleg genetike, higiene in raznoraznih bakterij vpliva tudi prehrana. Slednja pa je lahko lahko bolj ali manj kariogena. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Voda z limono na tešče: Napaka, ki jo delamo prepogosto
Vsi že dobro vemo, kako zdrava navada je, da zjutraj, takoj ko vstanemo, spijemo kozarec vode z limono. A na žalost številnim ljudem zjutraj ne paše kisel okus ali pa imajo občutljive zobe ali želodec, in zato niti ne prenesejo kislih živil. Kljub vsemu to še ne pomeni, da se morate popolnoma odpovedati pitju vode z limono na tešče, še posebno če ne delate nekaterih napak.

Preprost trik, ki vedno deluje
V osnovi vemo, da sta za dobro počutje in fit postavo najpomembnejša gibanje ter uravnotežena prehrana, a nam primež sodobnega časa ne omogoča, da bi vsak dan imeli več raznovrstnih obrokov ter se večkrat tedensko potili v fitnesu ali telovadnici. Vseeno pa naš položaj ni tako brezizhoden, kot se morda zdi na prvi pogled: preverite, kako lahko kljub pomanjkanju časa stopite na pot bolj zdravega življenjskega sloga!

Najenostavnejši načini za lajšanje zobobola
Zobobol je zelo neprijeten pojav, najbolj pa nas moti, ko in če se pojavi ponoči. Zaradi njega ne moremo zaspati ali pa se neprestano zbujamo. Kako si lahko pomagamo?

5 ključnih pravil za zdravo in lepo kožo
Zdrava in lepa koža je nekaj, kar si vsi želimo, ob tem pa moramo vedeti, da zanjo ni odgovorna samo genetika, ampak tudi mi sami. Obstaja nekaj preprostih pravil, s katerimi lahko poskrbimo, da bo naša koža preprosto čudovita. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Zato dieta nikoli ni smiselna rešitev
Alison Wright se danes ukvarja z nutritivno medicino. Včasih je bila strastna kadilka, uživala je alkohol, imela stresno službo, se slabo prehranjevala in sovražila telovadbo. Nato je spoznala, da se je v življenju mogoče počutiti bolje. Njen pristop k učenju zdravega prehranjevanja je zaradi njenih lastnih izkušenj zelo zanimiv.

To so navade, ki lahko še poslabšajo tesnobo
Poskrbite za svoje duševno zdravje in si v prvi vrsti, če to potrebujete, poiščite ustrezno strokovno pomoč, dodatno pa poskrbite, da se izogibate nekaterim navadam, ki tesnobo lahko samo še poslabšajo.

Kako poskrbeti, da velikonočna pojedina ne obremeni prebave?
Prihaja velika noč, praznik šunke, pirhov, potice ter kopice drugih dobrot, pod težo katerih se bodo šibile naše mize. Privoščite si jih brez slabe vesti, saj se tovrstne priložnosti zgodijo le enkrat na leto. Ker pa zna obilna praznična hrana pustiti posledice v obliki napihnjenosti, občutka nelagodja v predelu trebuha, zgage in zaprtja, je dobro vedeti, kako lahko preženete tovrstne tegobe – in to na povsem naraven način!

Kako lahko sami preprečimo ali omilimo akne?
Akne in mozolji nam lahko povzročijo nemalo težav, še posebej, če se jih lotimo povsem napačno, na primer s stiskanjem, praskanjem, uporabo agresivnih izdelkov, prikrivanjem s težkimi pudri in podobno. In čeprav si želimo za svojo kožo samo najboljše, ji ravno s takimi dejanji delamo še več škode. Za vas smo pripravili nekaj nasvetov, ki vam bodo pomagali do lepše in čistejše kože.

Kaj čas spanja pove o vas?
Bi lahko naše spalne navade povedale kaj o naši osebnosti?

6 načinov, kako nas zaljubljenost ''spremeni''
Ste vedeli, da nam zaljubljenost menda ne prinaša le boljšega počutja, temveč vpliva tudi na naš videz in celo na naše zdravje?

Jutranja in večerna rutina za dober dan in miren spanec
Kako dobro spanje imate? Skrbite za reden in kakovosten spanec? Slednji je pogoj za energijo, ki jo imamo čez cel dan. V nadaljevanju predstavljamo jutranjo in večerno rutino za dober dan in miren spanec.

To morate vedeti, če jeste zvečer
Sodobni človek mora vsakodnevno manevrirati med kariernim ter družinskim življenjem, kar je vse prej kot enostavna naloga. V kopici obveznosti se hitro zgodi, da sebe postavi na stranski tir in ni pozoren na znake, s katerimi organizem kliče na pomoč. Še posebej glasna je običajno prebava, ki je znana kot središče našega počutja, zato zgage, zaprtja, napihnjenosti in neurejene prebave nikoli ne smemo jemati kot nekaj, kar se bo uredilo samo od sebe.

Tudi mlajši ljudje imajo lahko artrozo kolena
Najpogostejši vzrok osteoartritisa kolena je starost, saj se sposobnost popravljanja hrustanca s starostjo zmanjšuje. Vendar lahko številni dejavniki povečajo tveganje za razvoj artritisa tudi v mlajših letih.