Vizita.si

Joga

Srčno žilne bolezni 06. 01. 2024 05.00

5 opozorilnih znakov srčnega infarkta, ki jih ženske morajo poznati!

Številke govorijo same zase: 43,8 milijona žensk trenutno na svetu živi z neko obliko bolezni srca. Ženske imajo več možnosti, da umrejo za boleznimi srca in ožilja kot za vsemi oblikami raka skupaj. Prav zato je pomembno, da ženske poznajo prve znake srčnega infarkta, ki se lahko pojavijo.

Zdravje 04. 01. 2024 05.00

5 načinov, kako se soočiti s hemeroidi

Iščete učinkovite načine, kako se znebiti bolečih hemoroidov? Predstavljamo najpreprostejše in najučinkovitejše načine.

Zdrav Lajf 20. 12. 2023 05.00

Kako lajšati boleče menstruacije?

Boleče menstruacije, znane tudi kot dismenoreja, so pogost pojav med mnogimi puncami in ženskami.

Lepota 14. 12. 2023 05.00

Razlogi, zakaj lasje prezgodaj osivijo

Sive lase slej ko prej dobi večina ljudi. Pri tem pa se poraja zanimivo vprašanje. Vemo, da je je normalno, da s starostjo začnejo lasje siveti, zakaj pa nekateri, moški ali ženske, osivijo že v svojih dvajsetih letih? Kaj moramo vedeti o prezgodnjem sivenju las, kaj sploh je prezgodnje sivenje las in navsezadnje, zakaj je pomembno, da kljub vsemu sprejmemo sivenje?

Zdravje 02. 11. 2023 05.00

15 znakov, ki kažejo, da imate zamašen limfni sistem

Limfni sistem ni dobro poznan, a je izjemno pomemben del telesa. V telesu imamo namreč dvakrat več limfne tekočine kot krvi. Limfni tekočini pa rečejo tudi drugi krvni obtok. Tu je nekaj znakov, ki kažejo, da bi morali prečistiti svoj limfni sistem.

Prebava 26. 10. 2023 08.56

Je tudi vas v zadnjih dneh doletelo to?

Pričelo se je obdobje, v katerem so na področju splošnega zdravja vse oči uprte v imunski sistem. Bo zdržal pritiske virusov in bakterij? Nas bo uspel obvarovati pred boleznimi? To je v prvi vrsti odvisno od nas samih. Pa ne toliko od tega, kako izdatno se založimo s prehranskimi dodatki, z vitamini in raznimi napitki, temveč predvsem od našega odnosa do lastnega organizma. Kako torej še pravočasno prepoznati znake oslabljenega imunskega sistema in kako poskrbeti, da bo ponovno obratoval s polno paro?

Zdravje 23. 10. 2023 06.00

Simptomi, ki lahko ženskam ogrozijo kakovost življenja

Eden najpomembnejših mejnikov v življenju ženske je zagotovo menopavza, ki prinaša številne spremembe tako na fizičnem kot na čustvenem področju. V večini gre za neprijetne simptome, ki so lahko pri nekaterih ženskah zelo intenzivni, a brez skrbi. Če boste razumele, kaj se v vašem telesu pravzaprav dogaja, in se podučile, kako ohraniti hormone v harmoniji, boste lahko zaživele izpolnjeno in brezskrbno tudi v obdobju menopavze.

Osebna rast 19. 10. 2023 05.00

Kako ustaviti nepotrebne skrbi in začeti živeti v sedanjem trenutku?

Skrbi in stres so običajen del življenja, toda prekomerna skrb in tesnoba lahko negativno vplivata na naše duševno in telesno zdravje. Kako se torej ustaviti in začeti živeti v sedanjem trenutku?

Aktivno življenje 12. 10. 2023 05.00

Kaj storiti, ko pade motivacija za vadbo?

Konec poletja prinaša vrnitev v ustaljeno rutino, ki smo jo med dopusti in počitnicami nekoliko zanemarili ali celo povsem opustili. Na novo je treba oblikovati urnik dnevnih aktivnosti, v katerem je dobro najti čas tudi za gibanje, ki nas ohranja zdrave ter vitalne. Sprva običajno ni večjih težav, a ko začetna zagnanost popusti, običajno pride do pomanjkanja motivacije, kar lahko hitro vodi v opustitev aktivnosti. Ker gre za razmeroma pogosto prakso, smo preverili, pri katerih oblikah fizične aktivnosti ljudje najdlje vztrajamo in od kod črpamo motivacijo za izbrano vrsto vadbe.

Aktivno življenje 30. 08. 2023 05.00

Vse več posameznikov se odloča za to vadbo

Vse več posameznikov se odloča za skupinske vadbe. Te so ene najbolj priljubljenih načinov vzdrževanja telesne kondicije in dobrega počutja. Skupinske vadbe ponujajo več kot le fizično aktivnost, predstavljajo celostni pristop k izboljšanju počutja, nudijo motivacijo in strokovno podporo. Zakaj so učinkovite in kakšne pozitivne učinke imajo tovrstne vadbe, si preberite v nadaljevanju.

Duševno zdravje 28. 08. 2023 05.00

10 načinov, kako sta povezana sreča in zdravje

Ste kdaj pomislili, kako je sreča odvisna od našega zdravja? Ko smo zdravi, le redko pomislimo na to, kaj imamo. Poglejmo si, kako in zakaj je naša sreča odvisna od zdravja, navsezadnje pa, kaj lahko naredimo, da eno z drugim izboljšamo!

Koža 27. 08. 2023 05.00

Razlogi za nastanek aken v odrasli dobi

Akne niso le težava najstnikov, temveč se lahko pojavijo tudi v odrasli dobi. Nastanek aken pri odraslih je lahko frustrirajoč in neprijeten, saj vpliva na samozavest in kakovost življenja posameznika. Zakaj se pojavijo in kako jih zdravimo?

Imunski sistem 25. 08. 2023 05.00

Okrepite imunski sistem še pred prihodom jeseni

Imunski sistem je ključen za naše zdravje in dobro počutje. Še posebej pomembno pa je poskrbeti za njegovo okrepitev pred prihodom jeseni, ko se poveča tveganje za prehlade, gripo in druge okužbe dihal.

Bolezni 24. 08. 2023 05.00

Napadi vrtoglavice so lahko simptom te bolezni

Menierova bolezen je kronično stanje notranjega ušesa, ki povzroča motnje ravnotežja in sluha.

Zdravi zobje 18. 08. 2023 05.00

Kako sta povezana glavobol in zobobol?

Marsikdo se je že srečal z bolečino, ki nas lahko prizadene v različnih delih telesa. Dve pogosti vrsti sta glavobol in zobobol. Čeprav se na prvi pogled zdita ločeni, obstaja tesna povezava med njima v obliki trovejnega (trigeminalnega) živca, ki je odgovoren za prenašanje senzoričnih informacij z različnih delov obraza in glave ter za nadzor določenih gibov čeljusti.

Duševno zdravje 16. 08. 2023 05.00

Zakaj in kako se pojavijo težave z jezo?

Veliko ljudi meni, da imajo 'močan' temperament, a če se zelo hitro razjezite, med burnimi debatami pa padajo tudi žaljivke, je morda to znak, da so stvari ušle izpod nadzora.

Žensko zdravje 26. 07. 2023 05.00

Kako se žensko telo spreminja med menstrualnim ciklom?

Hujšanje je pogosta tema za mnogo žensk, saj si želijo doseči in vzdrževati zdravo telesno težo. Pri ženskah, ki imajo menstruacijo, pa se lahko pojavijo nekatere specifične spremembe in izzivi v povezavi s hujšanjem. V članku bomo raziskali, zakaj je hujšanje pri ženskah, ki imajo menstruacijo, lahko drugačno ter kako razumeti spremembe in jih obrniti v svoj prid.

Srčno žilne bolezni 04. 07. 2023 05.00

Navade, s katerimi lahko nadzorujete krvni tlak

Naslednje navade, ki so jih povzeli kardiologi za spletno stran The Healthy, naj bi pomagale nadzorovati krvni tlak in zaščititi naše srce.

Aktivno življenje 19. 06. 2023 05.00

5 fitnes nasvetov za začetnike

Ne veste, kje začeti s fitnesom? Morda vam pomagajo naslednji nasveti.

Kje vas boli? 16. 06. 2023 05.00

Kako si pomagati pri išiasu?

Išias je izraz za živčno bolečino v nogi, ki jo povzroča razdražen in/ali stisnjen ishiadični živec. Bolečina običajno izvira iz spodnjega dela hrbta in seva globoko v zadnjico ter potuje navzdol po nogi. Preverite, kako si pomagati ob išiasu.

Aktivno življenje 22. 05. 2023 05.00

To morate vedeti, če imate odvečne kilograme

Še posebej v času pred poletjem se mnogi soočajo s pomanjkanjem samozavesti in se nikakor ne morejo sprijazniti s tem, kar vidijo, ko se pogledajo v ogledalo. Večini glavno težavo predstavlja zunanji videz in v želji po hitrih rezultatih posegajo po raznih instant rešitvah, ki v danem trenutku morda delujejo, dolgoročno pa zagotovo niso prava pot. Ne bomo odkrili tople vode, če rečemo, da je za fit postavo in boljšo samopodobo pomembno spremeniti življenjski slog, lahko pa vam namignemo, kako se lotiti tistega najtežjega dela: začetka!

Duševno zdravje 19. 05. 2023 05.00

Pravilno dihanje lahko lajša stres in izboljša naše zdravje

Ste kdaj pomislili, ali znate pravilno dihati?

Aktivno življenje 29. 03. 2023 08.00

Iščete zabaven način, da ostanete aktivni in uživate na prostem?

Nič več ne iščite! Vaša rešitev je SUP! V tem priročniku boste izvedeli vse, kar morate vedeti.

Življenjske zgodbe 08. 03. 2023 05.00

Milan Šuligoj: Ljubezen do samega življenja je zmaga

Akutna mieloblastna levkemija je rak krvi in kostnega mozga – gobastega tkiva znotraj kosti, kjer nastajajo krvne celice. Beseda akutno pri akutni mielogeni levkemiji označuje hitro napredovanje bolezni. Imenuje se mielogena levkemija, ker prizadene skupino belih krvnih celic, imenovanih mieloične celice, ki se običajno razvijejo v različne vrste zrelih krvnih celic, kot so rdeče krvne celice, bele krvne celice in trombociti. Pogovarjali smo se z Milanom Šuligojem, ki je v fazi zdravljenja omenjene bolezni.

Aktivno življenje 08. 03. 2023 05.00

Poznate zdravstvene koristi joge?

Joga je starodavna duhovna disciplina, ki na poseben način povezuje um in telo. Vključuje dihalne tehnike, meditacijo in vaje, ki spodbujajo sprostitev in zmanjšujejo stres. Kakšne pa so konkretno njene zdravstvene koristi?

Simptomi in bolezni 05. 03. 2023 05.00

Eden glavnih vzrokov neplodnosti

Do endometrioze pride, ko endometrij, tkivo, ki običajno obdaja notranjost maternice, raste zunaj nje.

Bolezni 24. 02. 2023 05.00

7 stvari, ki vam jih vaše roke sporočajo o vašem zdravju

Bolečine v rokah lahko povedo marsikaj o tem, kaj se dogaja v vašem telesu. Ko nekaj ni prav, se lahko kaže navzven z bolečinami, mravljinčenjem, odrevenelosti in oteklinami v rokah. Bodite pozorni na te simptome in na sporočila, ki vam jih pošilja vaše telo. Tu je nekaj stvari, ki vam jih vaše roke lahko sporočajo o vašem telesu.

Osebna rast 24. 01. 2023 05.00

Delo na samopodobi je nagrajujoč proces

Samopodoba je rezultat življenjskih izkušenj, zlasti tistih iz obdobja odraščanja. Nekateri si jo predstavljajo kot notranji glas (samodialog), ki govori o tem, ali smo dovolj dobri in vredni. Samopodoba je pravzaprav to, kakšne so naše predstave o tem, kdo smo, česa smo sposobni in koliko se cenimo. V nadaljevanju preverite, kako jo lahko izboljšamo, četudi imamo za seboj malce bolj grenke življenjske izkušnje.

Duševno zdravje 17. 01. 2023 05.00

Kaj je vagusni živec?

Vagusni živec ima pomembno vlogo v našem telesu, saj gre za enega najkompleksnejših živcev, ki ima izjemno velik vpliv na nas, pa naj si bo to fizično, čustveno ali mentalno. O tem smo se pogovarjali tudi s psihoterapevtko Evo Štajner.

Zlata leta 17. 11. 2022 05.00

To doleti vsako žensko po 45. letu starosti

Neznosno potenje, navali vročine, motnje spanja, nihanje razpoloženja in potrtost ... To je le nekaj najpogostejših simptomov, ki jih povezujemo z menopavzo. Ta se v povprečju prične med 45. in 55. letom starosti in traja od 4 do 7 let. A čeprav obdobje menopavze, ki se mu ne more izogniti nobena ženska, velja kot eno bolj neprijetnih, ni nujno, da je tako. Če razumete, kaj se dogaja v vašem telesu in k lajšanju simptomov pristopite pravilno, je to obdobje lahko priložnost, da (za)živite dobro, izpolnjeno in s strastjo.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996