Vizita.si

Kaj

Zdravje 24. 06. 2019 11.54

Zelo prijetna navada zelo ugodno vpliva na zdravje srca

Rezultati nedavne raziskave so pokazali, kako pomembno je za naše zdravje, da ne delamo ves čas. Enostavno si je treba vzeti tudi čas za oddih. Treba se je odklopiti od obveznosti in skrbi. To dejansko pozitivno vpliva na naše srce, je pokazala študija univerze Syracuse v New Yorku. Manjše je tveganje za pojav bolezni in tudi srčnega infarkta ali možganske kapi, ki se ju še posebej bojimo.

Življenjske zgodbe 20. 06. 2019 21.51

Odvisnica od sončenja ostala z luknjo sredi nosu

35-letna Francozinja Laure Seguy priznava, da se je desetletja sončila brez kakršne koli zaščite pred soncem. Vse do leta 2018, ko je opazila 5 milimetrsko rdečo pikico na nosu, ki se je kmalu izkazala za kožnega raka.

Bolezni 24. 06. 2019 08.50

Sprehod ji je življenje spremenil za vedno

37-letna Katherine Wood iz mesta Stow v Massachusettsu se je novembra leta 2016 sprehajala po naravi, ko jo je ugriznil klop. Kmalu je utrpela simptome, kot so kratka sapa, bolečine v prsih, otrdel vrat in izguba občutka v eni roki. Številni zdravniki so ji postavili napačno diagnozo in ji celo rekli, da je videti dobro, a nihče ni pomislil na Lymsko boreliozo.  

Osebna rast 20. 06. 2019 10.38

Vam vaša komunikacija pomaga v življenju ali vas ovira?

Asertivnost je učinkovita komunikacija, ki vsebuje dva bistvena elemeta - odločnost in sočutje do sogovornika. Z razvojem asertivnosti vplivamo na medosebne odnose in hkrati krepimo občutek lastne vrednosti. A kako sploh začeti?

Življenjske zgodbe 18. 06. 2019 13.42

Nedolžna praska se je spremenila v hudo tragedijo

Ko je Victorio Altoft leta 2010 močno opraskala mačka, si ni mislila, da gre za kaj resnega. A le nekaj tednov kasneje je dobila bolečine v mišicah, bolečine v sklepih in se spopadla z nočnim potenjem. 41-letnica je predvidevala, da se spopada z gripo, a izkazalo se je, da gre za nekaj veliko bolj resnega.

Srčno žilne bolezni 18. 06. 2019 07.10

Novo odkritje o debelosti

Zdravniki so dolgo časa vedeli, da prekomerna telesna teža predstavlja dejavnik tveganja za srčno-žilne bolezni. Veliko študij je kazalo povezavo med zmašenimi in otrdelimi krvnimi žilami in debelostjo. A ni bilo dovolj dokazov, da bi lahko trdili, da debelost v resnici povzroča srčno-žilne bolezni. Sedaj je to uspelo dokazati strokovnjakom s švedskega Inštituta Karolinska.

Zdravje 17. 06. 2019 08.09

Pomemben mineral, ki vam ga lahko primanjkuje

Magnezij je mineral, ki je vključen v več kot 300 biokemičnih procesov v telesu, zato je eden najpomembnejših mineralov za naše telo. A ko po športni aktivnosti nastanejo mišični krči, ko se spopademo z napetostjo telesa in mišic, ko se pojavijo glavoboli, stres, živčnost ali celo preskakovanje srca, le redko najprej pomislimo, da nam v resnici primanjkuje magnezija.

Zdravje 14. 06. 2019 11.02

Če ne pretiravamo, je varen in antioksidanten napitek

O kavi je bilo narejeno veliko študij, ki so odkrile kar nekaj pozitivnih učinkov, med drugim so redno uživanje tega napitka povezale celo z manjšim tveganjem za prezgodnjo smrt. A kot pove prof. dr. Samo Kreft, mag. farm., z ljubljanske Fakultete za farmacijo, je bilo toliko študij bržkone izvedenih tudi zato, ker raziskovalci sami pogosto uživajo kavo in jih zato bolj zanima, kakšno je njeno delovanje.

Preventiva 13. 06. 2019 07.05

Kaj je za kar 107 % povečalo tveganje za smrt zaradi bolezni srca?

Vse več ljudi je danes zaposlenih v službah, kjer večino časa sedijo. Avstralski raziskovalci  so pri vzorcu 150 tisoč ljudi, ki so bili starejši od 45 let, ugotovili, da so imeli tisti, ki so sedeli več kot osem ur dnevno, tedensko pa so se z zmerno ali intenzivno telesno aktivnostjo ukvarjali manj kot 150 minut, v primerjavi s tistimi, ki so sedeli manj kot štiri ure dnevno in so se vsak dan gibali vsaj eno uro, za kar 107 odstotkov večje tveganje za smrt zaradi bolezni srca in ožilja.

Bolezni 13. 06. 2019 07.52

Vse, kar morate vedeti o vnetju mehurja

Vnetja mehurja so poleti nekoliko pogostejša kot pozimi. Poleti pijemo manj, zaradi česar se mehur manj spira, poleg tega je več spolnih odnosov, negativno pa na vnetje mehurja vpliva tudi, če ženske uriniranjo v jezerih in morjih. Preverite, kako si pomagati ob tej boleči infekciji.

Zdravje 10. 06. 2019 13.51

Kaj jesti, če se spopadate z zaprtjem?

Tokrat se bomo osredotočili na zaprtje, ki se lahko pojavi zaradi prehrane, ki ima premalo prehranskih vlaknin ali zaradi premalo gibanja in preveč sedenja.

Bolezni 10. 06. 2019 07.56

Ko je prenehala piti mleko, se je zgodilo teh 5 stvari

Novinarka spletne strani popsugar.com Jenny Sugar se je odločila, da bo opustila uživanje vseh mlečnih izdelkov. Tega se je držala štiri leta in opazila drastično spremembo. Preverite, kakšen vpliv je imela njena odločitev na njeno telo.

Koža 10. 06. 2019 07.57

Nikoli več ne boste imele težav z rdečimi pikami po britju

Namesto da bi se ponašali z lepo gladko kožo, vam videz kazijo rdeče pikice. Krivec so prav dlačice, ki jih odstranjujete. Ker ne pokukajo na plano, jih telo zazna kot vsiljivce, imunski sistem pa v obrambi povzroči vnetje. Je to mogoče preprečiti?

Rakave bolezni 07. 06. 2019 08.02

'Razočarana gospodinja' razkrila: ''HPV je vzrok mojega analnega raka in raka grla mojega moža'

Zvezdnica priljubljene serije Razočarane gospodinje Marcia Cross je razkrila, da je vzrok njenega analnega raka okužba s HPV virusom. Ista vrsta HPV virusa, ki je pri njej povzročila analnega raka, pa je povzročila tudi raka grla njenega moža.

Življenjske zgodbe 04. 06. 2019 13.11

Trikrat je prosila za test, nato pa se je izkazalo, da ima raka

25-letni ženski Katie Bourne iz mesta Teensville kar trikrat niso želeli opraviti PAP testa, češ da je premlada za raka. A ko je le izprosila test, ki bi ji lahko rešil življenje, je bilo že prepozno, saj je imela raka na materničnem vratu v tretji fazi. Zdravniki so ji morali povedati, da ima le še 18 mesecev življenja, če ne gre takoj na zdravljenje.

Prehrana 31. 05. 2019 09.34

Živila, ki povečujejo tveganje za kap

Močno predelana živila, kot so čips, sladki kosmiči, sladke gazirane pijače povečujejo tveganje za srčni infarkt in kap, opozarjajo strokovnjaki iz različnih držav po svetu in zahtevajo ukrepanje oblasti.

Starostne bolezni 31. 05. 2019 11.30

Kaj poveča tveganje za zgodnjo Azheimerjevo bolezen?

Alzheimerjeva bolezen je najpogostejša oblika demence; kar 60 do 80 odstotkov bolnikov jo ima. Ne vemo, kaj jo povzroča. Je pa dejavnik tveganja vsekakor starost, saj se običajno pojavi po 65. letu. A okoli 10 odstotkov bolnikov Alzheimerjevo bolezen dobi pred 65. letom. Takrat govorimo o zgodnji obliki. Raziskovalci so odkrili, kaj bi lahko bil dejavnik tveganja.

Zdravje 31. 05. 2019 11.29

Segrejte pisarno, če želite povečati žensko produktivnost

Ženske se pogosto pritožujejo, da jih v pisarnah zebe, a zadnja raziskava kaže, da ne gre le za kaprico, a da ženske v resnici pri višjih temperaturah delajo bolje. Kot je pokazala študija, se v bolj topli pisarni njihova produktivnost poviša.

Neplodnost 29. 05. 2019 20.36

Umetna oploditev: Kako poteka postopek IVF?

Postopek zunajtelesne oploditve (IVF) je klasični postopek umetne oploditve. Gre za oploditev v laboratoriju, pod mikroskopom, na stekelcu oziroma v epruveti. Slovenija je po dostopnosti postopkov umetne oploditve v svetu pravi unikum, saj je le-ta zelo dostopna parom, ki se soočajo z neplodnostjo, prav tako te postopke krije zavarovalnica. Neplodni pari so upravičeni do šestih brezplačnih poskusov umetne oploditve za prvega in še do dodatnih štirih brezplačnih postopkov za drugega otroka.

Duševno zdravje 30. 05. 2019 13.14

Ste že preizkusili metodo ASMR?

S stresom se srečujemo vsakodnevno, zato ne preseneča, da ljudje vedno znova iščejo rešitve, ob katerih bi se lahko sprostili. Ste si že ogledali šepetajoče videoposnetke, ki naj bi sprožali prijetne občutke?

Zdravje 30. 05. 2019 08.10

Kaj se zgodi, če redno uživate limeto ali limono?

Limona in limeta sta sadeža, ki spadata v skupino citrusov in imata zelo podobne hranilne vrednosti in učinke na zdravje. A kljub temu obstaja nekaj razlik med njima. Preverite, kako se razlikujeta in kakšne učinke imata, če ju uživamo redno.

POPovi zdravniki 28. 05. 2019 16.03

Povišani koncentraciji amilaze in lipaze v serumu in urinu

Spoštovani, že par let spremljam izvide lipaze in amilaze v krvi, ki sta zvišani (amilaza do 4,6 v serumu, v urinu 11,43 ter lipaza do 2,9, v urinu pa manj kot 0,05). Imela sem par let nazaj težave z bolečinami v trebuhu, ter se vedno zvišan holesterol trenutno 7,6, (ki ga občasno znizam z rigoroznim dietami) kljub zdravem načinu prehranjevanja ter zdravem življenju (nekadilka, ne uživam alkohol, sladkor normalen, hashimoto sindrom pri ščitnici, stara 68 in težka 52kg). Sprašujem, ali so vrednosti amilaze in lipaze skrb vzbujajoče in Katere vrednosti bi me morale skrbeti, ker na 3 mesece opravljam samoplačniško preizkave? Uz ni pokazal novembra meseca nobenih sprememb na jetrih in slinavki. Normalno istrebljam, nimam drisk. Hvala za vaše cenjeno mnenje

POPovi zdravniki 28. 05. 2019 16.00

Čiščenje koreninskih kanalov zoba

Pozdravljeni, zobozdravnica mi je tri dni nazja zdravila zob, s nekimi malimi scetinami je cistila kanale (upam da razumete kaj mislim) in mi narocila naj ce bo bolelo pridem nazaj. Sedaj jem bolj na drugi strani z ostalimi zobmi, ne boli me veliko, vendar vseeno vsake toliko zacitim res rahlo bolecino. Kako mocno mora boleti da bi morala k zobozdravnici, ne zdi se mi da bi me prevec bolelo, vendar vseeno ne vem. Lp

POPovi zdravniki 28. 05. 2019 15.58

Povišana sedimentacija

SpoštovaniS Moja mama ima že 1 mesec in pol indicirano povišano sedimentacijo K-SR in sicer kar 100+. Najvišjo kar 114. Od vseh preiskav je v tem času nabrala en fascikelj izvidov vse od glave do pete so jo pregledali. Vsak teden je bila na krvnih preiskavah. SSsedimentacijo se ni nič spremenilo. Tega povišanja verjetno sploh ne bi odkrili, če ne bi šla na laboratorijsko preiskavo krvi pred napovedano operacijo miniskusa na kolenu. Bila je že na infekcijski kliniki v LJ. Še vedno nihče nič ne ve. Kaj lahko sploh še naredimo?

POPovi zdravniki 28. 05. 2019 15.56

Polnilo zoba, bolečina

POZDRAVLJENI!DANES SEM BILA PRI ZOBOZDRAVNIKU,OPRAVIL JE POLNILO ZOBA(osmica spodaj)IN PO POSEGU IMAM TAKO MOČNE BOLEČINE NA CELOTNI LEVI STRANI GLAVE.POPILA SEM ŽE BRUFEN 600mg IN NALGESIN forte 550mg,PA MI NI NIČ BOLJŠE.KAJ NAJ STORIM?PROSIM POMAGAJTE!MATEJA IZ BK!

POPovi zdravniki 28. 05. 2019 15.54

Mozolj na trebuhu

Pozdravljeni, imam težavo in sicer na skrajnem spodnjem levem delu trebuha se mi je na začetku naredil kot nekakšen mozolj, sem ga stisnila nato pa je nastala težava, ko je ta mozolj zrastel v 2x večjo stvar.. Začelo me je čezdalje bolj predvsem med hojo, zato sem začela z mrzlimi obkladki iz fiziološke vode, sedaj pa je na površju gnoj, sem ga stisnila zdaj pa je nastala velika luknja.. Se opravičujem za čuden opis ampak se s tem problemom srečujem prvič in prosim za nasvet kaj storiti.. Na netu sem gledala in predvidevam da je zamašena lojnica? Hvala za odgovor

POPovi zdravniki 28. 05. 2019 15.49

Rdeče pikice po britju

Po britju intimnih predelov in po stegnih se mi vedno pojavijo rdeče pikice po britju. Poskušala sem že nekatere kreme za pomiritev kože po britju, pa mi nič ne pomaga. Zanima me, kaj naj storim?

POPovi zdravniki 28. 05. 2019 15.46

Srbečica pod pazduho

Pozdravljeni Priblizno dve leti nazaj sem dobila po uporabi domacega deodoranta (ki sem ga uporabljala ze nekaj mesecev, vendar z njim prekinila za kaksen mesec in mislim, da odprla novo embalazo) hudo srbecico pod pazduhami. Po kaksnih 3 mesecih se je stanje umirilo, vendar od takrat naprej opazam, da se mi srbecica (v manj hudi obliki) obcasno ponovi, kljub temu, da tega deodoranta vec ne uporabljam. Na pazduhi se mi takrat pojavi rahla rdecica in pazduha je rahlo mokra. To traja okrog par dni, nato se stanje izboljsa. Pojavlja se izkljucno pod pazduho. Kaj bi lahko bil vzrok te srbecice? Hvala in lep pozdrav

Zdravje 27. 05. 2019 14.59

Kaj se zgodi, če redno uživate vinski kis?

V zadnjem času je veliko govora o jabolčnem kisu, kaj pa vinski kis? V resnici si solato najpogosteje začinimo prav z njim. Prav zato smo pogledali, kako zdrav je vinski kis?

Zdravje 24. 05. 2019 13.49

Kako zdrav je sir v resnici?

Je sir zdrav ali ne? Nekateri se mu pred poletjem izogibajo, da ne bi pridobili odvečnih kilogramov, drugi pravijo, da zakisa telo, da je preveč masten in da se mu je treba izogibati. A kaj je resnica in kaj je mit? Sir je zdrav, a z njim vseeno ne gre pretiravati, pravi dietetičarka Kelly Pritchett. Privoščimo si ga v zmernih količinah.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032