Kaj

Ni vsaka utrujenost spomladanska utrujenost!
Spomladi se ljudje pogosto pritožujejo, da so utrujeni. Vendar ne gre vedno le za spomladansko utrujenost. Pozorni bodite, kadar utrujenost traja dlje kot en mesec. Takrat lahko govorimo o kronični utrujenosti ali pa o podobni bolezni – fibromialgiji.

Povej, kaj te boli, in izvedel boš, kakšno bo vreme
Ozračje nenehno vpliva na nas, nikoli se mu ne moremo povsem izogniti. Vremenski dejavniki močneje vplivajo približno na tretjino ljudi.

Orehova potica letos na bolj zdrav način
Kaj ko bi letos poskusili za velikonočne praznike jesti 'malce' bolj zdravo. Za vas smo poiskali recept za orehovo potico, v katerem smo beli sladkor nadomestili z medom in rjavim sladkorjem.

Nina Osenar bo velikonočno šunko zamenjala s tofujem
Nina bo veliko noč praznovala malce drugače, kot je v navadi. Drugačen in za slovenske razmere verjetno neobičajen bo tudi njihov velikonočni jedilnik. Meso bo zamenjal tofu, klasično orehovo potico pa pirina potica z lešniki.

Svetovni dan glavkoma
Danes obeležujemo svetovni dan glavkoma. Glavkom ali zelena mrena je drugi najpogostejši vzrok slepote na svetu. Več o tej bolezni si lahko pogledate v priloženem videu.

Kaj nam sporočajo nohti?
Mogoče se nam zdi zdravje nohtov samoumevno, vendar to ne drži. Prav naši nohti so lahko dober pokazatelj našega zdravja.

Kaj o čudežnem serumu pravijo strokovnjaki?
V članku <a href="http://vizita.si/clanek//novice/v-devetih-minutah-brez-celulita.html">Čudežni serum</a> smo pred kratkim pisali o novem preparatu proti celulitu, ki naj bi samo v devetih minutah zmanjšal videz pomarančaste kože. Da je celulit nadloga, ki pesti precej žensk pa tudi moških, je pokazala tudi naša anketa. Prav zato smo se odločili, da raziščemo, kaj se skriva za tem čudežnim serumom. Pojasnila smo poiskali pri dermatologinji Metki Adamič.

VIDEO: Kaj o zdravniški svetovalnici menijo POPovi zdravniki?
V torek smo v prostorih POP TV gostili POPove zdravnike. Pravijo, da se zavedajo, da je spletni način odgovarjanja sodoben način komunikacije z bolniki.

Univerzalne 'prave' hrane ni
Ni univerzalnega pravila, ki bi veljalo za vse ljudi, pravi ameriški strokovnjak za prehrano Michael Pollan. Vsak človek je namreč individuum s svojimi lastnimi potrebami.

INTERVJU: Do novih moči s postenjem
“Post je najbolj naraven način, ki organizmu omogoči, da se reši nakopičenih strupov in tako ponovno vzpostavi ravnotežje,” meni izkušen poznavalec postenja in svetovalec za zdrav življenjski slog Marjan Videnšek.

"Naprava", ki poganja življenje
Srce je izjemno zmogljiva "naprava", ki poganja naše življenje. Vendar, ali svojemu srcu namenjamo dovolj pozornosti? Kardiologinja Nadja Ružič Medvešček je za vas pripravila nekaj nasvetov, kako zanj čim bolje poskrbeti.

Svetovni dan boja proti tuberkulozi
V svetu je tuberkuloza zelo razširjena bolezen. Strokovnjaki ocenjujejo, da vsako leto za njo na novo zboli okoli 10 milijonov ljudi, pri katerih se zaradi slabih življenjskih razmer in pomanjkanja zdravil bolezen lahko usodno konča. Slovenija na srečo spada med države z nizkim številom bolnikov.

Smeh in veselje - formula za srečo?
Sposobnost, da občutimo srečo, je v veliki meri odvisna od 'igre' kemičnih procesov med hormoni in živci. Za dobro voljo namreč skrbi eden od hormonov.

Multipla skleroza
Multipla skleroza (MS) je najpogostejše obolenje živčnega sistema pri mlajših odraslih.

Žolčni kamni
Žolčni kamni nastajajo iz žolča, prebavne tekočine, ki nastaja v jetrih in se kopiči v žolčniku.

Niti dve osebi na svetu nimata enakih možganov
Možgani so najbolj zapleten del živčnega sistema, ki sprejema informacije iz zunanjega okolja, notranjosti telesa in usmerja odzive nanje.

Vzpostavimo ravnovesje z makrobiotiko
Z makrobiotično prehrano, boste zlahka ustvarili zdravo ravnovesje v telesu. Ker makrobiotika temelji na jin jang načelu, s tem poudarja tudi povezanost letnih časov z našim organizmom.

Hrana vpliva na naše razpoloženje
V obdobju žalosti in depresije veliko ljudi izgubi apetit, nekateri pa prav takrat začnejo pošteno jesti in pridobivati kilograme.

Privoščite svojim ledvicam le najboljše!
Dvanajstega marca je svetovni dan ledvic. Ledvice vam bodo najbolj hvaležne, če jim privoščite „pošten“ kozarec vode.

Premalo spanja lahko povzroči raka
Ameriška raziskava med 6 tisoč ženskami je pokazala, da pomanjkanje spanca povzroča veliko tveganje za razvoj obolenj z rakom. Ženske, ki spijo manj kot 7 ur na noč, imajo kar dvakrat večjo možnost, da zbolijo za rakom.

Zdravstveno zavarovanje
Zdravstveno zavarovanje je pri nas obvezno za vse državljane s stalnim prebivališčem v Sloveniji, plačilo predpisanega prispevka pa je vezano na vir, ki zavarovancu zagotavlja osnovno socialno varnost.

Bolnikove pravice
Bolniki imajo nedvomno pravico do dobre zdravstvene oskrbe, prav pa je, da poznajo svoje pravice, načine, kako jih lahko uresničijo, pa tudi, kaj storiti, če so kršene.

Pravilna uporaba zdravil
Vsako zdravilo predstavlja potencialno nevarnost, zato sta prvi korak k varnemu in učinkovitemu zdravljenju dovolj velika osveščenost in znanje, še preden zdravilo prvič vzamemo.

Zobni absces
Kopičenje gnoja v korenini zoba in njegovi okolici imenujemo zobni absces.

Zlatenica
Zlatenica se razvije zaradi zvišane ravni bilirubina, pigmenta, ki nastane ob razgradnji rdečih krvničk. Zlatenica povzroči rumeno obarvanje kože in očesnih veznic.

Zatrdela rama
Zatrdela rama je posledica adhezivnega vnetja ovojnice ramenskega sklepa.

Vrtoglavica
Vrtoglavica je neprijeten občutek premikanja ali vrtenja, ki ga pogosto spremlja slabost, lahko celo bruhanje.V hujših primerih posameznik zaradi vrtoglavice ne more ne hoditi ne stati.

Varikozne vene (Krčne žile)
Krčne žile so bolezensko razširjene vene.

Valgusna deformacija palca in burzitis
Valgusna deformacija palca na nogi je ena od najpogostejših deformacij stopal.

Urtikarija (Koprivnica)
Koprivnica je kožni izpuščaj z značilnimi ploščatimi, bledimi ali rdečkastimi oteklinami.