Le Le

Ohranite lepo postavo tudi jeseni
Poletje se je poslavilo, z njim pa tudi kratka krila in majčke. Prav zato hitro pozabimo na telovadbo in ohranjanje postave, ki smo si jo s trudom pridobili poleti.

VIDEO: Alzheimerjeva bolezen lahko napade tudi mlade
Če imamo sorodnika, ki ima nad 65 let in kar naprej pozablja stvari, se celo izgublja ali pa misli, da mu stvari izginjajo, je dobro pomisliti na Alzheimerjevo bolezen.

10 razvad, ki nam lahko uničijo zdravje
Imate radi ocvrt krompirček in drugo hitro hrano? Je vaše najljubše opravilo poležavanje pred televizijo s skledo čipsa v eni in kozarcem piva v drugi roki? Preverite, katere so tiste razvade, ki lahko škodijo vašemu zdravju.

Materina bolezen me je za vedno spremenila
Jenny Morrison je bila stara 10 let, ko je njena mama zbolela za rakom na dojki. Pred družino so bila leta agonije, solz in smeha, obupa in upanja. In ko so že mislili, da so bitko z boleznijo dobili, se je rak spet pojavil.

7 stvari, ki jih morate vedeti o kavi
Kava velja za najbolj priljubljeno poživilo na svetu. Nekateri pravijo, da zdravju ni koristna, drugi trdijo, da v zmernih količinah je. Mislite, da o kavi veste vse? Preverite v članku.

Razvoj dojenčka: 12. mesec
Dojenček vam bo pri svojih dvanajstih mesecih zelo rad pokazal svojo privrženost. Kadar koli bo le imel priložnost, vas bo obsipal s poljubi in objemi.

Razvoj dojenčka: 10. mesec
Vaše najljubše bitje na tem svetu, ki je bilo ne dolgo nazaj popolnoma odvisno od vas, že poskuša narediti prve korake. Pije iz kozarca in ne neha čebljati.

Razvoj dojenčka: 9. mesec
Devetmesečni dojenček je čedalje bolj samostojen. Lahko se že dvigne na lastne noge in verjetno že obvlada besede, kot so mama in ata.

Razvoj dojenčka: 3. mesec
Najbolj čaroben trenutek z dojenčkom v prvih mesecih je gotovo njegov smeh. Prepozna vaš obraz in se glasno smeji, ko se z njim igrate. Življenje z dojenčkom postaja vse bolj veselo.

Razvoj dojenčka po mesecih: 1 mesec
1. mesec: Dojenčkov nasmeh je gotovo ena od stvari, ki nikogar ne pusti hladnega, še najmanj starše. Za ta čudoviti nasmeh je dovolj že to, da novorojenček prepozna vaš obraz.

VIDEO: Masaža dojenčka
Masaža dojenčka je najstarejša in najbolj naravna oblika zdravljenja, s katero so v svoji zgodovini ljudje novorojenčke ohranjali pri življenju.

Kako iz začaranega kroga težav z dihali – 2.del
Poleg rednega čiščenja nosu in inhaliranja lahko svojemu malčku pri premagovanju težav z zgornjimi dihalnimi potmi pomagate tudi s pravilno prehrano.

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Herpes z ust na genitalije
Zdravniki opozarjajo, da je herpes nevaren, saj se lahko z lahkoto prenese z ustnic na genitalije. Ne spreglejte, da je herpes nalezljiv, tudi potem, ko mehurčki že izginjajo.

VIDEO: Upanje za male sladkorne bolnike
Dve in polletni Tai Tristan ima sladkorno bolezen tipa 1. Napravica z inzulinom mu rešuje življenje. A preden mu starša preko črpalke vbrizgata inzulin v telo, mu morata izmeriti nivo sladkorja v krvi. Z vbadanjem v prst, vsako uro ali še pogosteje.

Pomen večerne rutine za trden dojenčkov spanec
"Vaš otrok bo bolj sproščen, če bo vedel, kaj ga čaka v bližnji prihodnosti," trdi Jodi Mindell, ameriška strokovnjakinja za spanje. "Bolj sproščen kot je, lažje ga boste spravili v posteljo in hitreje bo zaspal."

VIDEO: Kako reagirati, ko se vam otrok v trgovini vrže na tla?
Najbolj neprijetno je reševanje otroške trme v trgovini ali na drugih javnih krajih. Najpogostejša napaka, ki jo starši naredijo pa, da se ustrašijo začudenih pogledov in ukrepajo ravno nasprotno, kot bi morali.

VIDEO: Šola lulanja
Kar nekaj otrok ima težave z močenjem postelje. Pri premagovanju teh težav jim znajo pediatri pomagati s prav posebno šolo.

Sedem najbolj grozljivih tumorjev
Sedem nesrečnežev, ki jim je tumor popolnoma uničil življenje, bi potrebovalo več dragih operacij, da bi znova normalno zaživeli. Nekateri se za operacije niso odločili iz verskih in drugih prepričanj, drugim operacije niti ne pomagajo, med njimi pa so žal tudi tisti, ki si jih ne morejo privoščiti.

Najhujše zdravniške napake
Tudi zdravniki so samo ljudje. A napake pri njihovem delu so lahko usodne. Predstavljamo vam nekaj najhujših zdravniških napak.

»Muskelfiber« – Kaj pa zdaj?
Le še malo nas loči od dopusta, pa še vedno ne moremo obleči tistih čudovitih hlač, ki smo si jih kupili na lanski razprodaji. Kako bomo v pičlih treh tednih izgubili vse tisto, kar smo pridno nabirali vso zimo? Primerna prehrana in obilica športa bosta zagotovo pomagali.

Kako se tetovirati in ostati zdrav?
Čeprav poletje ni najbolj primerni letni čas za tetoviranje, pa si jih veliko zaželi poslikati svoje telo ravno zdaj.

Zakaj nam spomladi 'podivjajo' hormoni?
Pomlad je tu in z njo tudi »podivjani hormoni«. Med predavanji in v službi pogledujemo skozi okno in si želimo, da bi bili kje zunaj na soncu s prijatelji, kar na enkrat smo spet polni energije.

Glavobol je lahko opozorilo
Glavobol pozna vsak. Blag do zmeren glavobol lahko s protibolečinskimi zdravili lajšate sami. Zavedati pa se morate, da lahko opozarja na hujše zdravstvene težave, zlasti kadar se stanje kljub zdravljenju ne izboljša ali se celo poslabša. Takrat je obisk pri zdravniku nujen.

Glivice - prekletstvo sodobnega človeka!
Kandida je ena izmed najbolj pogostih okužb sodobnega človeka, saj prizadane skoraj vsako tretjo osebo. Medtem ko kot kandido večina zdravnikov prizna le vaginalno kandidozo, pa nekateri trdijo, da gre pri kandidozi za zakisanost celega organizma.

Herpes iz ust na genitalije
Zdravniki opozarjajo, da je herpes nevaren, saj se z lahkoto prenese z ustnic na genitalije. Poleg herpesa pa se med oralnim seksom lahko okužite tudi s hepatitisom, sifilisom, gonorejo in virusom HIV, ki povzroča neozdravljivo bolezen aids.

Zakaj pri seksu lahko boli?
Boleči spolni odnosi se pojavljajo pri 10 odstotkih žensk, čeprav ima spolne motnje kar 40 odstotkih žensk in nekoliko manj moških. Boleči spolni odnosi imajo lahko telesni, ali psihološki vzrok, v vsakem primeru pa zelo obremenijo partnerski odnos.

Domač jabolčni kis
Jabolčni kis, ki ga pripravite doma, ima veliko zdravilnih učinkov. Še posebej priporočljivo je, da ga razredčenega zjutraj pijete na tešče, saj si tako krepite imunski sistem.

Ko zaboli zob!
Zobobol je ena najhujših oblik bolečine, ki so jo doživeli že mnogi. Še več pa je tistih, ki poznajo vsaj občutljivost zob za toplo in mrzlo oziroma kislo ali sladko. Ne glede na vrsto bolečine so vse izredno neprijetne.

Kaj je bolečina in kako se spopadamo z njo?
Bolečina je eden najpogostejših simptomov bolezni in poškodb. Nekatere vrste bolečin, ki nujno ne zahtevajo posveta z zdravnikom, lahko omilimo tudi sami z zdravili proti bolečini, ki jih lahko kupimo v lekarnah brez recepta.