Sloveniji

Bolezni srca lahko preprečite že v mladosti
Bolezni srca in ožilja so najbolj pogost morilec sodobnega človeka, vendar hkrati nadloga, ki jo je mogoče učinkovito preprečiti. Povzročajo jih namreč nezdrave življenjske navade, zato zdravniki polagajo na srce, da jih čim prej spremenite, otroke pa nanje sploh nikoli ne navadite.

Pomagajmo otrokom z Downovim sindromom!
Na pobudo ekipe, ki ustvarja informativno oddajo Svet na Kanalu A, bo v začetku oktobra več kot 80 zaposlenih iz podjetja PRO PLUS preteklo celotno Slovenijo. Na ta način bomo zbirali sredstva za odprtje prvega celostnega centra za otroke z Downovim sindromom.

S tekom podarite upanje!
Rak dojke je najpogostejša oblika raka med ženskami, ki pa je visoko ozdravljiv, če je dovolj zgodaj odkrit. Da bi pomagali širiti osveščenost o tej vrsti raka in tako pomagali reševati življenja, se udeležite športno-dobrodelnega dogodka Tek in hoja za upanje.

S svetovnim dnevom za boljšo ozaveščenost o limfomu
Današnji dan je svetovni dan ozaveščenosti o limfomu. Ker gre za bolezen, ki ni tako redka, a je še vedno dokaj nepoznana, je pomembno, da o njej govorimo in jo spoznavamo.

Slovenci se radi zdravimo sami
Raziskava, ki jo je opravila Sekcija farmacevtov javnih lekarn, je pokazala, da se Slovenci najraje samozdravimo z zdravil brez recepta, da zaupamo farmacevtom in pogrešamo informacije o interakciji med zdravili in njihovih neželenih stranskih učinkih.

V Sloveniji manj samomorov kot nekoč
Slovenija po številu samomorov še vedno sodi med bolj ogrožene države, a v zadnjih nekaj letih je število samomorov vendarle nekoliko upadlo. Še vedno so najbolj ogrožene regije na severovzhodu države in ljudje, starejši od 65 let.

V Mariboru prvi izvedli dva nova posega
Na Univerzitetnem kliničnem centru Maribor so prvi v Sloveniji in jugovzhodni Evropi izvedli poseg balonske sinusoplastike in prvi pri nas odstranili tumor možganskih ovojnic skozi nos.

Poznate simptome najbolj pogoste motnje srčnega utripa?
Atrijska fibrilacija je ena najpogostejših motenj srčnega utripa, ki prizadane kar eno od štirih oseb, starejših od 40 let. Prav zato je Društvo za zdravje srca in ožilja pripravilo nov preventivni program UJEMI SVOJ RITEM, s katerim bodo poskušali zmanjšati njeno čedalje večjo razširjenost.

Jože Lavrinec
Dietetik, ki bolnikom svetuje, kakšna prehrana je za njih najprimernejša in jih uči, kako zdravo živeti.

Doc. dr. Anamarija Meglič, dr.med.
Pediatrinja - nefrologinja se v kliničnem in raziskovalnem delu ukvarja z diagnostiko in zdravljenjem obolenj sečil pri otrocih in mladostnikih, med katera sodi tudi arterijska hipertenzija in motnje mikcije (uriniranja), vključno z nočnim močenjem.

Prof. dr. Marjan Pajntar, dr. med.
Hipnoterapevt, ki se ukvarja z zdravljenjem s hipnozo pri nevrotičnih in psihosomatskih težavah.

Tatjana Puc Kous, dr. med.
Gastroenterologinja, ki se že več kot 20 let ukvarja z zdravljenjem bolezni prebavil in jeter odraslih. Trenutno je edina v Sloveniji, ki opravlja 24-urno meritev kislosti v želodcu pri odraslih in vstavlja silikonske želodčne balone za hujšanje.

Maruska Reiter, dr. med.
Homeopatinja in aromaterapevtka, sicer specialistka za anestezijo in intenzivno medicino na kliniki na Dunaju, ki v svoje redno delo na področju intenzivne medicine integrira tudi aromaterapijo.

Petra Štrus, dr. med.
Specializantka otroške in mladostniške psihiatrije, ki se ukvarja z zdravljenjem s pomočjo živali.

Mag. Metka Adamič, dr. med.
Dermatovenerologinja, ki se ukvarja s kožnimi boleznimi in z laserskimi posegi na področju dermatovenerologije.

Mag. Marko Bitenc, dr. med.
Kirurg, ki se ukvarja s kirurgijo ščitnice, pljuč, požiralnika in kirurško zdravi refluksno bolezen požiralnika (GERB). Izvaja pa tudi operacije za zdravljenje prekomernega zardevanja obraza, znojenja pazduh in dlani.

Prof. dr. Rok Vengust, dr. med.
Ortoped, ki se posveča predvsem operativnemu zdravljenju ledvene, prsne in vratne hrbtenice.

Klemen Garbajs, dr.dent.med.
Zobozdravnik, ki se ukvarja z zdravljenjem bolezni zob, dlesni in ust.

Cepljenje proti virusu HPV: Da ali ne?
Starši osnovnošolk se bodo letos spet odločali o tem, ali se bodo njihove hčere v letošnjem letu cepile proti HPV ali ne. Ste med njimi tudi vi in še vedno ne veste natanko, kako bi ravnali?

Srbi, peče, žge, boli? Znebite se hemoroidov!
Sedeče delo, premalo gibanja, nekakovostna prehrana s premalo vlakninami, naprezanje in kronična zaprtost so tisti dejavniki, ki lahko povzročijo izbruh hemoroidov. Kako jih prepoznati in kako se jih znebiti za vedno in na neboleč način?

DTC® – Diferencirana celulitna terapija
Edina zaščitena anticelulitna terapija v Sloveniji! Z neinvazivnimi metodami do popolne odprave celulita.

Skoraj polovica 15-letnikov že pila alkohol
Skoraj polovica 15-letnikov v Sloveniji je bilo opitih že vsaj dvakrat v življenju, vsaj enkrat tedensko pa alkoholne pijače uživa 26 odstotkov teh, je pokazala mednarodna raziskava HBSC. Podatki so zaskrbljujoči, predvsem ker je pitje alkohola v mladosti izjemno tvegano.

Začutil sem, da želim pomagati ljudem
21-letni Danar Wicaksono je študent medicine. V Sloveniji se bo v mesecu dni skušal kar največ naučiti o kožnih boleznih. Pred prihodom ga je bilo malo strah, saj ni vedel, kako ga bodo sprejeli. Zdaj je popolnoma navdušen.

12 čudežnih snovi, ki poskrbijo za lepoto
Lepa postava še ne zagotavlja resnične lepote, pomembna je namreč tudi notranja lepota, ki je odvisna tudi od prehrane, s katero poskrbimo za svoje zdravje in vitalnost. Preberite, katerih 12 snovi bo pripomoglo, da bo vaše telo bolj zdravo in obenem tudi lepo.

Za zajtrk vodka, za večerjo vino
Mati dveh otrok 35-letna Vicky White se z alkoholizmom sooča že 22 let. Prvič je začela piti pri 13 letih, alkohol pa je njen spremljevalec vse odtlej. A zdravniki so jo posvarili, da jo lahko le še en kozarec vina stane življenja.

Zdravnik me je spremenil v odvisnico
46-letna Laura Walsh, mati dveh otrok, je danes uspešna poslovna ženska, ki vodi tri čistilna podjetja v Bristolu. A je ena redkih, ki se ji je uspelo izviti iz primeža zasvojenosti z zdravili, ki jih ji je predpisoval njen zdravnik.

Se zavedate vseh posledic sončenja?
Pojav kožnega raka vsako leto narašča, čeprav ljudje vedo, da se morajo zaščititi pred nevarnimi sončnimi žarki. Vsako leto za njim pri nas tako umre več kot 100 ljudi. Kje ga torej polomimo?

Živali pozitivno vplivajo na zdravje
Vse več raziskav kaže, da hišni ljubljenčki pozitivno vplivajo na naše zdravje. Že samo božanje in prisotnost živali znižuje krvni tlak, raven holesterola in srčni utrip, zadnje raziskave pa so pokazale, da imajo otroci, ki so v stiku z živalmi že od majhnega, manj možnosti za razvoj alergij v odraslem življenju.

Zaradi sončenja izgubila uho
Sue Riddell je bila vse življenje velika ljubiteljica sončenja. ''Vedno sem prva prišla na plažo in zadnja odšla z nje,'' pravi. Ne le to, pri sončenju se nikoli ni zaščitila z zaščitno kremo. A njeno početje je terjalo svoj davek, ko je Sue zbolela za rakom in so ji morali amputirati uho.

Kim Kardashian se spopada z luskavico
V eni od zadnjih epizod "Keeping Up With the Kardashians" je Kim Kardashian obiskala svojega dermatologa, saj so se ji po vsem telesu naredile rdeče luskaste lise. Dr. Harold Lancer je zvezdnici diagnosticiral luskavico.