boste

Nutricistka rakrila lepotno skrivnost številnih zvezdnic
Kimberly Snyder, nutricistka, katere metode uporabljajo tudi znane zvezdnice, kot sta Drew Barrymore in Olivia Wilde, je v svoji knjigi odkrila skrivnosti mladostnega videza.

Pobeg s kraja prometne nesreče
Asist. Jasna Kordić Lašič, dr. med.

Se boste cepili proti gripi?
Gripa je zelo nalezljiva in pogosta okužba dihalnih poti. Pojavlja se predvsem v zimskih mesecih in ogroža vse prebivalstvo, še posebno starejše ljudi, bolnike s kroničnimi srčnimi, pljučnimi, presnovnimi in drugimi boleznimi ter majhne otroke.

Pomemben del zdrave hrane, na katerega pozabljamo
Vse bolj se navajamo, da v vsakodnevno prehrano vključujemo različna polnovredna žita, stročnice, zelenjavo ... Na semena pa kar nekako pozabljamo. Najbrž zato, ker na prvi pogled zaradi svoje majhnosti delujejo nepomembna. Oreščke si še privoščimo za malico. Na bučna, sončnična, sezamova ali lanena semena pa pogosto pozabimo, čeprav so izredno zdrava.

Beljenje zob z aktivnim ogljem ima številne stranske učinke
Da naj črno oglje uporabljamo za bolj bele zobe, je vedno bolj popularen trend. Aktivno oglje naj bi namreč popolnoma naravno uravnavalo ph v naših ustih in bilo učinkovito pri preprečevanju nastanka kariesa, uničevalo bakterije, nastanek zobne gnilobe, vnetja dlesni in slabega zadaha. Ob tem pa imelo še čudežni učinek beljenja zob. Zobozdravnica dr. Mirjam Kovačič pa opozarja na tiste skrite pasti, ki jih morate poznati, preden si zobe ščetkate z ogljem.

Razkrili žalostni razlog za smrt komaj 28-letnega Tima
V omanski prestolnici Muškat so lani 20. aprila našli truplo mladega svetovno znanega švedskega zvezdnika, DJ Aviciija. Njegova smrt je bila vse do zdaj zavita v tančico, ko se je njegov oče odločil spregovoriti o vzrokih, ki so njegovemu sinu končali življenje.

Kakšne so posledice, ki jih povzroča pomanjkanje spanja?
Zakaj se ne bi prebudili polni energije in dobre volje? Vse, kar potrebujete, je kakovosten spanec, ki bo zagotovo pripomogel k temu, da bo vaš dan resnično čudovit. Vsak dan znova.

Kako zaščititi kožo obraza, ustnic in rok?
Vaša koža je v jesenskih dneh izpostavljena velikim spremembam temperature med zaprtimi in odprtimi prostori, stalnim nihanjem vlažnosti zraka in tudi vetru ter višinskemu soncu, če hodite po hribih, zato je negi kože v jesenskih dneh treba posvetiti posebno pozornost, da ohranite njeno prožnost in vitalnost.

Limona, kurkuma, ingver in česen: ali resnično pomagajo pri krepitvi imunskega sistema?
Poleg splošnih smernic o krepitvi imunskega sistema, kot so opustitev kajenja, redno gibanje in telovadba, ohranjanje zdrave telesne teže, opustitev alkohola, zadosten spanec in čas za počitek, zmanjšanje stresnih dejavnikov ter higiena rok, je vsekakor še posebej pomembna in vplivna zdrava prehrana. V obdobju jeseni je zato priporočljivo povečati količino zaužite zelenjave in sadja.

Najboljša podpora imunskemu sistemu
Nepredvidljivi, hladni jesenski dnevi pogosto oslabijo imunski sistem, zaradi česar ste še bolj izpostavljeni številnim virusnim obolenjem. Ampak brez skrbi, za vas imamo rešitev, s katero lahko ohranite dobro počutje in poskrbite za odličen obrambni sistem.

Ali lahko z aktivno hojo odpravite celulit?
Da bi hoja vplivala na vaše telo, kot bi si želeli, so potrebna določena pravila, kot so vzravnana drža, hitri in ritmični koraki, roki pa morata pokrčeni nihati ob telesu. Pri vsakem koraku je treba zavestno stopiti s celim podplatom, najprej s peto, potem pa podplat priviti na prste in ga odločno odriniti od tal.

Kislo zelje zelo prispeva k zmanjšanju telesne teže
Prvi hladnejši dnevi že dišijo po domači kuhinji. Segedin in sarme so z namenom jedi za jesenke in zimske dni, saj zelje vsebuje vse, kar človeško telo potrebuje, da bi okrepilo imunski sistem in se pripravilo na nižje temperature.

Zaščitite svoje lase pred jesenskimi temperaturami
Hladna jesenska jutra in večeri vplivajo na vašo kožo, ravno tako pa tudi na lase. Težave z lasmi se lahko v jesenskih dneh okrepijo, zato je pomembno, da jim posvetite dovolj pozornosti in nege.

Naj vam smrčanje ne krati spanca
Smrčanje ne škodi le vam, temveč lahko ruši miren spanec vsem okrog vas. Zaradi smrčanja se lahko vsi zbujate utrujeni, kar lahko posledično vpliva na medsebojne odnose. Kaj sploh je smrčanje in kako si pomagati?

Kako preseči strah pred telefonskimi pogovori?
Strah pred telefonskimi pogovori se morda sliši čudno, a še kako obstaja. Ker se komunikacija v današnjem času v večini odvija na spletu in postaja neosebna, vedno bolj izgubljamo suverenost pri telefonskih klicih. Pri tem velja pravilo, da manj kot telefonske pogovore prakticiramo, bolj strašni ti postajajo. V nekaterih primerih pa ima prste vmes tudi slaba izkušnja, ki ob vsaki uporabi telefona prikliče težke telesne senzacije.

8 načinov, kako ostati zdrav tudi v hladnih dneh
Se sprašujete, kako nekaterim uspe, da kljub sezoni prehladov in napornemu veselemu decembru nikoli ne zbolijo in ostanejo zdravi? Na genetiko sicer ne moremo vplivati, lahko pa z nekaterimi ukrepi okrepimo svoj imunski sistem in se tako izognemo prehladom in gripi vso zimo.

Bananin čaj s cimetom za globok spanec
Želite do boljšega počitka naravno? Pred spanjem si privoščite skodelico bananinega čaja s cimetom, ki bo poskrbel, da bo vaš spanec bolj globok in trden. Zjutraj se boste zbudili bolj spočiti in naspani.

7 nasvetov, kako se izogniti zastrupitvi na potovanju
Se v teh jesenskih dneh odpravljate na daljši dopust v čudovite, oddaljene dežele? Da bi bilo vaše potovanje kar se da sproščeno in brez kakršnihkoli nevščenosti, si preberite preventivne ukrepe proti najbolj pogostim težavam na potovanjih – zastrupitvi s hrano ali vodo.

Boleča razjeda želodca. Veste, kaj jo povzroča?
Bolečina v želodcu in neprijeten občutek v zgodnjem delu trebuha v žlički, bolečina, ki seva v hrbet, izguba apetita in telesne teže, slabost in občutek polnosti v zgornjem delu trebuha. To so simptomi, ki lahko kažejo na razjedo želodca. Preverite, kaj jo povzroča in kako si pomagati.

Kako se znebiti jesenske anksioznosti?
Menjava letnih časov in posledično vremenskih razmer lahko znatno vpliva na posameznika in njegovo počutje. Ko se začne obdobje deževja in krajših dni, lahko mnogi občutijo posledice tudi na duševnem zdravju in splošnem počutju, kar se kaže v odražanju nervoze, žalosti in izgube volje do vsakdanjih aktivnosti.

Možnost preživetja po srčnem zastoju je danes trikrat večja
Ob Svetovnem dnevu oživljanja, ki ga obeležujemo 16. oktobra, po vsej Sloveniji do konca meseca poteka več kot 60 brezplačnih dogodkov o temeljnih postopkih oživljanja in uporabi defibrilatorjev, ki predstavljajo najpomembnejši korak pri ohranjanju življenj zaradi srčnega zastoja. Da je strah pred izvajanjem temeljnih postopkov oživljanja odveč so na današnji novinarski konferenci pokazali tudi otroci in mladostniki s posebnimi potrebami, ki so v družbi ambasadorja Svetovnega dneva oživljanja Jureta Koširja predstavili tri enostavne korake, s katerimi vsi lahko pomagamo.

3 triki, kako pripraviti svoje telo na zimo
Predstavljamo vam tri načine, s katerimi lahko svoje telo pripravite na zimske mesece, ki so pred nami. Tako boste tudi nižje temperature prestali polni energije, zdravja in elana.

NAGRADNA IGRA: Osvojite termometer Vizita.si!
V času gripe in prehladov je dobro imeti doma v predalu termometer za merjenje telesne temperature. Zato na spletnem portalu Vizita.si podarjamo pet termometrov našim najbolj zvestim bralcem.

9 težav, ki jih lahko pomaga olajšati limonin sok
Če je kava prvi napitek, po katerem posežete, ko se zbudite, lahko svojo jutranjo rutino spremenite tako, da si namesto kave privoščite kozarec tople vode z limoninim sokom. Ima namreč številne pozitivne učinke na vaše telo. Preverite, pri katerih zdravstvenih težavah lahko pomaga.

10 razlogov, zakaj se ne morete znebiti maščobe na trebuhu
Maščoba na trebuhu je tista, ki je najbolj trdovratna in se je je najtežje znebiti. Tu je nekaj dokazanih razlogov, zakaj se te maščobe ne morete znebiti za vedno.

Se boste zaradi krompirja res zredili?
"To, da se med hujšanjem ne sme jesti krompirja, je neumnost," takoj jasno pove prehranska strokovnjakinja Mojca Cepuš, ki vsakodnevno ljudem pomaga do bolj zdrave teže. Preberite si, zakaj si ga lahko tudi, ko se trudite izgubiti odvečne kilograme, privoščite brez slabe vesti in z veliko užitka.

Kakšna je resnica o zloglasnem glutenu?
Obstaja celiakija. Avtoimunska bolezen, ki prizadene celo telo, je pa posledica preobčutljivosti na gluten. Bolniki se morajo celo življenje držati stroge brezglutenske diete. "A če celiakije nimate, vam odrekanje glutenu najverjetneje ne koristi," pravi prehranska strokovnjakinja Mojca Cepuš. Zakaj je torej gluten postal nekaj, česar se mnogi bojijo tako kot nasičenih maščob in sladkorja?

Res krompirja in mesa ne smemo jesti skupaj?
Moramo živila res ločevati? Res ne smemo uživati hkrati mesa in krompirja? Resnica je prav nasprotna, pravi prehranska strokovnjakinja Mojca Cepuš. Meso in krompir je celo priporočljivo uživati skupaj. Namesto da pazimo na to, da hrano ločujemo, pa je bolje, da pazimo, da ne uživamo prevelikih porcij.

9 naravnih načinov za krepitev imunskega sistema
Zgodi se lahko, še preden trenete z očmi. Najprej se počutite dobro, nato pa vaš prijatelj ali sodelavec prične kašljati in kihati, kar naenkrat pa tudi sami obležite v postelji. A to se ne bi zgodilo, če bi imeli odporen in močan imunski sistem. Preverite, kako ga lahko okrepite na naraven način.

Poznate kombučo? Tu je 6 zdravilnih učinkov, ki jih morate spoznati
Kombuča je starodavno dobro poznano ljudsko zdravilo, ki so ga dobro poznale naše babice. Gre za posebno ‘gobo’, ki se namaka na posladkanem čaju in proizvaja zdravilni napitek, ki koristi pri marsikateri težavi.