Vizita.si

boste

Imunski sistem 14. 10. 2019 09.47

Z okusnimi čaji do boljšega imunskega sistema

Hladni jesenski dnevi lahko močno oslabijo naš imunski sistem, zaradi česar smo veliko bolj izpostavljeni neprijetnim virusnim obolenjem. Pa ste vedeli, da lahko vse to preprečite že z ustrezno izbiro okusnega čaja?

Duševne motnje 11. 10. 2019 11.06

10 skritih sprožilcev tesnobe, ki se jim morate izogniti

Tesnoba postaja vse večji problem sodobne družbe. Okoli 18 odstotkov populacije se v zahodnih državah spopada z njo. In to velja le za primere, ki so diagnosticirani. V resnici je številka veliko večja.

Prehrana 11. 10. 2019 10.23

To se zgodi, če kavo pijemo vsak dan

Mnogi ljudje si niti zamisliti ne morejo pričetka dneva brez skodelice kave. Ne samo, ker ima aromatična kava odličen okus in prijeten vonj, a ker nam podari energijo, ki jo potrebujemo že takoj zjutraj. A preverite, kaj se zgodi, če kavo pijemo prav vsak dan.

Življenjske zgodbe 11. 10. 2019 10.19

'Masterchef' Gašper Kramar izgubil neverjetnih 100 kg

Gašper Kramar, ki smo ga spremljali v šovu MasterChef Slovenija, se je po udeležbi v šovu odločil za popolno spremembo življenjskega sloga. Nekdaj 185 kilogramov težak frizer je najprej shujšal 50, potem 60 kilogramov, trenutno se je tehtnica ustavila na 90! Pravi, da bi rad oklestil še dodatnih deset kilogramov, nato ga čaka operacija odvečne kože.

Odnosi in spolnost 19. 07. 2018 14.29

Detektiv razkriva znake, da vas partner vara

Zasebni detektiv je razkril 12 opozorilnih znakov, ki lahko kažejo na to, da vas partner vara. Prav tako tudi 5 korakov, kako ga soočiti s tem, da veste, da se nekaj dogaja.

Bolezni 11. 10. 2019 08.39

Kaj storiti, ko na potovanju dobite drisko?

S potovalno drisko se sreča od 20 do 50 odstotkov ljudi, ki potujejo v tuje kraje, zlasti afriške, južnoameriške in azijske države. Kako se ji lahko izognete in kaj storiti v primeru bolezni?

Srčno žilne bolezni 09. 10. 2019 08.05

Kako uspešno znižati holesterol?

Stresnemu načinu življenja se danes težko izognemo, hkrati pa premalo časa namenjamo skrbi za svoje zdravje. To pušča nemalo posledic. Zaskrbljujoč je podatek, da ima več kot 60 odstotkov Slovencev povišan holesterol, kar med drugim vodi v srčno-žilne bolezni, te pa so tudi najpogostejši vzrok smrti pri nas. Kako si lahko pomagamo?

Odnosi in spolnost 08. 10. 2019 12.29

9 skrivnosti srečnih parov

Poznate vsaj kakšen srečen par, ob katerem se ljubezen čuti že na zunaj? Navzočnost ob takšnih parih nas napolni s posebno energijo in zavedanjem, da se vse da, če se hoče – tudi v odnosu. In kaj je njihova skrivnost? Zagotovo razčiščena preteklost, realna pričakovanja in vzajemen trud obeh partnerjev.

Imunski sistem 07. 10. 2019 08.07

Zelišča, ki so zelo učinkovita pri zdravljenju vnetega grla

Imate razdraženo in pekoče grlo in komaj požirate? Potem imamo za vas nekaj nasvetov, kako si lahko pomagate z zdravilnimi rastlinami in omilite bolečino.

Bolezni 06. 10. 2019 15.25

8 sprememb na nohtih, ki jih ne smete ignorirati

Mehki nohti, katerih površina se zvija in lupi, so lahko tudi posledica prepogostega umivanja rok, povečanega stika s kemikalijami ali rezultat slabih prehranskih navad, pojasnjuje dr. Ivana Manola.

Prehrana 03. 10. 2019 08.07

Na škatlah soli vas kmalu čakajo opozorilni napisi

Nezdrav način prehranjevanja je vodilni vzrok smrti na svetovni ravni. Temu pa najbolj botruje prekomerna uporaba jedilne soli v hrani. Dr. Norm Campbell ocenjuje, da je sol leta 2017 vzela več kot tri milijone življenj.

Zdravje 12. 09. 2012 13.00

Jutranje navade, ki vam lahko rešijo življenje

Po jutru se dan pozna je rek, ki še kako drži. Če vsako jutro začnete s stresnim prebujanjem, pitjem kave in celo cigareto, lahko te navade vplivajo na vaše zdravje in počutje. Morda je čas, da jih spremenite.

Bolezni 30. 09. 2019 08.02

Ste se pripravljene pogovoriti o kontracepciji?

Menstruacija pomeni vrsto izzivov za ženske, saj prinaša telesne spremembe in posledično tudi konstantno nihanje razpoloženja. Ti dnevi v mesecu, kot jih znamo poimenovati, za večino žensk nikakor niso enostavni. Nekatere imajo težave z bolečimi menstruacijami, druge s količno krvavitev, tretje s pojavom mozoljev in aken na koži, četrte z nihanjem razpoloženja. Nekatere pa imajo vse simptome skupaj. Še posebej je težko, kadar se dekleta prvič spopadajo s tem in ne vedo, na koga se obrniti po nasvet in kje poiskati rešitve.

Imunski sistem 27. 09. 2019 10.42

Prehlad: kaj pomaga, kaj škodi in kaj koristi

Zdravila, s katerim bi pozdravili prehlad, ni. Obstajajo pa načini, kako poskrbeti za boljše počutje, omiliti simptome in skrajšati potek bolezni. Preberite, kaj vam lahko koristi in kaj ne!

Imunski sistem 27. 09. 2019 10.41

Gripa, angina, prehlad – kaj se vas loteva?

Sezonske viroze v jesenskem in pomladnem času, ko so značilna izrazita temperaturna nihanja, vsako leto prizadenejo več kot polovico Slovencev. Ste tudi vi med njimi?

Imunski sistem 27. 09. 2019 10.36

Kako si pomagati, ko se vname žrelo?

Vnetje žrela, ki ga pogosto spremljata še kašelj in smrkanje, je sila neprijetno. Težko govorimo, med požiranjem nas boli, pa tudi sicer nas prasketa v grlu. Vzrok težav je lahko virus ali bakterija, ravno od povzročitelja pa je odvisno tudi zdravljenje.

Bolezni 25. 09. 2019 09.37

Prepoznajte in odpravite vnetje sinusov

Sinusi blažijo tlak, ki nastaja pri vdihu in izdihu, opravljajo vlogo resonatorja pri govoru in petju, zelo radi pa se tudi vnamejo. O vnetju sinusov smo se posvetovali s specialistom otorinolaringologom dr. Štefanom Spudičem.

Lepota 25. 09. 2019 09.41

Za zadovoljno kožo je ključno ravnovesje hormonov

Že v času pubertete lahko prepoznamo močno povezanost med spolnimi hormoni in kožo. Ta se vsekakor pokaže v obliki neprijetnosti, ki se pojavijo na našem obrazu, kot so mozolji in akne. Žal pa doba teh ne mine s puberteto, saj ima lahko veliko žensk v času pred ovulacijo in v prvih dveh trimesečjih težave s kožo. Zakaj je temu tako in kako jih preprečiti?

Zdravje 08. 01. 2019 13.15

Stari dober česen je res izjemno živilo

Česen se v prehrani ljudi nahaja že stoletja. Že od nekdaj tudi velja za skorajda zdravilno živilo. Vsekakor ga je v svoje obroke še posebej priporočljivo vključiti v tem letnem času, ko smo bolj izpostavljeni okužbam. Zelo dobro pa vpliva tudi na srce.

Odnosi in spolnost 23. 09. 2019 07.53

Strah pred intimo in sabotaža partnerskih odnosov

Strah pred intimo se navadno pokaže takrat, ko začne v partnerski zvezi postajati resno in moramo pokazati tudi tiste bolj ranljive dele sebe. Ranljivost pa je, hočemo ali ne, vedno povezana tudi z določenim tveganjem. Dovoliti si čustveno in fizično bližino ni nekaj samoumevnega, sploh pa ne pri tistih, ki imajo za seboj težje odnosne izkušnje, ki so povezane z zavrnjenostjo in zavrženostjo v najzgodnejših letih.

Odnosi in spolnost 16. 09. 2019 08.11

Ko je vsak nov partner takšen kot vsi nekdanji

»Zdaj si pa res zaslužim osrečujočo partnersko zvezo. Prebrala sem toliko knjig o odnosih, da vem, kjer sem delala napake. Naučila sem se spoštovati …« Poznate vse te opogumljajoče stavke, ki obljubljajo lepši jutri? Iskanje sreče v partnerstvu je novodobni trend, ki pa nas velikokrat povsem oddalji od nas samih.

Zdravje 16. 09. 2019 08.10

Kako lahko študentska prehrana vpliva na uspešen študij?

Vas oktobra čaka novo študijsko leto? Da bo kar se da uspešno, si preberite smernice pravilne prehrane, ki bodo vaše telo (predvsem pa možgane) napolnile z zadostno energijo in hranili, s tem pa povečale vašo koncentracijo, produktivnost, spomin in fizično telesno pripravljenost.

Zdravje 12. 09. 2019 09.53

Slovenci glede na čas spanja takoj za Japonci

Po podatkih zadnje raziskave Nacionalnega inštituta za javno zdravje, skoraj 60 odstotkov prebivalcev Slovenije spi manj kot sedem ur na dan. Še bolj zaskrbljujoči pa so rezultati mednarodne študije ekonomistov iz Združenih držav Amerike in Avstralije, ki razkrivajo, da manj kot Slovenci spijo samo še Japonci.

Osebna rast 11. 09. 2019 10.46

Znebite se bremen in 'smeti', ki vam ležijo na duši

Skoraj vsak od nas se je že znašel v stiski na različnih področjih življenja, a če je nismo prepoznali, se zato tudi nismo znali izviti iz njenega objema. Največkrat pravimo, da smo ali zaradi preobilice dela v službi ali natrpanega urnika doma, pod stresom, a v ozadju je veliko več, kar nam greni vsakdan, krha naše odnose, obremenjuje naše srce in um ter zato dolgoročno škoduje našemu zdravju. Nenehni občutki zaskrbljenosti, jeze, strahu, dvoma, hrepenenja, osamljenosti, manjvrednosti, odtujenosti in krivde niso tako nedolžni. Če se jih ne znebimo, se lahko razvijejo tesnoba, depresija, panični napadi, obsesivno-kompulzivne motnje, različne fobije, izgorelost in psihosomatske motnje (glavobol, migrena, bolečine v telesu, okvare notranjih organov, kožne bolezni, težave z rodili in sečili, bolečine v hrbtu, želodcu, motnje v delovanju ščitnice), a če jih znamo prepoznati in pravilno 'pospremiti' iz našega telesa, srca in misli, lahko bistveno izboljšamo kakovost našega življenja in odnosov ter z nasmehom na obrazu premagujemo vsakodnevne izzive.

Bolezni 10. 09. 2019 10.53

Ob vrnitvi v fitnes bodite še posebej pozorni na bakterije

Po toplem poletju in teku na prostem, se boste v deževnih in hladnejših dneh najbrž znova vpisali v razne fitnes klube, kjer boste svoje telo pripravljali na naslednjo sezono in ohranjali vašo fit postavo in telesno kondicijo. Da pa s tem ne bi bilo ogroženo vaše zdravje, si preberite spodnji članek.

Zdravje 09. 09. 2019 08.01

Težave z ušesi: psihosomatski pristopi

Osebe, ki so vsakodnevno izpostavljene intenzivnim zvokom, hrupu ali vpitju se hitro utrudijo in se počutijo nervozno, izčrpano in depresivno.

Novice 04. 09. 2014 09.35

Nekaj idej za zdrave prigrizke

Se pogosto vprašate, kako bi lahko na zdrav način potešili lakoto med obroki. Tu je nekaj idej za zdrave prigrizke, s katerimi ne boste zaužili preveč kalorij, hkrati pa telo nahranili s prehransko bogatimi živili.

Zdravje 06. 09. 2019 11.15

Kaj se zgodi, če ste dalj časa izpostavljeni okoljskemu hrupu?

Okoljski hrup negativno vpliva na zdravje in počutje ljudi. Najpogosteje povzroča vznemirjenost in motnje spanja. Lahko moti počitek, koncentracijo, učenje in pogovor. Dolgotrajna izpostavljenost hrupu v bivalnem okolju predstavlja nevarnost za pojav srčno-žilnih bolezni.

Zdravje 03. 09. 2019 14.23

Navada, ki poveča tveganje za srčni infarkt za 52%

Si nikoli ne vzamete dovolj časa za spanec? To je navada, ki lahko poveča tveganje za srčni infarkt za kar 52 odstotkov. A tudi prekomerno spanje ni dobro za vas. Ljudje, ki spijo več kot deset ur na dan, imajo kar dvakrat večje tveganje za srčni infarkt.

Zdravje 30. 08. 2019 12.51

Zakaj namesto belega izbrati polnozrnati kruh?

Uživajte živila polnozrnata, saj s tem zelo zmanjšate tveganje za nastanek sladkorne bolezni tipa dva. Kot si lahko preberete v spodnji povezavi, je ta nevarna, saj pri bolnikih, pri katerih ni pravočasno odkrita, za tri do petkrat poveča tveganje za srčni infarkt. Kar 40 odstotkov prizadetih šele po tem dogodku izve, da imajo sladkorno bolezen.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1060