Vizita.si

del

Prehrana 06. 06. 2022 08.53

5 načinov, kako lahko zmanjšate vnetja v telesu

Utrujenost, bolečine v sklepih, občutek zamegljenih misli in težav s koncentracijo je le nekaj simptomov, ki so povezani z avtoimunskimi obolenji, kot so revmatoidni artritis, celiakija, lupus, Hashimotov tiroiditis ... Takrat posegamo po velikih količinah kave, a nas kava ne prebudi, le s težavo se osredotočimo, pojavljajo se bolečine v telesu in prebavne težave.  

Duševno zdravje 06. 06. 2022 05.00

Spolna vzdržnost v partnerskem odnosu

Malo stvari je tako zelo osebnih kot odločitve, ki jih ljudje sprejemamo o svojem spolnem življenju. Izbira kdaj, zakaj, kako in s kom deliti spolne užitke, je del naše najgloblje intime. Nekateri radi uživajo v aktivnem in pestrem spolnem življenju, spet drugi prakticirajo vzdržnost le nekaterih ali kar vseh spolnih aktivnosti. Preverite, zakaj se nekateri odločajo za spolno vzdržnost, kakšni so najpogostejši razlogi, pa tudi koristi.

Lepota 06. 06. 2022 05.00

Znebite se jih pred poletjem

V teh dneh, ko nosimo odprta obuvala, so vidna tudi kurja očesa in druge nepravilnosti stopal, ki smo jih v hladnejšem delu leta lahko uspešno skrivali. Da se je kurjih očes v vsakem primeru dobro čim prej znebiti, vas na vsakem koraku zagotovo opozarja tudi bolečina, ki spremlja to nadlogo.

Zdravje 03. 06. 2022 05.00

Najboljši in najslabši položaji za spanje za različne zdravstvene težave

Tudi vi zaradi bolečin iščete idealen položaj za spanje? Bodisi zaradi bolečin v mišicah in sklepih ali pa pri lajšanju težav z dihanjem, dejansko obstajajo položaji, ki so boljši in slabši za spanje.

Duševno zdravje 02. 06. 2022 05.00

Adlerjeva teorija: ljudje potrebujemo občutek pripadnosti

Adlerjeva teorija je celosten pristop v psihoterapiji, ki poudarja premagovanje občutkov manjvrednosti in pridobivanje občutkov pripadnosti za doseganje uspeha in sreče. Teorija se osredotoča tudi na pomen socialnih interakcij in vključenost v skupnost za spodbujanje rasti posameznika. Ta pristop temelji na teorijah avstrijskega psihiatra in kolega Sigmunda Freuda, Alfreda Adlerja.

Simptomi in bolezni 01. 06. 2022 05.00

Kaj je primarna biliarna ciroza jeter?

Primarni biliarni holangitis, poznan tudi kot primarna biliarna ciroza, je bolezen, ki jo povzroči poškodba žolčnih vodov v jetrih. Ti majhni kanali prenašajo prebavno tekočino ali žolč iz jeter v tanko črevo. Kakšni so simptomi bolezni, zakaj sploh pride do nje in kakšna je prognoza?

Duševno zdravje 01. 06. 2022 05.00

Zakaj sanjamo nekdanje partnerje?

Sanje ljudem že od nekdaj prebujajo mnogo vprašanj, na katera še vedno nimamo jasnih odgovorov. Čeprav znanost zagovarja svoje teorije, pa ljubitelji duhovnosti radi sanjam pripisujejo še dodatne ali celo globlje pomene. Podobno je s sanjami o nekdanjih partnerjih, ki spadajo med zelo pogoste sanjske vsebine. Zakaj torej sanjamo osebe, s katerimi smo bili nekoč v partnerskem odnosu in kakšna simbolika se lahko skriva zadaj?

Zdravje 31. 05. 2022 05.00

Ljubitelji testenin boste navdušeni

Skoraj ga ni junaka, ki ne bi bil navdušen nad testeninami. Dandanes na prodajnih policah lahko najdemo malo morje testenin najrazličnejših oblik, sestave in tudi okusa, tako da jih lahko uživate tudi tisti, ki pazite na svoje zdravje, ste morda vegani ali se recimo izogibate glutenu. Med izjemno okusne in zdravju prijazne zagotovo sodijo testenine iz sladkega krompirja, ki bodo brez dvoma navdušile tudi najbolj zahtevne gurmane.

Simptomi in bolezni 31. 05. 2022 05.00

Vse, kar morate vedeti o kroničnih vnetnih črevesnih boleznih

H kroničnim vnetnim črevesnim boleznim sodita ulcerozni kolitis in Chronova bolezen. Kakšni so simptomi in znaki omenjenih stanj, kako ju zdravimo, je morda v ozadju lahko psihosomatski vzrok in kakšna je prognoza? O tem smo se pogovarjali z dr. Natašo Smrekar, dr. med., spec. gastroenterologije.

Zdravje 30. 05. 2022 08.14

Razlog, zakaj prihaja do bolečin, vas bo presenetil

Najbrž ga ni človeka, ki se vsaj enkrat v življenju ne bi soočil z neko obliko zdravstvenih težav, povezanih s hrbtenico. Vzroki zanje so lahko različni: pri nekaterih gre za prirojene in razvojne spremembe, pri drugih za bolezni in vnetja, pri tretjih za poškodbe. A največkrat so za bolečine v hrbtenici krive degenerativne spremembe, zlasti obraba vretenc, hernija diska, zožanje hrbtenjačnega kanala, artroze in mišične zakrčenine. Za večino teh težav je kriva dolgotrajna nepravilna drža in lega telesa, zlasti v pretežno sedečem položaju, v večini primerov pa najbolj pomaga aktivna fizioterapija, ki vsebuje telesno vadbo, da bi mišično-skeletni sistem spet deloval brezhibno.

Naslovnica 30. 05. 2022 05.00

Naj se uživanje na vrtu prične!

Vedno smo navdušeni, ko vidimo, kakšne trende prinaša nova poletna sezona. Glede na to da nas je poletje že začelo razveseljevati, je skrajni čas, da preverimo, kaj nas bo letos najbolj navduševalo. Lahko vam zaupamo, da nas čaka obilica očarljivih trendov, ki že komaj čakajo, da olepšajo naša dvorišča in vrtove!

Psiha 25. 05. 2022 05.00

Moja starša se ločujeta!

Soočanje z ločitvijo staršev nikoli ni enostavno, v času odraščanja morda še toliko bolj, saj se ti v tem ranljivem obdobju naenkrat sesuje vse, kar ti je nekoč predstavljajo varnost. Če se ob tem srečuješ še z ostalimi izzivi najstništva in je razhod staršev le še pika na i vsemu stresu, ki ga doživljaš, ti bodo skozi to obdobje morda pomagali sledeči nasveti.

Seks & razmerja 24. 05. 2022 05.00

Si to res želite ali gre le za pritiske vrstnikov?

Vsak najstnik se v določenem obdobju odraščanja sreča z vprašanji o spolnosti, izgubi nedolžnosti in tem, kako sploh vedeti, kdaj je čas za prvi spolni odnos. Če boste o tem spraševali odrasle, vam bodo verjetno vsi odgovorili: "čim kasneje", "ko bo prišel pravi", "ko odrasteš". A večina od vas se s temi odgovori ne bo zadovoljila, saj je tema preveč vznemirljiva, raziskovanje odnosov in svojega telesa pa je v tem obdobju na prvem mestu. Kako se torej podati v spolnost brez strahu pred kasnejšim obžalovanjem?

Duševno zdravje 24. 05. 2022 05.00

Zakaj pri depresiji pozitivno razmišljanje ne pomaga?

O depresiji je veliko govora, saj gre za eno najpogostejših duševnih motenj sodobnega časa. A kljub ozaveščanju so predstave o tej motnji včasih še vedno napačne, kar lahko posledično vodi tudi v zanikanje težav in pozno iskanje pomoči. V nadaljevanju so izpostavljene ključne informacije, ki jih je pomembno poznati.

Osebna rast 20. 05. 2022 12.16

Kako sprejeti notranjega otroka v sebi?

Vsak ima notranjega otroka. Nekateri se ga zavedajo in ga sprejemajo, drugi so popolnoma nevedni o njegovem obstoju, spet tretji pa iščejo načine, kako ga prepoznati. Zakaj je pomembno, da sprejmemo, objamemo in prepoznamo svojega notranjega otroka? Ker nosi vse tiste vsebine, dobre in slabe, ki nas v odraslosti bodisi ovirajo ali pa nas vodijo do zdravih odnosov.

Zdravje 19. 05. 2022 05.00

Kaj sploh je bolečina in katere vrste poznamo?

Poleg delitve na akutno in kronično bolečino obstaja še delitev bolečine glede na patofiziološko osnovo. Tako obstajajo somatska, visceralna in nevropatska bolečina.

Puberteta 19. 05. 2022 05.00

Kaj je lahko razlog, da se ne vklopiš v družbo in nimaš svoje ''ekipe''?

Verjemi, vsakdo je že vsaj enkrat v svojem življenju občutil, da ne spada v neko družbo ali pa imel na splošno občutek, da ni del določenih ljudi.

Psiha 18. 05. 2022 05.00

Kako sprejeti telesne spremembe v puberteti?

Puberteta je obdobje intenzivnih razvojnih sprememb, v katerem se iz otroka razvijaš v odraslo osebo. Pod vplivom divjanja hormonov se telo drastično spreminja, čustveni svet postaja bolj intenziven, kar ti poraja številna vprašanja o sebi in svetu. A kako čim lažje preiti skozi to vihravo obdobje in sprejeti spremembe, ki ti morda niso prav nič všeč?

Odnosi in spolnost 14. 05. 2022 05.00

7 mitov in zablod o moških in spolnosti

O spolnosti, moških in vsem, kar je povezano z dogajanjem med rjuhami, kroži veliko napačnih prepričanj, ki so v večini primerov plod neznanja, pomanjkanja informacij ali lažnih moških pričevanj. Ali so moški vedno in povsod pripravljeni na spolnost? Kako je z orgazmi in nedolžnostjo? Alkohol zares vzpodbudi spolno slo? Tokrat razkrivamo najpogostejše mite, ki krožijo o neustavljivem moškem spolnem nagonu.

Duševne motnje 13. 05. 2022 05.00

Mejna osebnostna motnja: Kako jo prepoznati in kako se zdravi?

Mejna osebnostna motnja se nanaša na občutek in vedenje, ki se osebi, ki ju doživlja, zdita primerna in upravičena, čeprav so ravno ti občutki in vedenje tisti, ki povzročajo težave v življenju bolnika.

Prehrana 12. 05. 2022 05.00

Zakladnica zdravja, ki ji ni para

Šparglji so bogati s hranili in imajo malo kalorij - ena skodelica kuhanih belušev ima le 43 kalorij! V nadaljevanju vam predstavljamo recept za špargljevo juho, ki so ga zapisali na portalu miss7zdrava.

Novice 12. 05. 2022 05.00

Avto Krka podpisala dogovor o sodelovanju z Rdečim križem Slovenije

Biti podjetje je biti del skupnosti

Zdravje 09. 05. 2022 05.00

Ne boste verjeli, kaj vam lahko pomaga

Kot bi mignil, bo nastopilo poletje in krajša oblačila bodo hočeš nočeš razkrila odvečne maščobne obloge, ki smo jih v hladnem delu leta uspešno skrivali pod puloverji. Če se še niste, je zato skrajni čas, da se lotite projekta 'Plaža 2022'. Za uspešno izvedbo zastavljenih ciljev bo potrebne kar nekaj motivacije, zato smo pripravili nekaj nasvetov za trenutke, ko vam je utegne primanjkovati.

Tuje 06. 05. 2022 05.00

To so navade, ki Blake Lively pomagajo, da ostaja v izjemni formi

Le koga ni na letošnji Met Gali še dodatno navdušila Blake Lively? Zbrane je tako osupnila, da so se vsi spraševali, v čem je skrivnost njenega lepega videza.

Zdravje 04. 05. 2022 05.00

Kaj se zgodi, če sedite s prekrižanimi nogami?

Ta običajna navada lahko škoduje vašemu zdravju bolj, kot si mislite.

Preventiva 04. 05. 2022 05.00

Nenavadne, a uporabne vaje za krepitev možganskih celic

Preizkusite te na videz enostavne naloge za treniranje najpomembnejšega organa v našem telesu.

Simptomi in bolezni 02. 05. 2022 05.00

Bolečina v kolku? Razlog se lahko skriva v tem

Bolečine v spodnjem delu telesa se pogosto pojavijo skupaj z bolečinami v kolku, vzroki pa so lahko različni. Poglejmo si najpogostejše.

Estetska medicina 29. 04. 2022 05.00

Tako se lahko znebite gub

S staranjem vsi, nekateri prej, drugi kasneje, pridobimo gube. So popolnoma normalen del staranja in se pojavljajo predvsem na predelih telesa, ki so najbolj izpostavljeni soncu – obrazu, vratu, zadnjih straneh rok in podlakti.

Duševno zdravje 26. 04. 2022 05.00

Sindrom Sneguljčice: kako sprejeti, da je staranje del življenja

Staranje se v sodobnem načinu življenja ne dojema kot darilo življenja, ampak bolj kot grožnja mladosti, lepoti in vitalnosti. Namesto hvaležnosti, da nam je bilo sploh dano izkusiti življenje, je zrelost prikazana kot glavni sovražnik in opomin na našo minljivost. Staranje je neizogiben del življenja. Zakaj ga torej ne bi preprosto sprejeli z vsem, kar nam prinese?

Alternativa 25. 04. 2022 05.00

Antistresna olja, ki lahko pomagajo izboljšati razpoloženje ter lajšajo živčnost in krče

Eterična olja lahko po olfaktornem sistemu delujejo na limbični del možganov, ki je odgovoren za čustva.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032