izguba spomina

'Vsak dan mislim, da je leto 1994'
Michelle se vsako jutro zbudi v prepričanju, da se piše leto 1994. Šele ko ji mož razloži, da smo že leta 2010 in da se ne spominja zadnjih 16 let, počasi dojame, da nima spomina. A ko se naslednje jutro zbudi, se zgodba ponovi.

10 mitov o Alzheimerjevi bolezni
Mitov o vzrokih za nastanek Alzheimerjeve bolezni in dejavnikih, ki povečujejo tveganje za nastanek bolezni, je ogromno. Preverite, kateri od njih držijo in katerih sploh ne smete jemati resno!

Prednosti in tveganja hormonskega nadomestnega zdravljenja
Do leta 2002 so hormonsko terapijo uporabljali za zdravljenje menopavzalnih simptomov in krepitev zdravja, nato pa so raziskave pokazale, da je uporaba tovrstne terapije tvegana. Kaj je res in kaj ne?

Kateri aditivi v hrani povzročajo raka?
Praviloma je za vsako živilo določeno, kateri in v kolikšni meri se lahko uporablja aditiv. Ugotavljanje varnosti aditivov poteka po mednarodnih predpisih. Na leto pojemo kar 4 kilograme teh strupenih snovi.

Prepoznajte simptome podhladitve in ukrepajte pravilno!
Ob izpostavitvi nizkim temperaturam telo oddaja več toplote, kot je lahko proizvaja. V takem primeru lahko pride do podhladitve telesa. Kako prepoznati podhladitev in kako pomagati podhlajenemu človeku?

Mamica, ki se ne spominja rojstva svojega otroka
Življenje 37-letne Karen je vse prej kot običajno. Spopada se namreč s sila neprijetnim zdravstvenim stanjem. Sproti pozablja stvari, ki jih je pravkar naredila.

Kako pomagati vinjenemu človeku?
Silvestrska zabava se lahko ob prekomernem pitju zelo hitro spremeni v pravo nočno moro. Tisti, ki pregloboko pogleda v kozarec, se lahko namreč zastrupi z alkoholom in nujno potrebuje pomoč. Kako torej pravilno ravnati z vinjeno osebo?

10 najhujših stranskih učinkov zdravil!
Ste že kdaj pomislili, da bi zaradi zdravil lahko ostali brez spomina, da se vam bodo povečale prsi ali da boste celo želeli narediti samomor? Preberite, katera zdravila lahko povzročijo najhujše stranske učinke in kakšni so!

Seksala in dobila amnezijo!
Sliši se neverjetno, a se je resnično zgodilo. Takoj za tem, ko si je 59-letna Alice privoščila 'petelinji zajtrk' s svojim možem Scottom, je začasno izgubila spomin.

Svetovni dan Alzheimerjeve bolezni pod geslom Ne izgubljajmo časa!
Združenje za pomoč pri demenci Spominčica ob današnjem svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni opozarja na nujnost zgodnjega odkrivanja bolezni, ki je najpogostejši vzrok demence.

VIDEO: Z naravnim pripravkom do boljših kosti
Čeprav je osteoporoza bolezen, ki prizadene predvsem ženske po menopavzi, pa je za svoje kosti treba skrbeti že prej in v telo vnesti zadostno količino kalcija. Kako to storiti na najbolj učinkovit način, pa si lahko pogledate v videu.

Cepljenje proti virusu HPV – PROTI
Predsednik Društva za svobodno odločanje Primož Verbič pravi, naj starši pri odločitvi za cepljenje upoštevajo, da je lahko cepljenje deklic proti virusu HPV celo smrtno nevarno. Zato naj se pred odločitvijo dobro informirajo.

Demence vedno pogostejše
Demence po pogostosti sodijo v sam vrh vzrokov smrtnosti v razvitem svetu.

Ali je pozabljivost v starosti normalna?
V Sloveniji je skoraj 10.000 bolnikov z Alzheimerjevo demenco. Zaradi te bolezni pa niso prizadeti le bolniki, temveč predstavlja veliko breme tudi za njihove najbližje. Kljub temu pa veliko bolnikov ni prepoznanih in se tudi ne zdravi.