kopel

Zagoreli tudi v jeseni
Če želite, da bo vaša koža ostala zagorela tudi jeseni, uživajte ustrezno hrano in si privoščite pravilno nego. Katero hrano morate uživati in kakšna je pravilna nega, pa preverite v članku.

Razvoj dojenčka: 9. mesec
Devetmesečni dojenček je čedalje bolj samostojen. Lahko se že dvigne na lastne noge in verjetno že obvlada besede, kot so mama in ata.

Pomen večerne rutine za trden dojenčkov spanec
"Vaš otrok bo bolj sproščen, če bo vedel, kaj ga čaka v bližnji prihodnosti," trdi Jodi Mindell, ameriška strokovnjakinja za spanje. "Bolj sproščen kot je, lažje ga boste spravili v posteljo in hitreje bo zaspal."

Kaj je bolečina in kako se spopadamo z njo?
Bolečina je eden najpogostejših simptomov bolezni in poškodb. Nekatere vrste bolečin, ki nujno ne zahtevajo posveta z zdravnikom, lahko omilimo tudi sami z zdravili proti bolečini, ki jih lahko kupimo v lekarnah brez recepta.

Najpogostejše težave s stopali
Bolečine in težave stopal najpogosteje izvirajo iz neprimerne in neudobne obutve, zato je pomembno, še posebej pri športnikih, da izboru primernih obuval posvetite več pozornosti.

Hrana, ki vas bo zazibala v sladke sanje!
Se več ur premetavate, preden vam končno uspe zaspati? Vam tudi pomirjujoča kopel in toplo mleko ne pomaga zaspati? Zdaj so ameriški strokovnjaki za prehrano sestavili seznam osmih živil, s katerimi boste pregnali nespečnost.

Znebite se migren s sivko!
Zdravilne učinke, ki jih ima sivka, poznajo že stoletja. Najbolj poznano je eterično olje. Le-ta pomirja, pomaga pri živčni izčrpanosti, motnjah spanja in migreni.

Vsestransko uporabna šentjanževka
Šentjanževka je vsestransko uporabna rastlina, ki nam pomaga tudi pri depresiji, glavobolih, nespečnosti ... Predstavljamo vam nekaj uporabnih receptov, s katerimi boste lahko kar sami ustvarili uporabne pripravke iz te rastline.

Rožmarin za spomin
Že pred stoletji so vedeli, da rožmarin blagodejno vpliva na spomin. Imenovali so ga kar zelišče spomina. Da ne bi česa pozabili, so vejico rožmarina gospodje ves čas nosili v gumbnici.

S sivko nad akne!
Sveže in dišeče sivkino olje je pravi balzam za dušo in telo. Lahko ga pripravite sami, shranite v okrasno stekleničko, ki vam krasi kopalnico, ali ga poklonite, kot ljubko darilo.

Dehidracijo lahko plačate z življenjem
V pasje vročih dneh, ko se temperatura dvigne nad 30 stopinj Celzija, ljudje lahko zelo hitro dehidrirajo, sploh starejši in otroci. Za njih je dehidracija zelo hitro lahko tudi usodna.

Zakaj ne bi kemije zamenjali z naravo?
Smrekovi vršički spet postajajo cenjeni kot učinkovito sredstvo za lajšanje kašlja, prehladnih obolenj pa tudi za odpiranje dihalnih poti. Če imate tovrstne težave, potem se čim prej podajte v gozd.

SMREKOVI VRŠIČKI
Da v domači lekarni ne smejo manjkati smrekovi vršički, so vedeli že zdravilci v starih časih. Sirup iz smrekovih vršičkov še danes velja za enega najboljših pomagal pri zdravljenju prehlada in kašlja.

Jagode za bleščeč nasmeh in lepo kožo
Jagode lahko uživate na tisoč in en način. A to še ni vse. Izvrstne so tudi za nego vaše kože. Vračajo ji sijaj, prožnost in čistijo pore. Več kot odlične so za mozoljasto kožo. Poskusite pa lahko tudi z romantičnim razvajanjem v jagodni kopeli in ne boste verjeli; z jagodami si lahko umijete zobe.

Kako pogosto naj okopam svojega dojenčka?
Čeprav nekateri starši svoje dojenčke okopajo vsak dan, pa dnevno kopanje ni nujno potrebno do faze plazenja, ko se dojenček kobaca naokrog in se rad umaže. Številni starši in dojenčki imajo radi kopanje, a nobenih dokazov ni, da dojenčki potrebujejo dnevno kopel.

Nasveti za varno kopanje dojenčka
Kopel je lahko zabavna za vas in vašega dojenčka, a ostati morate zelo pazljivi. Začnite zgodaj in svojega malčka naučite osnov varnosti v vodi ter si pred prvo kopeljo preberite naslednje nasvete za varno kopanje.

Ne pozabite na stopala!
V zimskem času pogosto zanemarjamo stopala. Predvsem topla zima ustvarja dobre pogoje za razvoj glivičnih infekcij.