majhne

Imela sem 126 kilogramov, zdaj pa umiram od lakote!
Pavli so zdravniki, da bi izgubila odvečne kilograme, zvezali želodec. Nekoč 126-kilogramska ženska ima zdaj le 44 kilogramov in umira od lakote, zdravniki pa ji ne znajo pomagati.

Premagal sem napredovalega raka na črevesju!
Pri 55 letih je Nick izvedel, da boleha za rakom na črevesju, ki se je razširil tudi na ledvice. Čeprav so mu zdravniki rekli, da bo živel še največ 18 mesecev, se Nick ni vdal. Bolezni se je odločno postavil po robu.

Je Lindsey Vonn pozdravilo staro avstrijsko "zdravilo"?
Nekaterim športnikom pri poškodbah pomagajo fizioterapije, drugim protibolečinske tablete, ameriška smučarka Lindsey Vonn pa prisega na avstrijski sir! Ali sirovi obkladki resnično delujejo?

Prihaja bionični človek?
Bioničnega človeka znanstvenikom sicer še ni uspelo ustvariti, obstajajo pa že številni bionični deli, ki lahko nadomestijo vaše organe in dele telesa. Kateri del telesa vam torej lahko nadomestijo z bioničnim?

6 mitov o vajah za trebušne mišice
Raven trebušček in napeta koža so želje skoraj vsakogar. In čeprav številni menijo, da zadostuje že pol ure vadbe z utežmi na dan, temu ni ravno tako. Preberite, kateri miti o vajah za krepitev trebušnih mišic ne držijo!

Ste se kdaj vprašali, kako živi ste?
Biti živ pomeni zavzeti aktivno vlogo pri upravljanju svojega časa, življenja in sreče. V sodobnem svetu pa človek izgublja stik s seboj in svojimi najbližjimi. Izberite barvo in ugotovite, kako živi ste!

Ste pod stresom? Pomagajte si z vitaminom B
Vitamini so organske snovi, potrebne za življenje. Bistveni so za normalno delovanje telesa, za uravnavanje presnove, rast, razmnoževanje in delovanje tkiv ter organov.

Otrok z glavo v velikosti melone
Mali Yusra Al Fazri je leto star deček, ki se je rodil z redko motnjo. Zaradi velikosti glavice se deček ne more dvigniti iz posteljice, se igrati ali plaziti, kaj šele hoditi.

11 načinov, kako se izogniti zapletom pri diabetesu
Živeti z diabetesom je vseživljenjska naloga, kar pomeni, da ob izbruhu bolezni ne gre brez doslednega zdravljenja. Dobra novica pa je, da se vam trud za zdravljenje še kako izplača, saj lahko z njim zmanjšate možnosti za resnejše zaplete.

Taranteline dlačice so ga skoraj stale vida!
29-letni moški je k zdravniku prišel z močno vnetim in rdečim očesom, na katerega ni skoraj nič več videl. Vzrok? Napadel ga je domači ljubljenček – tarantela.

Najbolj nenavadni kirurški posegi
Medicinska tehnologija je vsak dan bolj dovršena. To dokazujejo tudi številni primeri, ko so zdravniki z nenavadnimi posegi naredili prave čudeže. Preberite, kateri posegi so bili najbolj nenavadni!

Srečnejša bi bila s 140 kilogrami več
Najdebelejša najstnica v Veliki Britaniji je po operaciji krčenja želodca shujšala za 140 kilogramov. Sedaj pa pravi, da še nikoli v življenju ni bila tako nesrečna!

Ko začnemo izgubljati pigment
Imate na koži lise brez pigmenta, ki kar nočejo izginiti? Se vam zdi, da se iz dneva v dan vse bolj širijo in napadajo celo telo? Potem ste morda zboleli za kožnim obolenjem, imenovanim vitiligo.

Sezonska gripa – kdo naj se cepi?
Sezona navadne gripe se v Sloveniji začne nekje med decembrom in februarjem, zato je pomembno, da se pred njo zaščitimo že zdaj. Preberite, komu je namenjeno cepljenje, ali je učinkovito in kakšne stranske učinke ima.

Priklenjena na bolniško posteljo
Si predstavljate, da bi že poltretje leto večino svojega časa preživljali v bolnišnici? Da s prijatelji ne bi mogli niti na večerjo ali v kino? Takšno je namreč življenje 18-letne Alice Halstead z izredno redko obliko sladkorne bolezni.

Pijavke so ji rešile dojko
“Sovražim golazen in nikoli si nisem predstavljala, da me bodo ravno pijavke rešile pred trajno popačenostjo,“ pravi Janice Vincent, ki ji lepotni kirurgi nikakor niso mogli prekrvaviti dojke.

Cepljenje proti novi gripi – argumenti ZA
Ta teden se je v Sloveniji začelo množično cepljenje proti novi gripi, ki zaenkrat poteka v 64 cepilnih centrih po vsej državi. O tem, ali je cepivo dovolj testirano in varno, kdo se lahko cepi in komu se cepljenje odsvetuje, smo povprašali dr. Alenko Kraigher z Inštituta za varovanje zdravja.

BUČA
Buče prihajajo iz Amerike. Uživali so jih Indijanci v Mehiki in srednji Ameriki. Evropski mornarji so buče prinesli v Evropo. V 17 stoletju so se pojavile v Angliji, zaradi svojih kulinaričnih odlik pa so se hitro razširile po vsem svetu.

Buča na bučo pogača
Bliža se noč čarovnic, ko bomo z bučami, izrezljanimi tako ali drugače, odganjali zle duhove. No, na ta dan pa si lahko privoščite tudi kakšno zdravo jed iz buč.

Z vbrizgavanjem krvi v obraz do mladosti
Najnovejša pogruntavščina znanstvenikov je še kako nenavadna. Mladost naj bi nam povrnili z najnovejšo terapijo, kjer pa v kožo ne vbrizgavajo botoksa, ampak kar kri.

Poskusite okusen jesenski kaki
V teh jesenskih dneh izkoristite kaki in si iz njega pripravite kakšno slastno jed. Poskusite lahko s kakijevim pecivom, okusno peno ali pa si na zalogo naredite kar kakijevo marmelado. S čimerkoli se boste že pocrkljali, naj vam dobro tekne!

Kirurg si je ustvaril ženo po meri
Osem lepotnih operacij, 20 tisoč evrov, več kot kilogram in pol silikona. Toliko materiala, denarja in truda je lepotni kirurg Reza Vossough porabil, da je iz povprečne ženske s podočnjaki, celulitom in odvečnimi kilogrami ustvaril lepotico svojih sanj.

S kostanjem nad krčne žile
Kostanj je znan predvsem po tem, da učinkovito pomaga pri zdravljenju krčnih žil in lajša bolečine. Vseboval pa naj bi tudi posebno snov, ki pozitivno vpliva na zdravje ožilja in zdravi krčne žile.

Mati z rakom okužila nerojenega otroka
28-letna Japonka je kmalu po porodu zbolela za levkemijo. Pri enajstih mesecih so bolezen odkrili tudi pri njeni hčerki. Nadaljne raziskave so pokazale, da je imela dojenčica v telesu rakave celice že ob rojstvu in da jih je dobila od mame.

Alergije naj zdravijo alergologi
O znakih alergij pri dojenčkih in o tem, kako se morajo takrat odzvati starši, smo se pogovarjali z dr. Tadejem Avčinom.

Zakaj ne bi čistil zamenjali z limono?
Poleg izjemnih zdravilnih učinkov je limona tudi vsestransko uporabna. Uporablja se v kozmetiki, za nego telesa, pri pripravi peciv, za lajšanje bolečin, preganja neprijeten vonj in je tudi odlično čistilno sredstvo.

Najnovejša metoda pomlajevanja - frakcioniranje
V zadnjem obdobju je lasersko tehnologijo pomlajevanja kože pretresla metoda frakcionirana ablacija. S tem posegom lahko izboljšamo videz kože, zgladimo gube in odpravimo razne poškodbe na koži, pravi dermatologinja Metka Adamič.

Razvoj dojenčka: 11. mesec
Končno, vaš dojenček govori! To je za otroka zelo pomembno, saj vse bolj komunicira z vami in z okolico.

Razvoj dojenčka: 7. mesec
Ku-ku, jaz sem tu! Dojenček je dobil posebno mesto v vašem življenju. V sedmem mesecu se tega zelo dobro zaveda.

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.