Vizita.si

mi

Rakave bolezni 25. 11. 2024 14.06

Klara Lotrič: Želim si, da bi mi ta izkušnja prinesla še večje zaupanje vase in me opomnila, kako močna sem

Pravijo, da bolezen ne izbira ne na podlagi spola ne na podlagi starosti. Da je to res, je spoznala tudi mlada Klara Lotrič, grafična oblikovalka, ustvarjalka, ki so ji postavili diagnozo kostnega raka, osteosarkoma. Trenutno je v fazi zdravljenja, prejema kemoterapijo in čaka na operacijo. Ohranja neizmeren optimizem in voljo do življenja, hkrati pa poudarja tisto, kar naj bi bilo tako zelo samoumevno, a žal ni.

Rakave bolezni 17. 11. 2024 04.45

Kaj moramo vsi vedeti o rakavih boleznih?

Ko gre za diagnozo rakavih bolezni, si bolniki in svojci najbolj želijo slišati, da je mogoča ozdravitev in da obstaja zdravilo. Hkrati pa je to nekaj, česar večina zdravnikov nikoli ne izreče.

Novice 04. 11. 2024 09.40

Najboljši prigrizek, ki je brez dodanega sladkorja

V svetu, kjer postajata zdravje in trajnost vse pomembnejša, se na obzorju pojavljajo podjetniki, ki prinašajo svež vetrič. Med njimi sta Mojca Makovec Haložan in Mitja Milič, ustanovitelja podjetja HUDO DOBRO. Njuna strast do zdrave prehrane in odgovornosti do skupnosti ju je popeljala v oddajo Štartaj Slovenija, kjer sta dobila priložnost, da svoj edinstven pristop delita z javnostjo. S svojimi inovativnimi prigrizki, ki so pridelani z ljubeznijo in skrbjo, sta prepričala mnoge in tako odprla vrata novi prihodnosti za socialno podjetništvo.

Tuje 04. 11. 2024 04.16

'Nikoli več ne bom ista oseba, kakršna sem bila pred diagnozo'

37-letni Nikiti Williamson so oktobra 2023 odstranili rakavi tumor, maternični vrat, jajčnike in maternico, potem ko je doživela dva ključna simptoma. Zdrava in fit mama, ki je sprva verjela, da je njen črevesni rak sindrom razdražljivega črevesja, priznava, da se ne počuti prijetno, ko ji ljudje pravijo, da jo imajo za 'navdih'.

Koža 31. 10. 2024 04.42

Slovenka s svojo linijo naravnih ličil osvojila srca žensk

V današnjem svetu, kjer je lepota povezana z uporabo različnih sintetičnih izdelkov, ki obljubljajo popoln videz, se mnoge ženske srečujejo s težavo občutljive kože. Pogosto se ne zavedamo, koliko kemikalij vsebujejo običajna ličila in kako negativno lahko vplivajo na naše zdravje. Katarina Kovačič, podjetnica iz Hrastnika, se je odločila, da bo ta trend obrnila. Ustvarila je blagovno znamko naravnih ličil Cvetka, s katero želi ženskam pokazati, da lahko poudarijo svojo naravno lepoto brez škodljivih snovi.

Zdravje 28. 10. 2024 04.46

'To je bil znak, da imam težave, a se tega nisem zavedala'

Julie je dejala, da je imela pred desetletji konkretno predstavo o tem, kako naj bi bila videti oseba z alkoholizmom, vendar ta predstava nikakor ni bila enaka podobi, ki jo je dobila, ko se je tudi sama soočala s težavami.

Odnosi in spolnost 28. 10. 2024 04.37

To se zgodi našim možganom, ko smo zaljubljeni

Zaradi romantične ljubezni se lahko hkrati počutite varne in brez nadzora, podobno kot bi uživali droge. Ko se prvič zaljubiš, tvoji možgani sproščajo kemikalije in hormone, zaradi katerih čutiš tobogan čustev. Ti hormoni povzročajo tudi vedenjske spremembe. Morda boste spremenili svoje navade in preživljali več časa s partnerjem ali spremenili svoj slog, da bo bolj ustrezal partnerjevemu.

Zdravje 25. 10. 2024 04.59

''Zaupajte. Zmagajte!''

V Centru za bolezni dojk ZD Ljubljana, kjer letno odkrijejo čez 150 primerov raka na dojki, tudi pri zelo mladih ženskah, so se o izkušnjah pri odkrivanju raka na dojki, dvomih pacientk, tržnih prevarah in osebnih izkušnjah pogovarjale Maja Milohnoja Berčič, dr. med., spec., Center za bolezni dojk ZD Ljubljana, Barbara Bregant Rojac, dr. med., spec., Center za bolezni dojk ZD Ljubljana in Nuška Štros, bolnica z rakom na dojki. V sodelovanju z Zdravstvenim domom Ljubljana smo spregovorili z vsemi omenjenimi.

Življenjske zgodbe 22. 10. 2024 10.41

'Življenje sem vedno dojemala kot veliko darilo'

Tanjo Žagar vsi poznamo kot energično, vedno pozitivno in nasmejano pevko, pianistko in učiteljico glasbe. Z njo sem se v luči Rožnatega oktobra pogovarjala o njeni nedavni diagnozi, kako jo je le-ta, če jo je, spremenila, zaupala pa mi je tudi, kdo ji je in ji predstavlja največjo oporo.

Psiha 21. 10. 2024 04.24

Kako lahko izboljšamo samopodobo?

Velikokrat preveč filozofiramo, kaj in kdo bi morali biti ter kaj bi morali narediti. Stvari so velikokrat precej bolj enostavne, kot si upamo priznati. Poglejmo si, zakaj.

Duševno zdravje otrok 18. 10. 2024 05.00

Dovolj je že en sam pogovor in zavedanje, da niste sami

TOM telefon, ki deluje za otroke in mladostnike v okviru Zveze prijateljev mladine Slovenije, je bil ustanovljen leta 1990. V prvi vrsti je nastal kot čustvena opora otrokom in mladostnikom, ki se v sklopu odraščanja srečujejo z različnimi vprašanji, stiskami in dilemami. Brezplačna telefonska številka 116 111 zagotavlja anonimnost in zaupnost, mlade pa želijo vzpodbuditi k zaupanju težav, pogovoru, reševanju dilem in stisk. Pogovarjala sem se s Tjašo Bertoncelj, strokovno vodjo programa Nacionalna mreža TOM in Sandro Murk, strokovno delavko na programu Nacionalna mreža Tom. Zanimalo me je, s kakšnimi stiskami se sooča današnja mladina, kako jim lahko pomagamo, predvsem pa, kako lahko kot družba omilimo njihove izzive.

Moško zdravje 16. 10. 2024 04.51

Kaj je Peyronijeva bolezen, ki prizadene moške?

Peyroniejeva bolezen je stanje, pri katerem brazgotinsko tkivo povzroči, da se penis ukrivi ali izgubi dolžino ali obseg. V nekaterih primerih lahko povzroči bolečino in moškemu prepreči spolne odnose.

Aktivno življenje 14. 10. 2024 05.00

Slovenka je s svojo osupljivo preobrazbo navdih mnogim

Mateja je mati treh otrok, ki je kljub aktivnemu življenjskemu slogu in športnim aktivnostim po porodu ter težkih življenjskih preizkušnjah začela izgubljati stik s svojim telesom. Kilogrami so se kopičili, njena samozavest je padala, točka preloma pa je prišla, ko je tehtnica pokazala trimestno število. Kljub poskusom različnih diet so rezultati vedno izginili skupaj z voljo in energijo, saj so jo stroge omejitve izčrpale. In potem je Mateja spoznala Linea Snella terapevtko Lejlo, ki ji je spremenila življenje.

Duševne motnje 13. 10. 2024 04.51

Kaj je občutek upravičenosti?

''Občutek upravičenosti'' je osebnostna lastnost, ki temelji na prepričanju, da si nekdo zasluži posebno obravnavo ali priznanje za nekaj, zgolj za to, ker je, kar je. Rečemo lahko, da se občutek upravičenosti pogosto povezuje z občutkom absolutne večvrednosti in vsemogočnosti. Z drugimi besedami, ljudje s takšno miselnostjo verjamejo, da jim svet dolguje, ne da bi sami kdaj kaj dali v zameno.

Zdrav Lajf 09. 10. 2024 04.17

Samozavest izvira iz tebe (in ne iz drugih)

Samozavest je zelo izmuzljiva tema. Veliko ljudi na prvi pogled deluje samozavestno, ko pa si nekaj časa z njimi, hitro ugotoviš, da je vse skupaj le krhka maska. Drugi na prvi pogled delujejo čisto povprečno, ko pa si nekaj časa z njimi, nenadoma ugotoviš, da imajo globoko in trdno jedro, ki ga malokatera stvar zamaje.

Lajfstajl 02. 10. 2024 04.38

'Optimalni slog učenja' je pogosto velika past

Novo šolsko in študijsko leto je tu, s tem pa je internet preplavila gora informacij o tem, kako se "pravilno" in "optimalno" učiti. Praktično vsak produktivnosti influencer je že naložil goro videov, ki naj bi ti pomagali z minimalno dela priti do čim boljšega uspeha. Ampak pozor – slepo sledenje nasvetom iz interneta te lahko spravi v veliko frustracijo!

Zdravje 01. 10. 2024 05.00

''Večina srčnih zastojev se pripeti v domačem okolju in na javnih mestih''

Znate oživljati? Kako bi odreagirali, v primeru, da bi kdo v vaši okolici potreboval oživljanje? Morda se nam kaj takšnega ne zdi pomembno, dokler sami ali nekdo od naših potrebuje takojšnje oživljanje. O tem, kako oživljati, zakaj je pomembno, da znamo oživljati, pomembnosti vsega znanja, ki ga potrebuje vsak od nas in vsem v povezavi s tem, smo se pogovarjali z Željkom Malićem, samostojnim strokovnim sodelavcem za prvo pomoč pri Rdečem križu Slovenije.

Tuje 10. 09. 2024 04.23

''Preden so mi diagnosticirali raka, sem ignorirala te simptome''

Tora Murphy je imela v trebuhu 12 litrov tekočine, preden so zdravniki odkrili diagnozo – rak na jajčnikih.

Osebna rast 02. 09. 2024 04.59

Mateja Kunc: Trdno sem prepričana, da se življenje ne odvija naključno

Kaj sta vedska astrologija ali djotiš? Kako nam lahko pomaga pri osebni rasti in osebnem napredku? O tem smo se pogovarjali z Matejo Kunc, učiteljico djotiša in utemeljiteljico življenjeslovja, po poklicu diplomirano ekonomistko, po duši, kot pravi sebi, raziskovalko življenja.

Zdravje 22. 08. 2024 04.49

Ženska, ki za objeme zaračunava več kot 80 evrov

Natasha v zgolj dveh urah zasluži več kot 160 evrov. Za kaj? Ne boste verjeli – za objeme!

Zdravje 18. 08. 2024 04.54

Mladi naj bi bili bolj 'nonšalantni' do opeklin

V zadnjih letih so se pojavili številni nevarni miti, ki govorijo, da sonce sploh ni nevarno, da so pravzaprav kreme za sončenje tiste, ki so 'škodljive' in da bi se morali čim bolj izpostavljati soncu. Če ne prej, pa prenehamo v te mite verjeti, ko zbolimo mi ali kdo od bližnjih. Sončne opekline lahko vodijo do razvoja različnih kožnih bolezni, med katerimi je seveda najbolj nevaren kožni rak. Najbolj problematično populacijo naj bi predstavljali mladi, ki naj bi bili do opeklin najbolj 'nonšalantni'. Pa so res?

Prehrana 16. 08. 2024 04.31

9 znakov, da vam primanjkuje beljakovin

Naše mišice, notranji organi in tkiva so sestavljene iz beljakovin. Beljakovine so tako ene najpomembnejših sestavin našega telesa. Gre za dolgoverižne aminokisline, ki so pomembne za rast, razvoj in ohranjanje telesnih funkcij. Preverite, ali vam jih primanjkuje.

Dieta 13. 08. 2024 04.39

Nasveti za hujšanje, za starejše od 40 let

S starostjo pridejo tudi določene telesne spremembe. Naše telo ne more več funkcionirati, kot je dvajset let nazaj. Med drugim lahko tudi ohranjanje telesne teže predstavlja večji izziv, kot nekoč. Preberite si, s kakšnimi ukrepi si lahko pomagate.

Zlata leta 12. 08. 2024 04.36

''Želim si, da bi vedela, da mama potrebuje nekoga, ki jo ima rad, četudi je ne razume''

Pravimo, da nas mora, če nas ima človek resnično rad, razumeti, podpirati in nam poklanjati predvsem svoj čas in pozornost. Kaj pa, ko tega človek ni več sposoben? Kaj, če sploh nikoli ni bil, ali pa vsaj nikoli več ne bo? To, da se ljudje spreminjamo, ne pomeni, da drug drugega nehamo ljubiti, še manj, da si želimo slabo. Včasih v življenju preprosto pridejo situacije, predvsem pa bolezni, nad katerimi nimamo nikakršnega nadzora. Ena takšnih bolezni je tudi demenca, pri kateri lahko rečemo, da se človek praktično v celoti spremeni. A zaradi tega ga nimamo nič manj radi.

Zdravje 12. 08. 2024 04.31

9 navodil za življenje, ki se jih lahko naučimo od 100-letnikov z vsega sveta

Zakaj se nekateri ljudje starajo počasneje in dlje časa živijo polno in zdravo? Odgovor ni le genetika, ampak tudi način življenja, so ugotovili znanstveniki, ki so preučevali 100-letnike po vsem svetu.

Aktivno življenje 04. 08. 2024 04.07

Učinkovita vaja, na katero pozabljamo

Preskakovanje kolebnice. Ste to počeli kot otrok? Tedaj je bila to zabava. Lahko je tudi danes. Hkrati pa je še učinkovita vaja. Kot je pokazala študija dveh ameriških univerz East Carolina University in Appalachian State University, takšno gibanje kolena obremeni manj kot tek, hkrati lahko porabimo celo več energije.

Novice 02. 08. 2024 04.15

To se je zgodilo, ker je spala pri prižgani klimi

Spanje z vključeno klimatsko napravo je, kot poroča net.hr, povzročilo tonzilitis pri mladi ženski, ki je bila na koncu, zaradi stanja, hospitalizirana.

Novice 29. 07. 2024 05.00

Ali veste zakaj ste utrujeni?

Utrujenost je pogost sindrom sodobnega človeka. Vse več ljudi se pritožuje, da jih utrujenost spremlja skozi daljše časovno obdobje in da se kjub počitku ali dopustu stanje ne spremeni bistveno. Tisto kar je pomembno vedeti je, da kronična utrujenost sodobnega človeka napogosteje ni posledica fizičnega napora ali parih neprespanih noči. Utrujenost sicer zaznamo kot skupek fizioloških stanj, ki se kažjo skozi telo, a najpogosteje, ko se obrnemo po pomoč zdravniku ni zaznati niti bistvenih odstopanj v splošni krvni sliki. Vzroke za utrujenost je potrebno iskati tudi v sferi duševnega zdravja. Še posebaj je smiselno preveriti kako znamo postavljati meje v zasebnem in poslovnem življenju ter kakšna je naša samopodoba.

Zdravje 25. 07. 2024 04.57

Zakaj ne bi smeli guglati svojih simptomov?

Priznamo ali ne, vsi smo že vsaj enkrat po spletu iskali svoje simptome in jih povezovali s to ali ono boleznijo. S tem ni nič narobe, dokler ne prihajamo do napačnih zaključkov ali pa smo bolj ali manj nagnjeni k tesnobi, ki lahko naše psihično stanje poslabša. Če spadate med slednje posameznike, verjamemo, da veste, o čem govorimo. Poglejmo si, zakaj ni dobro, da se samodiagnosticiramo, in zakaj bi morali diagnoze prepustiti primernim strokovnjakom.

Moško zdravje 05. 07. 2024 04.46

To, v čemer spite poleti, lahko močno vpliva na zdravje

Spodnje perilo bi lahko po mnenju ginekologinje povzročilo težave s spermo.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996