Vizita.si

močne

Naslovnica 30. 08. 2022 05.00

Veš, zakaj vložki in tamponi niso najboljša investicija vase?

Najbolj alarmantno se zdi to, da je objava sestavin na embalaži povsem prostovoljna. Ja, proizvajalci niso dolžni objaviti vseh sestavin na deklaracijah, tamponi ne dihajo in izsušujejo sluznico, vložki pa jo dražijo z vsemi dišavami in povzročajo vnetja.

Moško zdravje 30. 08. 2022 05.00

Povečajte raven testosterona na tri preproste načine

Testosteron je moški spolni hormon, nujen za fizično in spolno delovanje moških, pomemben pa je tudi za ohranjanje duševnega ravnovesja in spomina ter preprečevanje negativnega razpoloženja. Poglejmo si, kako lahko povišamo njegovo raven na preprost način.

Odnosi in spolnost 23. 08. 2022 05.00

Kako ne izgubiti identitete v partnerskem odnosu?

Izgubiti sebe v odnosu pogosto vključuje zanikanje svojih potreb, zanemarjanje hobijev in zanimanj, izgubljanje stika z bližnjimi in nenazadnje postavljanje partnerja na piedestal. Ta proces se lahko odvija dolgo časa, vse dokler ne spoznamo (ali nas na to opozorijo drugi), da nimamo več lastne identitete. Kako se temu izogniti?

Razstrupljanje 16. 08. 2022 05.00

Takšen očiščevalni proces bi morali telesu podariti enkrat na leto

Ajurveda obsega znanja iz zeliščne medicine, nutricionistike, telesne vadbe, kirurgije, psihologije in duhovnosti. Po ajurvedi je pomembno, kaj posameznik uživa, prav tako pomembno pa je tudi, kako to uživa. Uspešnost prebave naj bi bila povezana z našimi mislimi, okoljem in čustvi.

Duševne motnje 05. 08. 2022 05.00

Histrionična osebnostna motnja: dramatično vedenje, ki vzbuja pozornost

Že izraz histrion, ki pomeni dramatično ali teatralno, nam razkrije, da gre pri histrionični osebnostni motnji za duševno stanje, za katero je značilna izrazita čustvenost in iskanje pozornosti. Te osebe svojo samopodobo gradijo na odobravanju in potrditvi drugih in imajo ogromno potrebo po tem, da so opažene. Motnja se običajno pojavi v obdobju najstništva ali zgodnji odraslosti ter vpliva na odnose in uspešnost pri delu.

Preventiva 29. 07. 2022 05.00

Jemanje zdravil s temi pijačami se odsvetuje

Seveda lahko zdravila vedno spijete z vodo. Kaj pa kombinacija ostalih pijač?

Bolezni 28. 07. 2022 05.00

Ublažite razbolelo grlo na naraven način

Bolečine pri požiranju sline so lahko v primeru angine precej močne. Kako si lahko pri zdravljenju pomagate s podporo naravnih sestavin?

Simptomi in bolezni 28. 06. 2022 05.00

Kako prepoznati znake endometrioze?

Endometrioza je pogosto tiha bolezen in zaradi tega je nemalokrat spregledana, a zanjo naj bi trpela skoraj vsaka deseta ženska. Gre za kronično vnetno bolezen, ki ima v nekaterih primerih tudi resne posledice, med drugim pa je lahko kriva za neplodnost.

Preventiva 17. 06. 2022 05.00

Kaj lahko storite pri dvajsetih za preprečitev osteoporoze v poznejših letih?

Pri dvajsetih letih so kosti še vedno sposobne obnavljanja, kar pomeni, da jih v tem obdobju še vedno lahko krepite. Da bi zmanjšali tveganje za razvoj osteoporoze v poznejših letih in zgradili kar se da močne in zdrave kosti, bo potrebna vpeljava nekaterih sprememb v vaš način življenja.

Odnosi in spolnost 14. 06. 2022 09.00

'Gaslighting' je manipulacija s pomočjo poneumljanja

Ob njem imam občutek, da se mi meša. Ne vem več, kaj je res in kaj si samo domišljam, je pogost stavek osebe, ki v partnerskem odnosu trpi za obliko sistematične in dolgotrajne čustvene manipulacije, ki jo v psihologiji imenujejo tudi 'gaslighting'.

Duševno zdravje 08. 06. 2022 05.00

Kako prepoznati posttravmatsko stresno motnjo?

Posttravmatska stresna motnja (PTSD) se pojavi po travmatskem dogodku in moti človekovo sposobnost delovanja. Če zaznate simptome PTSD, je pomembno, da pravočasno obiščete zdravnika, da lahko dobite pravo diagnozo in zdravljenje.

Duševno zdravje 06. 06. 2022 05.00

Spolna vzdržnost v partnerskem odnosu

Malo stvari je tako zelo osebnih kot odločitve, ki jih ljudje sprejemamo o svojem spolnem življenju. Izbira kdaj, zakaj, kako in s kom deliti spolne užitke, je del naše najgloblje intime. Nekateri radi uživajo v aktivnem in pestrem spolnem življenju, spet drugi prakticirajo vzdržnost le nekaterih ali kar vseh spolnih aktivnosti. Preverite, zakaj se nekateri odločajo za spolno vzdržnost, kakšni so najpogostejši razlogi, pa tudi koristi.

Zdravje 02. 06. 2022 05.00

3 preproste navade za krepitev mišic

Želite okrepiti svoje mišice? Pri tem vam lahko pomagajo te tri preproste navade.

Duševne motnje 13. 05. 2022 05.00

Mejna osebnostna motnja: Kako jo prepoznati in kako se zdravi?

Mejna osebnostna motnja se nanaša na občutek in vedenje, ki se osebi, ki ju doživlja, zdita primerna in upravičena, čeprav so ravno ti občutki in vedenje tisti, ki povzročajo težave v življenju bolnika.

Estetska medicina 09. 05. 2022 05.00

Tako lahko odpravite celulit

Celulit je maščoba pod kožo, ki povzroča grudast, 'skutni' videz na stegnih, zadnjem predelu nog in zadnjici, lahko pa tudi na bokih in trebuhu. Morda vam ni všeč, je pa vsekakor običajen in neškodljiv.

Osebna rast 04. 04. 2022 05.00

Kakšna je filozofija učenja Louise Hay?

Kaj bi dejali, če bi vam nekdo rekel, da ste sami stoprocentno odgovorni za svoje življenje in vse, kar se vam v njem dogaja? Nekateri bi bili skrajno jezni, nekaterim bi bilo vseeno, določeni bi se zamislili nad sabo, spet drugi pa bi potrebovali nekaj časa, da dojamejo to trditev. Začetni stavek izvira iz newagevskega gibanja, katerega začetnica je tudi Louise Hay.

Vitamini in minerali 23. 03. 2022 05.00

Kaj se zgodi v telesu, če vsak dan uživamo vitamin C?

Vitamin C naravno najdemo v nekaterih živilih, jemljemo pa ga lahko tudi v obliki prehranskih dopolnil. Kako ustrezen dnevni vnos tega vitamina vpliva na naše telo?

Ginekologija in porodništvo 15. 02. 2022 05.00

Čaj, ki lahko pomaga pri vročinskih oblivih v menopavzi

Menopavza v povprečju nastopi nekje med 41. in 59. letom starosti. Nekatere ženske prehoda v obdobje menopavze skoraj da ne čutijo, spet druge pa se soočajo z vrsto neprijetnih simptomov, kot so navali vročine, nočno potenje, spremembe razpoloženja ipd. Odkrivamo vam, s čim si lahko pomagate blažiti simptome, če spadate v drugo skupino žensk.

Zdravje 25. 01. 2022 05.00

10 preprostih nasvetov, kako pozimi zaščititi ledvice

Po tradicionalni kitajski medicini energija vsakega para organov ustreza določenemu letnemu času. Kaj to pomeni?

Odnosi in spolnost 12. 01. 2022 07.21

Nenavadni spolni fetiši, za katere še niste slišali

Tako kot se ljudje med seboj razlikujemo po videzu in načinu življenja, so si raznoliki tudi naši spolni okusi. A če gremo še korak naprej, se lahko tokrat malce bolj osredotočimo na spolne fetiše, ki so ponavljajoče močne spolne fantazije ali vedenja. Za nekoga je med spolno aktivnostjo nadvse vznemirjujoča uporaba podvezic, škornjev in svilenih rjuh, za drugega morda uporaba različnih nenavadnih predmetov ali izvajanje posebnih aktivnosti. Fetišizem sicer spada med parafilije, spolne navade, ki vključujejo širok spekter neobičajnega vedenja. Omenja jih tudi diagnostični in statistični priročnik duševnih motenj.

Zdravje 31. 12. 2021 05.00

Zlato mleko – zdrava zimska pijača?

Kurkumi pravijo tudi zlata začimba. Izvira iz Azije in Srednje Amerike. V zadnjem času pa je postala zelo priljubljena tudi pri nas. Zimski večeri so idealni za razvajanje z mlekom, ki mu vmešamo kurkumo. In ta napitek je tudi zelo zdrav.

Puberteta 29. 12. 2021 05.00

Prvič pri ginekologu – kaj lahko pričakujem?

Razlogov za prvi obisk pri ginekologu je lahko več. Potreben pa je najkasneje do 20. leta starosti.

Razstrupljanje 29. 11. 2021 05.00

Okusen napitek iz samo 5 sestavin

Danes je trg nasičen s številnimi vrstami ustekleničene vode, obogatene z različnimi okusi in formulami za zdravje in vitalnost. Večina je namenjena potrošnikom, ki želijo telo očistiti toksinov in se znebiti odvečnih kilogramov. Zakaj ne bi takšnega napitka naredili tudi sami doma?

Vitamini in minerali 10. 11. 2021 05.00

Vitamin C: vse kar morate vedeti

V času prehladov in različnih obolenj začenjamo vse bolj govoriti o vitaminu C. O slednjem vitaminu pa kljub vsemu obstajajo (pre)številni miti. Za kaj je zadolžen ta vitamin v našem telesu, kje ga najdemo, za kaj ga sploh potrebujemo, kakšna je ustrezna dnevna količina, ki jo potrebujemo in najpomembnejše, ali lahko pride do prekomernega vnosa tega vitamina? Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje opozarjajo, da ja.

Duševno zdravje 20. 09. 2021 05.00

Kako travma spremeni možgane?

Spolna zloraba, brutalen fizični napad, prisostvovanje nasilju ali vojni, dolgotrajno zanemarjanje v družini, bližnje srečanje s smrtjo … Telesne brazgotine se zacelijo, a nekatere čustvene rane nevidno zaustavijo življenja mnogih, ki so izkusili travmo. Nesmiselno je govoriti, naj že enkrat "prebolijo", saj posttravmatska stresna motnja spremeni strukturo možganov in vpliva na njihovo delovanje.

Duševno zdravje 17. 09. 2021 05.00

Zakaj je odpuščanje pomembno?

Največjo bolečino občutimo takrat, ko nas izdajo ljudje, ki so nam najbližje – starši, partner, prijatelji ali znanci. Vsakdo, ki je to že doživel, ve, kako hudo je takrat omajan naš notranji svet. A ko nas življenje močno prizadene, ni nič učinkovitejše za celjenje čustvenih ran od pristnega in globokega odpuščanja.

Zdravje 31. 08. 2021 05.00

Si želite opustiti kajenje? Morda vas bo to prepričalo

Kajenje cigaret je eden najpogostejših vzrokov smrti, ki pa ga je mogoče preprečiti. Kaj se dogaja z našim telesom, ko prenehamo kaditi?

Preventiva 23. 08. 2021 05.00

Navade, ki skrajšujejo življenje

Ljudje smo izjemno zanimiva bitja. Dolga leta zanemarjamo sami sebe in svoje telo, nenadoma pa včasih od njega zahtevamo silno aktivnost in želimo na primer izgubiti velik del svoje teže – seveda, takoj in zdaj. Na svoje zdravje bi morali gledati že v mlajših letih, predvsem takrat, ko se nam to še ne zdi tako zelo pomembno. Z zdravimi navadami lahko preprečimo marsikatero bolezen, a kaj, ko navadno nočemo začeti spreminjati niti tistih najmanjših, a zelo pomembnih.

Odnosi in spolnost 23. 08. 2021 05.00

Sindrom zlomljenega srca je resničen

V pogovorih o ljubezenskih tegobah in čustvenih bolečinah včasih naletimo na izjave, kot so: »Zlomil mi je srce.« Pogosto je zlomljeno srce tudi prispodoba iz pravljic, v katerih lik tragično umre zaradi žalosti, povezane z neuslišano ljubeznijo. Čeprav se vse skupaj morda zdi nekoliko pretirano, pa sindrom zlomljenega srca zares obstaja. Strokovno ga imenujemo stresna kardiomiopatija.

Koža 27. 07. 2021 06.00

10 razlogov za srbečico kože

Srbeča koža, z ali brez izpuščajev, je lahko nadležna iz več vidikov, a prav preko največjega organa se navadno odražajo stvari, ki se dogajajo v notranjosti telesa. Predstavljamo deset najpogostejših razlogov za srbečo kožo, ki so jih navedli na miss7zdrava.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996