nekaj

Naj limona postane vaša najboljša prijateljica
Znanstveniki so ugotovili, da je dan najbolje začeti s kozarcem sveže limonade, saj iz telesa odplakne vse nečistoče in škodljive stvari. Poskusite pa lahko tudi z zelo staro metodo postenja, to je post z limonado, ki velja za enega izmed najhitrejših načinov čiščenja organizma.

Saj ni res! Moškemu je v pljučih rasla jelka
Rusu Artiomu Sidorkinu je v pljučih rasla jelka. Zdravniki so najprej sumili, da je 28-letni fant zbolel za rakom. Med operacijo pa so presenečeni ugotovili, da moškemu v pljučih raste drevo.

Nad virus HIV z limono!
Znanstveniki trdijo, da je limona močan antioksidant, pomaga pri prehladih ter pri hujšanju. Učinkovita je v boju proti plešavosti, nekateri pa celo pravijo, da je limonin sok učinkovita obramba proti aidsu.

Če dojenček ponoči ne spi - naj joka?!
Starši so desetletja poslušali, da je dojenčka, ki ne potrebuje več nočnega hranjenja, najlažje navaditi, da prespi noč tako, da ga pustijo. 'Naj se zjoče'. Povedano drugače – dojenčka položite v posteljico, zaprite vrata in ga pustite, da se 'dere'!

Boleč križ - znak bolezni rodil?
Nemško združenje ginekologov opozarja, da so bolečine v križu lahko znak za bolezni rodil.

VIDEO: Preživite praznike bolj zdravo!
Prav zaradi prazničnih jedi imajo v tem času mnogi težave s prebavili, z bolečinami v trebuhu in z zgago, ki jo največkrat povzroči orehova potica. Če so orehi tudi za vas pretežki, si letos za spremembo omislite pehtranovo potico.

Ni vsaka utrujenost spomladanska utrujenost!
Spomladi se ljudje pogosto pritožujejo, da so utrujeni. Vendar ne gre vedno le za spomladansko utrujenost. Pozorni bodite, kadar utrujenost traja dlje kot en mesec. Takrat lahko govorimo o kronični utrujenosti ali pa o podobni bolezni – fibromialgiji.

Orehova potica letos na bolj zdrav način
Kaj ko bi letos poskusili za velikonočne praznike jesti 'malce' bolj zdravo. Za vas smo poiskali recept za orehovo potico, v katerem smo beli sladkor nadomestili z medom in rjavim sladkorjem.

Svetovni dan glavkoma
Danes obeležujemo svetovni dan glavkoma. Glavkom ali zelena mrena je drugi najpogostejši vzrok slepote na svetu. Več o tej bolezni si lahko pogledate v priloženem videu.

Koliko spanja potrebuje dojenček?
Spalni vzorci vašega dojenčka so edinstveni in jih določa tako njegov temperament in stopnja razvoja kot tudi okolje, v katerem se nahaja. Vendar lahko na splošno rečemo, da potrebuje novorojenček okoli šest tednov, preden začne ponoči spati dlje kot podnevi.

Kako znani Slovenci skrbijo za zdravje?
Danes je svetovni dan zdravja. Letos je posvečen opozarjanju na problem izrednih razmer in na pomembnost zagotavljanja učinkovitega zdravstvenega sistema. Nas pa je zanimalo kako za svoje zdravje skrbijo znani Slovenci. Večina jih prisega na zdravo prehrano in gibanje.

VIDEO: Ko vam iz ust neprijetno smrdi
O vzroku ustnega zadaha obstajajo številna napačna prepričanja. Tako ne drži, da slab ustni zadah izvira iz pljuč ali želodca, da ga imamo zaradi slabe prebave, da ga temeljitejše umivanje zob odpravi in da ga lahko prekrijemo z žvečilko. O slabem ustnem zadahu smo se pogovarjali z zobozdravnikom Dušanom Brajovićem.

Jan Plestenjak sodeloval v akciji 'stekleničke upanja'
Stekleničke upanja, ki so jih izdelovali znani Slovenci, je ekipa portala zadovoljna.si odnesla malim bolnikom na Pediatrični kliniki in odraslim na Onkološkem inštitutu. Z njimi je bolnike obiskal tudi Jan Plestenjak.

Sladke pomaranče na vaši mizi
Najbolj preprosta stvar, ki jo naredite iz pomaranče, je naravno stisnjen sok. Tega lahko uporabite tudi kot dodatek pri pripravi peciv in drugih jedi. Sicer pa so pomaranče tudi odlična izbira za peko slaščic in pripravo sadnih napitkov.

Popoln vid v nekaj sekundah
Za približno dva tisoč evrov si danes lahko privoščite lasersko operacijo oči, pri kateri vam kirurg odpravi dioptrijo. Poseg traja dobrih deset minut, zdravniki pa vam ga odobrijo šele po temeljitem pregledu vaših oči.

Kako pogosto naj okopam svojega dojenčka?
Čeprav nekateri starši svoje dojenčke okopajo vsak dan, pa dnevno kopanje ni nujno potrebno do faze plazenja, ko se dojenček kobaca naokrog in se rad umaže. Številni starši in dojenčki imajo radi kopanje, a nobenih dokazov ni, da dojenčki potrebujejo dnevno kopel.

Kaj o čudežnem serumu pravijo strokovnjaki?
V članku <a href="http://vizita.si/clanek//novice/v-devetih-minutah-brez-celulita.html">Čudežni serum</a> smo pred kratkim pisali o novem preparatu proti celulitu, ki naj bi samo v devetih minutah zmanjšal videz pomarančaste kože. Da je celulit nadloga, ki pesti precej žensk pa tudi moških, je pokazala tudi naša anketa. Prav zato smo se odločili, da raziščemo, kaj se skriva za tem čudežnim serumom. Pojasnila smo poiskali pri dermatologinji Metki Adamič.

Kako si pomagamo, ko smo zaprti?
Dobra prebava je ključna za dobro počutje in zdravje. Gastroenterologinja Tatjana Puc Kous priporoča, da se veliko gibljete, spijete zadosti tekočine in poskušate vsakodnevno odvajati ob določeni uri.

Univerzalne 'prave' hrane ni
Ni univerzalnega pravila, ki bi veljalo za vse ljudi, pravi ameriški strokovnjak za prehrano Michael Pollan. Vsak človek je namreč individuum s svojimi lastnimi potrebami.

Prva spomladanska solata
Regrata res da ne morete vključiti v pripravo gurmanskih specialitet, lahko pa ga uporabite pri pripravi okusnih, zdravih in lahkih jedi. Za vas smo pripravili nekaj idej za jedi z regratom.

Privoščite si dobrote iz jabolk!
Jabolka sodijo med najbolj zdrave sadeže, zato si jih privoščite čim večkrat. Odlična so tako surova, dušena, kot tudi pečena.

Slastne jedi iz brokolija
Ne glede na to, da največ zdravilnih snovi vsebuje surov brokoli, pa veliko vitaminov obdrži tudi takrat, ko ga skuhate. Za vas smo pripravili nekaj idej, kako ga pripraviti.

FOTO: Kako preprečiti težave s hrbtenico in z očmi?
V današnjem času, ko za računalnikom presedimo včasih tudi več kot 10 ur, je še toliko bolj pomembno, da poskrbimo za svojo hrbtenico. Za vas smo pripravili nekaj vaj, dva strokovnjaka, otroped in oftalmolog pa sta nam pojasnila, zakaj in kako razgibamo hrbtenico ter poskrbimo za utrujene oči.

Po postu - zdrav življenjski slog
Postenje ima neverjeten učinek na telo. Ravno zato je pomembno, da po zaključenem postu uživate in se razvajate z zdravo hrano. Le tako boste pozitivne vplive postenja še povečali.

INTERVJU: Do novih moči s postenjem
“Post je najbolj naraven način, ki organizmu omogoči, da se reši nakopičenih strupov in tako ponovno vzpostavi ravnotežje,” meni izkušen poznavalec postenja in svetovalec za zdrav življenjski slog Marjan Videnšek.

"Naprava", ki poganja življenje
Srce je izjemno zmogljiva "naprava", ki poganja naše življenje. Vendar, ali svojemu srcu namenjamo dovolj pozornosti? Kardiologinja Nadja Ružič Medvešček je za vas pripravila nekaj nasvetov, kako zanj čim bolje poskrbeti.

"Očiščevalec" organizma
Regrat je znan predvsem kot močan očiščevalec organizma. Čisti kri in deluje odvajalno. Blagodejno vpliva na delovanje ledvic ter pomaga pri odpravljanju ekcemov in drugih kožnih težavah. Uživate ga lahko v solati ali pa si pripravite regratov čaj.

Najbolj priljubljen šport med Slovenci
V uredništvu smo se odločili, da s pomočjo ankete preverimo, kakšne so rekreativne navade Slovencev. Ugotovili smo, da se kar 45 % ljudi rekreira s hojo - od tega je bilo 52 % žensk in 34 % moških .

Po stopnicah v daljše življenje
Gotovo ste se tudi sami že znašli pred dilemo: po stopnicah ali raje z dvigalom? Verjeli ali ne, če se odločite za stopnice, vam ta 'šport' lahko podaljša življenje. Tako vsaj pravijo švicarski strokovnjaki.

Z otrokom se rodi tudi tisoč vprašanj
Mlade mamice z vseh strani bombardirajo z dobronamernimi nasveti, priročniki, mnenji. Kadar niste prepričane, da s svojim dojenčkom ustrezno ravnate, če niste gotove, da poznate pravi odgovor, je še vedno najbolje, da se posvetujete s patronažno sestro ali otrokovim pediatrom.