Vizita.si

niso

Duševno zdravje 18. 06. 2020 07.30

5 odločitev, ki jih boste obžalovali za vedno

Naše življenje je polno vsakodnevnih odločitev, ki jih pogosto sprejemamo brez prevelikega premisleka. A nekatere odločitve lahko obžalujemo za vedno. Tu je nekaj izmed njih, ki so jih ljudje najpogosteje obžalovali.

Dieta 18. 06. 2020 07.30

Sindrom razdražljivega črevesa - kako si pomagati?

Se enkrat spopadate z zaprtjem, drugič pa z diarejo? So prisotne bolečine v trebuhu in napihnjenost, težave pa trajajo že nekaj časa? Potem se lahko spopadate s sindromom razdražljivega črevesa. Gre za stanje, s katerim se spopada vsak peti Slovenec, a mnogi ne vedo, kako si pomagati.

Ginekologija in porodništvo 18. 06. 2020 07.30

Prehrana za vse, ki imate težave s policističnimi jajčniki

Policistični jajčniki so najpogostejša hormonska motnja, s katero ima težave vsaka deseta ženska v rodnem obdobju. V nadaljevanju si lahko preberete, zakaj je izjemno pomembna pravilna prehrana, s katero lahko obvladate zahrbtno bolezen sodobnega časa.

Alternativa 16. 06. 2020 16.00

Bilka Baloh: Svoj prvi post sem naredila pri 30 letih, ko sem začutila, da moram v svojem življenju nekaj korenito spremeniti.

Bilka Baloh, neodvisna raziskovalka zdrave in uravnotežene prehrane, strokovnjakinja za varno razstrupljanje telesa z dolgoletnimi izkušnjami, mentorica in terapevtka za zdravo prehrano, je tik pred izdajo svoje nove knjige 'Post, seme zdravja', z nami govorila o tem, kdaj se je prvič odločila za razstrupljanje, kako sama vidi poplavo najrazličnejših diet, pojasnila pa nam je tudi to, kakšen mora biti post in da se ga nihče ne bi smel lotiti brez nadzora mentorja. "Post mora biti nežen, neagresiven, ne smemo občutiti lakote, predvsem pa se moramo počutiti varne," pravi Bilka in poudarja, da mora biti po postu postopno in previdno tudi uvajanje nazaj na hrano.

Prehrana 14. 06. 2020 16.30

Dodajte jo v svoj jutranji smoothie in ostanite siti do poznega kosila

Številni si za zajtrk privoščijo sadni smoothie. Običajno si vanj dodajo nekaj sadja in mleka / nadomestek mleka in si tako zagotovijo jutranjo sladico, ki vsebuje veliko vitaminov in mineralov. A po smoothiju lahko kaj hitro znova postanemo lačni. Da temu ne bi bilo tako, lahko vanj dodate še nekaj beljakovin in zdrave maščobe.

Domače 14. 06. 2020 16.15

Matej Pečovnik: Prav ta bulica mi je verjetno rešila življenje!

Hodgkinov limfom je rak limfatičnega sistema. Pri njem se maligno spremenjeni limfociti in pridružene reaktivne celice nenadzorovano kopičijo v bezgavkah. V zdravem organizmu se namreč vse celice nadzorovano delijo, v primeru rakave spremembe pa postane razmnoževanje malignih celic nenadzorovano.

Domače 12. 06. 2020 10.30

Veronika iskreno o svoji bolezni: "Ves čas sem si govorila, da bo minilo, da bo kri izginila. Ampak ni."

Med kronične vnetne črevesne bolezni uvrščamo ulcerozni kolitis in Crohnovo bolezen. Oba potekata navadno v obliki izmenjujočih se zagonov vnetja in različno dolgih obdobij, v katerih je bolnik brez težav. Vzroki za obe bolezni ostajajo slabo pojasnjeni.

Bolezni 12. 06. 2020 08.15

Kako huda bo okužba s covid-19 je možno napovedati s krvno sliko

Ugotovitve raziskave, ki so jo izvedli na 40 obolelil s covid-19 v kitajskem Wuhanu, so pokazale, da je mogoče že zgodaj napovedati, kakšen bo potek obolenja z novim koronavirusom pri določenem bolniku. In sicer na podlagi dveh tipov obrambnim celic v krvi. Po poročanju STAnaj bi študijo na več bolnikih potrdili tudi v Nemčiji. , ki so jih tudi v Nemčiji s študijo potrdili na več bolnikih.

Duševno zdravje 11. 06. 2020 07.45

Travmatični dogodki v otroštvu lahko privedejo do fizičnih težav in bolezni

Rezultati raziskave o slabih in grdih izkušnjah iz otroštva kažejo, da je večina anketiranih v otroštvu doživela vsaj eno obremenjujočo izkušnjo.

Zdravje 10. 06. 2020 09.00

Motnje v prehrani pri ženskah v 40 letih vse pogostejše

Skupina ljudi, ki jih ponavadi pri raziskavah pogosto zanemarijo v zvezi s prehranskimi motnjami, so odrasle osebe srednjih let. Pod to definicijo ponavadi mislimo ljudi, stare okoli štiri desetletja.

Duševno zdravje 10. 06. 2020 08.15

6 navad, ki spodkopavajo srečno življenje

Pogosto nam vsakdan prečkajo knjige in članki, v katerih beremo o napotkih za srečno življenje. Kaj početi in česa ne. Kako razmišljati in kako osvajati nove navade. A premalokrat se zavedamo, da je potrebno včasih na življenje pogledati iz druge perspektive – takšne, ki nam odstre nov pogled na odnose, situacije, sebe. Tokrat smo se lotili pogleda na svet z vidika nesrečnih in nezadovoljnih ljudi, saj nam je iz drugačnega zornega kota resnica včasih veliko bolj razumljiva in jasna.

Bolezni 09. 06. 2020 07.30

Učinkovita naravna pomoč za herpes

Med je ravno tako učinkovit pri blaženju simptomov herpesa kot protivirusna mazila, pravijo znanstveniki z Nove Zelandije, ki dodajo, da lahko ljudje, ki raje uporabljajo naravne metode zdravljenja pri blaženju posledic herpesa, brez težav uporabijo tudi med.

Duševno zdravje 04. 06. 2020 09.31

Ne bojte se jokati, solze zdravijo bolečino in izboljšajo razpoloženje

Solz se ne bi smeli sramovati, ker imajo lahko očiščevalni učinek. Jok nam namreč pomaga, da se umirimo in si povrnemo izgubljeno čustveno ravnovesje.

Dieta 07. 06. 2020 19.45

Koliko ogljikovih hidratov morate zaužiti, če hujšate?

Kaj vam najprej pride na misel, ko razmišljate o hujšanju? Verjetno ste pomislili na ogljikove hidrate in kako ste jih izločili iz svoje prehrane z namenom, da shujšate. Ogljikovi hidrati niso nič slabega, dokler niso v škatli, vrečki, ovitku ... Torej niso v obliki procesirane hrane.

Prehrana 05. 06. 2020 07.58

Ta živila pomagajo, da lažje zaspimo in bolje spimo

Kaj v našem telesu povzroči, da postanemo zaspani in nato zaspimo? Hormon melatonin. Proti uri, ko gremo po navadi spat, se začne proizvajati in ga je v telesu čedalje več. Ko se po navadi zbudimo, pa ga je v telesu vse manj. Pa ste vedeli, da proizvodnjo melatonina lahko spodbudimo tudi z določeno hrano?

Lajfstajl 03. 06. 2020 07.41

Kako najti pravo ljubezen?

Veliko je ljudi, ki išče svojo polovico ljubezni, tisto pravo, ki bi trajala do konca in še dlje. Osebo, ki bi nas ljubila prav takšne kot smo in ki bi znala videti onkraj naših nepopolnosti. Takšno, s katero bi postali eno in ki bi nas dopolnila v vseh primanjkljajih, ki jih nosimo v sebi. Toda kako jo najti? Mnogi jo iščejo skozi vse življenje, a nikoli ne najdejo, kar je lahko razlog, da jo iščejo na čisto napačnem koncu. Včasih je treba na ljubezen in življenje pogledati iz drugačnih zornih kotov, saj šele od tam spoznamo, da je najprej treba začeti pri sebi …

Duševno zdravje 02. 06. 2020 10.53

8 psiholoških kompleksov, ki jih je vredno poznati

Kompleksi so osnovniki gradnik naše psihe. Gre za temeljne vzorce čustev, zaznav in želja v našem nezavednem, ki vplivajo na naše življenje. Med najbolj znana zagotovo sodita kompleks manjvrednosti in večvrednosti, ki ju poznamo vsi. Mnogi kompleksi pa so dobili ime tudi po literarnih junakih in grški mitologiji, kot je denimo Ojdipov kompleks. Sicer pa je kompleks psihoanalitični izraz, ki ga obsežneje najdemo v delih Carla Junga in Sigmunda Freuda.

Osebna rast 01. 06. 2020 07.40

Tipi ljudi, ki jih v življenju ne potrebujete

Ste v življenju kdaj delali inventuro prijateljstva? Podobno kot pri partnerskem odnosu gre tudi v tem primeru za pregled, kakšni ljudje vas v življenju obkrožajo. Navdihujoči, spodbudni, takšni, ob katerih lahko rastete in na katere se lahko vedno zanesete? Ali pa morda takšni, ki vam jemljejo energijo, vas ne upoštevajo in ob katerih sploh niste slišani. Četudi so sliši nenavadno, se tudi v prijateljstvu lahko ujamemo v vrtinec nefunkcionalnih odnosov, ki več kot dajejo, jemljejo. Tokrat izpostavljamo 7 tipov ljudi, ki jih je zavoljo lastnega ravnovesja bolje imeti na razdalji.

Osebna rast 29. 05. 2020 10.30

Kaj se zgodi, ko zapustite nefunkcionalen odnos?

Vztrajanje v nefunkcionalnih partnerskih odnosih je največkrat posledica težkih izkušenj v otroštvu. Oropajo nas občutka vrednosti, zadovoljstva, svobode in odvzamejo smisel. A če zberemo toliko moči, da prekinemo moč preteklosti in se odločimo postaviti na svoje noge, pridemo do čustvene osvoboditve, ki nam zopet da vero vase.

Koža 29. 05. 2020 10.30

5 najboljših naravnih snovi za vašo kožo

Na področju kozmetike in pomlajevanja se ves čas proizvaja nove preparate, terapije in formule, s katerimi lahko še bolj pomladimo kožo. A ko je govora o osnovni negi koži in nekaterih pogostih tegobah, nove stvari niso nujno boljše. Tukaj je nekaj starih, a preverjenih.

Zdravje 29. 05. 2020 10.30

Mislite, da je bolj zdravo, a ni

Tako se prehranjujete v dobri veri, da delate nekaj dobrega zase. A v resnici vaša izbira morda sploh ni zdrava. Kaj so zmote o zdravi prehrani, smo se pogovarjali s prehransko strokovnjakinjo Mojco Cepuš.

Neplodnost 29. 05. 2020 10.00

Kako vzdrževati dober partnerski odnos kljub neplodnosti?

Boj z neplodnostjo je za pare težka preizkušnja in vse prevečkrat se med to preizkušnjo zgodi, da par izgubi sebe ter začne razpadati. Zato je pomembno, da se partnerja zavedata, da sta osnova za družino prav onadva in njun odnos, ki mora biti – kljub trnovi poti – trden in kakovosten. Dr. Alja Stvarnik, specialistka zakonske in družinske terapije, je zato za vse pare, ki se soočajo z izzivi plodnosti, pripravila vodnik, ki vam bo pomagal ohranjati dober partnerski odnos.

Zdravje 29. 05. 2020 10.00

Preprost ukrep za velik učinek

Zmanjšanje količine sladkorja v naših napitkih je preprost ukrep, s katerim lahko močno zmanjšate vnos sladkorja v svoji vsakodnevni prehrani. Če vas skrvi, da vam čaj ali kava po tem ne bo več všeč, je skrb odveč. To so sedaj celo dokazali znanstveniki.

Bolezni 29. 05. 2020 08.45

Gnojni turi so nadležni, lahko pa tudi nevarni

Turi so eno najpogostejših vnetij kože, ki ga večinoma povzročijo bakterije. Spremljata jih srbečica in stopnjujoča bolečina, a kljub nadležnim občutkom tura nikar ne stiskajte sami. Okužbo namreč lahko prenesete na druge dele telesa.

Rakave bolezni 29. 05. 2020 08.45

Prepoznajte prve simptome raka na modih

Rak na modih je najpogostejše rakavo obolenje med mladimi moškimi, starimi med 20 in 35 let. Obolevnost za to vrsto raka je v zadnjih letih močno narasla – danes zboleva kar 70 odstotkov več moških kot pred 20 leti.

Ginekologija in porodništvo 29. 05. 2020 08.45

Kaj se dogaja s telesom nosečnice?

Nosečnost je čudovito obdobje za vsako mamo, vendar povzroča tudi številne spremembe po telesu in hkrati vpliva na počutje nosečnice. Da boste pomirjene, vam lahko zaupamo, da večina telesnih sprememb, ki se pokažejo med nosečnostjo, po porodu izgine.

Duševne motnje 27. 05. 2020 07.45

Že poznate obsesivno-kompulzivno motnjo?

Obsesivno-kompulzivno motnjo zaznamujejo obsesije in kompulzivna dejanja. Pomembno je vedeti, da se razlikuje od obsesivno-kompulzivne osebnostne motnje, pri čemer je ime slednje nekoliko neposrečeno, saj je ne zaznamujejo ne obsesije ne kompulzivna dejanja.

Prehrana 21. 05. 2020 10.00

Sedem živil, ki škodijo prebavi, in pet, ki jo spodbujajo

Teoretično naj bi naše telo prebavilo katero koli vrsto hrane, ki jo zaužijemo. Toda spremembe v proizvodnji in pripravi hrane ter sedeči življenjski slog pomenijo, da se naši želodci ne odzivajo več tako dobro v vseh situacijah.

Zdravje 21. 05. 2020 10.00

Razlogi, zakaj bi morali uživati bezeg

Bezeg je izjemno zdravilna rastlina, saj vsebuje veliko zdravilnih sestavin. V ljudskem zdravilstvu je najbolj cenjen za zdravljenje vnetij, vročine, pospešuje potenje in lajša dihalne težave.

Estetska medicina 19. 05. 2020 15.30

Tjaša Železnik o lepotnem posegu: Naletela sem na mnoge predsodke

Znana slovenska igralka Tjaša Železnik je pred kratkim razkrila, da se je odločila za lepotni poseg, in sicer za korekcijo popka. Prvo korekcijo je prestala že pred nekaj leti, a se je izkazalo, da je poseg zahtevnejši, in Tjaša je vedela, da bo potreben še en. Obrnila se je na dr. Katarino Živec, ki se je bila pripravljena lotiti ponovne korekcije. "Rešitev moje težave s popkom in posledično tudi trebuhom ji je predstavljal izziv," pove Tjaša, ki je o estetskem posegu že od samega začetka tudi javno govorila. Odziv pa jo je presenetil. "Naletela sem na mnoge predsodke (od zgražanj do neprimernih, celo žaljivih opazk na družbenih omrežjih), ki so očitno v naši družbi kar globoko zasidrani. Hkrati pa se je oglasilo tudi veliko žensk, med njimi tudi kakšen moški, ki jih je poseg zelo zanimal." Poseg je že za njo, prav tako tudi okrevanje, ki je trajalo pet tednov, v nadaljevanju pa ekskluzivno objavljamo fotografije njenega popka pred posegom in po njem.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032