pravilno

Naj vas ne muči zaprtje
Če prebavni sistem ne deluje dobro, se to kaj kmalu pokaže. Občutite lahko zaprtje, ki ga lahko običajno s pravilno prehrano zopet hitro odpravite.

Previdno z vitaminom D in kalcijem!
Čeprav so prehranska dopolnila načeloma nenevarna, je treba z njimi, tako kot z zdravili, ravnati pravilno. Kalcij in vitamin D tako lahko, v prevelikih količinah, močno škodita zdravju srca.

S chia semeni do popolne postave
Ste že slišali za chia semena? Ta semena izvirajo iz Južne in Srednje Amerike in so jih uporabljali že Maji in Inki. Uživamo jih v obliki zrnja, zmleta v moko ali namočena v vodi. Številni jih uporabljajo tudi v boju zoper kilograme.

Mu ga bodo le odstranili?
Za Vietnamca, ki ima na nogi 90 kilogramov težek in v premeru 1,2 metra velik tumor, se bo danes življenje morda za vedno spremenilo. Čaka ga obsežen poseg, s katerim mu bodo tvorbo odstranili.

Ne pretiravajte z vitamini
Z vsakodnevno prehrano v današnjem času zaužijemo manj vitaminov in mineralov, kot jih naše telo potrebuje. Ravno zaradi tega obstaja na tržišču na stotine različnih prehranskih dopolnil, ki nadomestijo pomanjkanje telesu potrebnih snovi. Toda kje je meja?

Danes je ne bi prepoznali!
Komaj 23-letna Kristine ima za seboj že dolga leta bojevanja s preveliko telesno težo. Toda sedaj ji je uspelo. Brez kakršnih koli posegov je izgubila kar 90 kilogramov.

Dojenje je za zdravje novorojenčka neprecenljivo
Dojenje ima za zdravje in razvoj dojenčka neprecenljivo vrednost, saj ima materino mleko vse, kar v prvih šestih mesecih potrebuje otrok za zdrav razvoj in rast. Materino mleko namreč krepi dojenčkov imunski sistem, zagotavlja zaščito pred nalezljivimi boleznimi in dihalnimi okužbami ter preprečuje kronične bolezni kasneje v življenju.

Zvezdniške bolezni, ki so to leto šokirale svet
Dokler ne zbolijo, se včasih niti ne zavedamo, da so tudi oni samo ljudje. Zvezdniki namreč – ki s svojimi težavami tudi najlažje dvignejo splošno zavest o bolezenskih stanjih, ki sicer pogosto ostajajo neznana ali nerazumljena.

Kako do trebuščka Victorie Silvstedt?
37-letna Victoria Silvstedt ima še vedno telo boginje, zato zagotovo vse zanima, kako ohranja postavo brez odvečnih kilogramov, ni pa niti presuha.

Kam vodijo vajini prepiri?
V vsaki, na videz še tako idealni, zvezi občasno pride do nesoglasij in prepirov. Večinoma so popolnoma nepotrebni in se začnejo zaradi čisto banalnih stvari, od vaju obeh pa je odvisno, kako se bo prepir končal.

Pri 43 ima spet telo dvajsetletnice
Stephanie Seymour je manekenka, ki je v devetdesetih osvajala prav s svojim neverjetnim telesom. Pozneje se je nekoliko zredila – sedaj pa je spet občutno shujšala.

Po 10 letih je dobil uho!
Deček, ki se je rodil le s polovico ušesa, je bil v šoli dolgo tarča zbadanja sovrstnikov. Kirurgi so mu iz njegovih reber oblikovali novo uho, deček pa lahko končno nosi tudi očala, ki jih prej ni mogel.

Za mlado mamico usodno običajno zdravilo
20-letna mamica, ki je okrevala po operaciji, med katero so ji iz prsi odstranili nekaj bulic, je želela bolečino omiliti s paracetamolom. Ker zdravila ni jemala pravilno, je utrpela usodne posledice.

Težave z zgago in želodcem med prazniki
Ali ste vedeli, da v več kot polovici primerov zgage ne povzroča preveč želodčne kisline, temveč napačno mesto, kjer se ta nahaja?

Po operaciji modrostnih zob se ni več prebudila
Komaj 17-letna Jenny Olenick se po operaciji modrostnih zob ni več prebudila. Sicer rutinski poseg se je zapletel, kirurg in anastezist pa ji nista dovolj hitro nudila prve pomoči.

Lindsay pokazala svojo novo postavo
25-letna igralka je trdo delala, da bi svojo postavo izklesala za snemanje golih fotografij. Ta teden se je zato brez težav pokazala tudi v kopalkah.

Zvezdnica spregovorila o boju z bulimijo
V svojem življenju je očarala mnoge slavne moške: od Warrena Beattyja do Steva Jobsa. Toda lepa igralka se je vseeno borila z motnjami hranjenja.

Kdaj se hitreje staramo
Odločitve, ki jih sprejmemo kot mladi ljudje, povzročijo, da se pozneje staramo hitreje ali počasneje. V mladih letih sicer res ne razmišljamo, kako bomo živeli, ko bomo starejši – vendar pa bi morali.

Ubil jo je grelnik vode
Po napornem dnevu si je Katie Haines želela le domače vroče kopeli. Še prej je poklicala moža, naj na poti iz službe kupi kaj za pod zob, ko je ta prispel domov, pa je svojo ženo našel mrtvo v kadi.

Lahko zbolite zaradi svojih čustev?
Med ljudmi je razširjeno mnenje, da lahko, če se preveč jeziš, si vedno v skrbeh ali žalosten, tudi zboliš. Je to res? Kako čustva vplivajo na naše telo?

Z zdravljenjem plešavosti je treba začeti čim prej
Plešavost greni življenje številnim moškim pa tudi ženskam. A kot pravi POPov dermatolog asist. Borut Žgavec, dr. med., je izjemno pomembno, da z zdravljenjem začnemo čim prej. Preverite, kako jo preprečiti in kaj so sploh najpogostejši vzroki zanjo.

Spremembe na koži so lahko pokazatelj resnih bolezni
Spremembe na vaši koži, kot so akne in rdečica, niso le lepotni problem, ampak so lahko pokazatelji resnejših težav, ki se dogajajo v vašem telesu. Prav zato nikar ne zanemarjajte simptomov, ki lahko razkrijejo nekatere resne bolezni.

Zaradi leč lahko oslepite!
Če nosite kontaktne leče ali razmišljate o tem, da bi jih začeli nositi, je pametno, da upoštevate osnovne nasvete za ravnanje z njimi, saj vas napačna uporaba leč lahko stane tudi vašega vida.

Kako vas lahko ubije celo navaden prehlad
Mislite, da delate v svoje dobro, pravzaprav pa si škodujete. Če ne upoštevate navodil za uporabo zdravil, vas dejansko lahko ubije celo navaden prehlad.

O prehladu s POPovo družinsko zdravnico
V jesenskem in zimskem času je možnost, da se bomo prehladili, občutno večja; hitro pa nas lahko presenetijo tudi laringitis, sinuzitis ali tonzilitis. O okužbah v hladnih mesecih smo se pogovarjali z zdravnico družinske medicine, dr. Tadejo Mantel Hauptman.

Nepravilna raba antibiotikov ubija!
Antibiotiki so ena najpomembnejših vrst zdravil, ki smo jih ljudje razvili. Brez njih bi umirali že zaradi pljučnice. Toda njihova napačna raba je kriva, da narašča število bakterij, ki postajajo nanje odporne.

Strukturirana samokontrola pri sladkorni bolezni
Strukturirana samokontrola vodi do boljše urejenosti glikemije in je pomembna tako za bolnika kot za zdravstveni tim.

Slovenec odkril zdravljenje disleksije
Disleksija je motnja, za katero trpi od 5 do 6 odstotkov vsega prebivalstva in se izrazi predvsem pri otrocih ob vstopu v šolo, saj imajo težave z branjem in pisanjem. S podobno težavo se je soočal tudi Luka, ki pa je s pomočjo nove metode, ki jo je razvil Slovenec, branje izjemno izboljšal.

Ima naravne ali umetne?
Sandra Bullock je vedno delovala izjemno pametna in preudarna, toda nove fotografije razkrivajo, da je morda tudi ona podlegla pritiskom Hollywooda.

Štiriletnika do smrti zastrupljajo lastni možgani
Štiriletni Morgan ne more ne hoditi in ne govoriti, zdravniki pa menijo, da verjetno ne bo dočakal svojega 10. rojstnega dne. Trpi namreč za redko motnjo, pri kateri mu možgani zastrupljajo telo.