Vizita.si

pripravljeni

Lajfstajl 04. 08. 2020 06.00

Kakšen je pomen joka?

Jočemo, ko smo srečni, žalostni, jezni, frustrirani in tudi ko smo ganjeni. Kje se skriva razlog za jok?

Zlata leta 21. 07. 2020 07.50

Smo se pripravljeni soočiti z lastno minljivostjo?

Kakšen odnos imamo kot družba do umiranja, zakaj se bojimo staranja? Zakaj smrt odrivamo na stran, kot da ne bi bila del življenja in ne zgolj nasprotje le tega? Z lastnim umiranjem, predvsem pa s smrtjo bližnjega se je težko, včasih skoraj skrajno nemogoče sprijazniti, a kot pravijo v Slovenskem društvu hospic, je tudi smrt naravni element živega.

Odnosi in spolnost 01. 07. 2020 08.18

7 zlatih pravil konstruktivnega prepiranja

Bodimo iskreni – tudi ko vstopimo v zvezo z nekom, ki se nam zdi pravi princ na belem konju ali sorodna duša, ki smo jo čakali vse življenje, se bomo še vedno prepirali Morda ne čisto na začetku, ko se še cedita med in mleko, sčasoma pa zagotovo. Dlje časa ko smo z nekom v zvezi, več stvari nas začne pri njem motiti. Prepiramo se zaradi banalnosti, kot so dvignjene straniščne deske, razmetano perilo, kdo bo peljal ljubljenčka na sprehod, pa tudi zaradi težjih tem, ki pridejo skupaj z družinskimi razprtijami, razkorakih v vrednotah in življenjskih željah. Življenje naše odnose vedno preizkuša z različnimi izzivi, način soočanja s težavami in pogled na nesoglasja pa sta tista, ki določata, ali bo naša zveza obstala. Najbolj srečni pari so tisti, ki težav ne pometajo pod preprogo in se ne bojijo konfliktov, temveč jih uporabijo sebi v prid.

Alternativa 23. 06. 2020 12.37

Imate bolečine v kolenih, bokih ali stopalih? Mogoče je to vzrok

Ko smo mladi, opazujemo svet skozi povečevalno steklo in stremimo k popolnosti. Nato pa opazimo siv las, gubice ter bolečino, katere nismo bili navajeni.

Alternativa 16. 06. 2020 16.00

Bilka Baloh: Svoj prvi post sem naredila pri 30 letih, ko sem začutila, da moram v svojem življenju nekaj korenito spremeniti.

Bilka Baloh, neodvisna raziskovalka zdrave in uravnotežene prehrane, strokovnjakinja za varno razstrupljanje telesa z dolgoletnimi izkušnjami, mentorica in terapevtka za zdravo prehrano, je tik pred izdajo svoje nove knjige 'Post, seme zdravja', z nami govorila o tem, kdaj se je prvič odločila za razstrupljanje, kako sama vidi poplavo najrazličnejših diet, pojasnila pa nam je tudi to, kakšen mora biti post in da se ga nihče ne bi smel lotiti brez nadzora mentorja. "Post mora biti nežen, neagresiven, ne smemo občutiti lakote, predvsem pa se moramo počutiti varne," pravi Bilka in poudarja, da mora biti po postu postopno in previdno tudi uvajanje nazaj na hrano.

Koža 16. 06. 2020 07.30

3 postopki, s katerimi hitro izboljšamo videz kože

Ste opazili, da je vaša koža na obrazu vse bolj ohlapna, utrujena in poškodovana od sonca? Se spopadate s posledicami aken, imate izrazite kapilare na koži ali druge nepravilnosti? Tu so trije postopki, s katerimi lahko znova pridobite sijočo, čvrsto, gladko in navlaženo kožo.

Lajfstajl 03. 06. 2020 07.41

Kako najti pravo ljubezen?

Veliko je ljudi, ki išče svojo polovico ljubezni, tisto pravo, ki bi trajala do konca in še dlje. Osebo, ki bi nas ljubila prav takšne kot smo in ki bi znala videti onkraj naših nepopolnosti. Takšno, s katero bi postali eno in ki bi nas dopolnila v vseh primanjkljajih, ki jih nosimo v sebi. Toda kako jo najti? Mnogi jo iščejo skozi vse življenje, a nikoli ne najdejo, kar je lahko razlog, da jo iščejo na čisto napačnem koncu. Včasih je treba na ljubezen in življenje pogledati iz drugačnih zornih kotov, saj šele od tam spoznamo, da je najprej treba začeti pri sebi …

Neplodnost 29. 05. 2020 10.00

Kako vzdrževati dober partnerski odnos kljub neplodnosti?

Boj z neplodnostjo je za pare težka preizkušnja in vse prevečkrat se med to preizkušnjo zgodi, da par izgubi sebe ter začne razpadati. Zato je pomembno, da se partnerja zavedata, da sta osnova za družino prav onadva in njun odnos, ki mora biti – kljub trnovi poti – trden in kakovosten. Dr. Alja Stvarnik, specialistka zakonske in družinske terapije, je zato za vse pare, ki se soočajo z izzivi plodnosti, pripravila vodnik, ki vam bo pomagal ohranjati dober partnerski odnos.

Zdravje 21. 05. 2020 10.00

Zakaj bi morali uživati čemaž?

Čemaž ima zelo podobne zdravilne lastnosti kot česen, le da je še bolj zdrav. Veliko ga uporabljajo v ljudski medicini, saj zelo dobro učinkuje na delovanje žlez in krvnega obtoka. Znan pa je tudi kot čistilec prebavnih in dihalnih poti. Blagodejno vpliva na kožo in pospešuje celjenje ran.

Zdravje 21. 05. 2020 08.00

V naravo po zelišča, s katerimi boste kasneje krepili imunski sistem

Lepi in sončni dnevi so nas zvabili v naravo. Da bi združili prijetno s koristnim, lahko že sedaj nabiramo različna zelišča, s katerimi si bomo pozimi krepili naš imunski sistem

Prehrana 03. 05. 2020 20.15

Kaj pa, če tako priljubljen smuti v resnici ni zdrav?

V mešalnik vržemo kar nekaj sadja in zelenjave pa še kakšne oreščke in semena ter imamo občutek, da smo za svoje zdravje kar nekaj naredili. Pa je smuti res zdrav? Sadje in zelenjava in semena in oreščki so vsekakor živila, ki nam izredno koristijo. Toda bi bilo morda bolje pojesti cele? To smo vprašali prehransko strokovnjakinjo Mojco Cepuš.

Duševno zdravje 03. 05. 2020 09.45

Zgrešeni nasveti o partnerstvu in ljubezni

Ko govorimo o ljubezni in partnerskih odnosih, ne moremo mimo nasvetov najbližjih. A vsak od nas ima svojo življenjsko pot in zgodovino izkušenj v odnosih. Niso vsi nasveti koristni in včasih nekateri bolj škodijo kot koristijo. Ljubezen je subjektivno doživljanje, zato se je v takšnih primerih bolj kot na druge priporočljivo zanašati na svoje občutke. Izpostavljamo 6 najpogostejših nasvetov, ki jih raje preslišite.

Duševno zdravje 29. 04. 2020 10.47

Oblike perfekcionizma: Ko je le popolno dovolj dobro

"Če sem videti popolno in vse naredim popolno, se lahko izognem ali zmanjšam boleče občutke sramu, sodbe ali krivde," pravi eno od razmišljanj, povezanih s perfekcionizmom, ki je v težjih oblikah samodestruktiven in zasvajajoč sistem prepričanj. Izkazalo pa se je, da perfekcionizem ni nujno usmerjen le navznoter, ampak tudi navzven, v nekaterih primerih naj bi bil celo pogojen z zunanjim pritiskom.

Bolezni 23. 04. 2020 09.17

Zlati nasveti za bolnike s celiakijo

Brezglutenska dieta predstavlja velik izziv in zahteva marsikatero prilagoditev. Z upoštevanjem nekaterih nasvetov bo vaše življenje s celiakijo veliko lažje in predvsem bolj kakovostno.

Osebna rast 22. 04. 2020 08.13

Ljubezen vedno prebudi tudi največjo bolečino

Vsak partnerski odnos je po romantičnih začetkih tudi prebujanje spominov. Včasih okostnjaki iz omare postanejo tako glasni, da nam ne preostane drugega kot odločitev, da v življenju končno naredimo red in presežemo vse, kar nam ne dovoli naprej. Ena od takšnih priložnosti je zagotovo vzajemna rast v partnerstvu, ki je priložnost za skupno zdravljenje ran preteklosti.

Zdravje 20. 04. 2020 08.03

Napitek, ki vam bo povrnil energijo in boljše počutje

Napitek, ki vsebuje indijsko začimbo s številnimi pozitivnimi učinki na zdravje, vas bo osvežil ter vam hkrati povrnil izgubljeno energijo. Zanj potrebujete zgolj tri ključne sestavine in mineralno vodo ter samo 15 minut svojega časa. Vaše telo pa se bo prebudilo in bo znova napolnjeno s potrebno energijo.

Odnosi in spolnost 16. 04. 2020 08.08

9 znakov, da ste se zaljubili

Ste zadnje čase ves čas nasmejani in imate občutek, kot da lebdite nekaj metrov nad tlemi? Ste polni energije in z metujčki v trebuhu? Morda je čas, da si priznate, da ste se znova zaljubili.

Duševno zdravje 14. 04. 2020 08.05

15 vprašanj, ki napovedo, ali bo vaš odnos trajal

Biti zaljubljen je lahko nekaj neverjetnega, a močna zaljubljenost še ne pomeni, da bo vaš odnos s partnerjem trajal dolgo časa. V resnici je odnos, ki bo trajal, težko zgraditi. Če ste na dobri poti, lahko sedaj preverite tako, da odgovorite na 15 vprašanj, ki jih je sestavil strokovnjak.

Duševno zdravje 06. 04. 2020 07.42

6 jutranjih navad, zaradi katerih boste ves dan polni energije

Po jutru se dan pozna, so rekli modri ljudje. In res je tako. Jutranje navade, ki si jih ustvarimo – pozitivne ali negativne – bodo diktirale nadaljevanje našega dne. Če si ustvarimo jutranjo rutino, s katero bomo dan pričeli pozitivno in zdravo, bomo bolj verjetno tako nadaljevali tudi svoj dan.

Dieta 03. 04. 2020 08.16

V 4 tednih se odvadite uživanja sladkorja

Z načrtom, ki temelji na kliničnih študijah in katerega je zasnovala britanska zdravnica dr. Brooke Alpert, traja razstrupljevalna dieta, s pomočjo katere se organizem v popolnosti odvadi uživanja sladkorja in privadi na nov način prehrane, zgolj 30 dni. Najbolj pomembni so prvi trije dnevi diete, saj se tekom teh dni v popolnosti odrečemo sladkorju in vpeljemo nove prehrambene navade.

Prehrana 30. 03. 2020 08.23

'Zdrava živila', ki jih nutricisti ne bi nikoli jedli

Od sadnih sokov, jogurta do agavinega sirupa – tu je nekaj živil, ki naj bi bila zdrava, a jih nutricisti ne bi jedli. Zakaj ne, je pojasnila britanska nutricistka Rhiannon Lambert, ki pravi, da so sadni sokovi kot sladkana voda.

Bolezni 27. 03. 2020 08.09

Zgodnja menopavza se lahko pojavi tudi kot posledica čustvene poškodbe

Ljubezen je zdravilno sredstvo in terapija, ki lahko pomaga pri zdravljenju, je močna terapija, ki je bila kdajkoli ustvarjena. Če človek ne čuti ljubezni, če ima občutek, da je nepomemben, pa se lahko pojavi občutek "čustvenega umiranja".

Prehrana 21. 12. 2019 08.27

Kako zdrav je v resnici kruh z drožmi?

Razlogov, zakaj bi ga začeli peči, je veliko, sami lahko določate, katere sestavine in vrste moke boste uporabili, po možnosti naj bodo sestavine domače in ekološko pridelane. Tako pripravljeni pekovski izdelki so lažje prebavljivi, zaradi mlečnokislinske fermentacije. Vaše telo pa bo lahko dostopalo do mineralov in vitaminov, ki so v moki. Podaljšana obstojnost, nedrobljenje in izvrsten okus pa pridajo še dodatno prednost tovrstne peke.

Osebna rast 25. 03. 2020 07.57

Se ljudje res lahko spremenijo?

Spremembe so edina stalnica v življenju, pravi znani rek. Pa vendar do vseh sprememb ne pridemo zlahka. Še posebej do tistih v naših vedenjskih vzorcih, naših vrednotah, s katerimi smo rasli od majhnega, naših nazorih in načinu razmišljanja. Ljudi, ki so prepričani v svoj prav, je težko spremeniti, pravijo. Pa je res nemogoče?

Odnosi in spolnost 23. 03. 2020 18.33

Ko zaradi stresa zdrsnemo v partnersko apatijo

Čustvena oddaljenost, izguba intimnosti in konec romantike se v partnerskem odnosu velikokrat pojavijo kmalu po začetnih fazah vsega lepega. Pri nekaterih se to zgodi že pol leta po poroki, pri drugih po rojstvu otroka, pri tretjih po prvih letih skupnega življenja. Vsak par ima svojo zgodbo in zato ni pravil, kdaj začne partnerski odnos drseti v apatijo, kronično nezadovoljstvo in čustveno hladnost, ki vodijo v vse večjo odtujenost.

Zdravje 20. 03. 2020 08.53

10 korakov v boju proti koronavirusu

V uredništvo smo prejeli pismo Darka Siuka, dr. med., ki ga trenutna situacija v državi zelo skrbi, saj bo po ocenah pri nas do več kot 5 primerov smrti dnevno zaradi covid-19 prišlo čez 14 dni, do številke 20 do 40 smrti dnevno pa čez štiri tedne. Zato želi opozoriti čim širšo javnost z enostavnimi napotki in koraki, kako znižati tveganje okužbe. Delite besedilo med prijatelje in opozorite čim večje množične slovenskega prebivalstva, saj trenutno vedenje ljudi ne daje vtisa, da so kakorkoli pripravljeni. Opozorite pa tudi svoje svojce, starejše in tiste iz rizičnih skupin (sladkorni bolniki, bolniki s krvnim tlakom, onkološki bolniki, bolniki na biološkem ali sistemskem zdravljenju s kemoterapijo itd.). V celoti objavljamo njegove napotke.

Zdravje 20. 03. 2020 07.36

Kaj storiti, če vaši bližnji ne jemljejo resno situacije s koronavirusom?

Najstniki in starejši sta dve skupini ljudi, ki trenutne situacije s koronavirusom ne jemljejo dovolj resno. Še vedno se jih veliko ne drži ukrepov, ki jih je razpisala vlada, še vedno se gnetejo v gručah po trgovinah, družijo zunaj in še vedno menijo, da gre zgolj za bolezen, podobno gripi, in da bo kmalu vse dobro. Kako jih soočiti z realnostjo?

Duševno zdravje 19. 03. 2020 08.19

Nasveti za lažje skupno bivanje družine v samoizolaciji

Zaradi določenih ukrepov, med katerimi je tudi delo od doma in začasna ukinitev pouka v vzgojnoizobraževalnih ustanovah, smo primorani spremeniti tempo svojega življenja. Večina delavnih družin se namreč zaradi polnega urnika prej ni pogosto videvala. Zjutraj so vsi člani družine hiteli po svoje, dan je potekal v službah ali šolah in vrtcih, le dve do tri ure zvečer so ostale za družino. Kaj pa zdaj?

Odnosi in spolnost 06. 03. 2020 14.05

Življenjski dogodki, ki najpogosteje vodijo do ločitve

Nekateri stresni dogodki lahko zakon postavijo na kocko. Med njimi na žalost tudi resna bolezen, izguba službe, tramvatična izkušnja in še bi lahko naštevali. Newyorška psihoterapevtka Beth Israel in zakonska svetovalka Elizabeth Ochoa sta za ABC News pojasnili, kdaj je partnerski odnos najbolj ogrožen.

Duševne motnje 03. 03. 2020 18.27

Se bojite biti v središču pozornosti?

Socialna anksioznost ali socialna fobija je ena od oblik anksioznosti, pri čemer pa je potrebno vedeti, da so meje med različnimi oblikami anksioznosti lahko zabrisane. Tako se lahko tudi pri generalizirani anksioznosti pojavljajo simptomi socialne anksioznosti. Bolj kot da ju poskušamo ločiti, je pri terapiji pomembno, da najdemo mentalni vzrok za njen pojav.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996