problem

KOLUMNA: Ko te na letalu zajame nepopisna panika
Saj ne da bi bi bila zaradi tega, ker se na smrt bojim letenja, kaj dosti prikrajšanja … Bila sem namreč že marsikje. A vsakič znova, ko med letom doživljam napade panike, si prisežem: ''Nikoli več nikamor ne potujem s tem prekletim letalom!''

Shujšal je 230 kilogramov!
Več kot 30 kosov pice, nekaj vrčev kokakole, pet banjic sladoleda … Hrane za cel mesec? Ne! Leon Sciortino iz Hammonda je včasih vse to pojedel v enem samem dnevu in še to samo za kosilo.

Kako se spopasti z debelostjo?
Debelost je vse večji problem tako v svetu kot pri nas. Po nekaterih ocenah ima že več kot polovica Evropejcev prekomerno telesno težo, vse več težav z odvečnimi kilogrami pa imajo tudi otroci. O tem, kako premagati debelost in zakaj je ta sploh tako pogosta, smo se pogovarjali s sociologinjo mag. Dragico Marto Sternad.

Brez študijskih skrbi v poletne dni!
Pomlad je čas, ko večina mladih razmišlja le še o zabavi, in le redki se ob vsem tem zmorejo usesti za knjige in pripraviti na izpite. O tem, kako se najbolje zbrati, pripraviti na učenje in brez skrbi zakorakati v poletje, smo se pogovarjali s psihologinjo dr. Andrejo Pšeničny.

Pred svetovnim dnevom hepatitisa v Ljubljani brezplačno testiranje
Na Kliniki za infekcijske bolezni in vročinska stanja Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana ob svetovnem dnevu hepatitisa danes in jutri organizirajo anonimno brezplačno testiranje na okužbo z virusoma hepatitisa B in C.

'Najbolj me je zaznamovala smrt otroka'
Pomanjkanje medicinskih sester pomeni večjo smrtnost, je povedala predsednica zbornice zdravstvene in babiške nege Darinka Klemenc, ki se še kako zaveda pomembnosti medicinskih sester, ki prav danes obeležujejo svoj dan.

Nevarne bakterijske okužbe: Kako jih preprečiti
Živimo v okolju, v katerem nas stalno obkrožajo številni mikroorganizmi. Mnogi od njih nam ob normalni fizični kondiciji niso nevarni, celo nasprotno, nekatere od njih potrebujemo, saj naseljujejo na primer našo črevesno floro.

Ob 28. aprilu pozivi k skrbi za večjo varnost pri delu
Letošnja tema mednarodnega dneva varnosti in zdravja pri delu, 28. aprila, so nastajajoča tveganja in novi načini preprečevanja v spreminjajočem se svetu dela.

Plastične vrečke ubijajo živali in zastrupljajo ljudi
Ko boste naslednjič stali v trgovini pred blagajno, se spomnite, da se nereciklirana plastična vrečka razkraja od 500 do 1000 let in da zaradi njih vsako leto pogine na tisoče morskih živali. Ne le to, zaradi tovrstnih odpadkov trpi tudi vaše zdravje, saj z njimi onesnažujemo pitno vodo.

Z zelišči prečistite telo
V teh prazničnih dneh smo prav gotovo vsi pojedli več kot običajno, pojavi se zgaga, napenjanje ali večdnevno zaprtje. Mešanica nekaterih zelišč vam bo pomagala iz take zagate.

Kako je živeti v nenehnem strahu pred boleznimi?
Hipohondrija se po navadi pojavi med 20. in 30. letom starosti in velikokrat vodi v nesrečno življenje. Kajti nenehna bojazen pred nevarnimi boleznimi je psihično nadvse naporna. A s psihoterapijo se da hipohondra pozdraviti.

Začenjajo se Schrottovi dnevi za zdravnike
V Cankarjevem domu se bodo danes začeli Schrottovi dnevi, tradicionalno strokovno srečanje, ki ga družinski zdravniki prirejajo v okviru stalnega strokovnega izobraževanja.

Tehtati hočem 450 kilogramov!
42-letna Američanka Donna tehta 273 kilogramov in se zaradi debelosti komaj premika. A kljub temu je odločena, da se bo v naslednjih dveh letih zredila na 450 kilogramov in tako postala najdebelejša ženska na svetu.

Gensko spremenjena hrana povečuje tveganje za razvoj raka
Po nekaterih teorijah gensko spremenjena hrana povečuje tveganje za razvoj raka, pripisujejo ji krivdo za povečano pojavnost alergijskih bolezni in tudi slabljenje imunskega sistema.

Tudi pri masturbaciji lahko dobite spolno prenosljive bolezni!
Masturbacija je povsem običajna, zato strokovnjaki pravijo, da je ne moremo deliti na normalno in nenormalno. Vsak moški masturbira toliko, kot mu prija, in nihče se ne more primerjati z drugimi.

Bolniki in stroka za ustanovitev sklada za zdravljenje redkih bolezni
V Evropi poznajo več kot 4500 različnih redkih bolezni. Gre večinoma za dedne bolezni, v Sloveniji na primer za posamezno boleznijo oboleva po nekaj bolnikov.

Znate nadzorovati svoja čustva?
Kolikokrat se vam je že zgodilo, da v pomembnem trenutku niste znali zadržati solz, smeha ali jeze? Pred vami je nekaj nasvetov, kako se izogniti tovrstnim situacijam in posledično zadregi.

Kako nevarne so visoke pete?
Visoke pete so privlačne in seksi na pogled. Žal pa našim nogam lahko zelo škodujejo. Pred kratkim se je s tem problemom ukvarjala tudi zvezdnica Victoria Beckham, ki se jim nikakor ne more odreči.

Zaradi raka bo letos umrlo skoraj 8 milijonov ljudi
Svetovna zdravstvena organizacija opozarja, da se utegne letno število smrti zaradi najrazličnejših oblik raka do leta 2030 povzpeti na 17 milijonov. Samo letos naj bi rakava obolenja vzela življenje kar 7,6 milijona ljudi.

Šamana, zdravilca in svečenika
Jelka in Drago Zorman sta velika mojstra reikija, posebna zdravilca in šamana. Nista jima tuji psihokineza, regresija, hipnoza, eksorcizem, hoja po žerjavici, kristali in najrazličnejše preobrazbe telesa in duha.

Je vaše ljubezensko razmerje nezdravo?
Medsebojni odnosi so zapletena in delikatna reč. Zahtevajo veliko prilagajanja, pogajanja in razdajanja. A kaj hitro se lahko razmerje, ki je bilo sprva lepo in za oba partnerja koristno, sprevrže v velik psihični napor.

Moške skrbi med spolnim odnosom
Ne glede na to, da vas moški zagrabi in pelje v posteljo, ima lahko skrbi, zaradi katerih je v postelji nesproščen. Povzeli bomo štiri stvari, ki moške najbolj bremenijo med seksom.

Vas muči nespečnost? Preverite, kako si pomagati!
Imate občutek, da premalo ali preslabo spite? Verjetno vas muči nespečnost, ki je težava mnogih ljudi sodobnega časa. Do nje lahko pride zaradi nezdravega življenjskega sloga ali različnih vplivov okolja.

Prepoznajte prve simptome raka na jetrih!
Rak jeter je ena najpogostejših oblik rakavih obolenj. Ker se znaki bolezni ponavadi pojavijo pozno, je smrtnost bolnikov visoka. V prvih petih letih od odkritja bolezni tako v povprečju preživi le 5 odstotkov bolnikov.

Korejskim otrokom raztegujejo hrbtenice
V Južni Koreji višina pogojuje, ali bo otrok v življenju uspešen ali ne. Starši so zato pripravljeni storiti vse, da bi bil njihov otrok višji – akupunktura, hormonski dodatki in terapije so samo nekatere metode, katerih se poslužujejo.

Bratranca z vaginama
Nadir in Ahmed sta na prvi pogled povsem običajna najstnika. Pa vendar se od svojih vrstnikov močno razlikujeta. Čeprav imata moške hormone, njuna zunanja spolna organa bolj spominjata na vagino kot na penis. Nadir in Ahmed sta namreč hermafrodita.

Slovenec vsako leto spije okrog 150 litrov alkohola
Družabno pitje alkohola je v Sloveniji reden običaj, saj vsi vemo, da je vino “dobro za kri“, žganje pa “najboljše razkužilo“. Redko kdo pa se zaveda nevarnosti in posledic uživanja alkohola.

Število okuženih z virusom HIV pri nas narašča
V Sloveniji število okuženih z virusom HIV narašča. Letos je bilo namreč do konca leta 2009 prijavljenih 29 novih HIV okužb. Zato sta še kako pomembna osveščanje in preventiva.

Zvezdano Mlakar je botoks razočaral
Priznana slovenska igralka Zvezdana Mlakar pravi, da je naklonjena novostim, ki pomagajo do boljšega počutja. Kljub temu pa jo je uporaba botoksa razočarala.

Namišljeno nosečnost imajo tudi moški
Psevdocieza je redka motnja, pri kateri nenoseča ženska (lahko tudi moški) trdno verjame, da je noseča (oziroma noseč) in ima tudi objektivne znake in simptome nosečnosti.