Vizita.si

prvi

Rakave bolezni 05. 06. 2024 04.54

Najpogostejši simptomi raka materničnega vratu

Rak materničnega vratu je rak celic v materničnem vratu. Redni ginekološki pregledi, Papa testi in varna spolnost so najpomembnejši koraki, ki jih lahko naredite pri preprečevanju raka materničnega vratu. Kirurgija, obsevanje in kemoterapija pa so glavni načini zdravljenja raka materničnega vratu.

Seks & razmerja 04. 06. 2024 04.40

Ali prvi seks boli?

Ko ima ženska ali punca prvič vaginalni spolni odnos, je lahko ta nekoliko boleč. Lahko pride celo do blage krvavitve, vendar ni vedno tako.

Bolezni od A do Ž 04. 06. 2024 04.39

Kaj je skolioza?

Skolioza je bolezen, ki se najpogosteje diagnosticira pri mladostnikih. Gre za bočno ukrivljenost hrbtenice.

Novice 03. 06. 2024 05.00

Brezplačni diagnostični pregled pri strokovnjaku za tradicionalno kitajsko medicino

S tradicionalno kitajsko medicino si lahko občutno izboljšate zdravje in počutje. Prvi korak je diagnostični pregled, ki ga Hiša TKM nudi brezplačno.

Bolezni 02. 06. 2024 04.29

Znaki, da imate zamaščena jetra

Sedeč način življenja, nezdrave prehranjevalne navade, onesnažen zrak, kajenje, alkohol, stres in pomanjkanje spanja, vse to in še več lahko vpliva na naša jetra. Bolezen zamaščenih jeter večkrat poteka tiho, a jo po določenih znakih lahko tudi prepoznamo. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Dieta 01. 06. 2024 04.43

Triki za hujšanje, ki vam bodo vzeli 'le 5 minut'

V današnjem tempu življenja si vsi želimo uspeha in sprememb z danes na jutri, čeprav vemo, da te niso vedno mogoče. Vseeno pa obstajajo, posebej, ko je govora o hujšanju, določeni triki, ki definitivno pomagajo na poti do uspeha. Poglejmo si nekatere najpogostejše, ki vam bodo zagotovo prišli prav.

Zdravje 31. 05. 2024 12.50

Bolečina se nikoli ne pojavi brez razloga

Slovensko javno zdravstvo se sooča z vse večjimi izziivi in glede na aktualno dogajanje ni videti, da bi se stanje lahko kmalu korenito izboljšalo. Medtem pa so čakalne dobe na specialistične preglede in posege vse daljše, pacienti vse bolj zaskrbljeni. A ni treba, da je tako: s pametnimi odločitvami si lahko zagotovite zdravniško pomoč takoj, ko jo potrebujete!

Bolezni živčevja in možganov 31. 05. 2024 04.45

Prvi znaki kapi, ki jih morajo poznati tudi mladi

Čeprav se tveganje za kap povečuje s staranjem, pa lahko do kapi pride pri katerikoli starosti, celo v otroštvu. Kljub vsemu se po podatkih Ameriškega združenja za kap tveganje za kap poveča za skoraj dvakrat vsakih 10 let po 55. letu starosti. Ne glede na starost, pa je dobro poznati prve zake kapi.

Puberteta 30. 05. 2024 04.35

Osnovna ličila, ki jih moraš poznati in imeti

Večina deklet se v najstniškem obdobju slej ko prej začne ličiti. Ene bolj, druge manj. Nekatera dekleta imajo ličila izjemno rada, druge sploh ne zanima. Popolnoma nič ni narobe, če te ličila ne zanimajo, vsekakor pa bomo v tem članku zajeli ličila, ki jih mora imeti vsako dekle, ki se za to zanima.

Prebava 28. 05. 2024 09.08

To so razlogi, zakaj vse več posameznikov izbira postbiotike namesto probiotikov

V sodobnem tempu življenja se vsak dan srečujemo s situacijami, ki lahko negativno vplivajo na našo prebavo. Posledično se pogosto pojavijo neprijetni simptomi, kot so napihnjenost, napenjanje in bolečine v trebuhu. Ravno zato so vse bolj priljubljeni probiotiki, ki prispevajo k ohranjanju zdravega ravnovesja v črevesju. A ker so nekateri posamezniki ugotovili, da lahko ti v procesu prebave naletijo na nekatere izzive, se raje odločajo za postbiotike.

Novice 22. 05. 2024 04.26

Zakaj so se možgani človeka skozi evolucijo skrčili?

Možgani sodobnega človeka naj bi bili približno 13 % manjši od možganov Homo sapiensa, ki je živel pred 100.000 leti. Raziskovalce to dejstvo še vedno bega, toda zakaj. Poglejmo si, kaj so zapisali na BBC strani.

Alergije 21. 05. 2024 04.20

Simptomi alergije na sonce, ki jih ne smete spregledati

Alergija na sonce se najpogosteje in prvotno začne kazati na obrazu, dekolteju in rokah. Kako jo prepoznati, kako ukrepati in predvsem, kakšne zaščitne ukrepe sprejeti?

Novice 17. 05. 2024 05.00

Izmerite si krvni tlak, nadzorujte ga in živite dlje

To je slogan letošnjega svetovnega dneva hipertenzije, ki ga zaznamujemo 17. maja. Namenjen je ozaveščanju in spodbujanju merjenja krvnega tlaka. Le z rednim merjenjem krvnega tlaka je mogoče pravočasno odkriti hipertenzijo in tudi ukrepati. Maja so zato v nekaterih zdravstvenih ustanovah in lekarnah organizirani brezplačne meritve krvnega tlaka in svetovanje o morebitnih nadaljnjih ukrepih.

Življenjske zgodbe 16. 05. 2024 04.03

'Tekla sem tudi med zdravljenjem, to sporočam vsem'

Cherie Gruenfeld je svojo fitnes pot začela šele, ko je dopolnila 40 let. Zdaj, pri svojih 79 letih, trenira že za svoj 29. triatlon Ironman. Na družbenih omrežjih je delila nasvete za ljudi, kako biti in (p)ostati fit, zaupala pa jim je še, da je tekla tudi in predvsem med zdravljenjem raka.

Srčno žilne bolezni 14. 05. 2024 10.07

Kdaj ste si nazadnje izmerili krvni tlak?

Zvišan krvni tlak je najpogostejši dejavnik tveganja za nastanek bolezni srca in ožilja, ki ne izbira po starosti. Če se ne odkrije ali se odkrije prepozno, lahko poveča tveganje za pojav hudih zdravstvenih težav, kot so možganska kap, srčni infarkt, odpoved ledvic in izguba vida. Pravočasno jih lahko preprečimo z rednim merjenjem krvnega tlaka v udobju doma ali pri usposobljenem strokovnjaku.

Novice 14. 05. 2024 09.41

Kako izbrati najboljše tekaške copate?

Preverite, katere so najpogostejše napake pri izbiri tekaških copat in kako se jim izogniti. Poiščite najboljše tekaške superge zase že danes.

Prebava 10. 05. 2024 13.59

Kaj storiti, če vas na pikniku začne tiščati za prsnico?

Na kaj pomislite ob besedi piknik? Verjetno na sočno in začinjeno meso, pečeno na oglju, ki se v spremstvu ajvarja, gorčice, paradižnika, čebule in kozarca piva zlije v slastno kulinarično poezijo, še posebej aktualno v toplih pomladnih in vročih poletnih dneh. A harmonično vzdušje lahko kaj hitro pokvarita neprijetno tiščanje za prsnico ter pekoč občutek v prsih in grlu. Kaj se dogaja?

Zdrav Lajf 07. 05. 2024 04.21

Kako pametno ravnati z denarjem?

Finančna pismenost je ključnega pomena za vsakega posameznika, ne glede na starost. Za najstnike je razumevanje osnov financ še posebej pomembno, saj vam omogoča, da razvijete zdrave denarne navade že v zgodnji fazi svojega življenja.

Odnosi in spolnost 04. 05. 2024 04.52

Kakšni so znaki čustvene nedostopnosti?

Čustvena inteligenca in dostopnost nam omogočata povezovanje v odnosih, intimnost in medsebojno razumevanje. Vendar določeni ljudje težko izražajo svoja čustva, se izogibajo povezovanju in globokim pogovorom, se navsezadnje težje povežejo z drugimi.

Duševno zdravje 03. 05. 2024 04.52

Kako ubežati toksični pozitivnosti?

Pozitivnost in naravnanost na pozitivne plati v situacijah in ljudeh je lahko zelo pozitivna ... dokler ne postane toksična, ker se začnemo izogibati tako imenovanim 'manj prijetnim' čustvom.

Zdravje 23. 04. 2024 04.43

Ne zbolimo zaradi mraza, temveč zaradi tega razloga

Večja je verjetnost, da zbolimo pozimi, vendar ne zaradi mraza, temveč preprostega dejstva.

Prebava 22. 04. 2024 11.57

Slovenska znanstvenika odkrila črevesne bakterije za zniževanje holesterola

Spremembe v črevesnem mikrobiomu so bile vpletene v vrsto bolezni, vključno s sladkorno boleznijo tipa 2, debelostjo in vnetno črevesno boleznijo. Študija odkriva več vrst bakterij, ki presnavljajo holesterol, pri ljudeh z nižjo ravnjo holesterola. Slovenska znanstvenika sta sodelovala pri raziskavah.

Prebava 19. 04. 2024 14.57

Jeste manj, pa se še vedno redite?

Zaradi kopice obveznosti v službi in doma imamo pogosto šele zvečer, ko gredo vsi spat, čas za prvi pravi obrok v dnevu. Ker smo lačni, hrano dobesedno goltamo in tako možganom ne pustimo, da bi nam pravočasno sporočili, da smo siti. In tako se naš klobčič slabega počutja, prebavnih tegob in kopičenja kilogramov veča, in veča ... Zveni znano?

Zlata leta 18. 04. 2024 04.49

Osamljenost je lahko povezana z večjim tveganjem za demenco

Nedavne raziskave pri starejših odraslih potrjujejo, da je osamljenost povezana s povečanim tveganjem za razvoj demence. Študija tudi razkriva, da se učinek nanaša na različne ljudi in ni odvisen od tega, koliko socialnih stikov imajo.

Dieta 15. 04. 2024 04.05

Zakaj diete ne delujejo?

Vedno znova se znajdemo v primežu obljub o hitri izgubi telesne mase s pomočjo diete. Oglaševalci in medijski vplivneži nas prepričujejo, da je rešitev za naše težave le nekaj tednov (ali celo dni) stroge diete, posta ali izločanja določenih živilskih skupin. Toda zakaj potem, kljub vsemu trudu in žrtvovanju, te diete večinoma ne delujejo na dolgi rok?

Razstrupljanje 14. 04. 2024 04.00

Ali pegasti badelj pomaga pri 'razstrupljanju'?

Pegasti badelj (Silybum marianum) je že dolgo znan po svojih potencialnih koristih za zdravje jeter. Znano je, da vsebuje biološko aktivne spojine, predvsem silymarin, ki ima številne potencialne zdravilne učinke. Kljub široki uporabi v tradicionalni medicini in alternativni terapiji pa ostaja vprašanje njegove dejanske učinkovitosti pri detoksifikaciji jeter predmet razprav in raziskav. V tem članku bomo pregledali najnovejše znanstvene ugotovitve o učinkovitosti pegastega badlja pri detoksifikaciji jeter ter razpravljali o njegovi morebitni klinični uporabi.

Rakave bolezni 12. 04. 2024 04.01

''Bila sem zdrava in fit, rak mi ni prišel na misel''

34-letna Lindsay Margaroli, ki dela v banki in živi v jugovzhodnem Londonu, pravi, da njeni začetni simptomi niso bili očitni, dokler ni začela urinirati na vsake pol ure, krči v trebuhu in napenjanje pa so bili praktično nevzdržni.

Zdravi zobje 11. 04. 2024 10.38

Kakšne zobne paste so primerne za otroke?

Zveza potrošnikov Slovenije je predstavila nekaj napotkov za izbiro zobne paste za otroke. Katere so primerne, katere morda niso in na kaj moramo biti pozorni?

Prebava 08. 04. 2024 04.54

Veste, kako dejansko deluje prebava?

Vsi že vemo, kako pomembna je zdrava in urejena prebava. Pa vemo, kako dejansko deluje? Kaj je prebavni sistem, kje se začne in kje konča prebava? Zakaj so pomembni prebavni encimi, zakaj potrebujemo probiotike? Poglejmo si vse, kar moramo vedeti o prebavi.

Lajfstajl 08. 04. 2024 04.15

6 nasvetov za iskanje študentskega dela

Smisel študentskega dela ni samo v denarju, temveč tudi in predvsem v nabiranju dragocenih izkušenj, spoznavanju različnih plati dela in novih zanimivih ljudi.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996