Vizita.si

različno

Zdravje 22. 06. 2024 04.13

Kaj se zgodi z možgani v komi?

Kaj se dogaja v glavah posameznikov v komi, je prepojeno s skrivnostjo. Nova študija pa je sedaj ugotovila , da imajo bolniki v komi dramatično reorganizirane možganske mreže. Gre za ugotovitev, ki bi lahko osvetlila skrivnost zavesti.

Novice 14. 05. 2024 09.41

Kako izbrati najboljše tekaške copate?

Preverite, katere so najpogostejše napake pri izbiri tekaških copat in kako se jim izogniti. Poiščite najboljše tekaške superge zase že danes.

Duševno zdravje otrok 14. 05. 2024 04.06

Kakšen je občutek tesnobe?

Anksioznost na posameznika vpliva tako psihično kot fizično, posledično pa zajema najrazličnejše simptome, ki pa so med ljudmi dokaj podobni.

Prehrana 12. 05. 2024 04.26

So 'goljufivi' dnevi in obroki zdravi ali ne?

'Cheat day' ali 'cheat obrok', koncepta, ki sta izjemno priljubljena med navdušenci fitnesa in med prehranskimi navdušenci, imata kot vse drugo v življenju svoje prednosti in slabosti. Poglejmo si, kaj je tako imenovani 'dan pregrehe' ali 'obrok goljufanja', pozitivne in manj dobre plati enega in drugega ter vse ostalo.

Lajfstajl 08. 04. 2024 04.15

6 nasvetov za iskanje študentskega dela

Smisel študentskega dela ni samo v denarju, temveč tudi in predvsem v nabiranju dragocenih izkušenj, spoznavanju različnih plati dela in novih zanimivih ljudi.

Prebava 22. 03. 2024 08.10

Kaj odvajanje blata pove o vaši prebavi?

Redno odvajanje blata je osnova zdrave prebave. Res pa je, da ima besedica 'redno' pri tem precej relativen pomen. Nekateri namreč blato odvajajo trikrat dnevno, drugi samo vsake tri dni - in v obeh primerih gre lahko za redno odvajanje blata, če ni prisotnih bolečin, neznačilne barve in nenavadnih vonjav. Kako torej sploh vedeti, da z našo prebavo nekaj ni v redu?

Zdrav Lajf 18. 03. 2024 04.56

Dejstva o dlakah na obrazu, ki jih moraš poznati

So se vam nad ustnico ali na bradi začele pojavljati dlačice? To niti za punce ni nič čudnega, a tokrat bomo pozornost namenili zgolj fantom.

Prehrana 06. 03. 2024 04.48

Kaj se zgodi, če pojeste surovega piščanca?

Uživanje surovega ali premalo kuhanega piščanca lahko povzroči zastrupitev s hrano, bolečine v želodcu, slabost in drisko.

Prebava 06. 03. 2024 04.45

Kako lahko s spremembami življenjskega sloga izboljšamo prebavo?

Zdravniki slabo prebavo pogosto povezujejo z več dejavniki, kot so gastrointestinalna stanja ali stres. Navsezadnje pa je velikokrat lahko kriva naša prehrana, pa tudi sam življenjski slog.

Prehrana 08. 02. 2024 04.39

6 razlogov, zakaj je zajtrk najpomembnejši obrok dneva

Zakaj zajtrk imenujemo 'najpomembnejši obrok dneva'? Kot bomo lahko videli, obstaja precej dober razlog.

Imunski sistem 16. 01. 2024 04.37

Vneto in boleče grlo - kdaj je lahko nevarno?

Vneto in boleče grlo običajno nastane zaradi virusnega vnetja, ki je posledica gripe ali prehlada. Neprijeten občutek v žrelu, suho žrelo, praskanje, pekoča bolečina in bolečina pri požiranju so simptomi, s katerimi smo se že pogosto srečali. Preverite, kako si pomagati in kdaj so ti simptomi posledica bolj resne bolezni.

Odnosi in spolnost 29. 12. 2023 05.00

Ali je mogoče odpustiti prevaro?

Danes imamo sto in en način definiranja intimnopartnerskega odnosa. Nekateri prisegajo na tradicionalne vrednote, drugi na odprto zvezo, eni se intimnosti branijo bolj kot česar koli drugega, spet drugi pa vidijo odnos na povsem svoj način. A pri vseh različicah in odtenkih odnosov ostaja prepričanje, da je varanje še vedno varanje, ne glede na to, kako ga poimenujemo. Pa je res tako?

Prehrana 19. 12. 2023 05.00

Kako (pre)hrana vpliva na hormone?

Ali vpliva prehrana na občutljivost celic na hormonske signale, tj. na njihovo sposobnost odzivanja na hormonska sporočila? Z drugimi besedami, ali so tkiva in celice manj odporna ali bolj občutljiva na hormone v odvisnosti od določenih prehranskih sestavin, vzorcev prehranjevanja ali celotne prehrane?

Imunski sistem 06. 12. 2023 05.00

Katere avtoimunske bolezni poznamo?

Avtoimunska bolezen je stanje, v katerem vaš imunski sistem napade vaše telo.

Zdravje 23. 10. 2023 06.00

Simptomi, ki lahko ženskam ogrozijo kakovost življenja

Eden najpomembnejših mejnikov v življenju ženske je zagotovo menopavza, ki prinaša številne spremembe tako na fizičnem kot na čustvenem področju. V večini gre za neprijetne simptome, ki so lahko pri nekaterih ženskah zelo intenzivni, a brez skrbi. Če boste razumele, kaj se v vašem telesu pravzaprav dogaja, in se podučile, kako ohraniti hormone v harmoniji, boste lahko zaživele izpolnjeno in brezskrbno tudi v obdobju menopavze.

Aktivno življenje 29. 09. 2023 05.00

''Maraton je disciplina, do katere moramo imeti malo spoštovanja''

V luči prihajajočega Ljubljanskega maratona smo se o teku na dolge proge, pripravah in o vsem v povezavi s to 'disciplino' pogovarjali s slovenskim atletom, maratoncem in državnim rekorderjem v maratonu, Romanom Kejžarjem.

Seks & razmerja 24. 08. 2023 05.00

Kako lahko veš, da si fantu všeč?

Eno najpogostejših vprašanj med mladimi dekleti je, kako ugotoviti, ali si fantu všeč.

Duševno zdravje 23. 08. 2023 05.00

Akutna stresna reakcija je popolnoma normalen odziv na šok

Življenje je nepredvidljivo, a nekateri dogodki, kot so bile nedavne poplave, nas lahko dodobra pretresejo in povzročijo tudi težje notranje bitke. Pri tem je pomembno poudariti, da se doživljanje od posameznika do posameznika razlikuje. Za nekoga bodo te poplave travmatične, za drugega stresne, razlaga terapevtka dr. Tjaša Stepišnik Perdih.

Duševno zdravje 10. 08. 2023 05.00

Kakšna je razlika med skrbmi, stresom in tesnobo?

Skrbi, stres in tesnoba so sicer povezani z negativnim doživljanjem, a ne nosijo istega pomena. V majhnih odmerkih so to lahko pozitivne sile, ki nas ženejo naprej in spodbujajo k iskanju konstruktivnih rešitev. A pri današnjem življenjskem slogu smo pretirano podvrženi nenehnemu premlevanju negativnih dogodkov ter situacijam, nad katerimi nimamo vpliv, kar še bolj učvrsti negativna doživljanja in vpliva na kakovost življenja.

Duševno zdravje 09. 08. 2023 05.00

Psihološki vpliv naravnih katastrof

Naravne katastrofe, kot so potresi, poplave, orkani in požari, so dogodki, ki lahko povzročijo obsežno škodo na življenjih, infrastrukturi in okolju, predvsem pa na duševnem zdravju.

Bolezni 24. 07. 2023 05.00

Otekanje, ki je lahko zelo nevarno

Številne bolezni so vsem poznane in znane. Obstajajo pa bolezni in motnje, ki so tako zelo redke, da se jih težko odkrije. A vseeno obstajajo in o njih je pomembno govoriti, predvsem pa tudi pisati. Hereditarni angioedem je motnja, za katero so značilne ponavljajoče se epizode hudega otekanja (angioedema). Najpogostejši deli telesa, kjer se razvijejo otekline, so okončine, obraz, črevesni trakt in dihalne poti.

Prehrana 19. 06. 2023 05.00

Kako se spreminjajo prehranske potrebe skozi starost in na kaj paziti?

Prehranske potrebe različnih starostnih skupin predstavljajo ključen vidik zagotavljanja optimalne prehrane in zdravja skozi celotno življenje. Od obdobja dojenčkov do starostnikov se naše prehranjevalne potrebe spreminjajo glede na stopnjo rasti, razvoja in starostnih sprememb, ki se dogajajo v telesu. Razumevanje teh sprememb in prilagajanje prehrane ustrezni starostni skupini je ključnega pomena za ohranjanje zdravja in dobro počutje posameznika.

Alternativa 29. 05. 2023 05.00

4 koristi rožmarina, ki jih verjetno še ne poznate

Rožmarin je aromatična zimzelena rastlina, ki jo radi uporabljamo v domači kuhinji ali pa samo uživamo v njenem prijetnem sredozemskem vonju. To pa še ni vse, saj rožmarin lahko blagodejno vpliva tudi na naše zdravje. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Zdravje 23. 05. 2023 05.00

S temi navadami lahko upočasnimo biološko staranje

Staranje je del življenja in temu se ne moremo izogniti. Lahko pa z dejanji, prehrano in gibanjem ohranjamo mladost in predvsem vplivamo na zdravje in dobro počutje. V nadaljevanju najdete nekaj preprostih navad, ki jih lahko vnesete v svoj vsakdan in tako kljub staranju ohranjate svojo kondicijo in zdravje.

Zdravje 13. 04. 2023 05.00

Gastroenterologinja pojasnila, zakaj je med potovanjem težko odvajati blato

Težave s prebavo, takšne in drugačne, so precej bolj pogoste, kot si mislite, in prizadenejo veliko ljudi. Saj veste, kako se začne – pridete na cilj in nenadoma se začne napenjanje.

Osebna rast 03. 04. 2023 05.00

Kaj je objektivna morala?

Objektivnost se nanaša na idejo, da je nekaj dejansko ali objektivno brez pristranskosti. Moralnost pa pomeni občutek, da je nekaj prav ali narobe. Objektivna morala je znana tudi kot moralni objektivizem. Gre za koncept, da prav in narobe dejansko obstajata brez subjektivne opredelitve.

Aktivno življenje 29. 03. 2023 08.00

Iščete zabaven način, da ostanete aktivni in uživate na prostem?

Nič več ne iščite! Vaša rešitev je SUP! V tem priročniku boste izvedeli vse, kar morate vedeti.

Simptomi in bolezni 23. 03. 2023 05.00

Bodite pozorni na simptome akutnega pankreatitisa

Kaj je akutni pankreatitis in kdaj in zakaj je lahko bolezen nevarna?

Prehrana 22. 02. 2023 05.00

So lahko prebavljive in polne izredno zdravih hranil

Ribe bi se morale znajti na krožniku vsaj enkrat tedensko. Njihova hranilna sestava zelo dobro vpliva na naše zdravje," razloži dr. Urška Blaznik z Nacionalnega inštituta za javno zdravje. So odličen vir lahko prebavljivih beljakovin. Morske ribe so za povrh dober vir vitamina D, selena in joda. Zadnje raziskave so pokazale, da bi bile lahko tudi sladkovodne ribe pomemben vir vitamina D. Mastne ribe pa imajo odlično maščobnokislinsko sestavo."

Aktivno življenje 17. 02. 2023 05.00

Indeks telesne mase ni edino merilo zdrave teže

Ko želimo shujšati ali samo nadzorovati svojo telesno težo, pogosto uporabljamo indeks telesne mase (ITM) kot merilo za svoj napredek. Vendar pa ITM ni, oz. vsaj ne bi smel biti, edino merilo, ko govorimo o zdravi telesni teži in navsezadnje, o zdravju.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996