resna bolezen

Kako veste, ali so vaša jetra zdrava?
Jetra so zelo pomemben organ v našem telesu. So največji organ za presnavljanje in čiščenje odpadnih snovi v telesu. Zato je seveda zelo pomembno, da so jetra zdrava. Kako pa sploh vemo, ali so naša jetra zdrava?

Že čez nekaj mesecev se bo spremenila v kamen
Šele štiriletna Tillie Mae Mawdsley se spopada z izjemno redko boleznijo, katere tragičen razplet je preprosto neizogiben. Preostalo naj bi ji le še slabih deset let življenja, že v nekaj mesecih pa se bo njeno telo spremenilo v kamen.

Vse se je začelo z "nedolžno" srbečico v očesu ...
48-letni Josh Stephenson je dolgo zanemarjal simptome nevarne bolezni in svoje življenje spreobrnil v pravi pekel. Si lahko predstavljate, da kaj takega povzroči na prvi pogled nedolžna srbečica očesa?

Štiri leta po nosečnosti ni zaužila niti koščka hrane
Charlene Johnstone je med nosečnostjo doživela popolno paralizo želodca, zaradi česar kar dolga štiri leta ni smela pojesti niti enega koščka hrane. Čisto navadno vnetje se je namreč nenadoma spremenilo v boj za življenje.

To se zgodi, če simptomov ne jemljete resno ...
Čeprav je na vratu začutila bulico, jo je 17-letna Britanka preprosto ignorirala, prepričana, da ni nič hujšega. Vendar se je kasneje izkazalo, da boleha za rakom bezgavk, ki so ga na srečo odkrili pravočasno.

Smrtonosna bakterija ji je 'požrla' roko in dojko
Majhna ureznina na prstu takrat 28-letne Tanye se je zdela čisto nedolžna, dokler ni izvedela, da se je v tistem trenutku okužila s smrtonosno bakterijo, zaradi katere so ji nekaj uric pozneje morali odstraniti desno roko in dojko.

Do naslova najlepše šele po težki preizkušnji
Miss Amerike Kirsten Haglund je spregovorila o svoji bitki z anoreksijo in s svojo zgodbo druga dekleta posvarila pred njenimi uničujočimi posledicami.

Mesojeda bakterija ji je iznakazila telo
Okužba s smrtonosno bakterijo, ki ji pravijo tudi mesojeda, je 32-letnico skoraj stala življenja. Kate je preživela, njeno telo pa je še vedno prekrito z grozljivimi brazgotinami, ki so posledica okužbe.

Anoreksija skoraj usodna za 10-letnika
Zaradi šolskega predavanja o zdravem načinu prehranjevanja je takrat desetletni učenec najprej začel zavračati nezdravo hrano, nato izpuščati obroke in navsezadnje popolnoma prenehal jesti, dokler se ni tako izstradal, da je skoraj umrl.

Danes se bori z anoreksijo
Alice je bila najprej na poti v prezgodnjo smrt, ker je imela preveč kilogramov; ko je končno shujšala, pa je postala anoreksična.

Umazani pripomočki, ki jih ni dobro deliti z drugimi
So pripomočki, ki jih nikakor ne smete deliti z drugimi, kajti na ta način lahko staknete kakšno neprijetno, celo nevarno bolezen. Kaj se poleg zobne ščetke, britvice in nekaterih drugih precej intimnih pripomočkov še znajde na seznamu stvari, ki jih ni dobro deliti?

Mama pri petdesetih
Žena Johna Travolte Kelly Preston je bila navdušena, ko je pri 47 letih ponovno zanosila. A čeprav so bili številni presenečeni, da ji je to uspelo, kot kaže, ni edina.

Kljub raku dojke ostaja pozitivna
Manekenka in modna oblikovalka Jana Koteska se je z rakom dojke srečala pri 27 letih. Po bolezni je uspešno okrevala, danes pa bolezen jemlje kot pozitivno izkušnjo.

Seks brez obveznosti – da ali ne?
Seks brez obveznosti ima svoje prednosti in pomanjkljivosti, predvsem pa tovrstna oblika zabave ni za vsakogar. Nekateri ga obsojajo, drugi pravijo, da je to nekaj najboljšega, kar se jim je zgodilo, tretji o njem nimajo mnenja, saj so že od nekdaj z istim partnerjem.

Zobati črvi so ju grizli od znotraj
Zakonca iz Avstralije sta doživela pravo nočno moro, ko sta izvedela, da je njuno slabo počutje posledica tega, da so ju drobni črvi z zobmi začeli gristi od znotraj in si tako utirali pot na prostost.

Srčno popuščanje smrtonosnejše od najpogostejših oblik raka!
Delovna skupina za srčno popuščanje je v okviru Evropskega dneva o ozaveščanju za srčno popuščanje pripravila aktivnosti, s katerimi želi povečati ozaveščenost o tej bolezni, pri kateri je smrtnost večja kot pri najpogostejših rakavih obolenjih in za katero trpi več kot 10 odstotkov starejših od 70 let.

Kako ublažiti stranske učinke zdravljenja raka?
Pri zdravljenju rakavih bolezni se zelo pogosto pojavljajo stranski učinki, ki močno vplivajo na kakovost življenja bolnika in uspešnost zdravljenja. Kateri so najpogostejši in kako naj se bolnik spopade z njimi?

Katere bolezni razkriva nenehna utrujenost?
Imate občutek, da so vaše baterije popolnoma izpraznjene? Za tem se lahko skriva zdravstveni razlog ali pa je za vašo utrujenost kriv moderen način življenja. Prepoznajte razliko in odkrijte vzrok!

Simona kljub epilepsiji živi polno življenje
Simona Semenič, dramaturginja in mamica dveh otrok, je prvi epileptični napad doživela pri 11 letih, bolezen pa so ji dokončno diagnosticirali štiri leta pozneje, ko je tudi začela jemati zdravila proti epilepsiji. Zaradi napadov so se njeni vrstniki velikokrat šalili na njen račun, a so ji bili kljub temu v veliko oporo.

Po Sloveniji razsaja bronhiolitis
Na otroških oddelkih Klinike za infekcjske bolezni in vročinska stanja ter na Pediatrični kliniki zdravijo večje število otrok z bronhiolitisom, ki ga povzroča respiratorni sincicijski virus (RSV). In kaj pravzaprav je bronhiolitis?

Izstradal se je na 28 kilogramov!
Da za anoreksijo ne zbolevajo zgolj ženske, priča zgodba 27-letnega Jonathana Hilla, ki je v svojem najbolj ekstremnem obdobju tehtal borih 28 kilogramov.

Anoreksičnih vse več otrok, mlajših od 10 let
Zadnja britanska raziskava je pokazala, da se motnje hranjenja pojavljajo ne le pri najstnikih, ampak celo pri otrocih. Za anoreksijo in bulimijo namreč zbolevajo že mlajši od 10 let.

Kihate in smrkate? Preverite, kako si pomagati!
Čeprav je uradno še vedno poletje, pa so temperature že čisto jesenske. Prav zato so prvi prehladi že marsikoga spravili v posteljo z otečenim grlom, polnim nosom in suhim kašljem.

Če 11-letnik zaspi, lahko umre
11-letni Liam je pravi čudežni deček. Vsakič, ko zaspi, namreč neha dihati, zdravniki pa pravijo, da je pravi čudež, da je dosegel starost enajstih let. Ob rojstvu so mu namreč napovedali le šest tednov življenja.

Prašič ji je rešil življenje
Sarah se je rodila s srčno napako, zato je pri 27 letih nujno potrebovala operacijo srca, že tretjo v življenju. Največji šok pa je doživela, ko so ji zdravniki povedali, da bo dobila prašičjo srčno zaklopko.

Čeprav umiram, živim polno življenje!
Michelle Broad je na nekem golf turnirju začela dobivati boleče krče v rokah. Ko je obiskala zdravnika, je izvedela, da ima bolezen, ki prizadene tkivo, kosti in mišice ter da bo živela le še nekaj mesecev.

Ni gripa, ni prehlad – lahko je astma!
Piskanje v pljučih, zasoplost in močan kašelj niso vedno le simptomi navadnega prehlada. Lahko gre za obliko astme, ki jo povzroča hladno vreme ali pa bolezen srca. Preverite simptome!

Vam izpadajo lasje? Preverite, zakaj in kako to preprečiti!
Izpadanje las ni vedno znak resnega bolezenskega stanja. Lahko je posledica neprimerne nege ali prehrane, stresa, hormonskega neravnovesja ali pomanjkanja železa. V tem primeru se lahko z izpadanjem las spoprimete tudi sami.

Nosečnost ni bolezen!
Bodoča mamica lahko veliko pripomore k boljšemu počutju, če bo telesno aktivna tudi med nosečnostjo.

Steklina
Steklina je redka, vendar zelo resna okužba osrednjega živčevja.