Vizita.si

slaba

Puberteta 05. 03. 2024 04.57

Si preveč zahteven do sebe? Potem si preberi to

Imaš tudi ti, kljub svojim mladim letom, občutek, da se ti neprestano nekam mudi? Imaš v glavi nešteto stvar in zadolžitev, za katere imaš občutek, da jih moraš izpolniti do določenega obdobja? Je tvoja glavna lastnost, da si izjemno zahteven do sebe, posledično pa tudi do drugih?

Prehrana 28. 02. 2024 04.44

Ali je res slabo jesti po 8. uri zvečer? To morate vedeti

Ljudje se med seboj razlikujemo po številnih značilnostih in navadah. Ena izmed slednjih je seveda tudi ta, ali (lahko) uživamo hrano pozno zvečer ali ne. Bolje rečeno, ali je morda bolje, da je ne bi? Ali je res tako slabo jesti po 8. uri zvečer?

Duševno zdravje 13. 02. 2024 04.27

5 načinov, kako lahko enostavno poskrbimo za duševno zdravje

Sodoben življenjski tempo je nemalokrat krut do našega fizičnega in psihičnega zdravja. Za slednjega pa vseeno lahko poskrbimo že z malimi in preprostimi navadami. Z nekaj preprostimi spremembami v vsakdanjem življenju lahko izboljšamo svoje duševno zdravje in povečamo občutek notranjega zadovoljstva.

Bolezni 01. 02. 2024 04.41

Kdaj je bolečina v čeljusti znak srčnega infarkta?

Bolečina v čeljusti ima lahko številne razloge. Med najpogostejšimi so težave z zobmi, bolezen dlesni, zobni absces ali celo srčni napad.

Srčno žilne bolezni 17. 01. 2024 04.48

Srčni bolniki - raje se izogibajte tem zeliščem

Čeprav naslednja zelišča veljajo za splošno varna, lahko pri srčnih bolnikih, v povezavi z zdravili, ki jih jemljejo, povzročijo resne zaplete. Zato previdno z uživanjem.

Vitamini in minerali 15. 01. 2024 04.36

Kdo je nagnjen k pomanjkanju magnezija?

Magnezij je mineral, ki ima številne ključne vloge v telesu. Njegova pomembnost izhaja iz različnih funkcij, ki jih opravlja, in vpliva na različne vidike našega zdravja. Poglejmo si, na kaj vpliva magnezij, zakaj je pomemben, nekaj zanimivosti o tem mineralu, navsezadnje pa tudi, kdo je nagnjen k pomanjkanju?

Lajfstajl 08. 01. 2024 05.00

Kaj naj bi naši strahovi razkrivali o našem značaju?

Vsi imamo takšne ali drugačne strahove. Večje ali manjše. Poznamo strah pred temo, strah pred določenimi živalmi – denimo pajki ali kačami, potem pa so tu še strahovi, kot je denimo strah pred javnim nastopanjem ali strah pred zaprtimi prostori.

Bolezni 07. 01. 2024 05.00

Zakaj se pojavijo bolečine v vratu?

Bolečine v vratu so v sodobnem življenju vedno bolj pogoste. Strokovno jim pravimo cervikalgija. Lahko trajajo od nekaj dni do nekaj let, odvisno od vzroka. Najpogostejši vzroki so fizična obremenitev, slaba drža, duševni stres, osteoartritis, spinalna stenoza, hernija diska in druga zdravstvena stanja.

Vitamini in minerali 03. 01. 2024 05.00

Pomanjkanje magnezija lahko povzroči te težave

Magnezij je esencialen mineral, ki ima v našem telesu številne pomembne funkcije. Zakaj je pomemben za naše telo in kakšni so znaki pomanjkanja? Navsezadnje pa, kakšne težave povzroči pomanjkanje tega minerala?

Prebava 28. 12. 2023 08.05

Tudi magnezij lahko pomaga pri tej najpogostejši tegobi

Ob vstopu v novo leto imamo vedno občutek, da se vse začne na novo. Pred nami so novi cilji, čakajo nas novi izzivi, vse je videti novo. Zato ne čudi, da si želimo na to svežo pot stopiti prenovljeni in v top formi. Še prej pa je treba obračunati s starimi bremeni, prečistiti telo in duha ter ponovno ali povsem na novo postaviti temelje za bolj zdrav življenjski slog. Kako se pravilno lotiti tega izjemno pomembnega procesa?

Lepota 14. 12. 2023 05.00

Razlogi, zakaj lasje prezgodaj osivijo

Sive lase slej ko prej dobi večina ljudi. Pri tem pa se poraja zanimivo vprašanje. Vemo, da je je normalno, da s starostjo začnejo lasje siveti, zakaj pa nekateri, moški ali ženske, osivijo že v svojih dvajsetih letih? Kaj moramo vedeti o prezgodnjem sivenju las, kaj sploh je prezgodnje sivenje las in navsezadnje, zakaj je pomembno, da kljub vsemu sprejmemo sivenje?

Lajfstajl 06. 12. 2023 05.00

Kako se vklopiti v družbo in najti prijatelje?

Družba je polna raznolikosti, v kateri vsak posameznik išče svoj prostor. Za najstnike je lahko vključitev v družbo včasih izziv, toda s pravimi koraki je mogoče narediti korak naprej in se bolje vključiti. A poudarjamo, ne za ceno nošenja mask in pretvarjanja, da si nekaj, kar nisi.

Bolezni 24. 11. 2023 10.02

Glavobol: kdaj je čas, da poiščete zdravniško pomoč?

Večina se nas je že kdaj spoprijela z glavobolom, enim najpogostejših bolečinskih sindromov pri ljudeh. Običajno gre za primarne glavobole, za katere ni mogoče odkriti medicinskega vzroka in jih preženemo s protibolečinskimi sredstvi. Sem med drugim sodijo migrene, tenzijski glavoboli in rafalni ali klastrski glavoboli. V redkih primerih pa so glavoboli povezani s patološkimi vzroki, kot so okužbe, tumorji, možgansko-žilne bolezni, čezmerna uporaba različnih zdravil in razna življenjsko ogrožajoča stanja. Kako prepoznati razliko in na kakšen način si zagotoviti kar najhitrejšo zdravniško pomoč?

Zdravi zobje 17. 11. 2023 05.00

Kaj je retencija po zaključeni ortodontskih terapiji?

Sestavni del ortodontske terapije je retencija oziroma vzdrževanje doseženega premika zob in ohranjanje njihove nove postavitve.

Simptomi in bolezni 16. 11. 2023 05.00

Motnja, ki se pojavlja skoraj izključno pri moških

Lowejev sindrom je redko stanje, ki prizadene predvsem oči, možgane in ledvice. Ta motnja se pojavlja skoraj izključno pri moških.

Žensko zdravje 08. 11. 2023 05.00

6 simptomiov fibriodov, ki bi jih morala poznati vsaka ženska

Ko je govora o miomih (maternični fibriodi), strokovnjaki trdijo, da v večini primerov ni razloga za strah. Gre za benigne tvorbe, za katere je značilna neenakomerna rast mišičnih celic maternice, ki tvori fibriozne vozle znotraj tkiva maternice.

Prehrana 03. 11. 2023 05.00

'Slaba hrana ne obstaja!'

Zagotovo ste že slišali za 'kulturo diet' in njene škodljive posledice. Verjetno tudi veste, da popolno odpovedovanje eni hrani, enemu živilu ali skupini živil navadno vodi v ekstremna vedenja, ko pač enkrat posežemo po tovrstni hrani. O tem, zakaj ni nobeno pretiravanje dobro, še manj ekstremizem, zakaj se moramo enkrat za vselej odreči kulturi diet in zakaj slaba hrana sploh ne obstaja, je spregovorila tudi Stefani Sassos, ki je za Good Housekeeping napisala čudovito besedilo, ki ga povzemamo v nadaljevanju.

Simptomi in bolezni 30. 10. 2023 05.00

7 navad, ki škodujejo našemu črevesju

Naš način življenja nam otežuje pravilno prebavo, pogosto ne da bi za to sploh vedeli. Naslednje prehranjevalne navade škodujejo naši črevesni flori.

Bolezni 29. 10. 2023 05.00

V sebi lahko nosite parazita, a se tega sploh ne zavedate

Zajedavci ali s tujko paraziti so organizmi, ki preživijo na način, da živijo znotraj drugega, navadno veliko večjega organizma, ki ga imenujemo gostitelj. Ko se znajdemo v vlogi gostitelja, lahko zajedalci postanejo za nas nevarni. To nam namreč lahko povzroči hude zdravstvene težave, lahko pa so simptomi tudi tako blagi, da se sploh ne zavedamo, da nosimo v sebi parazita.

Prebava 24. 10. 2023 05.00

6 razlogov, zakaj telo zadržuje vodo, in kako jo izgubiti

Napihnjenost je včasih lahko posledica zadrževanja vode v telesu. Poglejmo podrobneje, kdaj in zakaj pride do tega pojava.

Zdravje 11. 10. 2023 05.00

6 stvari, ki jih barva nohtov razkriva o vašem zdravju

Določene bolezni in stanja, kot so denimo glivice, sladkorna bolezen ali luskavica, bi se lahko poznali tudi na barvi nohtov. Poglejmo si nekoliko bolj podrobno.

Prehrana 11. 10. 2023 05.00

Ves teden je jedla pico. Zgodilo se je to

Kaj se zgodi, če teden dni vsak dan jemo pico? Ženska, kot si bomo pogledali v nadaljevanju, je točno to poskusila. To so spremembe, ki jih je opazila.

Prehrana 10. 10. 2023 05.00

Kaj se zgodi, če jemo preveč jajc?

Jajca so eno izmed najbolj priljubljenih živil, ki so iz prehranskega vidika zelo bogata in vsebujejo številna hranila. Vendar pa je lahko njihov vpliv na zdravje zelo odvisen od nešteto dejavnikov, kot tudi od priprave in količine zaužitih jajc.

Bolezni 16. 09. 2023 05.00

Kako preprečiti pogosta jesenska obolenja?

Tako kot prilagodimo svojo garderobo, bi s prihodom jeseni in vedno hladnejših temperatur morali prilagoditi tudi svoje navade. Te naj zajemajo predvsem preventivo in skrb za lastno zdravje. Poglejmo si najpogostejša jesenska obolenja, preprečevanje, preventivo in kurativo.

Zdravi zobje 15. 09. 2023 05.00

Kaj so zobni implantati in kakšne poznamo?

Med najpogostejše vzroke za izgubo zob štejemo zobni karies, parodontalno bolezen, med relativno pogoste pa sodijo tudi poškodbe v športu ali prometu. Ne glede na razlog pa je potrebno zob nadomestiti, saj na tak način preprečimo nagib sosednjih in nasprotnih zob v vrzel ter izboljšamo estetiko nasmeha in žvečno funkcijo. Ena od možnosti je vstavitev enega ali več implantatov ter izdelava ustreznega protetičnega nadomestka – prevleke, mostička ali proteze.

Bolezni 28. 08. 2023 05.00

Kaj se zgodi, če se v telesu kopiči srebro?

Argirija je redka kožna bolezen, ki se lahko pojavi, če se srebro v telesu kopiči dlje časa.

Zdravi zobje 21. 08. 2023 05.00

Vzroki za umik dlesni, simptomi in možnosti zdravljenja

Dlesen (gingiva) pokriva in obdaja majhen delež zunanjega dela zoba, ki se imenuje zobna krona, ter zobni vrat, ki se nahajata nad zobno korenino, ki je vsidrana v kost zgornje ali spodnje čeljusti. Ima pomembno vlogo pri zaščiti korenine zoba in okoliške kostnine ter ohranjanju zdravega in stabilnega okolja za zobe. Z zdravimi dlesnimi se zob tesno povezuje v svoja okoliška tkiva in jih varuje pred vnetji in drugimi težavami.

Aktivno življenje 18. 08. 2023 05.00

Bolečine pri hoji v gore? Preverite, kako lahko rešite težavo

Športno rekreativne dejavnosti predstavljajo pomemben vidik človekovega življenja in imajo pozitiven vpliv tako na fizično kot psihično zdravje. Med najpogostejše prostočasne aktivnosti Slovencev sodi hoja, pohodništvo in tek.

Simptomi in bolezni 09. 08. 2023 05.00

Zakaj se poleti prehladimo?

Zagotovo ste se že vprašali, zakaj se poleti kljub visokim temperaturam lahko prehladimo. Poletje je čas, ko se večina ljudi veseli sončnih dni, toplega vremena in dopustov. Vroče temperature in topli sončni žarki. Prehlad pa vendarle ni omejen samo za hladnejše mesece. Poglejmo, zakaj do njega pride tudi poleti. Razlogi so zelo preprosti.

Bolezni 30. 07. 2023 05.00

14 znakov, da je vaš sladkor previsok

Prva stvar, na katero pomislimo, ko se pogovarjamo o visokem krvnem sladkorju, je sladkorna bolezen. Gre za izjemno nevarno in smrtonosno stanje, ki ga moramo jemati resno, če se z njim spopademo. A še preden se razvije sladkorna bolezen, nam telo sporoča, da je krvni sladkor previsok. Preverite, kako.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996