spanjem

7 simptomov fibromialgije
Fibromialgija je kronično bolezensko stanje, ki se kaže z različnimi simptomi, predvsem pa s široko razširjenimi bolečinami v mišicah in vezivnem tkivu.

To, v čemer spite poleti, lahko močno vpliva na zdravje
Spodnje perilo bi lahko po mnenju ginekologinje povzročilo težave s spermo.

Navade ljudi, ki skoraj nikoli niso utrujeni
Če se nam pogosto dogaja, da se počutimo utrujeni, brezvoljni, čustveno ali mentalno izčrpani, je zdaj idealen čas, da spremenimo svoje navade, zaradi katerih smo samo še bolj utrujeni. Pri tem pa nam bodo zagotovo pomagali spodnji nasveti, ki jih običajno upoštevajo tisti, ki kar prekipevajo od življenjske energije. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Kaj se zgodi, če vsak dan jemo sladoled?
Tudi vi obožujete sladoled? Kaj se zgodi, če ga jemo vsak dan?

7 razlogov, zakaj se pojavijo težave s spanjem
Težave s spanjem pri mladostnikih so lahko posledica različnih dejavnikov, ki se pogosto prepletajo. Kateri so najpogostejši vzroki, kakšne so rešitve?

Za zdravje je boljše, da poleti nosite te barve
Zaradi podnebnih sprememb so trenutno visoke temperature za marsikoga nevzdržne. Visoke temperature spodbujajo živčnost, težave s spanjem in prehranjevanjem. Najboljši način za boj proti vročini je biti 'brez obleke', če nam okolje, v katerem se nahajamo, to dopušča!

To se zgodi, če prenehamo piti kavo
Pitje kave ni tako nezdravo, kot misli mnogo ljudi, vsekakor pa je res, da so lahko škodljive prevelike količine. Če ste se odločili, da prenehate s pitjem kave, predstavljamo, kaj se dogodi v našem telesu.

Redka motnja požiralnika, ki lahko oteži požiranje hrane in pijače
Ahalazija se pojavi, ko se poškodujejo živci v požiralniku. Posledica tega je, da požiralnik sčasoma postane paraliziran in razširjen ter sčasoma izgubi sposobnost iztiskanja hrane v želodec.

Skrivnost ljudi, ki jim je uspelo shujšati
Dolgotrajna izguba teže je veliko bolj povezana z majhnimi, trajnostnimi prilagoditvami načina življenja in prehranjevanja kot tistimi večjimi, za katere si prizadeva skoraj vsak od nas.

Kaj se lahko zgodi, če greste spat z mokrimi lasmi?
Dermatologi pravijo, da občasno spanje z mokrimi lasmi verjetno ne bo povzročilo škode. Redno spanje z mokrimi lasmi pa lahko vsekakor povzroči lomljenje las in druge zdravstvene težave, kot so denimo okužbe lasišča.

Uporaba tamponov na plaži – da ali ne?
Tamponi so praktični z več vidikov. Poleti ženske nosijo lažja in tanjša oblačila, čez katere se tamponi ne vidijo tako kot denimo vložki, hkrati pa so uporabni tudi zaradi lažje uporabe. Lahko tamponi in uporaba teh v poletnem času, posebej na dopustu, sproži vnetje? Kako pogosto jih je treba menjavati, če se z njimi kopamo, in tudi sicer?

So težave s spanjem lahko pokazatelj bolezni?
Na kakovost našega spanja vplivajo različne stvari – od prehrane, načina življenja, do pretiranega uživanja alkoholnih pijač in vsega ostalega. Prav tako lahko kakovost spanja oz. težave z njim povzročajo različne bolezni. Poglejmo si najpogostejše zdravstvene težave, ki motijo kakovost spanca.

To lahko hormoni naredijo našemu telesu
Kaj so hormoni? Katere stvari v našem telesu so podvržene optimalnemu delovanju hormonov? Kaj hormoni delajo za nas, nam in našemu telesu? Predvsem pa, kako natančno delujejo ti kemični prenašalci sporočil?

Vas muči seneni nahod? Poskusite s tem
Medtem ko se mnogo ljudi veseli pomladi, je lahko za tiste, ki trpijo za senenim nahodom, povsem drugačna zgodba. Neprijetni simptomi, ki spremljajo seneni nahod, so lahko naporni. Vsekakor pa obstajajo načini, ki vsaj nekoliko olajšajo simptome.

Kdaj ste si nazadnje izmerili krvni tlak?
Zvišan krvni tlak je najpogostejši dejavnik tveganja za nastanek bolezni srca in ožilja, ki ne izbira po starosti. Če se ne odkrije ali se odkrije prepozno, lahko poveča tveganje za pojav hudih zdravstvenih težav, kot so možganska kap, srčni infarkt, odpoved ledvic in izguba vida. Pravočasno jih lahko preprečimo z rednim merjenjem krvnega tlaka v udobju doma ali pri usposobljenem strokovnjaku.

Kakšen je občutek tesnobe?
Anksioznost na posameznika vpliva tako psihično kot fizično, posledično pa zajema najrazličnejše simptome, ki pa so med ljudmi dokaj podobni.

Kaj storiti, če vas na pikniku začne tiščati za prsnico?
Na kaj pomislite ob besedi piknik? Verjetno na sočno in začinjeno meso, pečeno na oglju, ki se v spremstvu ajvarja, gorčice, paradižnika, čebule in kozarca piva zlije v slastno kulinarično poezijo, še posebej aktualno v toplih pomladnih in vročih poletnih dneh. A harmonično vzdušje lahko kaj hitro pokvarita neprijetno tiščanje za prsnico ter pekoč občutek v prsih in grlu. Kaj se dogaja?

Kronična bolečina lahko močno zmanjša kakovost življenja
Kronična bolečina lahko močno vpliva na kakovost življenja posameznika. Kaj je kronična bolečina, kako si lahko pomagamo in, kar je najpomembneje, kako živeti z neznosno bolečino, ki vpliva na vse vidike življenja?

Kako konkretno slabe navade vplivajo na vaše zdravje?
Velikokrat poudarjamo, a se še vedno ne zavedamo dovolj, kako vsakodnevne navade, tudi in predvsem tiste male, vplivajo na naše zdravje bistveno bolj kot tiste večje in občasne. Poglejmo si najpogostejše slabe navade in njihov vpliv na naše zdravje.

Se počutite preobremenjene? Kaj lahko dejansko pomaga?
V današnjem času se lahko, z vsemi obveznostmi, ki jih imamo, zelo hitro počutimo preobremenjeno. Občutek nemoči se lahko prikrade, ko najmanj pričakujemo. Če se vam zdi, da so stvari postale veliko bolj stresne kot običajno, poskusite z naslednjimi stvarmi, ki vam lahko pridejo prav.

Rešitve za suhe in razpokane pete
Če kdaj, se v bolj toplih mesecih začnemo bolj truditi za lep videz. Seveda to vključuje tudi stopala. Vsekakor je še čas, da svoja stopala, predvsem pete, pripravite na poletje. Poglejmo si, kako.

7 načinov, kako lahko okrepite imunski sistem in zmanjšate tveganje za bolezni
Imunski sistem je ključni obrambni mehanizem telesa, ki nas varuje pred različnimi boleznimi in okužbami. Z zdravim in močnim imunskim sistemom smo bolj odporni na številne bolezni, vključno z virusnimi okužbami, prehladi in gripo. Tudi in predvsem v obdobju spremenljivega vremena!

Alenka Žigon: "V treh mesecih sem izgubila 10 kilogramov in 104 centimetre obsega"
Čeprav nikoli ni imela težav s prekomerno telesno težo, je gospa Alenka Žigon tako kot številne druge ženske z leti začela opažati, da se ji telo spreminja. Kljub redni telesni aktivnosti so se ji namreč začeli kopičiti kilogrami, posledično je bila njena samozavest na dnu. Ko se je tehtnica ustavila pri skoraj 71 kilogramih, se je zavedala, da mora nekaj spremeniti. Po tehtnem razmisleku se je odločila za celostni pristop in ob strokovni podpori v treh mesecih dosegla osupljive rezultate. Brez stradanja in prenaporne vadbe.

10 nasvetov za prehrano, če vas muči refluks
Refluksna bolezen ali gastroezofagealna refluksna bolezen (GERB) je stanje, pri katerem se želodčna vsebina vrača v požiralnik, kar povzroča neprijetne simptome, kot so zgaga, pekoč občutek v prsnem košu, kisli okus v ustih in težave z zaužitjem hrane. Kako konkretno vam lahko pomaga prilagoditev prehrane?

Lahko zaradi žalosti zbolimo?
Zaradi žalosti trpi tudi telo, ki preneha biti aktivno. Zaradi žalosti lahko izgubite voljo, vaša energija lahko pade in vas prisili, da se izolirate od drugih ljudi. Intenzivna žalost v daljšem časovnem obdobju lahko vpliva zelo na vaše fizično stanje.

Starejši odrasli, ki manj spijo, imajo večjo verjetnost, da bodo zboleli za več kroničnimi boleznimi
Nove raziskave kažejo, kako pomembno je poskrbeti za kakovostno spanje.

Ali je res slabo jesti po 8. uri zvečer? To morate vedeti
Ljudje se med seboj razlikujemo po številnih značilnostih in navadah. Ena izmed slednjih je seveda tudi ta, ali (lahko) uživamo hrano pozno zvečer ali ne. Bolje rečeno, ali je morda bolje, da je ne bi? Ali je res tako slabo jesti po 8. uri zvečer?

Zakaj se zjutraj ne bi smeli tuširati?
Se imate navado tuširati zgolj zjutraj, zvečer pa te higienske navade ne prakticirate? Poglejmo si, zakaj tuširanje zjutraj, seveda, če se ne tuširate tudi zvečer, morda ni dobra ideja.

Znaki, da se nevarno približujete izgorelosti
Izgorelost je resen in v današnjem času pogosto spregledan problem, ki se lahko pojavi pri ljudeh iz različnih poklicnih in osebnih okolij.

Dihalna motnja, ki se lahko pojavi zaradi debelosti
Sindrom hipoventilacije zaradi debelosti je dihalna motnja, ki lahko prizadene nekatere posameznike z debelostjo oziroma prekomerno telesno težo.