star

S poljubi nad viruse
Tisti, ki gledajo na zdravje bolj celostno, pravijo, da ni boljšega za naš imunski sistem od ljubezni. Če se boste poljubljali, bo to izboljšalo vaš imunski sistem. Skupina nemških raziskovalcev je ugotovila, da tisti, ki vsako jutro, preden gre od doma, poljubi svojega partnerja, živi pet let dlje.

Naj v kuhinji zadiši po kostanju ...
Kostanj je nekoč veljal za zelo pomembno jed, saj ima bogato hranljivo vrednost. Danes večinoma obožujemo pečen ali kuhan kostanj.

Bratca z redko imunsko okvaro
Cameron in Brandon sta na prvi pogled povsem običajna otroka. Včasih sta sicer videti nekoliko slabotno in večkrat manjkata v vrtcu oziroma šoli, a nihče si ob pogledu nanju ne bi mislil, da bolehata za redko in nevarno imunsko boleznijo.

Zaradi solarija dobila izrastke na očeh
Sam Laing je bila redna obiskovalka solarija. Želela je imeti lepo in zapeljivo rjavo polt. A je zaradi pretiranega sončenja v solariju brez zaščitnih očal skoraj oslepela.

13-letnik s 180 kilogrami
Višina: 158 centimetrov. Teža: 180 kilogramov. Obseg telesa: 220 centimetrov. Takšne so mere 13-letnega fanta iz Rusije, ki se na mesec zredi skoraj za tri kilograme in ki je ves čas nenasitno lačen.

Zabave željna medicinska sestra išče ...
Kot že rečeno moja prejšnja srečanja niso bila prav uspešna. Zato sem spustila kriterije, da ugotovim, kaj vse se še najde na portalu za iskanje izgubljenih duš.

VIDEO: Z Alenko Mirt Iskra čez mavrico
Kolegica Alenka Mirt Iskra, urednica televizijske Vizite, nas bo tokrat razveselila s svojo knjigo kolumn. Zadnji dve leti je v časopisu Posavski obzornik z bralci delila svoja razmišljanja, občutja, doživetja, pa tudi radosti in strahove. Kolumne so njeni bralci iz Posavja vzeli za svoje, zdaj pa jih bo delila z vsemi, ki si želijo z njo čez mavrico. "Da bi šla čez in spet nazaj. Do konca."

Prevaral me je z najboljšo prijateljico
Preko dneva običajno nisem hodila iz službe. Tokrat pa mi je šesti čut narekoval, da se doma dogaja nekaj neobičajnega, zato sem se v času malice odpeljala domov ...

Novorojenček umrl zaradi malomarnosti zdravnikov
Ko je 44-letna nosečnica Johanne Rees prihitela v porodnišnico z bolečinami v trebuhu, je trajalo kar poldrugo uro, da so se zdravniki odločili za porod. A bilo je prepozno. Mali Arun je zaradi pomanjkanja kisika utrpel tako hude možganske poškodbe, da sta ga starša po desetih dneh odklopila z aparatov.

Šele po 30 letih zdravniki odkrili, da ji manjka pol možganov
37-letna Michelle Mack je drugačna že od rojstva. Ima težave s kontroliranjem čustev, z orientacijo v prostoru, včasih tudi z govorjenjem. In šele pred desetimi leti so ugotovili, kaj je razlog za njene težave – že vse življenje živi le z desno polovico možganov.

Obsedenost z nakupovanjem mi je uničila življenje
„V treh letih sem zapravila več kot 500.000 funtov za oblačila, čevlje, parfume in ličila, ki jih sploh nisem potrebovala. Včasih sem med nakupovanjem čutila celo spolno vznemirjenost,“ razlaga Louise Walker, ki je svojo zgodbo o odvisnosti od nakupovanja zaupala britanskim medijem.

Alergije naj zdravijo alergologi
O znakih alergij pri dojenčkih in o tem, kako se morajo takrat odzvati starši, smo se pogovarjali z dr. Tadejem Avčinom.

Babica – nepogrešljiva pri rojstvu in negi
Nekoč so babice lahko postale ženske, ki so imele največ izkušenj pri porodih. Leta 1753 je cesarica Marija Terezija v Ljubljani ustanovila prvo šolo babištva v Evropi.

Ko zbolijo prebavila
Ne pozabite na osnovno načelo, ki pravi, da morajo prebavila v času obolevnosti počivati. Hrana, ki jo uživate, naj bo lahka, privoščite si lahko kuhano sadje in zelenjavo, pazite tudi na to, da bodo obroki skromnejši kot sicer.

Poleg učencev tudi polovica učiteljev pod stresom
Raziskava je pokazala, da je kar 45,2 odstotka učiteljev in 32,3 odstotka strokovnih delavk v vrtcih pod močnim stresom, desetina učiteljev pa doživlja visoko izgorelost. Za 62,3 odstotka učiteljev je najbolj stresno nesramno vedenje učencev, za 60,5 odstotka strokovnih delavk pa prevelika skupina otrok.

Sončenje – nevarna past
Kdaj brezskrbno razvajanje pod vročim poletnim soncem postane nevarno? Dermatologi trdijo, da smo tveganju za nastanek kožnega raka in razvoju drugih kožnih bolezni izpostavljeni vsi.

Ubija tiho in brez jasnih opozoril!
Več kot 65 milijonov Evropejcev trpi zaradi previsokega krvnega tlaka (hipertenzije). Tudi v Sloveniji številka ni majhna. Dolgoročno previsok krvni tlak ogroža zdravje in skrajšuje življenjsko dobo. Povzroči lahko resne zaplete, kot je možganska kap in srčni infarkt.

12 najbolj nenavadnih opeklin
Brezskrbno nastavljanje vročim sončnim žarkom je lahko velik užitek, lahko pa postane nočna mora, še posebej, če niste zaščiteni in če pretiravate. Predstavljamo nekaj najbolj nenavadnih opeklin.

Materina bolezen me je za vedno spremenila
Jenny Morrison je bila stara 10 let, ko je njena mama zbolela za rakom na dojki. Pred družino so bila leta agonije, solz in smeha, obupa in upanja. In ko so že mislili, da so bitko z boleznijo dobili, se je rak spet pojavil.

Razvoj dojenčka: 6. mesec
Imate najboljšo družbo, svojega šestmesečnika! Dojenček uživa v odkrivanju novih dogodivščin v svojem malem svetu. Dobro se zaveda svojega obstoja in se odziva, ko ga pokličete po imenu.

Razvoj dojenčka: 5. mesec
Petmesečna »vrtavka« postaja vse bolj aktivna in živahna. Dojenček se že samostojno prevali z enega boka na drugega. Navdušen je ob spoznanju, da ima tudi na nogicah prstke, ki jih z veseljem tlači v usta.

Razvoj dojenčka: 4. mesec
Štirimesečni dojenček se z vsakim dnem bolj zaveda okolice in svojega telesa. Ko leži na trebuhu, se že lahko privzdigne in se razgleduje okoli sebe. Prepoznava ljudi, ki ga obkrožajo in svoj pogled usmeri tudi na manjše predmete.

Razvoj dojenčka po mesecih: 1 mesec
1. mesec: Dojenčkov nasmeh je gotovo ena od stvari, ki nikogar ne pusti hladnega, še najmanj starše. Za ta čudoviti nasmeh je dovolj že to, da novorojenček prepozna vaš obraz.

Alergije pri otrocih in njihov razvoj
Kljub splošnemu porastu alergij je treba vedeti, da so alergije danes ozdravljive in da boste s pravočasnim ukrepanjem veliko naredili za svojega otroka.

VIDEO: Masaža dojenčka
Masaža dojenčka je najstarejša in najbolj naravna oblika zdravljenja, s katero so v svoji zgodovini ljudje novorojenčke ohranjali pri življenju.

Z otrokom nikoli na sonce brez zaščite!
Otroške kože do dopolnjenega prvega leta ne izpostavljajte sončnim žarkom! Če se temu ne morete izogniti, pa otroka obvezno zaščitite s primernim sredstvom!

Kako iz začaranega kroga težav z dihali – 2.del
Poleg rednega čiščenja nosu in inhaliranja lahko svojemu malčku pri premagovanju težav z zgornjimi dihalnimi potmi pomagate tudi s pravilno prehrano.

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Pomen večerne rutine za trden dojenčkov spanec
"Vaš otrok bo bolj sproščen, če bo vedel, kaj ga čaka v bližnji prihodnosti," trdi Jodi Mindell, ameriška strokovnjakinja za spanje. "Bolj sproščen kot je, lažje ga boste spravili v posteljo in hitreje bo zaspal."

Preprečite poškodbe otrok!
Poškodbe so v Sloveniji eden izmed glavnih vzrokov za umrljivost otrok in mladostnikov v starosti od 0 do 19 let, saj so »krive« za 29 odstotkov vseh smrti v tej starostni skupini. Vsako leto zaradi poškodb umre 44 otrok in mladostnikov te starosti, 990 pa jih je sprejetih na zdravljenje v bolnišnico.