star

Kaj storiti, če se zaljubite v maminega sinčka?
Ste se že kdaj zaljubile v razvajenega moškega, pri katerem so bile na prvem mestu njegove potrebe, vi pa ste prišli na vrsto le redkokdaj? Pogovarjali smo se s seksologinjo dr. Ireno Rahne Ortorepec, ki nam je razkrila, kako naj ženske ravnajo, če se znajdejo v tej situaciji.

Sedem najbolj bizarnih lepotnih operacij!
Krajšanje prstov na nogah, pomlajevanje rok, lifting sramnih ustnic ... Obsedenost s plastično kirurgijo je pripeljala tako daleč, da si ljudje želijo najbolj nenavadnih estetskih operacij in lepotnih popravkov. Za vas smo izbrali nekaj najbolj bizarnih.

Poklicna izgorelost, bolezen sodobnega časa
Poklicna izgorelost je vse bolj razširjen problem sodobnega časa. O tem smo se pogovarjali z psihologinjo Andrejo Pšeničny.

Pet največjih medicinskih čudežev
Res je, tudi čudeži so mogoči. Predstavljamo vam najbolj čudežne medicinske dosežke!

KOLUMNA: Prvič sem kradla!
Odraščanje je lahko zelo naporno in neprijetno, še posebej, če ga povezuješ s kajenjem, ki se ga moraš šele navaditi.

Mama pomagaj mi prosim, nočem umreti!
Zdravniki, 22 letniku Garyu, ker je bil alkoholik, niso hoteli presaditi jeter zato je umrl čez dva dni.

VIDEO: Progeria – starček pri 10 letih
Progeria je redka bolezen, zaradi katere nekaj let star otrok izgleda kot starček, saj se stara 8- do 10-krat hitreje kot njegovi vrstniki.

Čudežna ozdravitev deklice
16-letna Britanka Hannah Clark je prva na svetu, ki je preživela, čeprav so ji odstranili nadomestno srce in ji napovedali le še nekaj ur življenja.

VIDEO: Pozor! Zobna ščetka najmanj dva metra od stranišča
Ste vedeli, da morate hraniti zobno ščetko, če imate v kopalnici tudi stranišče, vsaj dva metra od njega? S spuščanjem vode se namreč dvigajo bakterije, ki ostanejo na ščetki in povečajo možnost za najrazličnejše infekcije.

Motnje hranjenja so klic na pomoč!
Uživanje hrane naj bi bil eden od užitkov v življenju, a je zaradi sporočil o hrani in telesni teži, ki jih prejemamo, za mnoge prava muka. Motnje hranjenja so klic na pomoč in so posledica čustvene stiske. Od kod prihaja pritisk, da moramo biti vitki in popolni? Odgovore smo poiskali pri mag. Dragici Sternad, ki se ukvarja z motnjami hranjenja.

Izstradani do smrti!
Osebe, ki bolujejo za anoreksijo, ne jedo skoraj nič in živijo le od majhnih grižljajev hrane. Oseba s tovrstno motnjo potrebuje strokovno pomoč, saj gre za samouničevalni način poskusa reševanja problemov in nadzorovanja življenja, ki ga žrtev anoreksije ne razume, pravi sociologinja Dragica Sternad.

Ali sanje res napovedujejo prihodnost?
Kaj sanje sploh so in zakaj sanjamo, nihče ne ve natančno. Zato razlage o tem nočnem fenomenu segajo od mističnih, kot je napovedovanje prihodnosti, preko sanj, pa vse do sodobnih teorij, ki menijo, da so sanje namenjene reševanju čustvenih problemov. Ali imajo sanje res poseben pomen, smo preverili pri psihologinji Andreji Pšeničny.

VIDEO: Neverjetno! Dojenček plava kot Michael Phelps
8-mesečni Adamek prihaja iz Češke in je naravnost neverjetni plavalni talent. Hrbtno plava kot pravi profesionalec, pri tem pa tako uživa, da ga je veselje pogledati!

Veronika – vedno na vaši strani
Vabimo vse najstnike, pa tudi tiste malo starejše in malo mlajše, da se vključijo v naš <a href = "http://vizita.si/forum?forum_id=89" target="_blank">forum</a>, kjer bo na vaša vprašanja odgovarjala Veronika.

VIDEO: Starševske težave Alenke Bikar
S čim se vi potolažite, ko vam je težko? Dojenčki najdejo uteho na maminih prsih ali v dudi. Malo manj odlično pa je, ko pride čas, da se od nje poslovijo. Nekdanja atletinja Alenka Bikar pripoveduje, da so njeni hčerki dudo odvzeli dvakrat.

Zdravniki svarijo pred "energijskimi" žvečilnimi gumiji
Poročilo britanskega tednika o medicini The Lancet svari pred tveganji, ki jih s sabo prinašajo 'energijski' žvečilni gumiji. Navajajo primer 13-letnika, ki je zaradi prevelike količine zaužitega kofeina v žvečilnih gumijih postal čemeren in ravnodušen.

Kako 'preživeti' osebni poraz?
Šolsko leto se izteka, in prav to obdobje je eno najbolj stresnih predvsem za študente in dijake. Ne le, da imajo ogromno dela z oddajanjem še zadnjih izdelkov, izpiti in kontrolnimi nalogami, številni v tem obdobju doživijo tudi osebni poraz, če si na primer prislužijo popravni izpit.

VIDEO: Recept Nuše Derenda za srečen zakon
V Sloveniji se po trinajstih letih zakona loči vsak tretji par. Nuša in Frenk Derenda pa sta skupaj že 23 let. Na njunem domu v Artičah smo izvedeli, kakšen je njun recept za uspešno zvezo.

Na kolo za zdravo telo!
Številni v toplih spomladanskih dneh zamenjajo prevoz v šolo ali službo in se namesto v avto raje usedejo kar na kolo. Ne le kratke razdalje, kolo je, še posebej v toplih pomladanskih dneh, kot nalašč za daljše razdalje in izlete v naravo.

Ste noseči ali niste? Ugotovite to s testom Clearblue!
Nosečnost je prav gotovo posebno obdobje in pomemben korak v življenju ženske.

Očetje le dvanajst minut na dan!
V današnjem času se marsikateri oče počuti „izgubljeno,“ kadar preveč pokaže očetovska čustva. A vloga očeta pri vzgoji, še posebej sinov, je pomembna, saj gradi odnos do ženske in kasneje do otroka.

LIMONA
Limona je poleg pomaranče eden izmed najbolj zdravih agrumov, ki je bogat predvsem po vsebnosti vitamina C. Kot iz pomaranče si lahko tudi iz limone pripravite naravno stisnjen sok ali iz nje izdelujete kandirano sadje. Sicer pa je limona že zelo star sadež, katerega zdravilne učinke so poznali že v 12 stoletju.

Če dojenček ponoči ne spi - naj joka?!
Starši so desetletja poslušali, da je dojenčka, ki ne potrebuje več nočnega hranjenja, najlažje navaditi, da prespi noč tako, da ga pustijo. 'Naj se zjoče'. Povedano drugače – dojenčka položite v posteljico, zaprite vrata in ga pustite, da se 'dere'!

VIDEO: 'Misica' organizirala krvodajalsko akcijo
Nekdanja misica Tina Gaber se je odločila za organizacijo krvodajalske akcije 'znanih'. Žal pa se na akcijo ni odzvalo toliko znanih Slovencev kot je pričakovala.

Otrok mora zaužiti dovolj železa
Po podatkih ameriškega centra za nadzor nad boleznimi so majhni otroci zaradi rasti in razvoja ter nenehnega gibanja nagnjeni k pomanjkanju železa, zato bi morali uživati dovolj raznolike hrane, ki vsebuje veliko železa in drugih snovi.

Jan Plestenjak sodeloval v akciji 'stekleničke upanja'
Stekleničke upanja, ki so jih izdelovali znani Slovenci, je ekipa portala zadovoljna.si odnesla malim bolnikom na Pediatrični kliniki in odraslim na Onkološkem inštitutu. Z njimi je bolnike obiskal tudi Jan Plestenjak.

Moja zdravnica 2009 je postala Alenka Simonič
Na Ljubljanskem gradu so že trinajstič podelili priznanje moj zdravnik. Letos ga je prejela Alenka Simonič, splošna zdravnica iz Novega mesta. Poleg nje pa so priznanja dobili še: Ana Slapšak Gorinšek, Nenad Šepić in Dušan Kolarič.

Medicinski fenomen
Hrvatica je rodila dva para enojajčnih dvojčkov, dva fantka in dve deklici. Zdravnik Josip Đelmiš s Klinike za ženske bolezni in porode v Zagrebu je povedal, da gre za izjemno redek pojav. "Način, kako se to zgodi, pa v medicini še vedno ni popolnoma razjasnjen."

Pri desetih letih prvič poskusila pravo hrano
Desetletna britanska deklica je pred kratkim poskusila pravo hrano, čeprav zdravniki pravijo, da ni zdravstvenih razlogov za dekličino dolgo odklanjanje vse netekoče hrane.

Slovenci smo cepljenju naklonjeni
Eno izmed farmacevtskih podjetji, ki deluje v Sloveniji, je v okviru raziskave ”Odnos do cepljenja v Sloveniji" ugotovilo, da imamo Slovenci izrazito pozitiven odnos do cepljenja.