suh zrak

Je zato obiskala kliniko?
Kadar jih paparaci ujamejo nepripravljene in brez ličil, fotografije zvezdnic razkrivajo, da so tudi one le ljudje in da se spopadajo s povsem vsakdanjimi težavami. Mlada glasbenica se je odločila svojo težavo rešiti s strokovno pomočjo.

Klima je lahko tudi nevarna!
Klimatske naprave so v vročih poletnih dneh pravi blagoslov, brez njih si namreč sploh več ne predstavljamo življenja. Pa ste vedeli, da so ob napačni uporabi lahko tudi nadvse škodljive?

Napačna raba protibolečinskih zdravil je lahko zelo nevarna
Bolečina, še posebej v glavi, križu in nogah, pri nas velja za najpogostejši vzrok za obisk lekarne ali zdravnika. Običajno jo lajšamo s protibolečinskimi zdravili, ki so na voljo brez recepta. Kako varna so ta zdravila in na kaj moramo pri njihovi uporabi paziti?

Naj pomlad prebudi tudi vaš obraz
Hladen in suh zimski zrak ter nezdrav način prehrane puščata na koži posledice, ki jih je potrebno čim prej odpraviti, da bo vaš obraz spomladi zasijal v vsej svoji lepoti.

Enostavno in hitro nad zamašen nos
Nos se napolni s sluzjo, sluznica se vname. Zamašen nos je pogost simptom, saj spremlja tako prehlad kot tudi alergijo ali vnetje sinusov. Težko ga boste preprečili, lahko pa ga spremenite v manjšo nadlogo.

VIDEO: Le kako uspeva Špeli?
V zimskih mesecih, ko je zrak suh in mrzel, so naši lasje še posebej na udaru, zato jim moramo privoščiti posebno nego. Kako za svoje dolge in močne lase pozimi skrbi voditeljica Špela Močnik?

Vas muči suh kašelj?
Prav v hladnem vremenu nas pogosteje preseneti suho pokašljevanje. To pogosto ni nevarno, vendar pa je lahko zelo moteče.

Naj mraz ne uniči vaših las
V zimskem času morajo naši lasje marsikaj pretrpeti. Debela pokrivala, veter, hladen zrak zunaj in suh v ogrevanih prostorih povzročijo, da lasje postanejo suhi ter brez sijaja in življenjske energije.

Naj vas ne moti kašelj
V zimskem času nam praznične dneve pogosto pokvari tako nadležen akutni kašelj. Običajno je posledica vnetja dihal – prehlada, gripe, celo pljučnice. Kako ga čim hitreje pozdravimo?

Kašelj, prehlad, astma, bronhitis ... mi imamo rešitev!
Imate težave s kašljem, prehladom, astmo, bronhitisom? Obolenja dihalnih poti so v današnjih časih zelo pogost pojav.

Pomagajte si proti hripavosti
Hripavost po navadi ni velika težava. Hitro mine, če pozdravimo njen vzrok oziroma se držimo nasvetov, kako glasilke čim manj naprezati.

Zabavni načini, kako preprečiti prehlad
Prehlad sicer res lahko preprečite z uživanjem ameriškega slamnika in različnih zeliščnih pripravkov za krepitev imunskega sistema, a za preventivo lahko istočasno poskrbite tudi na zabaven način – na primer s seksom in petjem!

Nevarnosti, ki nam grozijo v hladnih dneh
Zunaj je vse hladneje in zaradi nizkih temperatur, vetra, ogrevanih suhih prostorov nam v teh mrzlih dneh leta grozijo številne nevšečnosti. Katere so in kako se jim zoperstaviti?

Nasveti za poletno nego las
Poleti so lasje zaradi sonca, visokih temperatur, vetra, kopanja v morju in bazenih pogosto izsušeni in brez sijaja. Zato jim morate zagotoviti nego, s katero jim boste povrnili vlažnost in jih čim bolj zaščitili pred škodljivimi poletnimi vplivi iz okolja.

Vprašanja o lepoti, ki si jih ne upate zastaviti
So stvari, ki so tako neprijetne, da si jih ne želimo priznati niti sebi, kaj šele, da bi o njih drugim zastavljali vprašanja. Prav zato se pogosto raje zatečemo na splet in odgovore poiščemo sami. Za vas smo odgovorili na nekatera najbolj neprijetna vprašanja o lepoti in negi telesa.

Nasveti za zdravljenje nadležnega kašlja
V teh hladnih dneh marsikoga napade silovit kašelj. Ta je lahko suh ali produktiven, kar pomeni, da izkašljujete tudi sluz. Če kašljanje ne spremlja kakšne resnejše bolezni, si lahko poskušate s kakšnim doma pripravljenim naravnim zdravilom pomagati kar sami.

Srbeča koža? Morda imate zimski ekcem
Zimski ekcem ali srbeči izpuščaj na koži nastane kot posledica mraza, ki poškoduje kožo. Ta se nato izsuši in postane luskasta ter srbeča, kar je za prizadetega izjemno moteče. Kako prepoznati zimski ekcem in kako ublažiti srbečico?

Premagajte nadležne črevesne težave!
Ste v preteklih dneh preveč jedli in pili ali pa ste posegli po hrani, ki vam je porušila črevesno ravnotežje? Imate zdaj drisko ali pa ste, ravno nasprotno, zaprti? Morda pa vas neprijetno napenja? Tukaj je nekaj rešitev za vaše prebavne težave ...

Nikar prehlajeni v savno
Savna izjemno dobro vpliva na naše počutje, krepi krvni obtok in imunski sistem. A le, ko smo zdravi. Če smo prehlajeni, je učinek ravno obraten. V času infekcijskega obolenja je namreč organizem močno obremenjen, visoke temperature v savni pa lahko obremenitev še dodatno povečajo.

VIDEO: Spoznajte magistralna zdravila
V zimskem vremenu je na udaru naša koža. Suh zrak, radiatorji in veter namreč zelo slabo vplivajo nanjo. Po priporočilu zdravnika vam lahko v lekarni zmešajo zdravila, imenujejo se magistralna zdravila, ki uspešno rešujejo težave s suho kožo.

Po Sloveniji razsaja bronhiolitis
Na otroških oddelkih Klinike za infekcjske bolezni in vročinska stanja ter na Pediatrični kliniki zdravijo večje število otrok z bronhiolitisom, ki ga povzroča respiratorni sincicijski virus (RSV). In kaj pravzaprav je bronhiolitis?

Zlati nasveti za smrčače
Smrčanje krajša noči tako partnerjem, ki zaradi glasnega 'ropota' ne morejo zatisniti očesa, kot tudi smrčačem, ki jih partner celo noč brca, obrača, zbuja, dreza vanje … Kaj lahko smrčači naredijo, da polepšajo spanje v dvoje?

Kako ostati zdrav v mrzlih dneh?
Ko temperature padejo, marsikomu pade tudi odpornost. In namesto da bi uživali v snegu in radostih, ki jih prinaša, potem obležite s prehladom, gripo, angino … Tukaj je nekaj nasvetov, kako ostati zdrav v dneh, ko temperature padejo pod ničlo.

Šest lepotnih nasvetov za jesen
Jesen je tu in z njo mrzli, turobni ter vetrovni dnevi. Zrak zunaj je oster, v naših domovih pa zaradi ogrevanja suh. Vse to lahko pusti sledi tudi na našem telesu, zato je prav, da mu v jesenskih dneh namenimo nekoliko drugačno, jesensko nego.

Kaj početi z golim moškim?
Ste najprej pomislili na seks? No, verjeli ali ne, tudi druge stvari se da početi z golim moškim. Pregledate ga lahko od glave do pet in ste pozorni na kakršne koli nenavadne telesne spremembe, ki bi lahko bile celo znak resnejše bolezni.

Kako pozimi poskrbeti za obraz?
Zimski meseci so za kožo zelo neugodni. Zunaj so temperature nizke, vlažnost pa visoka, medtem ko so v notranjih prostorih temperature visoke in zrak suh. Koži tako pogosto primanjkuje vlage, postaja suha in razdražena.

VIDEO: V čem je skrivnost lepih las Nine Pušlar?
Pozimi je v prostorih zelo suh zrak, zunaj pa veliko vlage, kar vpliva tudi na kvaliteto las. Tako potrebujejo v zimskih mesecih več hranljivih snovi in nege. Tega se zaveda tudi mlada pevka Nina Pušlar.

Zdravilni učinki savnanja
Hladni dnevi so kot nalašč za sproščanje v savnah, ki blagodejno vplivajo na naše telo in duha. Med savnanjem se namreč sprostimo in umirimo. Naše telo se razstruplja, dihalne poti se prečistijo, izboljša pa se tudi prekrvavitev kože.

VIDEO: Naj vam krčne žile ne zagrenijo poletja!
3. junija na Dan bolezni ven, je Združenje slovenskih dermatovenerologov in Združenje za žilne bolezni v Cankarjevem domu pripravilo srečanje za vse, ki jih zanima problematika žilnih bolezni. Enega od govornikov žilnega kirurga primarija mag. Andreja Šikovca, smo prosili za nekaj pojasnil.

Nosečnice v poletni vročini
Poleti se lahko temperature dvignejo tudi nad 30 stopinj. Takrat vsi iščemo senco in "dihamo na škrge", nosečnice pa vročino prenašajo še težje.